• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JULYZ: Pripomenu, dost se mi libila i ta Svet bez lidi.

    Zaroven jsem tehda cet Blackout, coz je thriller o Evrope, ktere v prostred zimy na 24 dnu vypadne proud...

    To je mj k Cernobilu ale i Temelinu a jinym: pokud by globalne vypad proud na mesic, proste bude Fallout, pac jadro nezastavis jen tak, stepna reakce probiha i ve vyhorelem palivu, na inhybicnich tycich a tak... reaktor je potreba chladit, a to treba i 50 let po odstaveni (sak taky Cernobilsky sarkofag hreje tak, az dik param nejen Xenonu vlastne degradoval a padnul, proto je ted novy)...
    Takze pokud by zmizeli lide, i pokud by reaktory odstavili, nez vypadnou, prvni co nastane bude jaderna zima. Reaktoru je na svete tusim 457, teda, kdyz nepocitam ty na hrani, jako Slavik na Dejvicke, dalsi ptak pod Vitkovem, nebo ten v Rezi u Prahy...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: o stromoch mám super knihu, pripomeň sa
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    achjo a je zas po srande:

    Update: The US Commerce Department has issued a temporary license for Huawei to work with businesses in the US, meaning Google can resume its partnership with the brand. However, this only lasts until August 19 and it's unclear how Huawei will be able to gain the full license to work with US brands while the government considers it a threat to national security
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    wow!!! ona to fakt prokazala pomoci radioaktivnich izotopu uhliku a dalsich prvku... mimo jine opravdu existuje neco, co jsem Adele nechtel verit, tedy stromova matka, tedy hlavni strom, ktery vytvari potomky a stara se o ne. Adela rikala, ze kdyz se zkosi tenhle strom/ker/rostlina, tak to oslabi a zabije dalsi stromy... nekecala, fakt to tak pry je. parada!!


    jinak zacal jsem konecne googlit poradne s vic klicovymi slovy:

    Robert Hart, člověk, jenž vytvořil první známý jedlý les v mírném pásmu, tvrdil, že všichni máme les ve své krvi. Jeho lesní zahrada se rozkládala v Británii na pozemku o rozloze pouhých 350 m2. Robert Hart byl vegan a jeho cílem byla (nejen) potravinová soběstačnost. Snil o tom, že les, který kdysi pokrýval většinu rozlohy Anglie, by se prostřednictvím městských, předměstských i venkovských zahrad mohl vrátit zpět na své místo. Alespoň zčásti. A také o tom, že lesní zahrady by mohly nahradit konvenční zemědělství a jeho destruktivní přístup ke krajině.

    Myšlenka jedlého lesa je, zdá se, nakažlivá. Ačkoli zahrada Roberta Harta je po jeho smrti odsouzena nejspíš k zániku kvůli dědickým sporům, lidí, kteří se snaží zrealizovat jeho vizi na svých pozemcích, přibývá. Přibývá také knih věnovaných tomuto tématu. V roce 2005 vyšlo dílo, které zatím nemá v oboru konkurenci: Tisícistránková dvousvazková kniha Edible forest gardens zaměřená na teorii a design jedlých lesních zahrad pro mírné pásmo.

    Jedlý les | potravinovezahrady.cz
    http://www.potravinovezahrady.cz/jedly-les/





    Akorat se obavam, ze budu potrebovat hodne dobry Eng-Cz slovnik, to je vzdycky hrozne tezke, treba tady na nyxu je audit o Slovensko-Ceske komunikaci a byl tam jeden cas dost zasadni problem, ze neexistuje zadny slovnik zivocisnych a rostlinnych druhu a vzajeme si VUBEC nerozumime. Jedine, jak se to dalo poresit byly pak latinske nazvy [k tomu taky jsou]. Kazdopadne Eng-CZ preklad nazvu rostlin je naprosty masakr, takze koupit si knizku o Jedlych Lesech v Eng bude fakt sileny napad....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jsem to nevidel, ale tohle by mohlo byt ono

    How trees talk to each other | Suzanne Simard
    http://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela ted cetla zvlastni clanek/videla TED talk, na coz mozna da link.

    Nejaka dendrolozka zkoumala komunikaci rostlin. To, ze kdyz jednu zacne neco zrat, vsechny v okoli zacnou produkovat obrannou chemii, to se vi pomerne dlouho, jen se nevedelo jak. Pry za to muze a)korenovy system, a pravdepodobne b) houby, resp podhoubi.

    Zda se, ze kytky si vlastne zasitovaly environment houbama a korenama, coz, kdyz koukam na tcp/ip, tak neni tak divny.

    Kazdopadne muj koncept Lesa neni zas az takovy ustrel, jen v mem konceptu je to eskalovane tak, aby les byl schopen v realnem case zabijet drevorubce (neco jako entove v Tolkienovi)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak asi mam nakonec radost a stesti, to cerne-fialove zbarveni sazenic chilli (stejne asi nestihnou dozrat, no uvidime), tak je asi nejaky prirozeny mechanismus. Bud to byla obrana proti slunci, pri preneseni ze stinu na svetlo, nebo letos pestuju druhy, ktere to delaji... musim to jeste dogooglit.

    Porad shanim literaturu k tematu “jedly les”, snazim se najit i neco na netu, blby je, ze nevim, jak jsou ty knizky koncipovany, myslim, ze nema (zatim) cenu, abych si cet o subtropickych variantach, protoze na to mame jeste cca 5-10 let cas (timhle tempem)...

    Chtel bych postavit jedly prales(les) z kytek, ktere u nas prirozene mohou prosperovat.

    Jinak pobavil me napad, ze osazim Ostravsky park, komenskeho sady... Ostrava tam nebude letos sekat, pac chtej zkusit bojovat proti vysychani mesta (a taky usetrit na technickych sluzbach, bych hadal)... kazdopadne udelat v tom parku nenapadne zahony v trave me laka. Hulici asi nebudou radi za volne rostouci konopi, ale pripadne mi to zabavne, pac konopi je plevel, tak se snad chyti samo... jen uvazuju, zda to pak kvuli nemu neposekaji.

    Haldy osazim z legrace taky. Nahodne. Nebudu to sklizet, cimz je ma aktivita legalni.

    Videl nekdo nekdy plane rostouci konopi u nas? Ja nikdy, ale pry to existuje a existovalo...


    Co je Jedlý (pra)les? - Jedlý Prales
    https://jedlyprales.cz/co_je_jl/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes se KONECNE DOSTANU K POSTE!!! Omlouvam se vsem, ze sice pisu sem, ale nectu postu a ruzne messangery. To je dano tim, ze obcas proste nemam cas, jindy zas chut, taky proto, ze nekdy je ve fyzickem svete potreba udelat moc prace a me pak zbyva jen nalada na psani “muj mily denicku”, coz je vlastne puvodni zamer tohohle auditu...

    Kazdopadne mam dnes nachystany program: vycistit 2213 zprav (prece, soukr email, nyx, watzapp, sms, messanger)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aahh, druid z masa a kosti, uctiva drevo a kameni, aby se nakonec stal nasi potravou. Hnojivem, z ktereho vyrostou kvetiny a houby. Nechame jej bloudit po stzkach a mitinach, jako prodlouzeni nasi vule, abychom jej prijali do vseobjimajici naruce Mnohosti a moudrosti Vecneho Lesa.


    Stanes se dobrovolne hostitelem meho podhoubi?

    -= Les
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    "Look at you, Hacker. A pathetic creature of meat and bone. Panting and sweating as you run through my corridors. How can you challange a perfect, immortal machine?" "In my talons, I shape clay, crafting life forms as I please. If I wish, I can smash it all. Around me is a burgeoning empire of steel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Shodan je vubec kamos, akorat Les jsi jeste mluvit neslysel, ale... mmchodem povolani druid, jako dobrovolny kolaborant s Lesem muze mit zajimave konotace, tak me red napadlo...

    SHODAN:
    "Welcome to my world, insect."
    "Do not dawdle. I lust for my revenge."
    "The Many has grown to a massive size. ...
    "Prepare to join your species in extinction."
    "I have weakened Xerxes. ...
    "Good. ...
    "You are a remarkable example of a pathetic species. ...
    "I hope you enjoyed your little rebellion, irritant.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Streva Ti vykousal ten pan, jak vas furt pronasledoval a pri tom soupal nohama. Ale neboj, nez te zacal veceret, tak ti prokousnul tepnu, kdyz jsi jedl sveho hobitiho kamarada, uz jsi to nebyl tak uplne ty.

    Walkig dead je vlastne zakladni bojova jednotka Lesa, tak umi jako i kostlivce, ktery deka ze starsich mrsin. Umi delat chodici mrsiny z cehokoliv zemreleho, z vlku, z ptaku (takovyho Hitcocka s hejny nemrtvych ptaku, to si zahrat nechces)...

    Jinak ona ta zombifikace neni asi nakazliva. Zombie muze v lese byt z jakekoliv mrtvoly (nebo kostlivec)... proste kdyz les chce, ozivi si oci, usi, ruce a usta.

    Posedly knez a Elfka byli taky jeho. Proste Shodan, akorat smysene listnato-jehlicnatej.

    Kazdopadne u Tebe bylo zabiti postavy i ucelove, pac jsi s ni mel problemy i pri tretim hrani, nevedels, co chces hrat, jake mas skilly a podobne. Rek jsem si, ze bude lesi, abys si udelal postavu poradne a podle sebe. Ostatni s tim souhlasili. Dorazils to tim, ze jsi chtel odjet driv, tak se to hezky seslo... myslim, ze vhodne, vzhledem k tomu, ze uz ji konecne otevrel pravidla. Jinak: popis postavy, popisy vlastnosti, to ber z DrD 2.0, nemusis cist herni mechanismy, ty mame jinak (hazis vzdy atribut + dovednost k6, 5 a vejs, sestku znova; inic je reakce + 1k6, luck ma specialni pravidla... vymyslis jen koncept a skilly, cisla se naklikaji za 5min uz pak)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doplněno 20. 5. 2019: Google potvrdil, že v reakci na zákaz americké vlády omezí obchod se společností Huawei. Dotkne se to především budoucích telefonů, které nebudou obsahovat předinstalované služby a aplikace navázané na licenční dohody s Google, a to včetně Obchodu Play, Gmailu nebo prohlížeče Chrome. Huawei bude mít nadále přístup k Android Open Source Project 'AOSP), tedy otevřené verzi Androidu, ale bez technické podpory a další asistence od Googlu. Google ujistil stávající uživatele smartphonů od Huawei, že nepřijdou o možnost stahovat aplikace a jejich aktualizace z Obchodu Play, stejně tak budou nadále chráněni třeba bezpečnostním štítem Play Protect. Otazník ovšem stále visí nad tím, jak tento krok ovlivní budoucí aktualizace Androidu na telefonech této značky.

    V případě hardwaru přistoupily společnosti Intel, Qualcomm, Xilinx nebo Braodcom k zastavení většiny dodávek komponentů pro Huawei. To může ohrozit nejen smartphony, ale také notebooky, routery a další produkty tohoto čínského výrobce. K zákazu překvapivě přistoupily i některé neamerické firmy, třeba německý Infineon Technologies rovněž ukončil distribuci součástek pro Huawei.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvoe!!! Google odstrihnul Huawei, tak to je masakr, prvni Internetova valka... (jako jo byly tady rusko-finsko a podobne, ale tohle je uz pouziti jadernych zbrani, vlastne doslova)

    Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play | Svět mobilně
    https://www.svetmobilne.cz/...ei-nejspis-prijde-o-pristup-ke-sluzbam-googlu-vcetne-obchodu-play/7634
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    Kde sem ztratil ty svoje střeva, asi by mě to mělo bolet :(
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: To bude určitě smalt :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doky, vlaky, hlad a boty...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rad bysom pozdravil vlastne psy! A ze ich tu spi neurekom...

    Pes Slobodná europa
    http://www.youtube.com/watch?v=q-r9tQ_wG7A
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VykradenoOstravske kapele Uspech (viz pisen Ostravak)... takovy proste kulturni presah ala Havarna

    Buty: Žerom
    http://www.youtube.com/watch?v=LKQ91kMFE9U
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mefjus feat. Dope D.O.D - Godzilla (Official Video)
    http://www.youtube.com/watch?v=2o_eKqPeUAo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zyputube mi prislo upozorneni, ze Dope DOD maji novo skladbu Epic Disaster, tak tohle je ono, neco, bez ceho nase spolecnost nemuze zit, ale kdo jsme tady, tak makame na to, abychom byli to co jsme...



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam