• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    TYRAEL: podle toho co se probíralo na fóru a co psal i sám autor, je tohle defakto druhá půlka té celé serie, původně tam měl být větší odestup, ale pak to změnil kvůli vedlejším seriim. Takže tady se budou nové postavy na obou stranách teprve objevovat tak jak se objevila celá skvadra v Maya sektoru
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: stojí to za to přejít, já taky začal na české verzi, ale pak jsem jednak nechtěl čekat a druhak ty poslední překlady byly fakt tragický, to prostě nemá smysl
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: Jediný problém s angličtinou je v tom, že po 8. či 9. knížce, mění skorou každou knihu předčitatele (u audia) takže s výslovností u novějších knih je docela peklo. Ale jinak je to pohoda. Taky jsem prvních sedm dílů četla česky a na anglinu se dá docela rychle zvyknout.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    pro me je trochu trabl v tom ze jsem zacal cesky... :( A po skoro 20ti knizkach v cestine prechazet na anglctinu... No zkousel jsem to s Mission of Honor a nejak to neslo... Jmena a nazvy byly peklo...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Na Polaris už jistou dobu z vysoka kašlu, protože potom jak začali komolit jména v Shadow of Saganami, jsem se na další kupování vykašlala.
    S trochou štěstí brzo vyjde ARC verze Shadow of Freedom tak si snad zase počtu. Minule vydali ARC verzi 3-4 měsíce před vydáním.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    noa to nemluvim o polarisu... Kterj slibuje mission of honor uz rok... :) A porad nic :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Mimochodem další knížka je už dávno hotová. Podle Wiki už od Ledna 2012
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    navic taky pokryva vyrazne mensi casovy usek nez jine knihy honorversu ne? Vetsinou jsou tak kolem roku i vic a tahle je kolik? pul roku?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TYRAEL: Ono to bude spíš vydavatelem, protože Risining Thunder je defacto jen první polovinou jedné knížky, kterou se vydavatel rozhodl vydat během dvou let, takže si ještě chvilku počkáme do března na jakés takés zakončení.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    Tak jsem dočetl Rising Thunder a nemůžu si pomoct, ale nějak mi to nesedlo. Přesto že bitev nebylo úplně málo, měl jsem z toho divný pocit. Taková natavovaná kaše. Solariáni byli masakrováni ve velkým, řešila se politika.... ale nic se ve skutečnosti nestalo. Tedy nic co bychom už nevěděli a neočekávali v posledních pěti kníhách. Dřív to bylo jedna zajímavá akce za druhou, nečekané zvraty, všechno se rovnou řešilo, zatímco teď se během jedné knížky nevyřešilo nic a jediná velká změna čeká na referendum. A ani to v té knize není.
    Celkově se pouze vede extrémně nudná a nevyrovnaná válka, která ani nemá tu výhodu války proti Havenu, kdy na obou stranách byly zajímavé postavy a nikdy jste nevěděli jak která bitva dopadne. Tady víme že Solariáni umřou. Solriání vezmou větší armádu a zkusí to znovu. Prohrají. Někdo začne poukazovat na to, že ekonomicky jsou v kýblu a jediný řešení je vyhrát válku. A tak vezmou větší armádu a zkusí to znovu...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Vypadá to, že David přijede k nám a k polákům, posuďte sami:

    Thursday, June 21, 2012
    The European Tour 2012

    David is excited to be visiting with fans in Poland and the Czech Republic for the next couple of weeks! Check out the Upcoming Events for further details!

    Další nahlédnutí do kalendáře na jeho stránkách ukazuje, že bude 6.7.2012 v Chotěboři na festivalu Fantazie...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    kdyz uz jsme u toho co vyslo :)

    nevite nekdo jestli se nekdo obtezoval prelozit mission of honor? Kdyz uz je pres rok volne ke stazeni? :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Jinak připomínám, že vyšel Rising Thunder, a kdo ho chce ví kde ho najde a když neví strejda démon nebo google poradí...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: tak to jsem nebral uplně jako bitvu, resp. ani zadni prekvapeni, protoze to se na foru probiralo ze takto ta "bitva" bude
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Jedna velká bitva tam skutečně je, i když díky mesanům a jejich nanotechu spíš masakr než bitva.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: no tam vlastně nějaká skutečná bitva není
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    takze velke strileni solarianu u marian se nekona? :)))
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: JJ, koupil sem si e-arc hned jak vyslo. Je to dobry, ale je tam videt, ze je to jen pulka knizky jak puvodne mela byt, takze je to takova pripravna faze
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    uz nekdo precetl 13. HH? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam