• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    6-Year-Old Aaralyn Screams Her Original Song, "Zombie Skin" - America's Got Talent
    http://www.youtube.com/watch?v=VhQK-6iI7cI
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: sakra musim pridat pise rychleji nez ctu :) Aktualne Seveneves :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem, kdyz jsem Adel zrovna dovysveloval predpatou konstrukci uchycenou samo-nosne pouze na jedne strane reky... no, a tohle se v ten moment vynorilo na azimutu... ano, opravdu ma nosnost na strane Ostravskeho Hradu...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: No!! Fall, ord Dodge in Hell... jak pisu
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Kterou knizku ctes? Agenturu Dodo?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jupii! Je tam, starej Koren... vtipne je, ze jsem tak nejak anticipoval, rekneme aktualni pointy knihy, sice pres ruzne odbocky, navic se synchronicitou, pac jeden z mojich spolubydlicich (pizi) si zrovna hraje s Mandelbrotovou matematikou, kterou zas predvidam jako reseni problemu.
    Stephenson se predpokladam pri psani bavil tim, co ja rozkryvam ctenim, ze kniha postupne a sytemaicky buduje sve zaklady, aby mela na cem vyrust. Treba qualia.

    Trosku mi to pripomina metodu, kterou jsem onehda ucil Adelu geometrii a stavarine, tak, ze jsem ji vysvetlil hru Bridge Builder, jejiz cilem je postavit most z limitovaneho mnozstvi predpjatych kontrukcnich prvku... ci jak to rict.

    Kazdopadne v poslednim levelu se stavi most, ktery preklene reku, ktery vsak ma uchyceni jen na jedne strane.

    Moznosti je vic, da se udelat most padaci, ktery se pri zatizeni sklopi, nebo se da vybudovat most, ktery sam sobe tvori protizavazi vyrovnavajici zatizeni...
    Coz se dela proste tim, ze konstrukce se rozleva nad uchicovaci bod, jako bonsai borovice na skale. Proste z body vystavis eifelovku na spicce, nebo tak cosi.

    Do dela Stephenson v posledni knize asi nejvic. Samozrejme je to zase mimo jine bajka (tolik k nazoru, ze jeho ideje jsou monstrozne oritazene za vlasy - jsou, rekneme neobvykle vic).

    Kazdopadne je to zas obrazkova citanka pro urozene slecny. To ze me gro knihy doslo na strane ctyricet, je tentokrat neco, co bych vytknul v recenzi ja. Zachrani to zrejme nejakym zasadnim Deus Ex Machina zvratem, ktery se jako ulita nautila, zanori z5 do pribehu radoby organicky.
    Ale anticipovany problem zabolel. Ty mydlinky na holicim mydle a jejich matematika, to byl spoiler jaxsvine.

    Mmchodem o mydlinkach a simulaci svetla na nich ma uzasny talky John Carmack z ID Software...

    No a tak si dame Escheruv problem umelce ve sklenene kouli... jo, tohle by me nenapadlo, ze zobrazuje-li koule cely pokoj, logicky zobrazuje teoreticky cely vesmir... to bylo ponekud point-blanc-mind-blowing a spoiler2



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, kdo z priznivcu ADOM nebo Fallout 2 jeste nehral Atom (RPG), now is the time!

    Vicemene Fallout 2, akorat ne v USA ale CCCP!

    Fakt je to dobry jak chleba s maslem. Hraju Gunslinger/Pickpocket/Lockpicking high-charisma bitchie, na cumaku mam gas masku vykraftenou z kusu dratu, petflasky a vlhcenych novin a na hlave fedoru Indiana Jonese.

    Po urbexovem stalkerovi zas jednou RPG co stoji za dohrani, rek bych, ze i s ruznejma characterama. To, ze je tam lokace metro (samostatna mapa sveta, udajne), podbizi predstavu, ze tenhle “slavout” by moh mit neco i s Gulkovskeho Metrem 203x...

    Zatim dost cool odkazy na vsecko mozne az po realitu...

    Sorbak, Disparity, Nyx... must play
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stejne: podle stareho vtipu: kdyz koukam na to, jaky ja jsem engineer, tak se bojim jit k doktorovi...

    Predstavte si, ze ve firme kde delate, tak je hromada veci, co jsou blbe a treba i zasadne. Bud na jejich reseni nejsou lidi, nebo penize, pripadne treba v mem pripade je IT architec zrejme nekdo, kdo vystudoval architekturu... tedy lidi i penez je dost, jen o problemech mrdy lidi radej “nevi”, aby nahodou neco nemuseli...

    Kdyz spadnul Challanger (?) Feinman dostal za ukol zjistit, proc se to stalo. Vysledkem bylo, ze engineeri upozornovali management na to, ze tesneni v ochranne vrstve raketoplanu je z materialu, ktery v mraze nevydrzi... stejne se pouzilo, a tech 120 miliard USD, ci co to bylo, mrdlo i s posadkou po par minutach letu...

    A ted si predstavte, ze jste vedec, ktery se venuje klimatu, a nejen, ze management upozornujete uz roky a jste za blbce, pripadne za panikare, ale treba taky, ze patrite do privilegovane skupiny lidi, ktera ma znalosti, ma technologie, ma penize...

    ... jen za ty penize radej koukate jinam, nebo z vlastni blbosti podporene potrebou “jit s davem” nejaka data prehlizite.

    Treba uz davno umime lecit rakovinu a rozumime klimaticke zmene, vime co s dioxinem... jen si toho tech par lidi, co maji vse potrebne, zapomelo vsimnout.

    Nebo jejich management.

    (A to srovnej firmu s 300 tis zamestnanci, ktera ma neco systemove blbe s temi par vedci, kteri se venuji problemu... a neverim, ze jsou lepsi jedni ci druzi)
    FRDK
    FRDK --- ---
    Čau. Dík za tip. Do Ludmily jsme nelezli, přišlo mi to v tom nedělním rušném odpoledni o hubu, ale hotel pod hrází s kuželnou byl gut :)
    Ovšem taky jsme prolezli jen tu horní budovu, na spodní nezbyl čas, valil jsem do roboty.
    Nemyslím, že to hned tak zbourají. Až pojedu příště kolem...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ne, ze by nebylo jasne, ze Huston ma problemy, na to nepotrebujem Chuja v baru (bara de chuy )

    Nicmene mapa je veskrze zajimava, a logicka, kdyz vezmu natoceni zemske osy, zas na druhou stranu, jak moc to vede k cinosti cloveka...

    https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/national/climate-environment/climate-change-world/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Domaci otazka: vyjmenuj nejake svetozname fabriky/znacky/koncerny vznikle v... treba v Rusku, nebo v Cesku, a nebo na ... Slovensku.

    Vsecko jde vygooglit, kdyz se umis optat, zjistil jsem, ze fakticky je Slovensky jen Eset (antivirak) a St. Nicolaus (chlast)...

    Jako je jich tam vic zasadnich, treba Lesy Slovenskej Republiky (78. misto): to odpovida tomu, ze si Slovaci vytezili cele hory...

    Nejlepsi je ovsem Bukóza Export (144. misto ve Fortune 200)

    TREND Top 200 | Rebríčky TREND TOP | Firmy | TREND.sk
    https://www.etrend.sk/rebricky-firiem/trend-top-200-3.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Getting them to see reason is Fool’s errand.
    - nadherna az skoro(uplne) idiomaticka veta (komentujici, ze vetsina chce byt klamana)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    rad bych, aby nekdo se vkusem na muziku posoudil tenhle prog-rock nebo az mozna symphony, pac me to pripada, ze nekdo dokazal velim i prijeme zabalit Fermatu; Dunajska Legenda do skinu 80kovych synth-u.... souhlas [ja kjsem linkoval uz 100x, tahle deska stoji za poslech, vic jak jednou]

    https://youtu.be/dEFcpyy_vq8?t=3875 a nasledujici

    Hotline Miami 2: Wrong Number Full Soundtrack
    http://www.youtube.com/watch?v=dEFcpyy_vq8&t=4050
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    WARNING: This post will contain significant spoliers for both Fall and REAMDE; don't keep reading untless you've either read both or are highly confident you aren't going to read either.

    roguelazer's website: Fall; or, Dodge in Hell
    https://www.roguelazer.com/2019/06/fall-or-dodge-in-hell/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Komando (ty trikolory mi kazi barevnost feher-fekkete, no ;7



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: podle toho hlasu mi to pripada spis pustik
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ten moment, kdyz zjistite, ze Apple Notes/Poznamky : umi nejen psat texty, tridit je do adresaru a ty syncovat, kam potrebujete pomoci IMAP, ale taky a hlavne dovnitr poznamky, nebo adresare umeji kreslit.
    Kdyz pak clovek planuje Shadowrun, nebo praci, nebo vlastne jakkoliv premysli, muze si delat stromy s mapami obsahujici popisky i mapy,...
    Vim to uz asi pul roku, ted u kresleni loga Labky jsem potreboval neco, cim jej namaram... samozrejme prstem (porad chci tuzku, jen jsem na to pozapomel)...

    Umi to do poznamky i diktafon? To, ze tam jde copy/paste obrazku uz je jasne, co jine soubory? Jde tomu nekde vypnout autokorektura? Uvozovky dole a nahore jsou treba otrava u zdrojaku, stejne jako velko-mala kapitalizace po teckach a na pocatku radku...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: StHetics
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam pojmenovany jeden z desktopu SemioTex, jako narazku na semiotiku i Semntex...
    Stephenson dodal jmeno pro T.M.A. desktop, coz je skratka neceho, co si nepamatuju, ale odkazuje k tomu, ze po nocich se mi premysli... no ne-li lepe (ne-li: rano obcas lituju), tak kazdopadne jinak.

    Stetix, jako *Nix, tedy AeStetix, stejne jako proStetix...

    To by me zajimal preklad tohohle vtipku, az vyjde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam