• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tahle semitska holka je proste nadherna, jeste by ji nemuseli chvili sezrat zombaci, a pokud jo, mohli by ji predtim trosku otrhat halenku ;]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    tady zas jako rockeri moc nepusobej...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dohazjlzu, to je paradni, ctvrata serie je proste MOC dobra.
    v jednom dile se Daryl proste jen bavi a nechava si Beth uzivat, smiruje se se zivotem a ten dil je porste paradni.
    v dalsim dile se potka s takovou bandou chlapku, kuze, dinovy bundy z nasivkama, takovy rockeri proste a ti maj jasny pravidla. nemusis bejt kamos, ale musis dodrzovat pravidla, jasne rict co je tvoje, nesahat na neco, o cem nekdo rek, ze je jeho, nelhat, nekrast, nebodnout druheho do zad... kdyby meli zenskou, vztahovalo by se to i na ni atd.
    ta banda rockeru, alespon jak je tedka vidim, v dile, kde jeden zalze je proste moje srdcovka.
    jsou to proste drsni frajeri s chlapskym kodexem cti, zasny cheating, pussy punk liar cops, jak se jejich prirozena autorita Joe vyjadri.
    #claim


    Akorat jsem si trosku zaspoiloval, jen trosku, takze nevim co se stane, ale asi bude nejaky clash mezi Joem a Rickem, coz je spatny, protoze nejvic kladnej hrdina je proste Rick Grimmes, to je jasny. Ale v dile Claimed je proste beru jako frajery a takhle nejak bych videl slusny chovani v momente, kdy je proste potreba abychom tady nemeli darwinismus kazdych par vterin, jak se vyjadril.

    ROZHODNE pokud jsem doporucoval Walking Dead, tak doporucuju pretrpet dily s Guvernerem, ktery jsou neco ve smyslu sedmi statecnejch a byly dobry jen tim, ze clovek videl, jak muze fungovat clovek, kterej je uplnej magor, ale proste to umi s lidma, takovej malej Hitler a uzijte si ctvrtou serii, ktera je co dil to unikat a vyrovna se nejakym serialum, kde je kazdy dil jiny a nesleduje se tematicka linie.

    Dil, kde se proste vypousti prehrata para a lidi se bavej ve svete, kterej zemrel a vstal z mrtvejch v "trosku krvavem neglize"
    Dil, kde se resi vrazda, vina a silenstvi
    Dil, kde se resi chlapi tvrdaci, kteri spolu musej nejak vyjit a do toho se prolina storka chlapka, kerej mi asi tak nejvic pripomina Ozzyho... hraje RPG a strategie a doporovod mu dela Duke Nukem a jeho faninka
    ... proste PA RA DA.

    Mmchodem pribylo tam vic znalosti ze survivalu: zapalovani ohne sklem a zrcadlem, plechovky, lov hada, vyroba baterek, rozhodovaci mechanismus v male skupine atd. to tam driv nebylo.


    Myslim, ze uz jsem pomerne jasne rozhodnut, ze Walking Dead jde do archivu a asi zaplatim autorum za nejakej merch nebo tak, protoze si nejsem jistej, jestli mi k necemu budou blue ray disky, vzhledem k tomu, ze neplanuju, ze bych je mel kde prehrat. Ale rozhodne se sklanim pred skvelou praci s postavama, luxusni stylarinu, hromady eastereggs [ted tam byla narazka na fallout, naprosto prima, zacatek s4e14] a pomerne propracovany post-apo svet na snadnejch principech.
    myslim, ze pokud se cloveku libi treba knizky S.Kinga, predevsim jeho post apo road movie Svedectvi, tak WD jsou prosto ANO i pro nej.

    Uz moc nevim, jak moc mam ten serial doporucit, ale ja to vlastne nepisu proto, abych nekoho donutil na nej koukat, i kdyz bych hrozne rad tenhle zazitek s nekym sdilel, ale hlavne proto, ze jsem tak nadsenej, ze to proste musim napsat, coz mluvi samo za sebe.

    Pokud nekdo WD rozkoukate, dejte vedet, cekal bych to treba od Sorbaka nebo Julinky [a Piziho]... ostatni nevim, chodi sem dost lidi, ktery neznam nejak moc osobne, posledni dobrou... kazdopadne chci vedet, co na WD budete rikat az se do toho pustite [jestli]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: tak tak. Konvalinka jeste argumentovala tim, ze tady plato pravo a pritom jsme hodne svobodny.
    ja tvrdim, ze tady zadny pravo neplati, muzou te popotahovat jen kdyz budou chti, a to ze to zatim nedelaj, neni ani svoboda ani pravo.
    to co tady mame je vlaste fakticka anarche, tedy bezvladi. vlada davno nerozhoduje ani o cinosti policie, skolstvi, zdravotnictvi.... vlastne o nicem, na cem nemuzou udelat prachy.
    ja tomu rikam bordel, je to ta forma anarchy o ktere presne v tom svojem textu nepisu ;]
    pak je jeste ta anarchy, kdy to funguje a dobrovolne, pac lidi chcou a jeste to maj i v hlave v poradku, jak prave ukazuje western Walking Dead, neni to zadna legrace a je to utopie, kvuli osobnim zlum.
    kdyz treba uvazim, kolikrat uz se mi rozpadlo spolubydleni, ne ze bych treba nebyl nekdy pica i ja, ale fakticky nic, co by se nedalo ukecat, ale to, ze proste lidi neresej a serou si na hlavy i v tak male komunite... jsme proste narod hajzlu a prizdisracu. ja jen pevne doufam, ze se to da zmenit, vychovou, zitim, prikladem, snazenim se sam v sobe...
    a nez zacnete rikat, ze nejste zadni sraci, tak jste, ale min, nez vetsina tech hroznejch sracu, to je jasny ;]
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: USA, EU a Izrael budu vzdycky preferovat pred Ruskem, Cinou a Arabama. Uz jen proto, ze v otazkach osobni svobody jsou tyto zeme o hodne dal. Jinak to samozrejme zadnej ideal neni, ale jestli si mam vybrat mezi "blby" a "uplne na hovno", je moje volba jasna :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je ale hrozna skoda, ze tedka se USA chova jako pubertalni idiutek, v cele se svojim prezidentem, kterej je bohuzel absolutni srac.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: dalsi duvod, proc jsem to napsal, je porad vymezeni: jestli za Izrael nebo Palestinu, jestli za Rusko nebo za USA... odpovedi asi chapes.
    Mozna je to zmena, ale proste se snazim vymezit to, proc radej za USA. Proc radej Am. vojaky nez Ru. vojaky na nasem uzemi... atd.
    Tohle je proste soucast meho pohledu a je proste fakt, ze to bude i stavebni kamen toho, co v dohledne dobe budu psat a rikat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: to jako nepopiratelne, ale precejen je to i osobni. podle me jsme se nemeli nejak spatne poslednich 20 let treba... jako myslim vetsina.
    chybelo nam nekdy neco, jako tak, ze by to neslo nahradit, nebo to bylo ZIVOTNE nutne.
    jasne, mas pravdu, ale ne jen v tom to je, IMHO.
    ale jinak jsem rad, ze jsi to docet. obcas uvazuju, jestli lidi jsou schopny na monitoru precist delsi text, ja to moc rad nemam.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Napsal jsi toho hodne, takze se neda zareagovat na vsechno, pridam jen malou poznamku: takova ta "vetsi pohoda" je hodne moc dana vetsim hmotnym blahobytem. V Australii to bylo podobny.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: celej text dohromady, at nezanikne, a at na nem muzu dal pracovat, chci jej dat na blog na idnes, kam si ale nepamatuju jmeno a heslo a na tehle masine uz se nechci prihlasovat na zadna soukroma mista....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi jste si vsimli, ze jsem se zamiloval do Ameriky a do Americkeho snu, a mam dojem, ze to musim vysvetlit, protoze zazivam to, ze semnou hodne lidi nesouhlasi [vetsina z nich v USA nikdy nebyla], navic vetsina z nich tvrdi, ze Amici jsou bud hloupi nebo zli.

    Tak tedy me duvody, tak nejak, jak me napadaji:

    - byl jsem v USA jen chvilku a malo, ale i v nejkomercnejsim meste a na ty nejzapadlejsi benzince v prdeli na okraji pouste, proste vsude, se ke me chovali lidsky a pratelsky
    - je normalni, ze si v USA lide pomahaji, alespon tam kde jsem byl - nemuzes neco najit, nekdo ti ochotne poradi, neco nevis, zeptas se a dostanes odpoved v tom rozsahu, kam az pomahajici vi... proste je normalni si pomahat, a to i jen pri naznaku toho, ze clovek pomoc potrebuje
    - v USA zakon dodrzuje vetsina normalnich lidi - neprekracuje se tam povolena rychlost, nechodi se "na cervenou",... argumentem bylo, ze je to proto, ze jsou tam velke pokuty a ze to neni svoboda. mojim proti-argumentem je to, ze spolecnost, ktera je zvykla, ze zakon znamena dobrovolne omezeni sebe sama, tak, abych neomezoval a neohrozoval ostatni a tohle respektuje niterne a osobne vetsina jejich ne-patologickych jedincu, tak takova spolecnost je podle meho funkcni a ma sanici dobre a slusne vychovat sve deti, napriklad.
    Je to stejne jako, kdyz dobry a slusny ridic zcela vedome vyhodi blinkr i na polni ceste, kde nemusi. Zakon a poradek je proste dobrovolny a je dobre, kdyz je dodrzovan v prospech veci. Taky je dobre, kdyz plati pro vsechny a vzdy. Takze jako ten blinkr na polnic ceste. Nemusis, ale muzes.
    - v USA maji vsechny barvy pleti a vsechny narody. samozrejme i tam bude hromada spatnych lidi, rastistu a jina podobna pakaz, nebo i neco, co vznika nekde hluboko v nas a musi se to premahat a je to vlastne normalni... jo, asi jo. kazdopadne bylo jasne, ze nejsem native American, poznali to podle Evropskeho prizvuku, podle jinych zvyku, ale nebyl jsem pro ne neco raritniho. Kdyz sem prijede Amik, aby se obhajoval pomalu, ze neni uplne hloupej, neschpnej a navic valecnik, co zabiji ty hodny Arabaky. jo, tam jsme proste nebyl zadna rarita. Anglicky mluvis dobre, je s tebou docela sranda.... kdyz mi na benzince dal motorkar, kterej zrovna vylez z "gangu" motorkaru a sel si koupit kolu, vetsinu svejch cigar, protoze jsem jej poprosil o jedno... jen proto, ze jsem si s nim normalne pokecal. Kdyz mi trafikant na benzince dal roztahovak do ucha za 3USD, jen proto, ze se mu libilo, kdo jsem a o cem mluvim [a kupodivu ten clovek mel podobny rozhled a pohled na veci jako ja, a delal kurva trafikanta na benzince]... proste normalni slusny chovani a pratelsky i od lidi, kde bys jej necekal ani dost malo.
    nejsi tam zadnej zlej pristehovalec nebo tak....


    [pokracovani po obede]


    ... tak jsem se najed, a jako kazde zvire po sexu a po zradle jsem unaveny a melancholicky....
    Dalsi body, ktere bych napsal, kdyz by se mi chtelo?
    - ze USA je narod, at uz poskladany z jakychkoliv narodnosti - narod zacina rodinou, domem ve kterem ziju, ulici, ctvrti, mestem, krajem/provincii..., statem - to, ze tohle unas nefunguje, protoze uz to nefunguje na tech nejnizsci rovinach - zijem spolu v jednom dome, ale nemuzem na rohozce nechat boty, protoze by je nekdo, kdo s nama pravdepodobne zije ve stejnym dome, ukrad.. tohle funguje v alternativnich spolecnostech typu squat... a dokonce to ocividne nefunguje ani na kolejich, pri spolubydleni a tak... proste v tomhle nejsme civilizovani ani jako jedinci, natozpak narod. mozna vnimam, ze Nemci, Rusove, Francouzi, Spanele, Americani... tohle proste maji, nejak podvedome chapu, a je tam cesta, kterou budem muset projit

    - ze v USA jsou svobodni =a vzdy me muzete tahat za slovo, co je to ta svoboda= i hodne podivni jedinci. Ruzni Amishove, Mormoni, Zide... nikde jinde na svete jsem nevidel tolik zidu, kteri jsou obleceni podle sve tradice a dodrzuji svou tradici a nikdo jim v tom nebrani, vede to ke konkurenci a k diferenciaci, ale porad... porad jsou Americani

    ... tech duvodu je vic, a ne kazdy z nich jsem mel moznost overit na nejakem velkem vzorku, bylo to jen tyden, kdy jsem sel Amerikou, a presto, tohle vsechno byly myslenky na to, co bych ja sam osobne chtel, aby se zmenilo i na lidech co znam, i ve me, i v cele Ceske spolecnosti. Mam dost prostrednosti moralni, prostrednosti osobni, prostrednosti narodni....
    Kdysi jsem se tady ptal, co pro vas znamena byt Cechem, pripadne Slovakem.... mockrat jsem tady zautocil na Slovaky, abych zkusil, co si budou myslet, co reknou. Kolikrat jsem tady napsal, ze jim uz stovky let utika inteligence a to co v te zemi zustane je proste [white] trash a nikdo nezved vlajku.
    To samy dela treba Cerny, ktery urazi Cechy ve vsem a nikdo nerkne nic, mozna jej vsichni tise nenavidi, nebo se vubec nestaraji.

    Nehajim Ameriku, jako narod, jako zemi, jako cokoliv oblecene do Americke vlajky, krmici se hamburgerem na zbytcich prosperity.
    Ale odmitam relativizovat hodnoty slusnosti, demokracie, lidstvi... anarchyi bez duvodu, bez snahy, udelat veci civilizovanej, o coz se Amerika proste pokusila, a to i s hstorii vyvrazdovani a valky, tak jako ji mame tady v Evrope.

    Staci tohle, jako obhajoba toho, proc jsem se zamiloval do Ameriky, za tech par dni, kdy jsem ji kousicek prosel?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tak jsem se najed, a jako kazde zvire po sexu a po zradle jsem unaveny a melancholicky....
    Dalsi body, ktere bych napsal, kdyz by se mi chtelo?
    - ze USA je narod, at uz poskladany z jakychkoliv narodnosti - narod zacina rodinou, domem ve kterem ziju, ulici, ctvrti, mestem, krajem/provincii..., statem - to, ze tohle unas nefunguje, protoze uz to nefunguje na tech nejnizsci rovinach - zijem spolu v jednom dome, ale nemuzem na rohozce nechat boty, protoze by je nekdo, kdo s nama pravdepodobne zije ve stejnym dome, ukrad.. tohle funguje v alternativnich spolecnostech typu squat... a dokonce to ocividne nefunguje ani na kolejich, pri spolubydleni a tak... proste v tomhle nejsme civilizovani ani jako jedinci, natozpak narod. mozna vnimam, ze Nemci, Rusove, Francouzi, Spanele, Americani... tohle proste maji, nejak podvedome chapu, a je tam cesta, kterou budem muset projit

    - ze v USA jsou svobodni =a vzdy me muzete tahat za slovo, co je to ta svoboda= i hodne podivni jedinci. Ruzni Amishove, Mormoni, Zide... nikde jinde na svete jsem nevidel tolik zidu, kteri jsou obleceni podle sve tradice a dodrzuji svou tradici a nikdo jim v tom nebrani, vede to ke konkurenci a k diferenciaci, ale porad... porad jsou Americani

    ... tech duvodu je vic, a ne kazdy z nich jsem mel moznost overit na nejakem velkem vzorku, bylo to jen tyden, kdy jsem sel Amerikou, a presto, tohle vsechno byly myslenky na to, co bych ja sam osobne chtel, aby se zmenilo i na lidech co znam, i ve me, i v cele Ceske spolecnosti. Mam dost prostrednosti moralni, prostrednosti osobni, prostrednosti narodni....
    Kdysi jsem se tady ptal, co pro vas znamena byt Cechem, pripadne Slovakem.... mockrat jsem tady zautocil na Slovaky, abych zkusil, co si budou myslet, co reknou. Kolikrat jsem tady napsal, ze jim uz stovky let utika inteligence a to co v te zemi zustane je proste [white] trash a nikdo nezved vlajku.
    To samy dela treba Cerny, ktery urazi Cechy ve vsem a nikdo nerkne nic, mozna jej vsichni tise nenavidi, nebo se vubec nestaraji.

    Nehajim Ameriku, jako narod, jako zemi, jako cokoliv oblecene do Americke vlajky, krmici se hamburgerem na zbytcich prosperity.
    Ale odmitam relativizovat hodnoty slusnosti, demokracie, lidstvi... anarchyi bez duvodu, bez snahy, udelat veci civilizovanej, o coz se Amerika proste pokusila, a to i s hstorii vyvrazdovani a valky, tak jako ji mame tady v Evrope.

    Staci tohle, jako obhajoba toho, proc jsem se zamiloval do Ameriky, za tech par dni, kdy jsem ji kousicek prosel?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    muj aktualni background na pocitaci v Avecu, odkud odchazim, ale nechavam jej tam... ;]

    Asi jste si vsimli, ze jsem se zamiloval do Ameriky a do Americkeho snu, a mam dojem, ze to musim vysvetlit, protoze zazivam to, ze semnou hodne lidi nesouhlasi [vetsina z nich v USA nikdy nebyla], navic vetsina z nich tvrdi, ze Amici jsou bud hloupi nebo zli.

    Tak tedy me duvody, tak nejak, jak me napadaji:

    - byl jsem v USA jen chvilku a malo, ale i v nejkomercnejsim meste a na ty nejzapadlejsi benzince v prdeli na okraji pouste, proste vsude, se ke me chovali lidsky a pratelsky
    - je normalni, ze si v USA lide pomahaji, alespon tam kde jsem byl - nemuzes neco najit, nekdo ti ochotne poradi, neco nevis, zeptas se a dostanes odpoved v tom rozsahu, kam az pomahajici vi... proste je normalni si pomahat, a to i jen pri naznaku toho, ze clovek pomoc potrebuje
    - v USA zakon dodrzuje vetsina normalnich lidi - neprekracuje se tam povolena rychlost, nechodi se "na cervenou",... argumentem bylo, ze je to proto, ze jsou tam velke pokuty a ze to neni svoboda. mojim proti-argumentem je to, ze spolecnost, ktera je zvykla, ze zakon znamena dobrovolne omezeni sebe sama, tak, abych neomezoval a neohrozoval ostatni a tohle respektuje niterne a osobne vetsina jejich ne-patologickych jedincu, tak takova spolecnost je podle meho funkcni a ma sanici dobre a slusne vychovat sve deti, napriklad.
    Je to stejne jako, kdyz dobry a slusny ridic zcela vedome vyhodi blinkr i na polni ceste, kde nemusi. Zakon a poradek je proste dobrovolny a je dobre, kdyz je dodrzovan v prospech veci. Taky je dobre, kdyz plati pro vsechny a vzdy. Takze jako ten blinkr na polnic ceste. Nemusis, ale muzes.
    - v USA maji vsechny barvy pleti a vsechny narody. samozrejme i tam bude hromada spatnych lidi, rastistu a jina podobna pakaz, nebo i neco, co vznika nekde hluboko v nas a musi se to premahat a je to vlastne normalni... jo, asi jo. kazdopadne bylo jasne, ze nejsem native American, poznali to podle Evropskeho prizvuku, podle jinych zvyku, ale nebyl jsem pro ne neco raritniho. Kdyz sem prijede Amik, aby se obhajoval pomalu, ze neni uplne hloupej, neschpnej a navic valecnik, co zabiji ty hodny Arabaky. jo, tam jsme proste nebyl zadna rarita. Anglicky mluvis dobre, je s tebou docela sranda.... kdyz mi na benzince dal motorkar, kterej zrovna vylez z "gangu" motorkaru a sel si koupit kolu, vetsinu svejch cigar, protoze jsem jej poprosil o jedno... jen proto, ze jsem si s nim normalne pokecal. Kdyz mi trafikant na benzince dal roztahovak do ucha za 3USD, jen proto, ze se mu libilo, kdo jsem a o cem mluvim [a kupodivu ten clovek mel podobny rozhled a pohled na veci jako ja, a delal kurva trafikanta na benzince]... proste normalni slusny chovani a pratelsky i od lidi, kde bys jej necekal ani dost malo.
    nejsi tam zadnej zlej pristehovalec nebo tak....


    [pokracovani po obede]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JULYZ: muzem dat nejakej mensi weelet napodzim, treba jen na par dni, se psy k mori, projit se padajicim cervenym listim, a projet podzimni Evropou. my takhle jeli prave s Truce do Spanelska a Maroka, tady uz byly mlhy a chladno, jen pres den trochu slunce a tam bylo porad ke koupani...
    Hele tak ja Te beru za slovo a zacinam setrit, kdyztak se na tom budu podilet financne nejak vic, pokud bude mozne...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: jela... ale casovo to teraz tiez nedam, mozno na jesen v novembri ale to uz asi bude hnusne :o( dovtedy jednak nie je cas a druhak ani peniaze. alebo naplanovat na jar zas ked zacne trochu teplo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    [11:34:38 PM] Tomas Petru: dreamwork
    [11:34:45 PM] TP - Agnieszka: no tak skvely
    [11:34:49 PM] TP - Agnieszka: mel bys mit radost
    [11:34:55 PM] Tomas Petru: nemam tokil casu? hmm, asi no, ja zas nepouzivam nic jineho, jeste teda twitter
    [11:35:05 PM] Tomas Petru: ale treba odmitam venovat cas vecem jako je facebook
    [11:35:22 PM] Tomas Petru: tam jsou stejne jen ti, co neumej pouzivat nic rozumejsiho ;]
    [11:35:49 PM] TP - Agnieszka: heeh
    [11:36:09 PM] TP - Agnieszka: ja ted ctu veby o porodech a podobny :P
    [11:37:07 PM] Tomas Petru: chjo
    [11:37:11 PM] Tomas Petru: dalsi laktacni psychoza
    [11:37:17 PM] TP - Agnieszka: :P\
    [11:37:19 PM] Tomas Petru: tak 2 roky budes stastna a budes sislat
    [11:37:24 PM] Tomas Petru: pak se s Tebou zas bude dat mluvit
    [11:37:30 PM] TP - Agnieszka: ha ha
    [11:37:30 PM] Tomas Petru: uz jsem to parkarat videl
    [11:37:34 PM] Tomas Petru: zadny haha
    [11:38:00 PM] Tomas Petru: nekterejm matkam to bohuzel vydrzi dyl nebo si poridej dalsiho haranta, takze se s nima neda mluvit az 4 roky
    [11:38:15 PM] Tomas Petru: mam dojem, ze v te dobe to chlap dela tak ze slusnosti, ze zenou mluvi ;]
    [11:38:19 PM] TP - Agnieszka: jsi zlej, ale mas trochu pravdu no
    [11:38:23 PM] TP - Agnieszka: ja to vidim taky
    [11:38:40 PM] Tomas Petru: jsem zlej, protoze jsem vetsinu pratel mel holky
    [11:38:44 PM] TP - Agnieszka: tak budu se snazit nezblbnout uplne
    [11:38:45 PM] Tomas Petru: dik laktacni psychoze jsem uz rok sam
    [11:38:48 PM] TP - Agnieszka: uvidime jak se mi to povede
    [11:39:04 PM] Tomas Petru: neboj, ono se to spravi samo az prejdou ty drogy, co do tebe to decko navali
    [11:39:11 PM] Tomas Petru: co si stezuju, ja byl 6 let na heraku
    [11:39:19 PM] Tomas Petru: tak nejaky 2 roky kojeni jsou proti tomu fraska
    [11:39:26 PM] Tomas Petru: ale jinak mam dojem, ze je to HODNE podobny
    [11:39:33 PM] TP - Agnieszka: a uz uplne jsi s toho pric?
    [11:39:37 PM] Tomas Petru: jo
    [11:39:41 PM] TP - Agnieszka: super!
    [11:39:42 PM] Tomas Petru: od vanoc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    prosim vsichni si pridejte novy Over-Spideruv Skype, pracovni [ten na kerem jsem vetsinou]: tom.petru.vu, zitra vecer prestane fungovat tom.petru.aveco



    so mux to 6y of my life.
    - Sofie uz je pryc z Prahy
    - ja zmenil praci a nefetuju... doba je zla, ako vsetko co sa v radiach hra
    ;]

    Tohle je cista cowbojka a survival to co ziju ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam