• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nechci se chlubit, ale he hec! 275fps... kdo ji vymysli nejlepsi (zensky) jmeno?

    Vzhuru na lov beholderu!!!

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Používám Widle z jednoho prostého důvodu - Unreal Engine 4. Když vyvíjíš hru pro Widle, jaksi ji potřebuješ vyvíjet na Widlích. A vlastně taky proto, že prostě nesnáším Apple a cokoliv od nich.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    je tu nekdo, komu se nelibil Blade Runner 2 ?

    5 hlasy od 5 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---

      Na desktopu pouzivam

      7 hlasy od 6 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Tyjo, pamatujete si nekdo tenhle druh her [nejen] pro PCcka? Myslim treba, ze prvni jsem videl v podobe Mach3, jeste to melo CGA grafiku/hercules [mmchodem hercules byl z definice nekolikrat lepsi rozliseni nez VGA, a presto se nechytil, podobne jako jeden cas Intel prorazil s PC a apple neprorazil s PowerPC, a vlastne Apple se dostal k masam az kdyz mel System10[X] a Intel procesor... dnes uz samozrejme PCcko, ktere si lidi predstavuji jako Windows je naprosto obsolete herni platforma, pripane korporatni zlo a Mac nebo Linux bezici na cemkoliv ma ta chytrejsi nebo bohatsi skupina, typicky ti, co neco s kompem opravdu delaj, ne si jen hraji. VGA uz je dneska taky obsolete, ale hercules zmizel stejne jako amigy a atarka]... kazdopadne bych si zahral nejakou litacku v 3d prostoru, idealne neco jako je na tomhle obrazku, takovy crossover GTA, Pateho Elementu, Descenta a Cyberpunk 2077?

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Asi si udelam novou nyx ikonku, nebo upgraduju tu, co obsahuje posledniho ukrajinskeho zida, face z bloodnetu a anarchy love, ktere pouzivam jako jeden ze svojich podpisu...



      ADELAJKA
      ADELAJKA --- ---
      OVERDRIVE: to je prave ono, ze ty spodni kraje krivky nejsou moc videt, respektive u nas byly dobedavna pozavirany do ustavu. a ty kraje byvaji vsude vzdy nejtenci, ponevadz priroda nerada extremy, ale verim, ze se to muze lisit u ruznych etnik atd. posles odkaz? jinak na tohle ti doporuceni fakt nedam :-) ono ti to k nicemu moc beztak nebude :-)
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Populární společnost pro mapování rodokmenů poskytuje služby týkající se ověřování DNA také FBI – oTechnice.cz
      https://www.otechnice.cz/...-mapovani-rodokmenu-poskytuje-sluzby-tykajici-se-overovani-dna-take-fbi/

      jen ten nadpis no ;]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      ADELAJKA: ty testy by me zajimaly, rad si jimi projdu.

      mmchodem, v 7ev je zajimava uvaha, ktera zpociva v tom, ze ve vyzkum, ze kdyz se udelal geneticky profil evropanu, asiatu a africanu, co ja vim koho jeste, zjistilo se, ze geneticka diverzita je naprosto nejvetsi v Africe. Mimo jine z toho pravdepodobne plyne, ze tak zvana gaussova krivka u Africanu proste sirsi, to znamena, ze ma sirokej i stred, ale ma siroke i kraje. Z cehoz plyne to, ze neni pravda, ze Africani jsou lepsi sportovci, ale je jich vic v te pozitivni casti krivky, jenze zaroven je jich vic i v te negativni casti. jenomze kdyz koukas na olimpiadu, tak te ta negativni cast krivky nezajima [nevidis ji]...

      to je dost zajimava uvaha.

      dokonce uvazuju, ze bych se pridal k nejakemu genetickemu vyzkumu, ktery mi precte genom a posle mi nejake resume, sice samozrejme chapu, ze vic "osobnich informaci" nemuzu nikomu poskytnout, zaroven chapu, ze je to pro nekoho amoralni a vubec je to cele vachrlate, ale stejne bych to chtel podstoupit, treba i opakovane v case a v ruznych laboratorich.

      nejaky doporuceni, u koho si zkurvit zivot?
      ADELAJKA
      ADELAJKA --- ---
      OVERDRIVE: slyšela jsem o spojení porucha osobnosti (psychopatie) - vedoucí pozice. Co je mentalní nemoc a instabilita netuším, drogy nevím. Každopádně nevím, zda je někde na to ucelený výzkum nejlépe komparující i s jinými pozicemi z hlediska četnosti. Tedy zda je procentuálně vyšší počet psychopatů na manažerských pozicích než jinde. Testy na to existují, ale používají se (pokud vůbec) naopak, aby se tam nedosadil magor, co kompletně zničí celou tu společnost a jeho podřízení skončí na antidepresivech a v terapii. Což se udájně stává. Ale to se asi nebavíme o výjimečných jedincích typu Amadea, Jobse atd. Tam bych to laicky viděla spíš na to, že příroda nikdy nenadělí všechno. Když někde přidá, jinde ubere. Prostě nerada extrémy a tak to všemožně vrací k průměru.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Daval jsem do Cyberpunk auditu, zas se omlouvam, ze to jen necrosslinkuju, mam podezreni, ze link je min click bait nez kdyz to sem dam cely...


      Jeste dobry je Charlos Stross predstavujici knihu HaltingState pro lidi z google...

      Charles Stross: "Halting State" | Talks at Google
      https://www.youtube.com/watch?v=ApcNzwy9Zas



      knizka je obcas dobra, jinak je to spis takovy realtime shadowrun, vlastne mi pripadlo, ze Stephensonovo REAMDE! je podobne, jen lepsi.

      Pravda, nebyl jsem u Strosse nadseny ani z GlassHouse, ktery je oveseny cenami, nejlepsi co asi napsal, podle meho je Accelerando [kdo necetl, tak must read!]. Kazdopadne treba predstavy o tom, ze rozvojove zeme nas prevalcuji tim, ze budou mit vsechnu infrastrukturu zcela novou, kdezto my budem muset udrzovat rozpadajici se legacy reseni, to je asi dost pravda. konecne je to velmi videt na rozvoji Internetu v CR v porovnani s USA, treba.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Tohle asi znate, ze? Je to to video o kterem se se Stephensonem bavi, pak jeste hledam jedno video, kdy policajt pronasleduje lidi, kteri maji dvoji identitu, cely je to taky hodne augmented reality, distopia a cyberpunk, vubec nevim jak se to jmenuje... ale zkusim to dohledat... dejte si zatim hyperrealitu

      HYPER-REALITY
      http://www.youtube.com/watch?v=YJg02ivYzSs
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Agata @dru_haaa
      21h
      "Do našeho týmu hledáme novou posilu plnou optimismu, nápadů a energie"
      - asi se nedočkám, že by někde hledali někoho vyhořelého jako jsem já, plného pesimismu, co?


      :] asi ji naberu ;]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Zdravime LIBRIUM, fakt je super, ze jsou tu vsichni lidi, co tu byvali [a par dalsich], kteri me vzdycky bavili a zajimali. Treba XSI bych skoro ani necekal, videli jsme se tak v zivote 2x, mozna jednou na Klinice, kdyz byla "bitka s fizlama", a pak prijde z hustou wiki... proste dobry. Nyx = facebook pro lidi s IQ nad 140 ;]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Na to se chci podivat, aneb kdyz profesor MIT prizna, ze je celozivotnim fanouskem sf a pozve si Neala Stephensona na hodinu a pul trvajici rozhovor

      MLTalks: Neal Stephenson
      http://www.youtube.com/watch?v=GOHH4JI4_9U
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Ozi jmeno pro specialni frakci armady:

      Forward Intelligence

      Dobre “lidove” jmeno pro jinou frakci je pak

      Button pushers

      Kdyz hraju nejaky RPG, mam tendenci hrat postavy, ktere jsou vetsinou button pushers a casto zkonci jako forward intelligence

      Jinak receno: hacker, co obcas musi kopat do dveri a nekdy je nucen velmi invencne vyuzit plastovou izolacni pasku ci kobercovku

      ;)
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      EXTREME ENGINEERING - Mosty, přehrady, tunely a jiné technicky zajímavé a náročné stavby, pics, info https://www.nasa.gov/feature/jpl/360-video-curiosity-rover-departs-vera-rubin-ridge
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Jsem si dnes udelal radost... jen tak

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Zajimalo by me, jak moc je pravda, co predjima NS v 7ev, ze leadership je spojeny s mentalni nemoci, instabilitou a moznym napriklad drogovym navykem. Vzhledem k tomu, ze to vsechno jsem + to, ze se rika, ze vsichni velci leaderi byli definitivne magor, od Cingischana po Steaveho Jobse, tak v tom vidim jisty presah. Zas leader je vzdy nejviditelnejsi, takze zas je mozne, ze jeho mentalni stav je nejlip dokumentovan, proto je vic videt instabilita... chtelo by dolozit citacemi...

      Vlastne by me zajimalo, co vsichni delate, je tu chemik, doktor, psychiatr/psycholog, spisovatel, hrac, elektikar, fyzik...?
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---


      :: OSEL.CZ :: - Černobyl třicet let poté
      http://www.osel.cz/8816-cernobyl-tricet-let-pote.html

      Suchy mezisklad na ulozeni radioaktivnich zbytku z Cernobylu... a uz toho dnes necham, mam jinou praci a tahle povrchni fascinace mi muze vydrzet vecne.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam