• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    You're funny. You take pictures of empty streets and trees with no leaves on them.
    - https://www.moviequotedb.com/movies/three-days-of-the-condor.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    haa, zena jeste nevidela Ghost In The Shell, tak za po par letech si to dam znova, a nekoho tim nakazim! Zasadni vec, skoda jen, ze to vicemene nejde pochopit v cele komplexnosti na poprve, a kdyz to jen tak nekomu pustis, tak si to malokdy da znova. To udelal jen Podivuhodny Mandarin, taky od te doby odvozuje to, ze jsem mu zmenil zivot, a taky nase pratelstvi... no pro me osobne to byl Neuramcer a Pan Prstenu... [mmchodem jste pekni sraci, ze mi nikdo aspon postou nenapsal, ze "Ne kzade zlato trpitiva se....' je Aragornova hadanka. Zajimalo by me, kolik procent toho, co tady ctete vlastne vubec chapete, vzhledem k tomu, ze ocekavam, ze kdyz neznate souvislosti, tak aspon pouzivate google... a to moje zena rika, ze mam na lidi prehnane naroky...]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Jinak docela dobry plugin do firefoxu je Tree Tabs, jeste jej nemam uplne zkonfigurovany jak bych chtel, ale to, ze clovek ma taby v leve pulce okna a to vertikalne, mi pripadne prehlednejsi... akorat jsem neprisel na to, jak zaroven vypnout horizontalni taby, ktere se tim stavaji zbytecne... dam se poddat, nebo to v tech asi 1000 konfiguracnich moznostech nejak najdu

    https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/tree-tabs/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    psal jsem jinam, ale pomoc uvitam:

    Interne do LABKY: muzu poprosit, dal by si nekdo praci a doplnil tuhle wiki o linky a pripadne okomentoval nebo pridal dalsi pluginy...? //by -=0Ver

    taky by bylo dobre doplnit sekci co na mobilech a co na widlich a androidech...

    vsechny tooly nemusi byt free, ale treba link na password manager, antivirak, firewall, mozna nejaky bleachBIT...

    ja mam vsechno na linuxu nebo na jabkach, takze to neznam, co pouzivaji jine OSka...

    prosim snazte se mi nepromazat to, co uz tam je, jen doplnte, a pridejte se do zahlavi jako spoluautor... kdyztak dejte vedet, muzem si navzajem delat peer review

    pokud nemate cas cpat to na wiki, valte to do me sem, pokusim se to tam v historicky kratke dobe pridat. pamatujte, wiky je myslena jako verejna, idealne nakonec bude udelana tak, ze tam budou i sekce se screenshoty [ne v hlavnim textu, ten zachovejme cisty]... proste tak, aby normal si moh uelat aspon trosku bezpecnejsi telefon a notebook. NEMIRI to na uzivatele TORU a podobne. Vysledek ma byt bezpecnost a soukromu, ale ne snizene pohodli na netu [proto tam neni treba NO SCRIPT, ktery je pro normala nepouzitelny]


    project:privacy_2019 [Labka Hackerspace Ostrava]
    https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:privacy_2019
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MTO --- --- 10:50:49 23.11.2019
    (+4)
    1.2 billion people exposed in data leak includes personal info, LinkedIN, Facebook
    1.2 billion people exposed in data leak includes personal info, LinkedIN, Facebook
    https://www.dataviper.io/blog/2019/pdl-data-exposure-billion-people/

    On October 16, 2019 Bob Diachenko and Vinny Troia discovered a wide-open Elasticsearch server containing an unprecedented 4 billion user accounts spanning more than 4 terabytes of data.

    A total count of unique people across all data sets reached more than 1.2 billion people, making this one of the largest data leaks from a single source organization in history. The leaked data contained names, email addresses, phone numbers, LinkedIN and Facebook profile information.

    What makes this data leak unique is that it contains data sets that appear to originate from 2 different data enrichment companies.

    [ MTO @ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bain Wolfkind - My Name Is Poison
    http://www.youtube.com/watch?v=lkvwqUQ2Xd8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bain Wolfkind - Burning On The Brink
    http://www.youtube.com/watch?v=cCjSUf5anGk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    OVERDRIVE: jak je to hned jasnejsi, ze? navic to je ta nalada, kterou zminuji...


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    valecny kun... a vubec, vsechno ma nekde predobraz... kdyz koukam na Usagiho, vidim ty puvodni obrazy, o 400 let starsi, Stan Sakai to delal s TAKOVOU pokorou, a s TAKOVOU jistotou... obdivuhodne.
    Navic ten comix je velmi cista vec, zadne pomkravani, zadne klicky, vsecko je to proste Japonska klasika, akorat jsou to furici a comix, a kreslil to American, ac s Japonskymi koreny...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    a vubec, ne vsechny cesty vedou do Rima, treba pres Chibu se tam clovek nedostane, ani kdyz by chtel... vic jak 100h jsem nespal. Bez drog, je cas si jit lehnout.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Usagy Yoimbo, tedy Zajic Strazce, vzdaleny potome Musashiho, vyzivatele bohu, ma v sobe jakysi smutek, ktery se letos neprojevil, ale pamatuji si jej porve jeste z doby, kdy Mia nebyla na svete. Tak nejak tehdy mozna zacaly me deprese, ale bylo to krajne prijemne. Byla u toho Evelina, i kdyz to nevi, respektive vi... bylo to davno pote, co uz jsme nebyli spolu, a ja tehdy sedel na Slovenksu, kde jsem bydlel, pil zeleny caj, nad Malou Fatrou se honil kour z kominu z vesnice a mysil se s mlhou a vecernim soumrakem.
    Tehdy jsem byl Zajic Ochrance. Prosel jsem mnoho roli, mnoho zvirat, ktera byla mnou a ja byl jimi, abych se mozna stal sam sebou, tedy clovekem.
    Zadne z nich me neprovazi dnes jako totem, krom zeny, krom cloveka.
    Kazdopadne od te doby mam rad hru na sakuchatchi, kterou jsem tehdy zkousel, znam par kat s mecem ci holi, predevsim takove, kdy clovek rychlym tasenim rovnou zabije ci smrtelne zrani nepritele, nic delsiho mne nikdy nezajimalo. Sermovani je pro sermire, ja se chtel naucit jen zabijet.
    A to jsem ten podzim delal. Pil jsem caj, pozoroval podzimni soumraky a rana, stavel dum, vyrezaval sachove figurky ze stromu, co jsem pomahal porazit lonsky rok, hral na sakuhachi, a byl jsem hluboce smutny.
    Tehdy jsem jeste nebyl tak uplne clovekem, ale Zajicem a Ochrancem asi jo.
    Taky jsem tehdy psal svou nejlepsi poesii, ktera by dnes ovsem ze zpetneho pohledu stala za houby.
    Ale dodnes mam rad caj, sakuhatchi, Usagiho, podzim, Evelinu, zabiti jednou ranou, a smutek podzimu...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a vubec:






    Kuniyoshi 1797-1861, Utagawa, Japan

    Musasi na zadech velryby... Musashi byl takovy bajny samuraj, maji o nem docela dost historek, je mimo jinek inspiraci i pro Usagi Joimbo, coz je muj VELMI oblibeny comix....

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    aneb sen rybarovy zeny:

    The Dream of the Fisherman's Wife - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Dream_of_the_Fisherman%27s_Wife

    Hadejte jak jsem to hledal: napsal jsem do google: woman coitus octopuss japan ;]
    dobre haiku ;]]]]]


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: pokud nekdo nezna : cele je to pak tady, ale ta japonska drevorytecka skola je dost formalni, takze ta inspirace bude asi sirsi... samozrejme jsou tam i kresby zeny soulozici... treba i s chobotnici, to je jasny


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: a rek bych, ze ten pan byl inspirovan japonskymi drevorezy, asi nejvic pak

    Katsushika Hokusai a jeho 100 pohledy na horu Fuji. Nemyslite?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---














    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jinak je to inspirovane timhle panem, ktery prej kreslil pozadicka pro Disney studio....

    Eyvind Earle – Official Site – Eyvind Earle – Official Site
    https://eyvindearle.com/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kamarad navrhuje gamesku na Amigu, a tohle je jeden z jeho pixelArtu, jen mam podezreni, ze timhle tempem to bude delat 10000000 let

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam