• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ray Bradbury - Hoši! Pěstujte i vy, obří houby doma ve sklepě! (sci fi - horor)
    https://www.youtube.com/watch?v=HlJ9K0oCbo0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: Utopia je hodne dobra v prvni serce, je to takove HODNE Englicke, jak prostredi, tak jazyk. Napad je takovy trosku pritazeny za vlasy, ale charismaticky. Navic Jessica Hide... WOW!
    Kazdopadne druha serka, jestli Ti vadilo, ze v prvni se to rozjizdi do divnych konotaci, nebo obcas si rikas, ze to nekdo pekne lepil... tak druha serka uz je uplne oud... teda out. Ale zachranuje to zajimave prostredi, zajimave dialogy, obcas takovy jako shadowrunnersky pristup, ze postavy se proste chovaj jako... postavy no. Doporucuju, rozhodne atmosferu to ma a obcas je to husto-ftipny.

    Jinak ja na serialy prave necumim vubec, mmchodem i proto, ze doma nemam net, takze kdyz si chci neco stahnout musim si pro to do hospody nebo si to od nekoho vzit p2p na jeho domaci wiifi nebo tak neco.
    Ale mel jsem ted na jare obdobi, kdy jsem docela shanel na co koukat [stejne jsem pak na to nemel cas koukat] a Utopia prave zabrala a dal jsem si ji v kuse asi za 4 dny nebo tak neco.

    Jo jinak ten serial je ukoncenej. Natocili 2 serky a pak to utnuli, mozna jen dobre,....

    Pry jinak vcelku za videni stoji DollsHouse, ale nevidel...
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: vidis, to neznam... :o)
    Ja ted se sledovanim serosu dal docela pauzu .... teprve dohanim Constantina a ted sleduju to Mr. Robot ... ale diky za tip! :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: a Utopia jsi asi zaznamenal, ze?

    mmchodem ma to HODNE dobrej OST:

    Utopia 2 Cristobal Tapia De Veer (Full Album Season 2 320Kpbs) HD
    https://www.youtube.com/watch?v=FrenNlr1Wzo
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: jasny, sleduju ... zhruba 3 - 4 dil byl trochu utlum, ale zase se to zacina pekne rozjizdet (momentalne je venku myslim 7 dil) .. :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: jasan, to z worku zatim nedam...

    zaznamenal jsi asi Mr. Robot, cuz? Takova paranoidne hackerska protikorporacni vec. Videl jsem zatim taky jen pilot [... a ten jeji mel ten utrum. Menovalo se to tusim Sila Lisci Petky ;]...kazdopadne nekdo mi uz hlasil, ze je to pry vcelku dobry a uspesne to pokracuje. Zkus pokud neznas.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: pilot ke stazeni v obligatnim piratskem zalivu ... bohuzel cela serie odstartuje az pristi rok .. :o/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: NEKECEJ!!! tak to jako chces! dekovala.

    MMchodem mam prosbu, neni tu nekdo, kdo by vedel o nejake hezke inforgrafice ve smyslu Hadoop ja tahle vrstva, Docker je jina vrstva... ted jsem nasel ze ubuntu dela MAAS https://maas.ubuntu.com/docs/

    do toho tady mame XEN, VMWare a OpenStack... i kdyz OpenStack pokud tomu dobre rozumim neni jen host-guest silna virtualizace, ale chapu-li to dobre, tak i cela platforma prave clusterovani, dockovani a podobne...

    snazim se to nejak rozlusit, ale vzhledem k tomu, ze me to dlouho nezajimalo, tak ted bych potreboval nejake hezke overview... grafika nebo text, to je fuck
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    Vim ze mas rad Gaimana .. vis o tomhle? :o)

    Lucifer (TV Series) - IMDb
    http://www.imdb.com/title/tt4052886/
    (uz je venku pilot)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Citrix likes OpenStack, puts a cheap ring on it • The Register
    http://www.theregister.co.uk/2015/04/22/citrix_likes_openstack_puts_a_cheap_ring_on_it/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a jeste jedna

    Documentation - OpenStack
    https://wiki.openstack.org/wiki/Documentation

    a tohle jde dolu... tyvole maven jako prerequisita... hmm

    openstack/openstack-manuals · GitHub
    https://github.com/openstack/openstack-manuals
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    vyzivna stranka

    OpenStack Docs: Current
    http://docs.openstack.org/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---




    zaznamenali jste, ze nova Bond Girl bude Monicca Belucci? WOW! To proste chces! ;]
    Jdu na novou bondovku...
    Uz ta posledni [Skyfall] byla bozi tim, ze Bond nedostal od Q zadnou karu co strily rakety, ale jen hodinky a pistoli...

    Jo, ja vim, ze tohle je sexisticka varianta Duny a ne Bonda ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zato tuhle mam rad docela DOST....


    Michal Prokop: Bitva o Karlův most (1985)
    http://www.youtube.com/watch?v=IBYd9B4rBNo


    Michal Prokop:
    Bitva o Karlův most
    =====

    Má vlasy dlouhý do půl pasu
    k turistům jistou náklonnost
    barokní sochy v letním jasu
    sedí tu jako hejno vos.

    Má vlasy do pasu a jen tak pro radost
    nabízí ortel nebo spásu.
    Má vlasy do pasu a jen tak pro radost
    nabízí ortel nebo spásu
    v bitvě o Karlův most.

    To pro tebe král Karel Čtvrtý
    má lásko vlasatá
    dával do malty žloutek
    a mrhal úsilím a pruty ze zlata.
    Dával do malty žloutek
    a mrhal úsilím a pruty ze zlata.

    Má vlasy dlouhý do půl pasu,
    svůj bledej šampónovej chvost
    a svádí právě toho času
    bitvu o Karlův most.

    Má v očích muškety, děla a čeká na Švéda
    klíč ke zbrojnici těla až na Kampě mu dá.
    Má v očích muškety, děla a čeká na Švéda
    klíč ke zbrojnici těla až na Kampě mu dá.

    To pro tebe král Karel Čtvrtý
    má lásko vlasatá
    dával do malty žloutek
    a mrhal úsilím a pruty ze zlata.
    Dával do malty žloutek
    a mrhal úsilím a pruty ze zlata.

    Máš vlasy dlouhý do půl pasu
    tvou svatou válku vidí most
    barokní sochy v letním jasu
    a Němců kolem jako vos.

    Máš vlasy do pasu a jen tak pro radost
    nabízíš ortel nebo spásu.
    Máš vlasy do pasu a jen tak pro radost
    nabízíš ortel nebo spásu.

    V bitvě o Karlův most
    v bitvě o Karlův most
    v bitvě o Karlův most .....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    .. pleteme si hlavne s hlavami...
    slova jedovata jako hadi, co v zakernych souvetich nas zradi...
    rozumime si len bezeslov... hoci len, kded jsem naha...
    ... zahral text cudzinka v cudzej zemi, kterej si mi az tak nelibi, ale jsou nalady, kdy treba jo... coz neznamena, ze je to kazdodennost, asi jako Hlavsovsti Basnici ticha, konecne
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem jsem prave zjisti, ze podle Reku byla prvni zenou na svete Pandora,... jo presne ta, co mela skrinku, kterou "dala vsem lidem sveta", ktera obsahovala veskere zlo... tady je vicemene problem s prekladem... utrpeni je druha varianta... sveta.
    Zazivam satori s tim, ze dejiny v nasi kulture [at uz ji clovek vezme ze siroka jak chce] psal chap... delej si co chces je pravidlo, nez dojdes na zenskou... pak je to chvili delam si co chci... pak je ona oplodnena, a neni to co chces, ale co musis. deti jsou nemocne, ty jdes lovit mamuta, ona je na paragrafu, dite umre, nejsou prachy, byt neni dost velkej, pak zavrou zelezarnu a ty zacnes chlastat...

    k tomu se mi asocivoval zidovskej vtip o tom, jak rabi doporuci icikovi, co mam malej kvartyr, at si poridi kozu... a kdyz se ji iccik zas zbavi, zjisti, ze mam vlastne vcelku velkej kvartyr...
    s tim cynismem ocelarny se da vyrovnat jakymsi metaforem, kvuli kteremu se mi prave libi to, ze zidovska kultura mela dost casu, aby prezila fakt dlouho, a aby se i cynismu a hruze jeji nasledovnici smali...

    ale to jsou jen asociace, nebrat nijak vazne, uz jen proto, ze proste obcas jim prase, nez abych nejed vubec, a nejen, ze se tomu nemumim ani smat, ale ani to nechapu....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zrovna jsem cetl: Interactive exploration of neuroanatomical meta-spaces
    ShantanuH.Joshi*,JohnDarrellVanHornandArthurW.Toga
    Laboratory of Neuro Imaging, Department of Neurology, University of California, Los Angeles, CA, USA

    https://dl.dropboxusercontent.com/...rsity%20of%20California%2C%20Los%20Angeles%2C%20CA%2C%20USA.pdf


    kdyz jsem napsal: bud dokazu sam sebe [a nejlepsiho kamarada] ustat v kazde situaci, nebo to neni nejlepsi kamarad




    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Re-paste z Cyberpunkoveho auditu [toho, kde se jeste pise, ne jen pastuje.... kitch]
    Komentare ...









    Taky vas uz nudi ty veci, co lidi davaj v Cyberpunku obrazkama? Je to cyberpunk asi jako ty steampunkvy kitche, kde vsude hlavne musej bejt ozubeny kolcka nebo kapesni hodinky, paraple, sukne s honzikem a hlavne to musi byt rozmazany, aby v tom ani nahodou nebyla zadna spetka vtipu nebo noveho napadu, nebo treba aby slo poznat, ze tyhle veci kresli nejakej konkretni clovek, a opravud je chces videt.

    Neco jako Latex a ruzny svazovaci fetishe... nakonec vsechny budou mit tvary z Playboye ale budou mit plynovou masku... ale konecne co uz, kazdymu jeho nebe, to je jen muj komentar.

    Zazil jsem dobrej postmoderni zazitek, kdyz jsem sedel s ruskou holcickou, ted o weekendu, ja mluvil city-speakem: Anglicky, Polsky, Rusky, Cesky, a hodne nevrebalne... ona mluvila hlavne Rusky, obcas neco malicko Englicky, a najednou to prolozila eeeh latinou-rectinou a zahlasila : Wingardium Leviousa a ukazala na me klacikem, v ocekavni, ze zacnu levitovat.
    A ja na to... Hlavne mi nerikej "bud kadaver" tedy avada gedavra.... a ona s klidem mavla hulkou a zahlasila: "Alah Akbar.... a ted mas vybuchnout"

    te holcicce bylo 10 a pochazela [pochazi] z Moskvy... v ten moment jsem se pripojil "commlinkem" na twitter a sharenul jeji hlasku na vsechny socialni site a pak jsme sli strilet z praku na petflasky do opustene prumyslove zony...

    Z meho pohledu proste cyber-punk. Se vsema presahama... od techniky az po rozmlacenej low-life, pres deti, patrici ocividne do jine generace, ktere ja jeste stiham rozumet, zmanipulovane medii a filmy, popkulturou....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam