• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: No jako vim, clovek Ti da pesti a hned mas zlomenej nos, no. Tak to zkus prekonat.
    Vemu ssebou i nejaky zabavnosti, treba 9 vrhacich nozu, jeste neco vymyslim, treba dorazi i novy bic z klokani kozky, da se na nem mmchodem zhoupnout, jak to dela Indiana Jones, akorat se bojim, ze by to mohlo zkoncit krvavejma sramama. Tak mozna radej vezmu par airsoftovych bouchacek, at si Zorbak muze zahazet chlebem, cuz?

    Mam 3 beretty 92, jednu 1911 a jednu uzi 2. Vsechno plynovky...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Jo, to jsem se teda urazil! Jsem citlivka, copak to nevíš?!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Hráčky klidně, mluvím o mařkách, který nechápou, kde je kuchyň a budou interpelovat hraní. Bota mi vykládal, jak to bylo minule, takže mám obrázek. Není to o pohlaví, je to o tom, že KDO TAM BUDE, BUDE PROSTĚ HRÁT. Kapišto?

    Ad Ferrari - film jsem neviděl, ale plastový Ferrari se nikdy nevyrábělo, většinou je to hliníkovej rám a na tom karbon. Možná používali repliky, a ne opravdový Ferrari. Což mě u filmů nepřekvapuje.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Hlavni problem je stejne v tom, ze Ty mesic slibujes, ze prijedes, GM napise cast pribehu specialne pro Tebe, a v den, kdy se ma jet, tak nemas na vlak, mas kocovinu, rozesel si se s zenskiu, prisel jsi pozde nebo jsi se hrozne urazil o mou ironii.
    Sorry, ale obecne to vic vdycky zkurvis Ty, nez jakakoliv zenska, co s nama kdy hrala.
    Nez aby sis kladl podminky v mojem baraku na mem hrani, mozna by ses tentokrat mohl pochlapit, prelestit si Ferrari a pak dojet aspon o 4 hodiny pozdej, nez vsichni ostatni.
    Cuz?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Tak jako muze, zadny marky, sice to nechapu, treba Sorbakova segra by mohla byt i dobry hrac, Adela taky hraje pomerne zabavne. Nechapu to pravidlo, krom toho, ze kdyz vemes buchtu a ona nejak otravuje (asi, jako kdyz se nekdo legendarne rozmrda pernikem, ze?!), tak je to na picu, ale jinak pohlavi nevidim jako duvod k vybirani, kdo hrat bude a kdo ne. Vysvetli, co Ti vadi na zenskejch, krom toho, ze Ti nelesti Ferrari, pac zadny nemas ;)

    Mmchodem, videl jsi docela fehr mafiansky film Ruthless? Hlavni “hrdina” tam jezdi ve 2 ruznych. Mmchodem z jednoho, kdyz vystupuje a auto ma kridlo dveri nahoru, je videt jak je to cely hrozne plastovy, jak se to trepe, cekal jsem, ze je ta kara podstivejsi/bytelnejsi, ale asi resi vahu kastle...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Ale žádný mařky, jinak nejedu!!!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SORBAK: On si to taky původně myslel, ale tlak fanbase ho donutil napsat další. Mimochodem, celkem mě od něj bavila série Stráž.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nenapadna zlomoc volnych koncu (nazev clanku ve Vesmir 5./2019 )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lukjanenko jede! Je to sice uz “slabsi” Hlidka, ale cynismus uz pouziva zcela otevrene, ne jako otravenou navnadu...
    ——


    “Změnili jsme se a vydali se jinými cestami. Mnozí z nás přestali pít krev a začali pít život… přímo…“
    Díval jsem se do očí té, co si říkala Eva, a viděl jsem v ní bezednou propast. Viděl jsem černé nebe dětství lidstva. Viděl jsem válečníky pijící krev nepřátel, šamany pijící krev válečníků. Viděl jsem, jak ze tmy přistoupil k ohni Dvojjediný a krví stvrdil nejstarší z lidských zákonů…“

    Citace z knihy
    Šestá hlídka
    Sergej Vasiljevič Lukjaněnko
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Jak si uchováváte oblečení během transformace? Není to magie, to bych cítil.“
    „Nečekaná otázka,“ řekla upírka. „To je mi ale zvědavý mladíček! Tak abys věděl, tak tohle,“ poupravila si šosy kabátku a zatahala za džíny, „není oblečení. Oblečení si uchovat nedokážu.“
    „Takže to jste vlastně vy,“ zašeptal Keša. „Jste…“
    „Nahá,“ zasmála se Eva. „Co myslíš, chlapče, je těžké zařídit, aby moje tělo vypadalo oblečené, když se člověk umí změnit v netopýra? Já sama jsem svoje oblečení. Jakékoli.“
    Evina silueta se zachvěla, jak měnila barvy a tvary. Teď byla oblečená do dlouhých bílých šatů, se šňůrou perel kolem krku a s lodičkami, které se leskly, jako by byly z křišťálu. Hluboký dekolt odhaloval mladistvě vypadající, plné poprsí.“

    Citace z knihy
    Šestá hlídka
    Sergej Vasiljevič Lukjaněnko
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Trochu, jde o to, ze Hvozd vlastne nepodporuje bytosti s oddelenou mysli, vsechno co vytvari jsou ruzne patterny hive mind, asi podobne, jako treba Shodan ma zalibu v promenovani lidi ve stavebni dilky uchylneho puzzle, jehoz cilem je optimalizace ve vsech ohledech.

    Jo jinak mam tam mnoho astralnich/Serych vrstev, od Sneni po lokalni domeny ci odvracene tvare mesicu, jen ten, kdo veri v Nej ovsem ma sanci na Peklo, Ocistec a Raj, treba.

    Jinak kultura uz je v deklinaci, takze to co bylo je casto nepochopene, ztracene ale porad funkcni. Sily typu Torze jiz dnes neni schooen metaclovek ani ovladnout ani umyslne pojmout.

    Me se treba ded zalibilo poupravene povolani Plannar Shepperd, pochazejici z Utkanych Rozmeru. Bytost tak roztristena, ze ani sny pred ni nejsou v bezpeci.

    Rad Jeho Neposkvrnenych se tak rozhodne nejmenuje proto, ze nemaji v usich krik upalovanych a na rukach krev objeti muceni...



    Proste mily, hezky, optimisticky svet, kde Rusalku muzes mit na jednu noc, na tu nejlepsi, vzdyt posledni sex je vzdy nejvic koreneny, lopuchem, puskvorcem, bahenimi lekniny a ledove cernym dechem utulne tunky za mrazive noci.

    ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Promenovany
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vlastne muj svet je podobne totalitni jako Metro 230* a obdobne nebezpecny, pridej do toho Zonu ala hry i kniha, dolad to klasickou romantickou literaturou, pridej trochu salveje divotvorne a vraniho oka, zamychej par strankami z dila pane Holdstocka a maceruj, dokud z kniznich stranek neopadaji pismenka. Podavej za zvuku newspeaku z 1984, kterym Vaclav Havel recituje versiky z Balady pro Banditu a nezapomen, ze kazdy hobit ma od zacatku na ruce proklety prstynek a sklouznout ke zlu je tak snadne (tedy pokapej par lzickami stavy z byliny zvane ADOM, ktera chut jedu zjemni take pokazde, kdyz by bylo potreba zabijet)...

    Hodne dam na sekundarni skilly typu: Lore, Creature Anathomy, Literacy, Etiquette, Herbalist a podobne... funguje u me geomancie, urban environment conjuring, harvesting by sacrifice/artefact/material shattering, demonoligy, astrology, ... nekromancie, posednuti a corruption jsou bezne soucasti sveta, podobne jako treba v Piratech z Karibiku, kde jsou bytosti kledbami a posedlostmi i fyzicky promenovani.

    Hlavne: metalide jsou nejmensi silou pusobici ve svete, draci jsou nepochopitelne inteligentni a temer neznicitelni a krom toho, ze maji kulturu, umeni, hierarchii a civilizaci, jso taky beznym predatorem cloveka, ovsem taky zdrojem vseho od “penez” (plati se dracimi supinami, neznamou silou rozlamanymi na 100 dilku) po zbrane, hudebni nastroje a obleceni...

    Dalsi sila je pak Hvozd, kde stromy a vubec byliny dosahuji nelidskych rozmeru a roste i v mrazech, sam o sobe ma inteligenci, kdyz zranis strom, to nejmensi, co se stane, ze zacne kricet tak, ze vzbudi hejno mandragor a masozraveho popinaveho byli, ale i kameny a kosti mohou slouzit. Co na tom, ze se hybou podobne rychle, jako dech mrtvych, ci hvezdy po zatazene obloze.

    Mensi Sily pusobi pak na kazdem miste vrazdy, milovani, radosti... pomluva te nejen dozene, ale jeste te s polibkem svihne po krku britvou zmaru.

    A do toho vseho prichazi On, jediny z bohu, Buh, s duhou Smlouvy a armadou spravedlivych pastyru, ktere provede udolim temnot, kdys seznaji, ze On je Zakon.

    Drobnosti typu: cestovat mezi 13 lidskymi sidly jde jen pomoci Prechodu, ktere museji mit na jedne strane Pana Klice a na druhe Pana Brany a vedou vzdy jen do nejblizsi pevnosti... to uz je jen mala lidska politika, podobne jako krvava magie, bezne rozsireni tvrdych drog a alkoholismu, 80% detska umrtnost a naprosty nedostatek zdroju, ktere zabranuji metalidem se mnozit nad jisty stav.

    Jediny kdo prosperuje je Hvozd,... vsecko ostatni stagnuje, ci starne a droli se.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: "The Golgari don't bury their dead. They plant them."

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem treti dil (aniz bych moc spoiloval, pac Adela hraje Hobita Kejklire, asi na urovni Drubeziho Samana, btw ;))) takze treti dil se jmenuje: Posledni Honitba, a je to mimochodem vykradacka Strasidla Cantervillskeho (i kdyz jen velmi volna)

    "Až zlatovláska jako květ
    k modlitbám pohne hříšný ret,
    až suchá jabloň rozkvete,
    zalita slzou dítěte,
    pak přijde doba šťastných chvil
    a klidný bude Canterville."
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Fantasy me furt nebavi, ale nemel jsem hrace na cyberpunk, tak jsem si rek, ze se vzdycky zacinalo s Dracakem a oprasil jsem to, s tim, ze muj svet je “ponekud” extremni. Vicemene staroveke az stredoveke kulisy, kde funguje magicke pozadi a duchove ala Grimoire, co pevnost to jinej setting, samotne prostredi je extremne hostilni.... vicemene to vedu stylem Les Mytag, tzn z klasickych fantasy might & magic moc nezustalo, prvni, jeste nedohrany run je vicemene castecna vykradacka Romea & Julie + Snu Noci Svatojanske.

    V mem svete je fighter casto uzitecny asi jako chlabek s bglem zbrani, ktery zustal ve meste, kdy jsou vsichni zombie. To same plati pro vsechny straight fwd vyuziti primarnich dovednosti.

    Nikde neni zadny “nepritel”, proste jsi ve svete, ktery se te pokousi zabit uz od kolibky, rodice se te v 5-7 letech zbavili a platil ti cech, ci ulice, za to, ze jsi uzitecny. Zcela bezne jsi videl, jak ty min schopne deti odchazeji do Lesa “sbirat rosti”, nekdy jsi je taky videl se vracet, a treba Marina, s rozdrcenou leblou, zamrzlima ocima a vetvemi hlohu, ktere ji rasi z ust a usi, stejne jako z diry v lebce, to byl pohled na ktery nezapomenes. Fjodor, kteremu se na hlave usadila paraziticka houba je sice vynikajici alchemyk, ale pratelstvi ti taky nejak ne a ne nabidnout...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE: Ja ten Dracak II mam taky. Vadi mi na tech pravidlech ta "rozkouskovanost" - informace musis lovit na spouste mist. System dovednosti je oproti Shadowrunu hrozne rigidni, coz nekteri hraci proste nedokazou prenest pres srdce ("JA NECHCI BEJT KEJKLIR, CHCI BYT ZLODEJ"). Me to zas tak rusive neprislo. Rozhodne pozitivni jsou ty mechaniky, ktere davaji hracum moznost castecne zasahovat do deje, jakoze "hodim si, jestli tady okolo neznam nejakej klaster, kde by nam poskytli nocleh". A moznost odhazet nekolika hody jakkoli slozite stretnuti je pro kazdeho GM prave pozehnani. Dvouhodinova kostkova onanie kvuli dvacetisekundove prestrelce zabije temer jakoukoli hru.

    Btw vzdycky jsi velkohube prohlasoval, ze te fantasy nebavi a dracaky jsi vetsinou sabotoval. Neco se zmenilo? :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Dokonce to ted snad pred nejakym casem uvolnil pro francizovani a uz pry existuje asi 5 dalsich hlidek, smysene kvality. Vicemene by uz stalo za to, zkusit z toho udelat RPG. Mmchodem v Seste jsou temer na zacatku shrnuta snad vsechna kouzla co Gorodeckij nebo Svetlana kdy pouzivaji + je tam zaklad artefaktovani.

    Zahral bych, jsem ochotny hlidku i masterovat, ale nezacina se mimo kategorie a zaroven postavy nebudou znat svou uroven a nebudou iniciovane... hralo by se v Praze a pak jinem state nez Rusku, s tim, ze Sovet ma opravdu dominanci velmoci...


    Mohli bychom dat DrD/Hlidku/Run, cuz? Olomouc, u me? Kdy (weekend)...

    Hybl, Zorbak (nahradni GM),Bota, Burkhar, Over ...

    Jidlo na blajcu, z chlastu enem pivo/vino, z lekarnicky kocky skliby zadny tvrdy...

    Nu?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: HA! A to jsem myslel, že Poslední Hlídka je poslední :) Díky za tip.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Prolog

    Patnáct let je dlouhá doba.
    Za patnáct let se člověk stihne narodit, naučí se chodit, mluvit, zacházet s počítačem, o něco později pak i číst, počítat a chodit na záchod, a ještě později rvát se a milovat. Potom, časem, přivede na svět nové lidi, zatímco ty staré vyprovodí do temnoty.
    Za patnáct let si vrahové ve vězeních se zvýšenou ostrahou projdou všemi kruhy pekla a dostanou se zpátky na svobodu. Někdy bez špetky temnoty v duši. Jindy bez špetky světla.
    Za patnáct let i ten nejobyčejnější člověk několikrát
    „radikálně změní svůj život. Opustí rodinu a založí novou. Vystřídá dvě, tři, čtyři práce. Zbohatne a zchudne. Navštíví Kongo a začne odtamtud pašovat diamanty nebo se přestěhuje do zapomenuté vesničky v Pskovské oblasti a pustí se do chovu koz. Propadne alkoholu, získá další vysokoškolský titul, stane se buddhistou, vyzkouší drogy, naučí se pilotovat letadlo, vyrazí do Kyjeva na Majdan, kde dostane klackem po hlavě, načež odejde do kláštera.
    Prostě za patnáct let se ti může stát leccos.“

    Citace z knihy
    Šestá hlídka
    Sergej Vasiljevič Lukjaněnko
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Burkhare, ty to ale zadne nekupuj, az Ti da kopacky, nemusel bys to prezit ;)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam