• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    TMA
    TMA --- ---
    OVERDRIVE: Pár bláznů nás zůstává, i když se přiznám, za posledních 15 let jsem latinu hodně zapomněl. Kdybys něco potřeboval: [ LATINA a ŘEČTINA (aneb klasická filologie) ] Etruské písmo nedělá potíže (je to vlastně latinka) ale jazyk je horši, zejména proto, že se nezachovalo dostatečně mnoho textu. Futhark také známe celý, některé texty však nechápeme. Obecně se v těchhle oblastech potýkáme s nedostatkem dat.

    Jak jsou matematické, fyzikální a další středoškolské olympiády, byla i lingvistická olympiáda. Jeden rok měli jako jeden z příkladů přeložit bez slovníku text z neznámého jazyka. Jako jedinou pomůcku dostali seznam nejfrekventovanějších slov ve známém jazyce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---






    A TAKHLE VOZILI pRAWITZA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nazev border collie pochazi od "borderline personality disorder"; konecne jsem na to prisel... ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: aha, dneska rucnikovy den... tak jsem poprve zapomel
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zitra rucnikovy den
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: to je fakt divna deska, jsem kvuli ni neusnul... tak od pulky je z toho divnoucna elektronika, ke konci je to uz vcelku depresivni soundtrack k sebevrazde... dobry, sice ten pan asi moc nevi, co vlastne chce hrat, ale vsechno to dela s docela prehledem
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ti z vas, co maji radi regge tak si dejte tohle... ti z vas, kdo regge radi nemaji, tak si to dejte taky... dostal jsem to kdysi od Julie [a ti z vas, kdo jako ja regge nesnasi, tak vydrzte, fakt to stoji za to]:

    Mike Love - Permanent Holiday (HiSessions.com Acoustic Live!)
    https://www.youtube.com/watch?v=fU7hZ3smj0g
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: je to polamanej kitch, mam pro to nazev, glitch-kitch ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chce se mi spat, fotky z Trebovicke tepelne elektrarny a teplarny budou zitra, pokud vubec se mi bude chtit
    taky jste na karte by mela byt serka fotek, jak jsme se s Dronem priopili Nachmelenou Opici nekdy velmi brzi z jara v Krnove a na okolnich kopcich [a nebyli jsme v synagoze ani v zadne z pametihodnosti ;]... zkusim si k tomu zitra sednout
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a pak tu mame magiara, kterej si rika YonderBoy a taky je to divny... vcelku poslouchatelny, ale nejsem ani v 5:00, takze zatim nehodnotim, zkuste....

    Yonderboi - Splendid Isolation (Full album)
    http://www.youtube.com/watch?v=aNie1L8OUdA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hledal jsem, co znamena slovo Yonder....

    a tak jsem samo pak hledal Yonder Boy [kdo vi z jake knizky je to postava?] ... no a tohle jsem treba nasel

    zvlastni je to, ne uplne spatny, ma to atmosferu, i kdyz je to takova ta prvni dobra, co se dneska nosi, tak tahle je asi fakt dobra, nebo me se teda pozdava ..






    Pixel Yonderboy | Red Door Magazine
    https://reddoormag.com/links/contributors/pixel-yonderboy/
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: může
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jeje, a vlastne jeste k tematu, vcera byla v BRMLABu prednaska na tema COBOL, byl jsem asi jediny, komu se ten jazyk vcelku libil ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: konecne, kdo dneska jeste umi latinsky, ze? a takova Rosetska deska dala docela zabrat... etruske pismo nechapeme doted, stejne jako si nejsme vyznamy jisti u casti futarku
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    jo jo, o tom jsem kdysi psal povidku, kdyz mel NYX jeste modul blogu, pak se nekde asi potrtila... jmenovalo se to "Zapomeneme?" tusim a tematem bylo, ze veci se casem meni k nepoznani.

    Sedel jsem tehdy u Evad na Zizkove a koukal na dvur, kde byla pumpa, takova ta, jak se do ni musi chvili lejt voda, nez se roztahnou tesneni...
    zajimavy bylo, ze na tom dvore pomalu zapadala listim, a bordelem...

    Predstavoval jsem si, jak casem zustane v zemi zarazena trubka a na ni ne-prilis-identifiovatelny predmet, zapadany hluboko v blate. Trubka od nikam vedouci do neceho bezesmyslu.

    Povidka pak prave pokracovala tim, ze veskere nase informace se potencionalne mohou stat bezvyznamne, zapomeneme-li jak se kodovaly nuly a jednicky do ASCII, dnes uz do UTF-n, nedavno mi Dave rikal, ze nasel nekde soubory kodovane pomoci kodovani Kamenickych... tzn. dnesni XKCD jen asi o 10 let pozdej, stejny komentar
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam