• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAMUELARACHNID: prave. ja bych ten seznam udelal tak, ze bych misto jedne knihy napsal cely soubor. treba u toho pratchetta je pro me v nekterych knihach neco co me hodne oslovi, nektere me "jen" velmi pobavi, ale ty nosny veci se vetsinou tahnou napric.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    ANDY_WARHOL: jasně holdstock je celkově drsný ale musel jsem si vybrat holt jednu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAMUELARACHNID: les mitah je maso, cetl jsem i pokracovani
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    u mne je to tohle

    M.Bulgakov: Mistr a Markétka,
    V.Nezval - Valerie a týden divů,
    H.Hesse -Stepní Vlk,
    M.Ajvaz - Druhé Město,
    Neil Gaiman - Sandman ( Domeček pro panenky)
    S.King - To
    R. Holdstock - Les mytág
    Gato - Soumrakodlak,
    J.L Borges - zrcadlo a maska
    Rjú Murakami - V polévce Miso
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a jeste jednu: Uzrela oslice andela... dobre uz vindam pocitac.. ma lenost je desiva,lezim,premyslim a vlastne nemuzu-nechci nic. konciva to v pondeli rano,kdy dojde 50g tabaku a musim do prace,pote co jsem 3dny jed jen kafe. myslim,ze takhle nejak umrel muj otec... nejed asi uz predtim,pak se mu udelalo zle od nemocnych ledvin, a jak byl sam tak pak proste chvili lezel a pak uz nemoh vstat... casem dopadnu stejne... takze to kafe,aspon
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jo vim jeste jednu zasadni knihu: Fight club
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem napadlo me,ze dobra sf,urban fantasy,takova jina je China Mielville: Nadrazi perdido... kua venku prsi a ja nemam nic na doma,chtel jsem celej weekend byt out a fotit,psat,jet tatovi na hrob, jit do synagogy v zas jinym meste, zazit mesto jinak... hmm,asi zmoknu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: byl sem nemocen. v pondeli budu. mam neco s pruduskama
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: vidis pratchett bude dobrej... zacnu Panem prstenu,pac to byla ma prvni kniha vubec,jeste po slabikach. Mistr a Marketka, Ubik, Bible, Neuromancer,Jmeno ruze, Imagika. jdu si udelat kafe a sepisu to poradne...

    kde ses?od amstru jsem Te nevidel.

    mmchodem mam 12 a5 stran poznamek - zajimave firmy, napady jak to spojit a tak. mel by. nekdo zajem se do toho podivat.. je to tiskacim,rukopisne,vcelku citelne. report uz je venlu,ten official,to je dalsich 6stran,strohopisu a je to jen pro VU,pac to je na NDA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SEBIEN: davaj svoje
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: ja bych tam dal 7 pratchettu a po jednom henleinovi a asimovi a garnaudovi :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    OVERDRIVE: bezva, když jsem přemýšlela na FB, jestli to poslat dál, myslela jsem i na tebe, ale nechtělo se mi moc lidi otravovat, ale jsem ráda, že tvoji volbu vidím. Válku s mloky tam mám taky.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: snazim se dohledat cely muzikal, ale zatim jsem nenasel...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MMchodem jejich nejznamejsi a nejocenovanejsi deska, kterou ja zrovna teda neznam...

    The Tiger Lillies - Shockheaded Peter [1998] full album
    https://www.youtube.com/watch?v=IryK6ZiQEmo


    v omentarich ma napsano, ze Engineered by H.P. Lovecraft & The Doc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    komentare pod rozhovorem v Guardianu ;]

    stevedomino
    03 February 2014 12:47pm

    1
    saw these a couple of years ago - i don't think i've ever been so angry in a theatre!
    child murder and sexual violence as a punch-line in and of itself, with no wider/greater purpose, as the audience titters smugly to itself - "oh, aren't we edgy!" - horrible.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lenka Krbcová shared her status update.
    23 hrs ·

    Lenka Krbcová

    Vytvořte seznam deseti knih, které pro Vás byly něčím zásadní

    (Tímto děkuji za předání štafety, mnou subjektivně vybraných deset klenotů kultury je..)

    1) Pohřeb sardinky - Fernando Arrabal
    Experimentální próza, navazuje na postupy nejmodernějšího francouzského
    způsobu uměleckého vyjádření.

    2) Bílý šum - Don De Lillo
    Lillo je postmodernista a abstraktní expresionista, zesměšňuje akademický
    život, zkoumá konzumerismus, intelektualismus, undergroundové konspirace,
    rozpad a znovusjednocení rodiny či "příslib znovuzrození" skrze násilí.

    3) Tak pravil Zarathustra - Friedrich Nietzsche
    Opus magnum, fiktivní pojednání o cestách a učení perského proroka Zarathustry, skrze něhož Nietzsche čtenáři předkládá svou tezi Věčného návratu téhož: "Člověk je cosi, co má býti překonáno."

    4) Rámajána - Válmíki (zřejmě první indický básník dodnes známý)
    Starověký epos, příběh života Rámova, je důležitou součástí indického kánonu smrti.

    5) Invalidní sourozenci - Egon Bondy
    Antiutopistický román, paralela Orwellova románu 1984, Bondy na půdorysu
    sci-fi žánru líčí morální a ekologický úpadek lidstva v roce 2600.

    6) Válečnice - Maxine Hong Kingstone
    The woman warior, autorčin memoár života mezi duchy, jímž reflektuje své dětství na americké půdě, vykresluje problematiku genderu, etnických příslušností, a toho, jak tyto koncepty ovlivňují životy žen.

    7) I-ťing (Kniha proměn) - autorství porůznu přiděleno vícero osobnostem
    Tento filozofický a kosmologický systém bývá považován za nejstarší klasický čínský text, hlavní část tvoří soubor 64 hexagramů, jenž představují 64 odlišných archetypálních situací.

    8) Zkazky o šesteru cest osudu - Pchu Sung-Ling
    Čínský literát, zvaný "Kronikář podivných příběhů", vytvořil sbírku pojmenovanou též Podivuhodné příběhy ze Studovny klábosení. Fantastické povídky s prvky kriminálních, detektivních motivů, osobního tónu, sarkasmu, satiry, sociální kritiky a realistického líčení lidských povah.

    9) Bhagavatgíta - mnoho autorů (vydání Votobie stálo opravdu za to)
    Autoritu těchto přibližně sedmiset veršů připomínají všechny hinduistické
    filozofické školy, jsou součástí značně rozsáhlého eposu Máhabhárata.

    10) Válka s mloky - Karel Čapek
    Relativně klasická antiutopie obávající se odlidštění společnosti, v roce 2015
    by měl být dokončen stejnojmenný německo -polsko-český film Tomáše
    Krejčího.

    Kdo bude další v řadě?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: profilovku jsem si zmenil, chtel jsem ji nechat tak, aby bylo videt, ze hubenej naseptava neco tlustymu, ale pak jsem si uvedomil, ze vzhledem k tomu, jake jsou proporce jmena Tomas Petru v nasi firme, tak by to nemusel dopadnout uplne koscher a moh bych jeste i treba prijit o praci... zvlast proto, ze tak to neni mysleny, jen se mi ta fotka HROZNE moc libi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jeste jedno interview, ktery ted nemam cas cist: http://www.thisiscabaret.com/interview-martyn-jacques/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam