• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jack White - Building a guitar + I fought piranhas (©It Might Get Loud)
    http://www.youtube.com/watch?v=hnsQRpgYmaE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A nevim, jestli tady nekdo cet HardWired, takovej cyberpunk o riggerech (ridicich, co maj dopravni prostredky nadratovany primo na neural; klasickej high tech-low life); kazdopadne, kdyz Cowboy (od kteryho rad dedim prezdivku, takovej westernovejsi Case, coz je mi blizky), tak tenhle jockej jednou ke konci sedla stihacku, a pritom mu primo do mozku hraje soundtrack, kdy stari chlapci hrajou na dobro stylem steels guitar... jak jsem psal o lete a vzpominkach, to je jedna z nich; ne, ze bych nechtel konektory, ktery by mojemu mozku umoznily pouzivat hardwarovy preruseni procesoru, ne, ze bych nechtel jezdecky boty z chrestyse, a ne, ze bych nechtel sedlat stihacku... (nemusi to bejt moje stara!!!)

    Kazdopadne si na spani pustime ukazku, kdy bude dobro hrat steels guitar... pokud by nekdo znal nejaky “american classic” hrany takhle dobr-e, rad si pridam do playlistu... dobro neni zly (Jack White z White Stripes na to vcelku masti, navic american primitive/classics je jeho coined term, takze si dejte, po tyhle ukazce. Nebo basovou odrhovacku 7 nations army, treba v podani Homera Sympsona, ale to uz jsem taky daval...)

    Swamp Dog Blues / 1930s Broman Resonator Guitar /
    http://www.youtube.com/watch?v=mdx42zDniTo


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Morcata na uteku severní vietnam
    http://www.youtube.com/watch?v=W-BPKF4hEnI


    Eeeeh!!!! Nas theme song v praci... stejne nas zavrou; treba za to, ze kolega v plnem vytahu Svedske (tudiz hyper-politicky korektni) firmy, ktera nas krmi, hlasi “na cernejch mi vadi jen to, ze uz se nesmej prodavat”...

    Tak tedy Most Pres Kwai 2.0 ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bridge on the River Kwai Theme
    http://www.youtube.com/watch?v=83bmsluWHZc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    No jo, no jo, zas ta stara hra na asiciace... a to jsem nespal uz 3 noci... fakt, zachvili kickne mix melatoninu a kratomu (doufam)...

    Kazdopadne prvni zjeveni Wookiho (nejlepsi pritel sebe sama - ve Spaceballs, sic!), Hana Sola a taky mece, co chce kurva kazdej (mmchodem Dark Forces byla jedna z HODNE! Lepsich 3d strilecek... doporucuju k pripomenuti; powers i mec a odrazeni laseru mecem, proste ve Star Wars maji Zemeplosskou rychlost svetla, a je to cool!!!)...

    Scena, kterou si pamatuje kazdej co znam (me sameho Valky neba, i kdyz, asi si dam s Adelou maraton, az zacne kosa)...

    Uzijte dixik nepozemskych kvalit, kteremu smele konkuruje Plava Laguna v 5th Element a pak uz jen Armstrongoviny v uvodech a mezihrach Falloutu (jasne, taky Indiana Jones a Most Pres Reku Kwai - oboji jsem mel roky jako zvoneni)...

    Original Cantina Scene - A New Hope [1080p HD]
    http://www.youtube.com/watch?v=g6PDcBhODqo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A won je to cover... no toto!!! A dobrej, ale original dixik by klidne mohly notovat priserky ve hvezdnejch valkach...

    Karel Štědrý - Diga diga dou (3.1.1965)
    http://www.youtube.com/watch?v=hC7rIsViRCQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A kdyz uz funebracka, a ruzny ty dvanactkovy tancovacky (vim, ze i s minulou se kazdych par let opakuju, ale dobre nam tak)

    Karel Plíhal Diga Diga Do
    http://www.youtube.com/watch?v=kgbzJRA1fLw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chtel jsem vam pustit Mekyho Messra, coz je cover coveru coveru Mack The Knife, na kteryzto mimo jine odkazuje Walk a life, nakonec me ale napadlo, ze sem projistotu dam pisnicku, co bysem chtel na pohrbu, zahrat. Taky at me nesou ctyri holky z tingl-tanglu, a nezapomente zlaty prsteny ;)
    Nekecam.
    Tak dobrou

    Limonádový Joe - Horácovo pohřební blues
    http://www.youtube.com/watch?v=gkSc8KZMTb8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Soundtracky k memu letu, kdy vnimam chvilky, kdy jsem stastny (a pak sedim ci lezim, piju kolu, dnes bez burbonu, a smeju se myslenkam a vzpominkam, a taky mi u nekterych jejich veci tecou slzy. Vylet s tatou do Kromerize na zamecek s bludistem a foucaltovym kyvadlem, skodovka, jejiz podlahou byla videt cesta, spani na ceste do Straznice, pak Zizkovych mest a osad Bratriku, Pysek, koupani v rekach, snidane v delnickych hospodach hned za usvitu, kdyz te vzbudi slunce, a Dire Steaits z kazety s pomackanou paskou, jeho stary dziny a klobouk, oboji od barev. Jeste jsem nekouril. Nohy vyhozene z okynka a zastaveni kazdymu stopari, a ze jich tehda bylo. Nikam nespechas. Rat jeste tehdy delal zuby aja mel jeste kuzi bez symbolu, ktery rikaj jediny... nezapominam, nechci. Nikdy, nic. A pokud prece, pak chci, aby me starecka demence vratila do leta... jo, jeste shareware hry od Apogee, proto vim, co je Border Fenix - proste apogeum! Dal bych si dnes do koly burbon, ale flaskama uz musim setrit, tak si aspon zapalim. Toho dne 66. Ale stejne jsem dal pres 2 minuty bez dechu. Dnes 1:57 s cinkou ... az dam 4 minuty, zacnu se vsazet v hospodach. Takovej jsem. Ale jedine za Jacka D, to si slibuju...)

    Here comes Johnny singing oldies, goldies
    "Be-Bop-A-Lula", "Baby What I Say"
    Here comes Johnny singing "I Gotta Woman"
    Down in the tunnels, trying to make it pay
    He got the action, he got the motion
    Yeah, the boy can play
    Dedication, devotion
    Turning all the night time into the day
    He do the song about the sweet lovin' woman
    He do the song about the knife
    He do the walk, do the walk of life
    Yeah, he do the walk of life
    Here comes Johnny, gonna tell you the story
    Hand me down my walkin' shoes
    Here comes Johnny with the power and the glory
    Backbeat the talkin' blues
    He got the action, he got the motion
    Yeah, the boy can play
    Dedication, devotion
    Turning all the night time into the day
    The song about the sweet lovin' woman
    He do the song about the knife
    Then he do the walk, he do the walk of life
    Yeah, he do the walk of life
    Here comes Johnny singing oldies, goldies
    "Be-Bop-A-Lula", "Baby What I Say"
    Here comes Johnny singing "I Gotta Woman"
    Down in the tunnels, trying to make it pay
    He got the action, he got the motion
    Yeah, the boy can play
    Dedication, devotion
    Turning all the night time into the day
    And after all the violence and double talk
    There's just a song in all the trouble and the strife
    You do the walk, yeah, you do the walk of life
    Hmm, you do the walk of life
    Přeložit do jazyka: čeština



    Dire Straits - Walk Of Life (LP Rip)
    http://www.youtube.com/watch?v=58TexsppsSU
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VZdy jsem chtel spyralu; 3. Video, nez to nekdo fakt na kameru vyrobil.. (nezapomenout ustalovac - ocet treba)

    เสื้อมัดย้อม
    http://www.youtube.com/watch?v=uUIwXs_4XGE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak potapet se i s ploutvema je bozi. Prvni maly krucek pro cloveka, zadny pro lidstvo. Vedu 1:0.
    Holt budu dejchat v kyblu s vodou, nejblizssi prazdniny ;)

    Btw:

    Freediving - Nik Linder, Phil Simha | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/211297/freediving/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Logos & Chaos, jsou to jenom symboly, ale v tom je prave jejich sila...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dostala me!! Zachvili jdu trenovat zaklady plavani (s ploutvema, brylema a zkusit i “jeden nadech”)...

    Vzdy jsem touzil po nekolika vecech:
    - aby lide vic premysleli a ti, co premysli min, aby v poklidu zemreli (desivoucnou smrti)
    - aby mi nasi koupili sadu bicich a pronajali garaz (nezdarilo se, ale aspon mam par bubnu)
    - abych umel lezt po skalach tak, ze dokazu kdykoliv vylezt na jakykoliv dum (nezdarilo se, pokusy s vylezenim na 5pater panelaku po hromosvodu bez jisteni se nepocitaji)
    - podivat se do mori - je to stejna touha, jako lezt na baraky a do cizich domu - nechci tam nic, jen chci vedet co tam je; ukrast si pohledy, schovat si v pameti zabery ze zivota, ktery vede nekdo jiny

    Mam teorii: “pochcat se v posteli”, kdysi jsem ji vymyslel s Truce a ani jednomu se to nepodarilo, dluzno podotknout.

    Jde o to, mit sam sebe tak pod kontrolou, ze dokazu cokoliv, co chce muj mozek. Umim treba orgasmus bez dotyku, vezmu do ruky jakkoliv velkeho pavouka (ac jsem arachnofobik Spider),... nedokazu pohnout malickem na noze bez pohnuti jinym prstem, neprekonal jsem strach z lezeni (resp prevazuje nad radosti z toho, ze jsem nekam vylezl). Nedokazu meditaci prejit do jineho stavu vnimani...

    Tudiz obcas zkratky: misto meditace halucinogeny, misto lezeni, lezeni “na rybicku”, mozna neprekonam sam sebe, a misto potapeni na jeden nadech, budu muset jit dolu s bombami. To nevadi, nejsem bohuzel dokonaly, ani dost malo. Ale ta moznost, ze s nekym pudu moct pod vodu... to je skoro, jakoby mi rodice koupili sadu bicich a garaz.

    I kdyz tohle neprekonani sebe sama mi vadi hodne.
    Casto delam to, ze jdu do neceho, co se mi moc nechce, ci se bojim. Proste: cekat na to, az mi nekdo pomuze/prida se,... to se nacekas! Cloveka neceka zadna utecha!!! (De profindis...)(UzJsmeDoma)...

    Blby je, ze obcas proste ani nevis, ze na nekoho cekas, abys moh zkusit jit pro sve Sny. Az kdyz se zjevi, stane se inspiraci, hybnou silou. Prime Moover (to je tedy podle Akvinskeho Buh, ale budiz, srovnani to muze byt uzitecne).

    Stacil kamarad co by mel bici a zkusebnu, kdyz mi bylo 10, nebo i ted, ktery by me k tomu pustil a pomoh by... cvicit uz budu sam.

    Nemam rad lidi, per se. Proste se citim sam, pokazde, kdyz ti chytri vyjebavaji s hloupymi, silni se vytahuji na slabe, a slabi jsou proste slabi, protoze s tim nechteji (a ano, vim, ze casto nemohou) nic delat.

    Vzdy jsem chtel byt Sherlock Holmes, Spider Jerusalem a Case z Neuromancera. Hrdinove, kteri marne bojuji proti tomu, aby sila a inteligence byla zbytecne pouzivana pro destrukci, misto pro tvoreni.
    Nikdy jsem netouzil po dokonalem nepriteli, ac Truce vzdy rikala, ze udelat si nepritele ze me, to je strasne prokleti (bral jsem to jako lichotku, za kterou se zaroven stydim)...

    Kazdopadne lidi potrebuju a miluju silne a inspirativni lidi, a pokud me necim hodne bavi byt, tak je prave byt tim prvotnim hybatelem pro ostatni.

    Jen je potreba drzet balanc, mezi tim, kdy jde clovek prikladem a tim, kdy uz manipuluje s ostatnimi.

    Ne vzdy se mi to dari, a Buh pomoz (tem, kdo si pomohou sami)...

    Tohle je o potapeni, ale hodne lidi, co treba chodi sem do auditu, jsou nebo byvali lidi, kteri pro me byli prvnim hybatelem.

    Nekdy pracuje hruzna sila starnuti, ci jakesi pohodlnosti, nevim. Neni mozne byt otec a stale se diteti menit, pak by se nemelo ceho chytit, ale az se jednou zastavim v tom, ze budu zkouset “pochcat se v posteli” nebo, az jednou prestanu balancovat mezi manipulaci a priklady (tahnou), budu mit bud demenci, nebo budu mrtvy (coz se pravdepodobne oboji stane)...

    Tak na okraj: dik vsem, kdo porad jdete vzorem...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dubioza Kolektiv "Kažu" (Official video)
    http://www.youtube.com/watch?v=FZZJeMKJV3M
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak vcerejsi festak v Ostravarskem Pivovaru: 3z5 kapel uplny nezajem, kazdopadne Mnaga & Zdorp naprosto paradni, v publiku decka od 15 do 65, tancovalo se hodne. Dubioza Kolektiv naprosty mazets, pogo kotle na asi 20 mistech v davu (z horka a chlastu me i Adelu hrozne bolela hlava, takze 2. 1/2 koncertu uz jsme netancovali, ale i tak...). Vynikajicne zvladnuta SKA show, kapela je fakt VELKA, svetla, dresy, manipulace davu... k tomu pak nazory typu: revoluce neni cesta, zere svoje deti, ale volny trh si cestu najde...

    No jako echt ska-punk s energii atomove bomby, paradnim zvukem a vtipnou show, ve ktere se mluvilo a tancovalo proti nenavisti a rozdelovani... fakt libilo!!!

    Budete-li mit prilezitost si Dubiozu dat, dejte si! Podezrela Banda stoji za tancovacku.

    Btw uvod prelozeny z Bosenstiny pomoci google translatoru, fakt pobavil... baabel je mrtvej.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nechal jsem se namotat na potapeni nebo aspon snorchlovani, na freediving asi nebudu mit koule, podobne, jako nejsem dobry horolezec, i kdyz uvidime... kazdopadne me napadlo, ze bych chtel videt, co zustalo z Aralskeho Jezera (More). Uvazuju, ze by bylo zajimave poskladat expedicni team a jet se podivat na urbex s vraky lodi a vykoupat se v tak slane vode, ze v ni nezije nic,... dokud jeste existuje.

    Jel by se nekdo podivat na Aral? Na podzim chcem dat Chernobil / Pripjat (doporuceni vitana), po zime na Aral?

    Pridal by se nekdo, at mam motivaci? Experiza vitana: rustina, automechanik, ridic a majitel terenniho auta, dalsi zdroj penez, krom me... nekdo, kdo uz v *istanech, krom me, byl
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    "...And unmoor'd souls may drift on stranger tides
    Than those men know of, and be overthrown
    By winds that would not even stir a hair..."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam