• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SIRIUS: ja jsem si to rikal :)
    nejake blizsi info?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: už se točí, tuším 2015 má být, je to zfilmovaný on basilisk station
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TYRAEL: nechci být špatným prorokem, ale vzhledem k "plnoštíhlosti" autora a rozsáhlosti zápletky, je pravděpodobné, že Honorverse zůstane nedokončené podobně jak tomu bylo právě u Kola času.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    vsechno jednou konci :)

    spis cekam jestli a kdy nekdo koupi prava a udela film... ;)
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Honor série nikdy neskončí :-*
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Tak poslouchám Memory of Light, závěrečnou knihu cyklu Kolo času (Wheel of Time) a je to pěkně těžké poslouchání, spousta postav postupně umírá. Jsem zvědavá, jestli někdy po letech až uvidíme závěr Honor serie to bude podobné...
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    A zase pribeh zacina nekdy v pulce predchozi knihy. Ja jeste docteno nemam, ale uz sem v 10% knihy a porad nic noveho.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Tak jsem přelouskala Shadow of Freedom a je zjevné, že je to pokračovaní vedlejší linie Saganami Island. Děj je zajímavý, jen se bojím aby Michelle Henke nedopadla v příštím díle jak japonci u Midway či naši sedláci u chlumce. Ale Weber mě i trochu naštval - už zase se v jeho knížce objevují recyklace textů z předchozích knížek - konkrétně z Rising Thunder, Mission of Honor a Torch of Freedom.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Oj, pravda. A já to vlastně chci v mobi, kde už je to kompletní. Silly me.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TYRAEL: To nevadí, 5 ze 7 kopií je kompletní, takže není problém z konvertovat ty chybějící.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Kéž by, chybí seedeři, takže download je zaseklý na 99%
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Aha, takže oprava, e-ARC verze Shadow of Freedom je už od 15.10. k mání na jisté švédské zátoce ke stažení.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    TYRAEL: amen :) jizdu valkyr by si weber mel poustet pri psani :)
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: SIRIUS: Sice chápu, ale nevěřil bych jak nudný může být jednostranný masakr. Navíc tam člověk ani nemá ten pocit zadostiučinění, protože ti opičáci co ten cirkus řídí sedí v zázemí. Na druhou stranu se nám hezky formují strany a jen mě Weber naštval tím, že prakticky vyřadil Andermany... prozatím. Vidět mého milovaného keisera Reinharta...ehm Gustava (ale přiznejme si, že jakékoliv vesmírné císařství dělané podle Prusko-Německého modelu bude ve space opeře vždycky jen kopie http://en.wikipedia.org/wiki/Legend_of_the_Galactic_Heroes ) kterak posedává stranou hlavního dění v zájmu realpolitik mi vaří krev v žilách. Já chci Wagnera! A Jízdu valkýr doprovázející salvy inteligentních raket s dvěma a více pohonnými jednotkami trhající námořnictvo mesanského bloku na malé kousky! Chjo...
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    MAWERICK: Já jsem začal s angličtinou na Mission of Honor a nenarazil jsem na větší problémy. Obzvlášť proto, že většina překladů je doslovná. A díky tomu vím jak se anglicky řekne vřeteno :D
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    TYRAEL: podle toho co se probíralo na fóru a co psal i sám autor, je tohle defakto druhá půlka té celé serie, původně tam měl být větší odestup, ale pak to změnil kvůli vedlejším seriim. Takže tady se budou nové postavy na obou stranách teprve objevovat tak jak se objevila celá skvadra v Maya sektoru
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: stojí to za to přejít, já taky začal na české verzi, ale pak jsem jednak nechtěl čekat a druhak ty poslední překlady byly fakt tragický, to prostě nemá smysl
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: Jediný problém s angličtinou je v tom, že po 8. či 9. knížce, mění skorou každou knihu předčitatele (u audia) takže s výslovností u novějších knih je docela peklo. Ale jinak je to pohoda. Taky jsem prvních sedm dílů četla česky a na anglinu se dá docela rychle zvyknout.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    pro me je trochu trabl v tom ze jsem zacal cesky... :( A po skoro 20ti knizkach v cestine prechazet na anglctinu... No zkousel jsem to s Mission of Honor a nejak to neslo... Jmena a nazvy byly peklo...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Na Polaris už jistou dobu z vysoka kašlu, protože potom jak začali komolit jména v Shadow of Saganami, jsem se na další kupování vykašlala.
    S trochou štěstí brzo vyjde ARC verze Shadow of Freedom tak si snad zase počtu. Minule vydali ARC verzi 3-4 měsíce před vydáním.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam