• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VIM a UTF-8

    14.6.2006 14:14 | Přečteno: 3874× | Externí paměť | poslední úprava: 14.6.2006 14:21

    Dlouho jsem se UTF-8 dokázal na svém domácím počítači vyhýbat, ale nakonec to potkalo i mne a po instalaci WordPressu jsem zjistil, že se bez možnosti editovat UTF-8 soubory neobejdu. Jak na to bez přeinstalace systému do UTF-8?

    Vim naštěstí pro podobné nešťastníky jako jsem já poskytuje podporu. Jak editovat soubory v UTF-8 v terminálu ISO-8859-2 snadno a rychle.

    Pokud je VIM zkompilováno s možností multibyte, umí interně pracovat s daty v UTF-8.
    Úprava konfigurace

    Do ~/.vimrc je potřeba přidat některé z následujících řádků

    set encoding=utf-8
    říkáme, že interně se má se soubory pracovat v UTF-8. Vim tedy bude schopné pracovat s dlouhými znaky
    set termencoding=iso8859-2
    upozorníme VIM, že terminál, na kterém se zobrazují data pracuje v iso-8859-2, klávesy a zobrazované řetězce se tedy budou převádět z a do patřičného kódování.
    set fileencodings=ucs-bom,utf-8,latin2
    Povolíme VIMu magii. Při otevírání souboru postupně zkouší, jestli soubor není v patřičném kódování. Podle uhodnutého kódování pak nastaví fileencoding. Při načítání a ukládání souboru se provádí konverze mezi fileencoding a encoding (pokud se liší).

    Otevírání a ukládání souborů

    Pokud VIM dokáže uhodnout (díky nastavení fileencodings), ve kterém kódování je soubor, je všechno v pořádku. Rychlá kontrola se dá provést :set fileencoding. Pokud VIM neuhodne kódování, můžeme použít :e ++enc=cp1250 newfile a :w ++enc=utf-8 newfile

    PS: A až to budu hledat, tak to tady najdu...

    https://www.abclinuxu.cz/blog/veros/2006/6/vim-a-utf-8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NESERMI: chci mit velke okno uz po spusteni gVIMU, abych jej nemusel pokazde roztahovat.... do vimrc:

    =====

    if has("gui_running")
    " GUI is running or is about to start.
    " Maximize gvim window.
    set lines=999 columns=999
    else
    " This is console Vim.
    if exists("+lines")
    set lines=50
    endif
    if exists("+columns")
    set columns=100
    endif
    endif

    ======
    lines jsem nastavil na 100 a columns na 120 a je to akorat na sirokouhlem NTB display...
    NESERMI
    NESERMI --- ---
    OVERDRIVE: Notepad++, vi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MRQ: no ono to byo tak, ze primo v jadru byla roky rokouci nejaka fatalni chyba, ktera mela neco spolecnyho s nejakejma nedokumentovanejma kusama kodu z binarnich ovladacu pro wifiny a nejake binarni moduly pro jadro obecne, pokud to dobre chapu, zo by melo prave uz byt vyesene, ale musim rict, ze pokud se mi to nepodari vyresit [vcera mi s tim v rychlosti radil Vitex a uz jsme to resili, bohuzel taky v rychlosti i s nyxem].... no kazdopadne, pokud to nevyresim, tak holt taky prejdu na jabkon, kde je ACPI vlastne jedina vec, kvuli ktere i skalni priznivci GNU pouzivaji primo Jabka a ne OpenSource Darwina ... no uvidime, prave jsem to zatim nemel cas resit, ale Vitexovi vcera fungovalo vsecko, uspavani jak na disk, tak do pamei, ntb mu vubec netopil i kdyz tam mel rozchozeny KDE s docela extreme potunenym compizem... takze mozny to je, mozny to je, mozny to je... ted uz jen jak na to.

    vzhledem k tomu, ze jsem usnul [kdo,ze by si to rad smocil nebo nechal vykourit a ja mu ne a ne podrzet? no schvalne, kdo tady rad predhazuje, ze jsem zkurvenej fetak a rika o rad, predevsema a nahlas, jak kdyby na to on prisel jako jedinej? aha, uz vim Sorbak... tak tohle je pro nej...] a nez jsem se vzbudil, bylo najednou jadro s poradovim cislem [major] 3.x, tak musim rict, ze jsem se posledni dobou o sve iglu moc neudrzoval a nechalal jsem jej jen na stable LTS, takze holt je na case prozkoumat poradne jako funguje partition sifrovani LUKS, ktere uz nejaky ten patek pouzivam, aniz bych vedel jako to presne funguje. je na case si rozchodit Virtual BOX, ktery jsem vcera zavidel Vitexovi uz jen proto, ze mel pod Debianem nainstallovanych dalsich asi 20os, coz me velmi laka, protoze chci zkusot treba Arch, na ktery se tak moc trese Sofie, ze zas chvili bude mit co hackovat, nez do toho pronikne... no a taky je potreba se poradne podivat na finetuning na urovni preuseni jdoucich k procesoru, protoze je to vazne ostuda, nepamatovat si ani, kestli zrovna ted pouzivam 32 nebo 64bit kernel a neumet poradne nakonfigurovat ani nove Gnome, tak aby mi pasovalo, kdyz uz se chci vytahovat...

    Jedine v cem se za posledni dobu ukazalo, ze spolecnost VYRAZNE ozila, a k cemu se me osobne zacaly hodit stare znalosti je to, ze uz si dneska defacto nepisu s nikym, kdo by nepouzival elektronickej podpis a sifrovani emailu. A vzhledem k tomu, ze jsem zjistil, ze jako darek jsem dostal od Aveca bozi "USB Dongle" kerej obsahuje pamet a procesor a chova se jako chyta karta [umi to ovladat treba TrueCrypt nebo Firefox potazmo Thunderbird s Enigmailem]... no tak jsem vlastne paradne cryptograficky vybavenej. V systemu uz ted nemam sifrovane vlastne jen to co pisu na socialni site. Nalezl jsem genialni vec, ze temer vsecko dneska jde sifrovat za pomoci souboru, tak jak je to v Johny Mnemonicovi, kterej ma pamet zamcenou svatsikou v ASCII artu. Tedy clovek si vygeneruje soubor, nebo si proste vezme nejakou MP3, obrazek, cokoliv, proste nejaky data o nejake minimalni bitove velikosti, a tema zamkne defacto cokoliv, takze ja tim mam zamcenej treba drop box [mam tam na nem asi 20 balicku vyrobenych trueCryptem od jednoho mega po 2 ega, tedy 2GB], ej to kvuli tomu, aby se nemuselo po male zmene jednoho textaku uploadovat pokazde nejake extremni mnozstvi dat, takze fotky jsou samozrejme narvany v 2egovym souboru, ale treba jen nejakej novej text, preklad pussy riot - kerej dotahnu zitram, jeste porad chybi, tak ten nacpu jen do 1mb balicku, ktery se uploand v ramci vterin]./// no kazdopadne vsechny ty kousky DropBoxu jsou ne-transparentne sifrovany nekolika ruznymi soubory, ktere, krom jinych bezpecnych ulozeni jsou take ulozeny na dvou USB sifrovacich klicich, ktere si umi krom toho, ze umi odemykat nekolik desitek ruznych VPN tunelu, ktere pouzivam, tak take umi podrzet verejny a soukromy klic vystaveny Ceskou Republikou, obsahuje klice k nekolika mojim emailovym podpisum a prave sifrovaci soubory pro balicky na DropBoxu a klice k disku na obou mojich noteboocich. Thle je pro me veliky objev, pac mam vsechny klice povesene opravdu na klicich, stejne jako jsou tam klice od kola nebo bytu a klasicke snail mail schranky. Tohle je muj CryptoPunk.
    V cem to musim dohnat do extremu je to, abych presvedcil nyxe, ze temito klici pujde zamykat a odemikat Nyx.cz a take se domluvil s googlem, kteryzto mi poskytiuje gmail, kde 50znakove heslo jiz vice nepovazuji za dostacujici, proto, ze precejen je to cela moje komunikace se svetem [i kdyz z 70% sifrovana jiz dneska by default] a kdyz clovek pouziva cizi pocitace, tak mit k dispozici read only, not-able-to-copy-move sifrovaci soubor je uz asi jedina cesta, jak zabranit tomu, aby hesla byla od-sniffovana a ukradena key-loggery nebo nejakou jednodussi metodou, kterou jsem treba kdysi ja pouzil proti Burkharovi v jeho vlastni mbyte, na jeho vlastnim pocitaci. Ne, ze by to byl vselek, proste jedna vrstva bezpecnosti uz je dnes krute malo, kdyz 10znakove heslo jde prolomit brute forcem v ramci minut na standardnim PCcku, nemluve uz o necem, co mam bezne k dispozici, tedy ruzne vysoce vykone GPU a podobne. Holt kdo jeste dneska veri, ze jeho data jsou v bezpeci, kdyz pouziva mene jak 20znakova hesla, tak to je proste nekonecny optimista, na datech a na jeho elektronicke identite mu nezalezi [dnes uz by se treba me mohlo zcela v klidu stat to, ze by mi nekdo ukrad identitu jako se to stalo Sandre Bulldog ve filmu Sit a musim rict, ze by me takova kradez asi docela dost kompromitovala, ponicila by mi tak 70% osobnich kontaktu a vztahu, mozna by me stala praci a kazdopadne by to bylo hodne min mile, nez napriklad kradez klicu, dokladu a auta najednou]....
    Tak tedy tolik k vyuziti pocitacu, tak jak to vidim ja, z pozice cloveka, ktery zrovna aktualne ma po asi pul roce intenzivni namotavku na studium vseho co zazina AnArch..., ktery je normalni debilni rozbity fetak a ktery urazi a nici zivoty lidem kolem sebe... (A) propos, ten, pro koho je clanek urceny, by taky moh napsat, jak se vlastne ma, jak mu dupou vnoucata, jakou ma radost z toho, ze cim dal vice jeho pritelkyn je tehotnych a stasnych, ze zas o tolik nezdrazilo ani huleni ani alkohol [i kdyz ma mene a mene procent a mensi a mensi obal]...
    Nejak jsem se do toho GNU/Linux, kteremu nefunguje CPU skaling a temperatura obou procesoru povazlive vyleti, pokazde, kdyz i jen zacnu psat v textovem editoru... No snad je tehle textik pro nekoho alespon trosku inspirativni [mmchodem zaznamenali jste asi nekdo alespon, jak ted nejakemu novinari pisicimu treba pro Wired, nekdo velmi vtipnym social-engineeringem hacknul komplet identitu, smazal vsechna cloudova data - pac apple, tak veskere kontakty, vsecko co mel v chytrem telefonu [z meho pohledu rekneme tak 40% kazdodenniho vyuziti dat a internetu, mmmchjodem Robot prave ted cerstve ma nainstallovany gVIM jako email pouziva K-9, coz byl pes doktora Who, jak mi vcera ozrejmil Vitex, samozrejme z Robota ctu a pisu emaily sifrovane a telefon se odemyka trojvrstvym zabezpecenim, kde bez dvou hesel se rozhodne nikdo nedostane k obsahu SMS a bez 3 hesel se nikdo nedostane k fotkam na 32gb pametove karte, takze mu zustane moznost si zavolat - a to jeste ne vsem, jen rodicum, Sofii, Prawitzovi, Baluovi a 112 ;]...
    Posledni vo by me asi nasralo by byla kradez nektereho z techle zarizeni, protoze data jsou samozrejme vsechna na nekolika fyzickych serverech, mirne starsi kopie jsou na ruznych cloudech a kazdy tyden jeste jsou data zalohovana do "krabice trezoru" chranene hromadou pouzitych buchen ;]]]]....

    JJ, asi se pokusim zitra sepsat tema CryptoPunk a InfoAnarchie, a samozrejme, az vymyslim, jak je to s tim prehrivanim CPU/GPU a s tou vydrzi baterek, dalsi blog bude nasledovat. MMchodem to jsem si ted taky docela pekne "vyfetoval" temata o kterych ma cenu vest blog, protoze tema overdrive a jeho starosti s tim, jestli soustat jen pravoplatnou manzelku, ktera jej zas az tak moc nechce nebo ma na milenky poustet psy, to mi pripadne, ze zas az takovou hodnotu nema. Takze zajemci, kterych tady asi moc nebude, muzou ocekavat Overdrive's Schrodninger Box re-incarnation na tema prakticka cryptografie, ochrana osobnich udaju, vychytavky v Ubuntu/Debianu/atp., az se pristehuje Vitex pribude par clanku na tema Hostujeme servery AntiFa a pouzivame i stavime FreeNet [coz jsou veci, kterym rad porozumim a o kterych vim mrdy nic, ackoliv jsou to de-facto veci, ktere me vzdy provazely mojim pobytem na Zizkove, tedy hlavne ten FreeNet HUB/Node.

    MMchodcem VITEX = hippie ktery jako jediny uzavira smlouvy tak, ze si s clovekem poda ruku [napriklad vyska najemneho, predani klicu, nebo taky to, ze neodejde jako posledni idiot do konce tydne, aniz by o tom dopredu dal vedet - mmchodem tady musim podekovat Jindrovi a Helene, kteri mi pomuzou s najmem, pac sam si opravdu 18tis dovolit nemuzu, a zaroven musim "podekovat" kamar a prawitzovi, kteri mi naopak zpusobili to, ze tenhle mesic se zase projednou zadluzim 12tisici, abych mel kde bydlet a zaroven musim podekovat Vitexovi a zatim-off-nyx-Jane, kteri mi daji penize na najem drive, nez se nastehuji]....

    No a tak, a vida e louca. Jsem rad, ze jsou precejen nejaky to chytri kamosi, kteri se snazi neceho dosahnout, podekovat Truce, ze chape, ze kdyz se na neco ptam, tak chci vedet a chci znat odpoved, a ne, ze se jen vytahuju tim, ze dokazu pokladat otazky. Chci podekovat vsem, kdo kdyz na neco prijdou a pak o tom neco napisou. Chci za tenhle tyden podekovat Pussy Riot colective, protoze diky nim jsem byl asi nej-re-tweetovanejsi za cely svuj bloggersky zivutek, samozrejme jim hlavne chci podekovat, za to, ze jsem mel o cem psat, ze mi ukazaly, ze direct action a punk je potrebnejsi vic, nez kdykoliv drive a ze pustit lisky do lesa porad jeste ma cenu, i kdyz by pak jejich kozich nakonec nosil starej hajnej a jeho stara na kabate. Holy mate odvahu, narozdil od nas slaonnich Twitteristu jste vysly na ulice a jsem rad, ze hori Babilon. Taky bych rad podekoval svojim dylerum tvrdych drog, ze neustavaji v cinosti [pokud to cte nejakej fizl, tak by si mel uvedomit, ze zadneho dylera nemam, protoze nefetuju a proto, ze jsem celej prijemnej a proto o me lide muzou rikat "jakej milej kluk, kdyby fetoval, bylo by s nim k nevydrzeni a hlavne by byl uplne blbej, kradl by, siril by spatne vibrace a toleroval by lidskou blbost nebo i jen lidskou zvireckost, ktera vyhrava nad schopnosti premyslet a rozhodovat se i necim jinym, ze malym mozkem v prdeli, nebo pudem "rpzmnozim se, nebo to aspon budu symulovat az do uplneho osvojeni".

    Jste vsichni moc fajn a mam vas rad, jak naznacuje moje zmenena ikona [pravoslavna, prosim pekne ;]. Vsem Vam odpoustim, ze po me kricite v poste, odchazite a nechavate me na holickach, polouvate me, a vubec si me berete do huby, aniz bych ja z toho mel moznost mit orgasmus a vystrikat se vam tak do vlasu, dreddu a do napul rozbalenych speku a zteplalych piv. Jak rikal vcera moc hezky VITEX: zivot je kratkej na tyhle blbosti, lepsi je se mit rad kazdej s kazdym.

    Ah, jem se nejak rozepsal, no aspon se mi mezitim nejak dokompilovalo jadro a par dalsich dorobnosti. On precejen ten Asus EEE[L] 1215D nema plnou paru regulernich 2 a vice procesoru na ktery je dneska zvykly kazdy hrac, co si ani neumi vyrobit ikonku na plose.

    Preju krasny vecer, milujte se a mnozte se. MIR aneb anglicky TRUCE! Lasku, neboli englicky LOVE. A dostBoloUtlaku, neboli AnArch GNU\Linux ;]
    Jinak jeste jednou rikam, ze pokud jsem nekoho za posledni dobu stihnul nasrat, urazit nebo jsem po nem vyjel, tak si to dotycny zaslouzil.
    Take podotykam, ze veskera podobnost vyse zminenych osob, deju a jmen s realnym ne-internetovym zivoem je ciste nahodna, v prubehu psani tohoto textu Overdrive neporadal jediny hon na carodejnice a nejedl jedine zvire.












    MMchodem, protoze jsem se bezmala pred mesicem skoro officialne rozvedl, coz byla jedina bota, krom Boty01, se kterou jsem za posledni mesic mel co do cineni, tak nemuzu nezminit jeden moc hezky vtip, ktery se vztahuje na jednu nasi moc dobrou kamaradku, ktera nemela dost rozumu, a zkoro nas opravdu rozvedla [kdo tenhle radek prece SMIRENI, toho zacnu skrtit over TCP/IP]...

    Takze vtip:

    Dva pravnici po krk ve srackach...?
    --- Malo sracek!


    jdu si lehnout, stejne je horko, ze to nakoncez zkonci tak se jeste neco zkompiluju ... Love23,93
    MRQ
    MRQ --- ---
    OVERDRIVE: tak tohle sem rešil na notebooku už hodně dávno, zkoušel jsem to dokonce na dvou nebo třech různých kusech (značkách) a nikdy mi ten powersave správně nefungoval. furt to topilo a bateka šla do kytek... ve winech to vždycky šlapalo, tak sem se na to vysral. A od té doby co mám jen noťas a linux už na práci nepotřebuju, tak pro mě z právě z tohoto důvodu linux umřel ;(
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    textovy editor ktery pouzivam pro praci o zabavu

    6 hlasy od 6 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---

      OS ktery pouzivam hlavne pro praci i zabavu

      6 hlasy od 6 respondentů

        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        resim ASUS EEE[L] CPU SCALING a ACPI obecne, tak si tady nechavam helpy, pac ted jdu delat neco jineho, ale hrozne me sere ze powersave je na nule a hrozne to hreje a malo tomu vydrzej baterky, takze bude potreba vyzkoumat a doladit... neresil nahodou nekdo.? vlastne je tu nekdo krom me aktivni linuxar?

        http://askubuntu.com/questions/147388/eee-1015pn-less-battery-lifetime
        http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1972489
        http://www.pantz.org/software/cpufreq/usingcpufreqonlinux.html
        http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=248867&page=13
        https://wiki.ubuntu.com/Kernel/Reference/ACPITricksAndTips
        https://wiki.archlinux.org/index.php/Laptop
        https://wiki.archlinux.org/index.php/ASUS_Eee_PC_1001px
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        pani, co mi pripomina mou mamu, zadrzena na demonstraci pro Pussy Riot




        jedna starsi Madonna

        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        In my experience, it is rarer to find a really happy person in a circle of millionaires than among vagabonds.
        -- Thor Heyerdahl

        Read more at http://www.brainyquote.com/quotes/authors/t/thor_heyerdahl.html#84UQqv2Ku6lC4Umo.99
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        RANO: aha RANO, uz vim. Koukal[a]? jsi se mi do infa a me zaujalo, ze mas booknute same zajimave kluby, takze jsem si ulozil link na Tve info do bookmarku, ze se chci nejak podrobnej podivat co jsi zac. Takze jeste jednou, rad Te tu vidim at jsi kdo jsi, zajimalo by me jak jsi na me prislo?
        Jinak ikona: 40x50, max 5kb, gif... jestli se chces podivat, tak nejake volne, co jsem delal ja jsou k dispozici v mem bloku tady: [ OVERDRIVE @ +++ IKONY ]

        Obcas si nekdo vybere, ale precejen spis jsou lidi tvorivi ;]
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        Zacal jsem psat ve VIMU i pod Woknama, takze par drobnosti, kterymi se da VIM upravit na prece jen trosku vic windows-like editor, coz je neco co potrebuju v kombinaci s tim, ze jinak si rad uziju moznosti VIMu jako takoveho... Myslim, ze se muze hodit Baluovi napriklad, kterej mi ted rikal, ze VIM taky zacal pouzivat.
        Jinak Balu ve woknech nebo v gVIMU se da kopirovat normalne pomoci mysi, je tam standardni copy-paste ala linux/wokna. Ale jestli prijdes na to, jak to udelat pres buffery, tak sem pak dej help, ja to jeste neodhalil a potreboval bych to na terminalu vic nez v nejakem wokennim manageru samozrejme...
        MMchodem, to bude dobra zabava ucit se navzajem VIM, skoda, ze sem nechodi Truce, ta uz ve vimu pise nekolik mesicu, mozna i nejej ten rok...
        Rek bych, ze Sancha bude taky VIM possitive, ne? Popripade Vitex?
        =============

        The command :set wrap lbr will wrap long lines between words.

        However, when you move the cursor down (or up), the cursor will jump from one physical line to the next. You can press j to move down one physical line, or gj to move down one displayed line.

        To make it easy, you could put the following in your vimrc file. Then press \w to toggle wrapping on or off (that's a backslash then w, assuming the default Leader key). When wrap is on, the cursor movement keys are mapped to move by display lines.



        noremap <silent> <Leader>w :call ToggleWrap()<CR>
        function ToggleWrap()
        if &wrap
        echo "Wrap OFF"
        setlocal nowrap
        set virtualedit=all
        silent! nunmap <buffer> <Up>
        silent! nunmap <buffer> <Down>
        silent! nunmap <buffer> <Home>
        silent! nunmap <buffer> <End>
        silent! iunmap <buffer> <Up>
        silent! iunmap <buffer> <Down>
        silent! iunmap <buffer> <Home>
        silent! iunmap <buffer> <End>
        else
        echo "Wrap ON"
        setlocal wrap linebreak nolist
        set virtualedit=
        setlocal display+=lastline
        noremap <buffer> <silent> <Up> gk
        noremap <buffer> <silent> <Down> gj
        noremap <buffer> <silent> <Home> g<Home>
        noremap <buffer> <silent> <End> g<End>
        inoremap <buffer> <silent> <Up> <C-o>gk
        inoremap <buffer> <silent> <Down> <C-o>gj
        inoremap <buffer> <silent> <Home> <C-o>g<Home>
        inoremap <buffer> <silent> <End> <C-o>g<End>
        endif
        endfunction



        http://vim.wikia.com/wiki/Move_cursor_by_display_lines_when_wrapping


        ===========================



        autocmd FileType python
        \ setlocal ai si et sta sw=4
        \ textwidth=80 backspace=indent,eol,start fo=croql





        http://stackoverflow.com/questions/8006117/wrap-long-lines-in-vimrc
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        rano: ted na mobilu se nepodivam kdo jsi, ale ubedl jsi se paradne, tak Te tu pekne vitam...
        RANO
        RANO --- ---
        OVERDRIVE: John Cale, Eva Pilarová, Tomáš Hanák, Jiří Lábus, Břetislav Rychlík, paní Fajtlová, Dáša Vokatá, Vratislav Brabenec, Geronimo
        Sám bych je všechny nepoznal určitě, ale přilétla ke mně fotka s popiskem. Snad nemělo zůstat jako poznávačka původně.)
        Jinak zároveň jedni z mála v Česku, kdo něco řekli, udělali nebo trochu veřejně podpořili.
        NESERMI
        NESERMI --- ---
        OVERDRIVE: hehe to je labus vedle hanaka ne? a ten vedle nej... to je najakej brnak, herec reziser, z ct2 si ho pamatuju
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        a jeste jedna, ale nevim, kdo vsechno na ni je, pomuzete identifikovat?

        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        fotka z Trutnovskeho festaku, poslal mi jeden z @Nesehnuti, kteri delali ten banner

        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        mmchodem dekuju, i pres unavu a lenost nedelniho horka jsi me donutil pokracovat v prekladech proslovu Pussy Riot vs Rusko.
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        zajimave jak to jde interpretovat tak,ze je to odporne a nekrofilne bestialni ;) predpokladam,ze autor clanku veri,ze ona zena byla svojim libidem tlacena k verejne onanii s mrtvym zviretem.imho lol.
        jestli onen happening nemel ukazat spis na to,ze je nekrofilne nechytne cynicka masova produkce mrtvych zvirat a na to,ze zena je nucenas muzi k chovani,ktere se ji casto niterne prici... dvojsmysl soustani mrtvym ptakem je az prekvapive neprvoplanovy v intencich riot collective. mmchodem podobne veci delal v 70. letch napriklad M.Knizak...

        mmchodem mam dojem,,ze tyhle blaboly radoby moralistu jsou projevem "syty hladovemu neveri",pral bych temhle kryplum, aby meli v Rusku (ale i tady v Cr) homosexualni dceru a syna transvestitu. doufam,ze by jim doporucili: a)divce vdat se a nedelat problemy, vzdyt prece po par detech ji to prejde
        b) chlapci by,pokudmozno do jeho plnoletosti a tudiz bez jeho souhlasu zaridili hormonalni kastraci...

        mmchodem nemyslim,ze se to pussy riot kolektivu nepovedlo, ba naopak, mimo jine odkryly pokrytectvi vsech techle moralnich pijavic a blbcu, a ty chytre keci, kterymi maskuji, ze jsou zvrhle, cynicke, vypocitave, nekrofilky, tak ty mely moznost zaznit pred celou obcanskou spolecnosti.

        well done PUSSY RIOT COLLECTIVE, WE ARE ALL PUSSY RIOT, WE ARE ALL ANONIMOUS!!!
        INK_FLO
        INK_FLO --- ---
        v tomto článku dochází k zajímavému závěru, že to možná bylo všechno zinscenované jen kvůli tomu, aby byla možnost posílit konzervativní, konfrontace chtivé síly v rusku :-)...čili plány v plánech, konspirační teorie a výsledek přesným opakem zamýšleného :-)

        Pussy Riot: Člověk by hned byl pro zproštění obžaloby. Jenže něco tu skřípe. | Česká pozice
        http://www.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/pussy-riot-clovek-hned-byl-pro-zprosteni-obzaloby-jenze-neco-tu-skripe
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam