• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: ja audiknihám nikdy na chuť nepřišel, papír je papír, i ebooky čtu jen v nouzi když jsou dřív než tištěné verze - jako mission of honor
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Anebo poslouchat. Knížky jsou načtené srozumitelně a jasně, takže není problém užít si a zároveň se pocvičit v anglině.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    jo to mozna neni uplne spatnej napad, tak sup sup, mazejte cist :-)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    nebylo by lepsi spis to docist (teda ja mam taky mezery) a pak diskutovat bez spoileru? :)

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja uz si to asi odbooknu, nemam tu co cist, vy "spoilers" :)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***
    tohle není moje spelukaci, psal to primo d. Weber na foru :) lodenice v grendelsbane uz vybudovany nebyly prave diky tomu ze se tehdy domnivali ze je jednodusi branit centralni soustavu enz satelitni lodenice teto velikosti. Je velky rozdil mezi opravaerenskou zakladnou a doky pro vystavbu - opravarenska stanice muze pracovat s relativne malym poctem dilu z kterych si neco dovezes neco mozn alokalne vyrobis, ale lodenice, pro stavbu lodi o velikosti SD potrebujes mnohem vetsi zazemi, navic v dobe War of Honor je Marsh nezavisla soustava, takze pro ne by lodenice pro lode teto velikost smysl nemely a pro mantichoru by je tam nemelo smysl stavet - ve slezku vzdy slouzili hlavne mensi jednotky, a kdyz tam cesta trva mesic, proc by si tam stavel lodenice na vyrobu lodi teto tridy, kdyz muzes postavit lodenice graysonskeho stylu primo v mantichore
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***

    No, loděnice v Grandelsbane byly sice zničeny na začátku nové války (01-06/1920 PD) a ve stejném čase byly poškozeny i alizon a zanzibar. V době od záčátku války do útoku Mesany uběhlo 1,5 - 2,5 roku. A o Marshi bylo zmiňováno ve War of Honor, že se pěkně rozrostl a místní ekonomika roste podobným tempem jako Grayson rostl. Nepamutuju si, jestli tam padlo něco výslovně o loděnicích, ale to k tomu patří. Hancock byl hlavní stanicí a opravárenským centrem flotily pro sektor Alizon a Zanzibaru, vzhledem k tomu si myslím, že rozhodně všechno nedováželi a měli i výrobní kapacity navíc se tam stavěly původní LAC a jejich nosiče.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DALL:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***
    no na baru (forum baenu) se to probiralo docela dosti, takze brazek si z toho udelas, ale spis bych se zkusil znovu zacist do samotnych knih, ten zacatek je tam mozna pomalejsi, ale finale se mi hodne libilo a pokracovani - torch of freedom mi hodne sedlo, navic bych reklze to bude hodne zasadni pro dalsi vyvoj

    ***KONEC SPOILERU***
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***
    Grandelsbane byl znicen na konci war of honor a neni zminka ze by tam lodenice obnovili, Alizon nikdy nemel lodenice pro stavbu niceho vetsiho nez bitevnich krizniku a infrastruktur atam byla znicena taky kompletne, jeste v ramci at all cost. Hancock, Marsh byly vzdy jen udrzbarske stanice, ne lodeniec pro vystavbu lodi. Bazilisek taky lodenice nemel, infrastkutra tam byla hlavne obchodni, trevorova hvezda totez tam navic ani nebylo zminvoano ze by tam byla nejaka zasadni infrastruktura, mimo pevnosti. Takze jim skutecne nezbyva prakticky nic, proto me to tak prekvapilo. A s tou minuci nevim, v knize to primo uvedene nebylo a vzhledem k dobe pro transport, to nebude vlekyr zdil nez znovu rozjet vyrobni linky

    DALL
    DALL --- ---
    podle harmonogramu co má David Weber na webu, už tenhle rok ani příští nic nevydá.


    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***
    Tentorkát tam Honor skoro vůbec nebyla a po tom krátkém výprasku co dali solariánům z počátku jsem se celou dobu těšil na bitvu ve finále a nic :( Musím uznat že ten způsob seznámení s událostmi kolem torpédoborců a křižníků pomocí debat nad protestem královny ve velení Svazu měl vtip.
    Z vedlejších řad jsem četl jen Saganamiho a do koruny otroků jsem se nedokázal začíst. Není ta situace z úvodu MOH někde detailněji rozebraná?

    ***KONEC SPOILERU***
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***

    No, na Baen nechodim takže je to překvápko. No a ona část infrastrukty opravdu unikla - Grandelsbane, Hancock, Marsh, Alizon - jsou to soustavy, které sice utrpěly škody během Havenských nájezdů, ale mají dobrou infrastrukturu. A to nemluvím ještě o tom, že tentokrát zůstal nedotčen Bazilišek a Trevorova hvězda. Nehledě na to, že aliance může pořád vyrábět munici u Andermanů.

    ***KONEC SPOILERU***
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***

    ta aliance zase takove prekvapeni neni, naznaky uz bylo, ani ne tak knizkach, jako hlavne na foru baenu kam obcas sam autor psal par poznamek co timto smerem ukazovali. Co me spis prekvapilo ze odolal a nenechal uniknout vetsi cast infrastruktury/hlavnich postav, kor kdyz mel celkem dobre pripravenou zachranu na posledni chvili ve forme zilwickeho a cachata

    ***KONEC SPOILERU***
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***


    Teda musím říct, tohle jsem fakt nečekala. Poslechla jsem si audiobook rovnou dvakrát, ale pár překvápek tam teda bylo.
    1. Vyvraždění klanu Harringtonů (až na 5 osob, kromě blízké rodiny Honor), Andrea a Mirandy, admirála Mattewse, Fitzgeralda a větší část posadky Hexapumy a 5 milionů dalších byla docela síla.
    2. Předpokládala jsem, že to skončí mírem s Havenem, ale vytvoření nové aliance, teda bylo vážně překvápko...

    ***KONEC SPOILERU***
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DALL: no podle toho co se psalo na foru to snad nebude tak dlouho, minimalne porkacovani shadows nebo torche, by melo by tuz nekdy prisit rok, otazkou ovsem je jak to bude casove posazene, doufam ze nebude zase recyklovat casovej usek kolem MOH
    DALL
    DALL --- ---
    Před chvílí padla posledni strana Mission of honor a nevim jak ted vydrzet nekolik let na pokracovani. Od All costs do Mission uplynulo pět let. Dalších pět let do pokračování bude hodně dlouhých.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    YANEK1: zahraničí, u nás ej to bohužel velmi pozadu :( - podívej se přímo na baen.com
    YANEK1
    YANEK1 --- ---
    Mmt, teď v tom mám zmatek. Nějaká knížka mi utekla, a nebo mluvíte o zahraničních nakladatelích?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Lucky!!! XDDD Torrent na audiobook nalezen! http://www.demonoid.com/files/download/2295419/004916762262
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: myslím že ne, ale elektronickou verzi jsem si kupoval už někdy v únoru, teď čekám až z amazonu dorazí tištěná :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    to sjou teda veci... :) Aby se nakonec jeste mantichora nedala dohromady s havenem :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam