• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle jsem se vzdycky chtel podivat, jak se hraje, libi se mi ten art

    Gorogoa od: Annapurna Interactive https://itunes.apple.com/cz/app/gorogoa/id1269225754?l=cs&mt=8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, Stalker na matlaci displaye a skoro zadaco? No uvidime, jsou tam vsechny Baldury, NWN a Planetscape Torment... boze, ja si zas budu po letech hrat? Na otevreni notebooku nemam cas a chut, ale vyndat si digitalni knizku, mezi psanim, ctenim a pocitanim prikladu, ci e-learningama, to uz bych zvladnul. Chtel bych jeste nejakou programovaci hru, tusim pro Python byla nejaka strategie... zkusim najit a zkusim zaparit, udelat si takhle poradek v tomhle megauzitecnym programovacim jazyce a to u ranniho kafe nebo v autobusech/vlacich, to by slo.


    Mmchodem ucite se nekdo z nejakych e-learningu? Programovani, databaze, big data, sitarina, ale i treba ai, pocitacova grafika a sygnal (zvuk video z matematickeho a algorytmickeho pohledu)... to jsou tak preferovane kurzy. Zaklady elektroniky a amaterskeho radia, to bych taky chtel...

    Ale muzou byt i nejaky popularizace vicemene cehokoliv, fyzika, astrofyzika, biologie, genetika...

    The Sun: Origin od: Igor Migun https://itunes.apple.com/cz/app/the-sun-origin/id1296220190?l=cs&mt=8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Budou v 7magu beholderi? Normalne jsem se znova namotal na dungeony... pokud by nekdo netusil, co je hledani neviditelnych tlacitek, tak na obrazku znova je. Vcelku to jde hrat i na telefenech. Vzhledem k tomu, ze jsem zjistil, ze veskera prace/zabava, ke ktere potrebuju pocitac, tak se deje na telefonu, rozhod jsem se, ze si poridim posledni vec, na nejaky cas.
    Investoval jsem 7k do kuse, 7k do kamery a ruznych pripinani a popruhu (hlavne to na helmu a hrudnik vyuziju), no a jeste jsem si koupil dalsi jabko, tentokrad IpadMini 4; 128GB + obal s klavesnici... takze odted muzu chodit na Beholdery i na 7,9” display. Velmi doufam, ze poresim streamovani z kamery pomoci tabletu a telefonu (nemam verzi tabletu, co ma simku, coz je trochu skoda, ale za tech 5k navic to propojeni s kapesni sekretarkou zvladnu)... jo chtel bych i hodinky a televizi (zvlast proto, ze do telky z Cinskych fabrik s podivne zhackovanym Androidem se bojim jit, tech osobnich dat to zere fakt moc, dik t kamere a mikrofonu a zatim jsem intruzivne hacknul kazdou, kterou jsem zkusil, a zaroven jsem si jistej, ze nebudu mit cas a asi ani schopnosti pohackovat televizni software... navic tech 10 filu + jednu serii Walking Dead rocne, zvladnu i na notebooku; u hodinek mi vadi, ze hodinky povazuju za nejvic potrebne survival/prepperske vybaveni, a to hned po nozi a cocce/skrtadlu, kterym se rozdelava ohen... nechci, aby byly zavisle na elektrine a datech)... takze mam za tenhle mesic kusi, tablet a kameru... nic dalsiho uz si nekoupim, dokud celou investici 3x nevydelam...

    Kazdopadne zpet k beholdeum a neviditelnym tlacitkum (spoilujte, jsou tam beholderi? Jsou? Mmchodem nejake dalsi dungeony vhodne pro Tablet? Nebo nejaky ulety typu Uplink, ci nejaka Dune2 like strategie, nebo nejaky litani 3d prostorem by nebylo?)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pamatuj si, že dokud budeme generálům platit víc než učitelům,
    nebude na světě mír.
    Jan Masaryk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam toho medveda, jak utek Cunkovi, nebo komu. Sedel v mojem kresle a sporadane si cet noviny, coz me tak nasralo, ze jsem jej musel zastrelit. Nesnasim medvedy, co si ctou v mojem kresle noviny

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, taky se vam stava, ze knizku fyziky (neceho jineho), co jste na stredni cetli a ucili se rok, tak date za dva tydny? Nemam to furt, jen v zachvatech chapani a tvorivosti, ktere jsou bohuzel min caste, nez bych chtel. Ale od urcite urovne vedeni pak proste clovek snadnej chape dalsi veci, protoze uz vi, jak gunguji bud zakladnejsi casti, analogie, nebo z dusledku jde odvodit predpoklady, nebo tak neco...

    Dost me bavi se ledasco ucit, kdyz je to snadnejsi.

    Samo to neni zadne obecne pravidlo, Chemie mi treba nejde furt, pac me to proste nebavi, a v mnoha oborech se zas musis veci memorovat, cemuz zadne pochopeni nepomuze... i kdyz zas jazyky se taky uci (nebo aspon ctou) lip, pac ve spouste veci jsou si ty beznejsi podobne, zvlast kdyz mas zaklady romanskych, slovanskych a germanskych najednou (coz hovno pomuze s Cinstinou)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Neco o qvantovych pocitacich (trochu o tom vim, dost me zaujala moznost pouzit spintroniku - coz je vlastne nemagneticky material jako celek, jehoz jednotlive castice se daji zmagnetizovat az do 8 stavu, pomoci elektrickeho proudu - tzn mel bys osmistavovy procesor, treba; navic u nekterych materialu to drzi, dokud neprojde znova proud, tak jako v pripade kapky barviva, ktera zustava natazena v mrizce elektronickeho papiru na Kindle, treba... takze se z toho da vyrobit nejen procesor ale i pamet, potazmo “harddisk”)... kazdopadne o kvantovych pocitacich vim prd a rad to zmenim:


    Gigaom | Quantum Computing, Capabilities and Limits: An Interview with Scott Aaronson
    https://gigaom.com/...17/quantum-computing-capabilities-and-limits-an-interview-with-scott-aaronson/
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Hádat se nebudem. Já s kompem dělám diametrálně odlišné věci, než ty. ;) To se nedá přeci srovnat.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Wokna maj Visual Studio, vole. A funguje kurva dobře.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pamatuju si jednu Feinmenovu uvahu, ve ktere zavidel fyzikum z predchozi generace, ze zachazeli s cisly “nativne”, znali hromadu zkratek typu nasobim dve cisla, tak vynasobim nejake co znam z hlavy (zaokrouhlena, treba) a odectu rozdil, coz znam taky z hlavy.

    Ted jsem platil nejhnusnejsi thajsky nudle, pivo a rum a stalo to 145,- + 57,-; barman k tomu potreboval kalkulacku ;))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A k tomu vsemu je treba dodat...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdyby nekoho zajimalo kam az ten digitalni engineering saha, tak tahle pani vymyslela Cobol a mam podezreni, ze i Fortran, coz jsou jazyky, dik kterym clovek letel na Mesic.

    Mmchodem je VELMI zajimave, ze treba WallStreet je porad rizeno pomoci Mainframe, ktery ma nepreruseny Uptime od roku 1970, znam cloveka, ktery to 10 let supportil.

    Bezne se i dnes dostavam k pocitacum, ktere bez preruseni/restartu funguji treba od 2000. Pravda boli to, ale moje Jabko i ja jim nativne rozumime ;)

    Grace Hopper to Programmers: Mind Your Nanoseconds! - High Scalability -
    http://highscalability.com/blog/2012/3/1/grace-hopper-to-programmers-mind-your-nanoseconds.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem Google Excel (coz je takovy sed awk a calc dohromady) vylepsil jeste vic. Google Xcel totiz misto basicu pouziva na macra JavaScript. A tim zabili Microsoft ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak dlouho jste pripojeni k Internetu. Tyjo, urcite sem chodi lidi, kteri nikdy nevideli modem (teda videli, maji jej v telefonu, ale myslim tu krabici, co bzucela a pipala po hrozive telefonni lince, Zprotocol a tak) muj oblibeny software byl Carbon Copy, byla to takova varianta talk pravdepodobne pro seriove lince, proste neduplexni rx, kdyz dobre tak tx...

    Delalo to to, ze na jednom terminalu clovek zmacknul na klavesnici pismenko a na druhem bylo vitet. Melo to ten SF look osumdesatkovych filmu, jak nekdo komunikuje s pocitacem a on odpovida na TTY tak, ze pred blikajicim kurzorem se jedno po druhem zjevuji pismenka...

    Nejlepsi na tom je, ze prave tohle je zaklad toho Jabka, o kterym se tu budem hadat 3 dny. Vicemene presne tohlenco Microsoft nikdy nepochopil, Emacs dodnes pouziva ridici kody typu dalnopis, takovy ty ctrl+a, ctrl+e a podobne.

    To je na Unixech fakt STRASNE DULEZITE, ze se to porad dal a dal stavi na vecech, ktery zpusobily prumyslovou revoluci, a tim padem je v tom hrozne moc engineeringu a zkusenosti (samo strasnyho workaroundovani, to jo)...

    Jabka se jmenuji SystemX, coz je legracka, protoze IBM Unix se jmenoval SystemV, tedy Jabka jsou proste 2x lepsi, ale zcela jasne priznavaji, ze vzesly z tradice *NIX platforem, tedy cca 50 let vyvoje digitalnich technologii.

    100x se muzu hadat s lidma, kteri nepotrebuji cecko a nevi, k cemu je dobre taktovani procesoru, pripadne jaky je principialne rozdil mezi 2,8,16,32 a 64 bit architekturami, a proc jsou to vsecko nejaky nadruhou... nelibi se mi jejich gui, legraci argument.

    Me se libi, ze za 40-70 tisic dostanu sitovku, na ktere muzu primo cist protekajici bity, libi se mi, ze pomoci commandline muzu zpusobit to, ze zadnou vec nedelam 2x (jak hledas soubor s konkretnim klicovym slovem pod windows? Otevres si vsechny soubory a zmacknes f3 nebo ctrl-f a napises slovo, kdyz tam neni, zavres; na *nix systemech napises “grep -il klic *”, co je rychlejsi?); libi se mi, ze dostanu GUI, ktery neni 100%, ale je tak dobre, ze nepada, unese stovky otevrenych aplikaci a stovky otevrenych tabu v browseru a pri tom vsem to vydrzi na baterce celou pracovni dobu (8-12h)...

    Samozrejme mi to umozni snadno nebo slozite se pripojit k nekonecnemu mnozstvi jinych masin a kdyz chci kopirovat soubor, otevru si adresar odku a kam, z nich zeden je v guane a druhy u me na disku, proste normalne v okne. A to uz poslednich cca 20 let. Porad v tec samejch oknech, a to uz poslenich cca 40 le porad pomoci stejnych prikazu.

    Pred 40 letama neexistoval ani ms-dos a uz to umelo tu furt stejnou commandline.

    Prijdu k milionum pocitacu na svete, a vsechny na me mluvi stejnou reci.

    Krom tech, co vznikly v roce cca 1995 a mluvi reci sekretarek, takze vyhazuji soubory do kose, pomoci mysi, a vsechno zasadne delaji tak, aby to rozhodne bylo jinak, nez to ma zbytek sveta.

    Nastesti uz je to fakt jen herni konzole a legacy problem jak Microsoftu, tak vsech adminu sveta.

    Imho jedine, co udelal Microsoft FAKT BOZI je Excel.

    https://twitter.com/josefkokta/status/1095620064693444608?s=21
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Wokna maji nejakej otevrenej model? Na jabku mas aspon kompilator a textovy editor, ne? ;)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Vypěstoval jsem si averzi na jejich UI/UX, nemám rád jejich uzavřenost ve smyslu služeb, který jsou s tím propojený. Navíc notebook je pro mne irelevantní, mám stolní PC, který běží furt kvůli SVN a prostě mi to tak vyhovuje. PC master race.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jeste Mr. Robot style paranoia... vykraacky z cyberpunku v obrazech [jinak dost mizerny obrazky v 99%],... kazdopadne tohle ma stajla

    Field of Vision - Project X
    https://vimeo.com/193562415
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    maji lepsi verzi MegaHal, kterou jsem nasadil na IRC #labka na freenode.net [po vzoru BRMLABU, ktery ji rika Muad Dib]...

    AI teacher's assistant in the classroom at Materials for the Arts - Luna Artificial Intelligence
    https://www.youtube.com/watch?v=J5UvJPGS_XI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Projetc Hyeroglyph a kniha zminovana Stephensonem ve videu, at to nemusite taky googlit:

    A Culture of Fact, England, 1550–1720
    http://www.cornellpress.cornell.edu/book/?GCOI=80140100453790

    Project Hieroglyph
    https://hieroglyph.asu.edu/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam