• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Deathzone porad jeste existuje?

    Hledal jsem neco jineho, ale...

    The Stalkers: Inside the youth subculture that explores Chernobyl’s Dead Zone.
    https://slate.com/...the-stalkers-inside-the-youth-subculture-that-explores-chernobyls-dead-zone.amp
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Happy-go-lucky
    Cinder (odvozuje se jmeno Cinderella)
    Strenous
    Pigtail

    (Aneb, co jsem se naucil na posledni strance. Jen nevim, z ceho se odvozuje Moab, imho je to Mother of all Bombs, coz mela byt technologie pouzita proti ISIS, de facto rozpraseny aerosol neceho horlaveho a pak trosku energie, v podobe tepla... asi to nebyl termit, i kdyz, asi by to slo... kazdopadne Moab je mozna i A-bomb...

    Mmchodem to s tim prachem/aerosolem a sirkama, to zna kazdej, kdo si nekdy hral s moukou. Doma nezkousejte...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SLL_QUY: Ty jsi Jungwirth? To by mi jako bylo cti... i pokud nejsi, je mi ji...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem “man find” a “man grep”...

    Kdysi mi sef rekl, ze kdyz v *NIX systemech neco nevis, mas pouzit vzdy dva commandy: grep nebo find.

    V dlouhodobe zkusenosti musim rict, ze to byla jedna z nejcenejsich rad, ktere muze dat zkuseny unixar zacatecnikovi. Dodnes 99% veci hledam (napriklad uz davno nemam bookmarky, bud si url pamatuju (aspon jako IP), nebo polozim google/ddgg dotaz; stejne tak uz si davno nepamatuju, kde mam ktery text, nebo obecne soubor... proste vim, co hledam)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Idea: na ruznych StackExchange a podobnych webech, jsou priklady k tomu, jak se resi jaky problem... slo by udelat
    “ls -l” na bin, sbin, /usr/sbin nebo na doc/man
    A ke kazdemu man, do “info”, coz je prakticka aplikace man, by slo narvat “nejlepsi otazky a odpovedi”

    Predstava:
    Nebudu mit zadna KB v korporatu, ale tam, kde si T3 precte man a zacne expit, tam si T2 najde “info” a zacne cist prakticke priklady...


    Co neumim, tak formatovat “man” a “info”.... ale pripada mi to jako mega zajimavy projekt, ke kteremu bych docela uvital nejakou pomoc (perl?)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SLL_QUY: Dekuju!
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    OVERDRIVE: scihub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Yes!!!! Enoch Root is comming back.... anytime soon! ;)

    Waterhouse Brain Science Institute!!!

    - chapu, ze tohle je vtipek pro zasvecene a zapalene ctenare Stephensona, kteri daji za elektronickou knihu v predprodeji 60USD (a pak ji nechaj 2 mesice lezet v pameti) ;))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    https://www.nature.com/subjects/spintronics

    (Kde se kradou ty fulltexty? Je to nejaky Kazachstansky project, na ktery si nemuzu vzpomdnout)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Hlavne!!! Jak je na tom spintronicke pocitani - asi by se neodvozovalo ale od Moora, spintronika neni polovodicova; hmm...

    Kazdopadne loni si stezoval Google a Microsoft, ze pro sve implementace Neural Networks (AI per se) nejsou schopni nakoupit dost kremiku, a ze je Moore zdrzuje...

    Ale mozna zustalo dost kremiku po tom bitcoinovem kretenismu,.... (ktery stejne zbastlil nejaky korporat, aby byl duvod prodavat kremik po haldach)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To google more:

    What is the current state of Moore's Law - the exponential increase in storage capacity on semiconductor chips? - Quora
    https://www.quora.com/...res-Law-the-exponential-increase-in-storage-capacity-on-semiconductor-chips
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Leary o tom ke konci zivota (ovlivnen McIntosh implementaci NextStepu) psal, ze se to brzo nebude pouzivat, pac cely pocitacovy svet prejde na grafickou virtualni reprezentaci, coz krasne rozporoval nekdo, kdo napsal do casaku Zivel dopis, v nemz psal, ze kombinaci pismen a znaku jde dosahnout nekonecnych variaci, cimz si pak neni jisty, v pripade grafickych reprezentaci... (k zamysleni je asi srovnani uzivatelskeho konfortu vuci zazitku, ktery jde srovnat na prikladu KNIHA vs FILM)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: To je to, jak na to vesis zaclony
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Počkej počkej, konzole - to slovo už jsem někdy slyšel... ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co myslite, kdyz je SHA-1 deprecated a klice/certy obsahuji sha-1 a sha-256 podpisy, je mozne, ze jsou odmitany, i kdyz je to vlastne nesmysl?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Pote, co 5,5 dni ladis desynchronizovane NTP na cele infra (3.500 serveru ridicich od letiste, pres vyrobu oceli -predehrivani forem konkretne- az po nemocnice) + lupou zkoumas fingerprinty v certifikatech pro F5 BIG-IP load balancer, a to oboji bez pristupu ke konzolim, rikas si, ze restartova ten mikrokernel, co mam v hlave v pul 11. - bude uplne stacit.

    Highly kicked by kratom, 2 java negro & accute niccotine overdose...

    To pujde, ale jak starnu, zjistuju, ze se zapnutym mozkem na technicke problemy, dokazu vydrzet max 6h v kuse + s dny v rade, blizicim se tydnu, vykon daleko prudsej klesa.

    V te uruguayi to bylo 3 tydny v kuse, 12h/den, a to jsem mluvil anglicky a improvizoval spanelsky...

    Starnu kurva, a to vucihledne...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo ono Dodge, or Fall in Hell je pokracovani REAMDE!, tedy aspon set a setting, Dodge je autor T’rain, toho jejich WoW, kvuli kterymu se to zle zamota... Zula, adoptivni vnucka je tam pak jedna z klicovych postav, pokud se nepletu. Cet jsem to asi 8 let z5 v Eng, kterou jsem tehda mozna ovladal i min, v Uruguayi, takze hardcore sjetej... v te dobe jeste asi suboxonem v kombinaci se strasnymi kvany mate + pritomnosti Julie Krummenbeim, vedkyne, s kterou jsem tam letel, ktera v Uruguay ucila na konferenci o oestovani a pude, a ktera o 2 roky pozdej zkoncila nasi komunikaci tuzkou psanou zpravou, ze prodelala mrtvici, a klavesy tuka tuzkou v ustech, pac jinak je ochrnuta... uvazuju, ze bych zkusil zajet na Nemecko-Polskou hranici, a vyptal se tam, jestli zije a je ji lip... nezapominam! A kdyz zapominam, jen abych si vzpomel.
    // chut louhu //
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: O půl deváté???
    Hajzle!!! ;-p :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam