• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    OVERDRIVE: jn Typltovy texty z neurobeatu jsou už trochu nedostižné.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: a je ten vliv pozitivní nebo negativní ?

    umím si představit, že teplejší podnebí by mohlo sexuálnímu chování prospívat....

    pokud teda není provázeno úzkostí z téhož, která zase bude škodit ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    kolega si stezoval, ze existuje nejaka studie na tema: Globalni oteplovani meni sexualni chovani zen + mentalni stav zen... nevim, co je na tom vhodne ke stiznostem, ale kazdopadne jsem si tu studii nasel ve fulltextu, je tam i vliv globalniho oteplovani na rakovinu, na infarkt ... a ano je tam i psycheka:

    http://www.niehs.nih.gov/...terials/a_human_health_perspective_on_climate_change_full_report_508.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    schovavam, jsem ted na Woknech a musim neco testovat, tak nemam cas si to precist

    The Ars indie showcase: 30 games to watch in 2014 | Ars Technica
    http://arstechnica.com/gaming/2014/05/the-ars-indie-showcase-30-games-to-watch-in-2014/


    SAMUELARACHNID: znam, videl jsem nazivo hned jak vysla nova deska, bohuzel je to jedina dobra pisnicka na cele te desce, vsecko ostatni uz je jen vykradacka tech minulych dvou...
    prisli o textare, a asi uz ani nesmazej, takze uz to neni ono.
    nicmene za Atomovou vcelu dekuju
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    jo a tady jedna písnička, která se ti snad spidere bude líbit

    WWW - Ne - Atomová včela
    http://www.youtube.com/watch?v=ItBMFNXWCUM


    ( to se pak smála, až mi tekla krev z uší i z nosu...)
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    OVERDRIVE: Mozek si ve stavu snění blbě pamatuje nápisy a čísla, ve většině případů se ve snění na druhý pohled čas a nápis změní. proto nejjednodušší způsob jak si sny pamatovat a ovládat je pořídit si digitální hodinky a naučit se pokaždé se na všechny nápisy a hodinky dívat dvakrát ( reality check) pokud se nápisy a čas mění něják moc rychle, je dobré zkusit vzlétnout a voilá lucid dreaming bez solamylu a prdů
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CVUT ma byt prvni ceska vysoka, ktera bude mit svou vyuku na webu - vysledek kazde sady prednasek by mel byt zapocet.

    S timhle me napada:
    neznate nejaky zajimavy e-kurzy nejakejch vysokejch. jako jasne, vim ze Khan, MIT a tak, ale spis by me zajimalo neco konkretniho, co by mohlo zaujmout.

    pripadne: docela by me zajimala nejaka funkcni vyuka jazyka, jako je treba duolinguo

    obor je uplne volny, matika a programovani me zajimaji relativne malo, spis prirodni vedy mozna treba i filosofie
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SALVATOR --- --- 23:44:26 30.4.20141 odpověď(+30)
    Tohle si dovedu dost dobře představit kolem nějaký končetiny aby to pěkně navazovalo furt dokola.

    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: jasně :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CONTINUITY: koukam, ze ted browsis prave takove inzeraty, kdyz neco najdes, dej vedet pls
    pripadne bude pak od 8. mesice volny muj pokoj na zizkove, viz fotky co jsem sem daval driv
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: ls -la k tomu bude zitra, ale je tam toho hodne!!!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jednou torrent knihovny, asi 1.5gb .7zip, dejte vedet, jestli jde tahat
    torrent, neni private, ale neni v nem zadny tracker... jaky tracker jinak pouzit?

    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: na bezrealitky neplatíš za zprostředkování nic

    někteří pronajímatelé, asi teda většina, chtějí kauci jeden měsíční nájem, ale dá se najít i bez
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: tak to je samozřejmě super, že v tom nejsou chemky...
    ale pokud nejde o bílej jogurt, je tam požehnaně cukru
    a všecky ty mechanický procesy ničí výživnou hodnotu
    a další věc je, jak vypadají velkochovy krav na mlíko...jestli z něčeho takovýho člověk může získat nějakou sílu...
    ale nechme to, nemám chuť pouštět se do diskuse o jídle, ať kdyžtak pokračuje někdo jinej, jsem jen ospalá a vypatlaná a zachtělo se mi odpovědět svým názorem na tvůj příspěvek :)

    ale jinak, neee, nic proti jogurtům, jak jsi tu předtím psal, že máš problém jíst vůbec něco, určitě lepší jíst jogurty než nic :o), a určitě je to jedna z těch lepších fast možností :)
    brou noc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jo jeste jedna takova otazka do plena: nevite nekdo o nejakem bydleni na cervene trase metra? z meho pohledu treba klidne NUSLE.
    shanim neco, aby to melo 2 pokoje, dobra dostupnost na Kavci Hory, kde budu makat. cca do 13 litru se vsim.
    pripadne nejake misto na netu, kde po necem takovem koukat?
    vzdy jsem hledal pres nyx, pripadne po znamych, ale necham si doporucit i jine moznosti.
    co treba bezrealitky, funguje to v poho, nebo je tam potreba platit 2 najmy, za zprostredkovani?

    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: než to někdo napadne, termín "režim lovce a sběrače" je v dnešním kontextu samozřejmě už jenom legrácka, nic takového není možné, protože všecka ta zelenina, ovoce atd jsou samozřejmě věci vyšlechtěné za tisíciletí zemědělství a s divokými mají houbeles společného....

    chtěla jsem tím v zásadě říct jen

    "režim, kde je obilnin hodně"
    vs. "režim, kde je jich hodně málo"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CONTINUITY: odpovim rano, ale jen rychla: otec dela v OLMA a na tech jogurtech neni chemickeho vubec nic. nektere vyrobky, treba smetana ke slehani akorat obsahuji vice tuku, nez je mozne dostat do mleka normalne z kravy - tuk se tam proste pridava
    Jinak mleko se na vsechny tyhle vyrobky prohani centrfukou, ktera odstreduje tuk, tak aby se dal dosahnout jeho konstantni obsah v danem objemu... zpusobuje to rozbiti struktury bilkovin, takze pak mleko napriklad se nezmeni v jogurt, ale zkazi se, i kdyz bys do nej pridala jogurt, jak se to delavalo driv.
    ale chemky v tom zadny nejsou. btw OLMA jako jedina dela BIO jogurty unas
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: tak v zásadě na tyhle potraviny existují dva rozdílné názory

    celé kultury (to je zjevný), a taky celé směry zdravé výživy (např. makrobiotika, ale i ájurvéda), považují obilniny s obsahem škrobu za přirozenej základ stravy (k bramborám už mají víc výhrad...)

    a zase jiné kultury (lovci a sběrači) je nejedly buď vůbec, nebo jako malou část stravy (doplňkové zemědělství malého rozsahu, vykopané hlízy), a zase jiné směry výživy doporučují totéž i modernímu člověku (paleo dieta, kde jíš zeleninu, ovoce, oříšky, bio maso, sacharidů minimum....)

    přijde mi, že pravda je někde uprostřed, teda alespoň, co jsem zjistila na sobě, kvalitní celozrnné obiloviny jsou výživné docela do pohody, bio brambory v dobrém stavu (nezelené, klíčky pryč atd...) imho taky, pokud se to s nima strašně nepřehání ;0).......ale výživa, kde tyto věci tvoří základ, mi nevyhovuje, je to takové těžké, otupující....zdá se, že moje tělo mírně preferuje ten režim lovce a sběrače....

    (btw lovci a sběrači byli prý zdravější, vyšších postav a žili déle než usedlí zemědělci, protože měli bohatší stravu......to dneska v bohaté části světa už tak není, ale očividně začít baštit jeden, dva druhy obilí místo stovek různých věcí z lesa nebyla až taková výhra....plus k tomu mnohem tvrdší fyzická práce.....)

    ale v našich podmínkách myslím platí něco jiného: ať už si z těch dvou možností vybereš kteroukoliv, je to určitě lepší, než jíst "standardní stravu"...pokud máš čerstvý a dobře uvařený kvalitní obiloviny, dostaneš z nich rozhodně daleko víc živin než z bílýho chleba, chemických jogurtů, průmyslových cukrovinek, polotovarů a všech těchhletěch dalších blemců ;0)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    AD SKROB v poste, od origo zdroje:

    OD: NYX --- --- 7:21:34 5.5.2014
    jinak k tomu skrobu mam tunu clanku, nicmene vsude jde primarne o jine efekty (regulace krevniho cukru u diabetiku, obcas nejaka rekompozice z tuku do svalu, zmena strevni mikroflory apod.) a ty sny jsou zminovane spis tak mimochodem :)

    OD: NYX --- --- 6:07:04 5.5.2014
    40g do mleka davam v prubehu dne klidne. Vecer bude asi lepsi. Nema to pachut, jen proste clovek trochu citi ten prasek.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CONTINUITY: mmchodem, asi znas hoax o koureni bananovych slupek, ze? tak tady mi to pripadne aspon trosku snesitelnejsi ;]
    Na netu se o tom kazdopadne nikde nic nepise a mam dojem, ze skrob je pro lidkse telo docela tezky na zpracovani, ale mozna se uplne plet, zitra si prectu, k cemu takovej skrob vlastne telu muze byt.
    MMchodem mam dojem, ze ani brambory ani kukurice nejsou nijak zvlast zdrave a vyzivne ackoliv jsou to vlastne zakladni potraviny 2 velkych kulturnich regionu, vlastne rejze je taky docela plna skrobu ne?
    No maximalne z toho budu mit zacpu.
    Horsi nez na opiatech to asi nebude ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam