• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: může
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: a muze k Tobe placaty, dlouhy a vysoky pes, aka Princezna Pastelka, aka Zabijak [<- zabijak aka Obecne Ohrozeni] jsem ji prejmenoval vcera, kdyz jsem zjistil, ze budu souzen z trestneho cinu obecneho ohrozeni, pac jsem s ni byl na volno asi 100m od baraku, a jeste za to dostal po drzce ...

    Tzn. muze k Tobe Zabijak - Verejne Ohrozeni - Princezna Pastelka Zoja Barzoja?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: to je dycky dotaz: dela to i Dron... zajimalo by me jestli to bude nekoho zajimat.
    Ja vim, ze je jako dobry dopredu vedet do ceho clovek jde, obcas... ale to je prece jedno, ze to zajima jen jednoho dva dalsi lidi, i jeden je prece dobrej...

    ja jsem ted docela mile prekvapeny, pac se normalne rika, ze kdyz si clovek udela podnikani, mel by vedet, jestli se to uzivi... kdyz jsem prisel s myslenkou hackerspace, VUBEC jsem netusil, jestli v Ove je dost lidi na neco takoveho... vlastne to nevim doted, a je nas celkove porad 7. Ale kdyz vidim kolik lidi myslenka zaujala, kolik lidi cte ruzny veci, co davam na net... proste to stalo zato zkusit.


    MMchodem, tohle me pobavilo [v kombinaci s nazvem auditu samozrejme ;] [ LANDWAY @ Co UŽITEČNÉHO lze vyrobit na 3D tiskárnách pro obyčejné lidi? ]
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: už jsme v čr prozatím nafurt. Takže bychom se mohli vidět. Už dlouho plánuju aspoň Opavu, no teď s nastupujícím létem to bude jednodušší. Určitě dej vědět pokud budeš poblíž (jeseník).
    No vykládat ledasco bych teda mohla, jen jestli by to někoho zajímalo .)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hledal jsem letsplay z CogMind gamesky, kterou si asi nachvili upiratim, pac to pry prestava bavit... kdyz me to bavit bude, tak si to koupim... kazdopadne jsem objevil, ze autor te hry ma na YouTrubu kanal, a tohohle typka ma ve sledovanych... promo video. usklibl jsem se, tak linkuju

    Welcome To My YouTube Channel
    https://www.youtube.com/watch?v=KL4xAthyxdA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: zda se to byt temny, a hodne cerne vipny.... takze zacnem od pulky druhe epizovdy, ... zbytek viz related, nastesti Eng.

    Paranoia Agent Episode 1 Part 2 (English)
    http://www.youtube.com/watch?v=ifsKdt9WaU4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dlouho jsem nevidel zade anime, zaujal me Paranoia Agent, al etrosku se bojim, aby to nebyl vicemene prazde stylovej serial, kterej kazdy obdivuje, ale az na par scen to je prazdna psycho nuda:...
    nejake doporuceni?

    Mature Anime List | The Best Adult Anime of All Time (Page 3)
    http://www.ranker.com/list/best-adult-anime/ranker-anime?page=3
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---




    zas jednou mam naladu poslochat Sonic Youth, tak jsem si v praci pouzil tenhle wallpaper. Mel jsem to jeden cas jako triko, ale ukradli mi jej v pradelne v Bangladeshi...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NEBULA: hele Ty jsi schopna treba nejake prednasky provozovat? jeste nemame IP kameru, ale nahravalo by se to do offline a pak by se to hodilo na web. Chteli bychom delat talk nights treba jednou za 14dnu. Zalezi jestli bude mit kdo co povidat. Ja mam nejaky na tema pocitacova bezpecnost z pohledu sifrovani - takovy info pro sikovnejsi uzivatele, a vubec logika proc a jak...
    Dalsi ma neco Davova Kacenka, coz by mel byt kurz prvni pomoci. Pozdej by tam mohla Juliz mozna mluvit o smyslu a principu pozitivni motivace ve vychove a vycviku nejen psu, ale i lidi [coz je vazne extreme psycho-hack, pokud to clovek pochopi a prijme... uspesnost hackovani lidi i psu cca 80%, dlouhodobe overeno, funguje i na jedince typu policisti, jak jsem dnes a vcera rano zjistil]...
    Dave chtel delat mlznou komoru...
    ale nejaky echt vedecky prednasky zatim nebyly domluveny, pac nebylo misto... budu psat lidem ze vsech trech okolnich univerzit...


    SANCHA: hele Ty uz dokazes s ditkem cestovat? Nebo jste s Adelkou v Kodani? Taky bys asi mohla ledasco vykladat. A vubec, mohla by ses stavit, jsem Te nevidel, asi tak dlouho, co jsem nezewlil na nyxu...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hledal jsem, jak se original jmenovaly povidky od P.K.Dicka, ve kterych figuroval chytrej zvirak co se zove Wub. Znate ty povidky nekdo? Jedna se jmenovala V Kuzi Wuba a druha se jemnovala v CZ tusim To je Wub kapitane... obe jsou extreme vtipne a jak uz je u PKD bezne, maji zajimavy duchovni presah...

    Nasel jsem mluvene slovo, ktere se jmenuje : Beyond Lies the Wub
    Beyond Lies the Wub by Philip K. Dick
    http://www.youtube.com/watch?v=g4YKYEPaqsg


    a myslim, ze to budou nakonec obe zminene, takze pokud neznate, muzete si dat do sluchatek pri chuzi nocnim parkem, bo tak [Eng]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A tohle bych si rozhodopadne dal, kdo nehral ADOM, bohuzel uz dnes ma spis moznost stahnout si grafickou verzi, a ono to laka... ale doporucuju najit ADOM pro vas OS a zahrat si puvodni ASCII verzi. Je to asi tak dobre jako Fallout 2 v kombinaci s Diablem 3 nebo tak neco. Moc dobry pribeh, hromada zajimavych rozvoju postavy a podminenych triggeru, hromada ruznych her ve hre, treba v nekterych mistech rostou kytky na zaklade conwayovy hry zivota a jde tam postavit "glider" symbol to prave hackerske komunity... proste http://adom.de, jdete po jednicce a bez grafiky...


    No nicmene tady je novinka, ktera pusobi PRETTY FOKIN COOOL

    VOZKA --- --- 13:17:55 23.5.2015
    2 odpovědi (+1)
    repost z indie klubu:

    Juhů! Konečně novej roguelike kterej je opravdu roguelike :)

    Cogmind - Alpha Launch Trailer
    Cogmind - Alpha Launch Trailer
    https://www.youtube.com/watch?v=fAuTK72ynTE&ab_channel=GridSageGames



    Home | Cogmind - A Sci-Fi Roguelike by Grid Sage Games
    Home | Cogmind - A Sci-Fi Roguelike by Grid Sage Games
    http://gridsagegames.com/cogmind/

    alfa stojí 30 dolarů, ale: "If you're interested but would like to wait until the lower final price, provide your email and we'll notify you when that happens! (2016 Q1-ish?) (This is different from the newsletter--only one email will ever be sent!)"
    což mi přijde jako dost rozumnej postup.

    nějakej týpek na redditu o hře píše tohle (s tou chálou interfejsu mi přijde že akorát nehrál ToME, ale je fajn že už ToME není jediné:)):

    This game has simply the best user interface in the "real" rogue-like genre which might seem like a small thing, but it revolutionizes the gameplay. But apart from the ui, these are some other features:
    Cogmind is not a sandbox game by any measure, but it does handle map content very differently from other non-sandbox roguelikes. Instead of random enemies just sitting/wandering around waiting for the player to come fight them, each robot has a place in a simplified but meaningful ecosystem.
    They are actually dynamic parts of a larger community in which each each individual has their own purpose and job. Not only does seeing them carrying out their tasks make the world feel more alive, you can even “become a part of their job” in many ways. Obviously combat robots will attack you when you’re deemed a threat, but you’ll also be sharing the corridors with many robots that aren’t out to do you harm, instead reacting to your actions indirectly as per their routine.(Source and more details with pictures: http://www.gridsagegames.com/blog/2015/04/living-dungeon/ )
    You can also hack everything including enemies and the levels themselves and reprogram them to do different things. (Source and more details with pictures: ( http://www.gridsagegames.com/blog/2015/02/map-intel-information-warfare-revisited/ http://www.gridsagegames.com/blog/2015/01/robot-hacking/ )
    Incredibly complex weapon simulations. (http://www.gridsagegames.com/blog/2014/08/projectile-penetration/ ) You can swap limbs. (http://www.gridsagegames.com/blog/2014/08/robots/ )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NEBULA: neboj za mojim taky.... hackerspace je souhrne oznaceni pro vsechno, co dnes delaji lidi na urovni "konickar s hlubokym zajmem" a tak trosku v kombinaci s "out of the box" myslenim. Neznamena to, ze clovek se musi nekomu nabouravat do pocitacu, nebo ze k tomu pocitace vubec jsou potreba. To je az pozdni vyznam toho slova,... hacker byl puvodne neco jako vynalezce/bastlir/DIY/geek/nerd/otaku... dnes se ty slova uz nepouzivaji...
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    OVERDRIVE: díky za uvítání :) ale hacker nejsem a nic o tom nevím, zaujaly mně jiný příspěvky :) můj zájem o fyziku plyne z mého hlavního zájmu- vesmír- a trošku jsem k ní přičichla za studií, ale hackerství je až daleko za mým obzorem ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: no jo furt ;] nidko neni dokonalej ;] ad pravopis, to uz snad vime, ze mam vsechny ctyri mozkove hemisfery leve

    NEBULA: tak k fci tohohle auditka: byval to prvni audit definovanej jako osobni blog, pak uz to pozdej zacali delat i jini lidi, nicmene proste blog pro "uzavrenou" spolecnost na tema Overdrive a vsechno, co jej zajima.
    V konecnem dusledku je to zapis nejakeho meho ja za poslednich odhadem 5 let, predtim existoval audit stejneho nazvu, ktery jsem ale pozdej zavrel a udelal novy, aby se zakonzervoval, pac jsem se tam hadal se svou tehdy jeste budouci, pak uz aktualni a nakonec dnes byvalou zenou... ale i tady bys asi nejake takove texty nasla, nekde hoooodne na zacatku.

    pravidlem je, ze si tady kazdy muze rikat co chce, a ze ja tady nemazu. obcas se to zvrhlo, kdyz jsem jeste delal hodne zvrhlosti a treba z toho bylo neco podivneho, ale v konecnem dusledku je to proste audit pro kamarady, kamaradky, milenky a vsechny, kdo maji chut jen tak sledovat id Overdrive a jeho zivotni eskapady, ktere Overdrive sice tusi, ze muze cist nekdo kdo by nemel, ale stejne sem pise vsechno co si v dany moment mysli.... takovy ego-trip, poradna pro strednedobe pokrocile, bordel linku a uchylnosti... tedy vitaj do kolecka.

    MMchodem zastav se v Labce, staci dat vedet do Labka auditu nebo do posty a nekdo se tam ukaze. Holku hackerku se zajmem o fyziku rozhodopadne chcem...
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    OVERDRIVE: jsem holka, neznáme se :) našla jsem tohle auditko náhodou (všimla jsem si v auditku labka- a na tu mi dal tip davepage- pídila jsem se po akcích a přednáškách v ově, tvé auditko zaujalo, toť vše :) takže čtu, ale mám toho hooodně na čtení, ale mám to tu buknutý ;)
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: Ty máš ale pěkně připlesklý uši .)

    odyssea
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak musim se pochlubit [doufam, ze je album public, kdyztak kricte za pouziti kapitalek]...

    design stolu je predevsim moje prace za vydatne pomoci Petrbay, design napisu ze side-glow je taky muj napad, a za Side-glow optokabel dluzim id Peterbay litr... kazdopadne tohle je hackerspace po dnesnim staveni nabytku a uklizeni...

    MAM TAKOVOU RADOST!!! 3 mesice prace, defacto kazdy den aspon 3h spis vic.

    Nejdrive jsme meli misto u dvou takovejch "star-up-istu", kteri mi dokazali, ze startup po cesku znamena spis hromanu nespolehlivejch rozmazlenejch harantu a polozmrdu, kteri se snazi vyuzit neci dobry napad.
    Zacalo to tak, ze jsme meli skupinku zakladajicich lidi, kteri nahodou nasli na netu, ze zakladam hackerspace, a kdo ze by se chtel pridat.
    Pridali se taky dva, Cyberluke a Libor aka Nanotrik. Za to, ze ji budeme delat komunitu, ktera od nich koupi nejake single boardy, krabicky a hracky, tak ze nam budou sponzorovat cca 40m^2. Pomohli jse jim to vybavit a postavit, zacali jsme tam chodit... a pak se to zacalo rozpadat. Ze 40m^2 najednou bylo 20, najednou jsme si nemohli nase veci zamykat, chteli pristup k nasim switchum a serverum [racku], pokracovalo to sprostyma smskama, kdy jeden nam neco sliboval, a druhy pak delal vse proto, aby to nebyla pravda. Pripad split-brainu.
    Zvlast kdyz jsem se dozvedel, ze jeden z nich [ten schopnejsi obchodnik, co sliboval, aka Libor Ministr] ma nejakych par milionu dluhu a ten druhy, aka Cyberlue [aka Lukas Satin] ze je znamy tim, ze se soudi s vlastnimi rodici za to, ze mu platili male vyzivne, nez mu bylo 26 [ale to u nich celou dobu bydlel a za jejich prachy vystudoval a tak]... tak jsme chytili paranoiu, ze s temahle lidma se nam hackerspace muze osklive vymstit. Zkoncilo to urychleny odchodem do predem nepripravenych pozic. Dalsi mesic kazde utery v hospode, porad jen tech zakladajicich 7 lidi, dalsi nebylo kam pozvat.

    Nasledovala odissea sehnani ICO [tedy legalizace tzv. Zapsaneho Spolku, coz je fakticky neziskovka], shaneni jineho mista, ktere si muzem dovolit s tim, ze kazdy z nas plati mesicne clenske 500,- a je nas sakra malo.

    Nakonec mame tohle, a dnes uz tam jsou zidle, nabytek, dobytek, kobyla a i babyka se najde...

    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.499024776970225.1073741831.458987700973933&type=3

    rozhodne stoji za povidani, jak se v Cechach zakladaji neziskovky, co to umi a muze, a konecne taky mam zajimavy titul do CV. Jako vzdy je to tady moje chlubici auditko, takze officialne cesky jsem Jednatel a Predseda... ale Eng se to rekne Executive Head, tzn. jsem CEO. ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: dal jsem Ti minus, za urazku meho majestatu ;] hipster je nahodou jeste dobry, normalne mi rikaji Steve Jobs...

    nejvic bylo, kdyz jsem nasel tuhle fotku [barevna cast] hlavniho hrdiny z Full Metal Jacket




    NEBULA: zajimaci, Ty jsi ostravska [chapu dobre, ze jsi holka?]... zname se nejak? znala jsi me nejak predtim, nez jsi se ukazala v auditu Labky? Mam dojem, ze se nezname IRL, tzn. je mozne, ze na nyxu jsme se potkavali uz driv, ale to bych se pak musel omluvit, ze uplne nevim... klidne treba posta, ale tohle je otevrenej audit, mluvi se tu nahlas a nemaze se tady.
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    čtu to
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    jen tak mimo, na nástěnce Ti chybí nějaký obrázky....jo a já teda taky čtu .-)
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: Taky to čtu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam