• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    to není tak docela pravda, levice měly vždy silnou pozici (logicky), ale u vlády vždy nebyla... https://moravskoslezsky.denik.cz/...rave-po-roce-1989-aneb-vladli-ostrave-kdo-bude-dalsi-201410.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak prej za Tosenovskeho tu jednou bylo ODS, jinak rudo a oranzovo (Slouf, treba, za rude i oranzove)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorr...

    ... schindler: typek, co ve svojem baraku (vlastnenem dnes Lendlem) prechovaval uniformy, ktere rozpoutaly pri utoku na Polsko 2.ww... a pak zachranoval zidovske deti. Pritom stal vedome v pocatku.
    Tady hodne lidi stalo v pocatku. Po 1989, nez v Ove vyhralo ve volbach predloni (bo kdy) ANO, byla tu nonstop komunisti-cssd, nebo jen komunisti, vlada nad mestem.
    Tady jsme porad v 90.letech, kdyz dobre. A hodne antikomunistu tady dodnes trpi. A ja jsem antikomunista, stejne jako antinacek, ac v rodine zidu, mame vsecku jednu stranu (po zidovske mame) komunistickou... az na lvl soudce z lidu a milicionar... proste je spatne snasim, a Nohavicu si neposlechnu ani z kradene Mp3. Asi tak. (A zacina tu byt i nebezpecno, s komancema a to i modernima, jak v 90kach s nackama.... noze a boxery, no)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Dik. Moji lide v Ostrave znaji casto Nohavucu od skoly, a prej byl vzdycky krivej jak kudla za bura, ale mnoho z nich melo tendenci odpustit, ve smyslu “nevidim rude, ze mel nekdo rudou knizku, ale tyvole aspon se moh verejne priznat”... a spoustu z nich pak dodava “ale jak prijal vyznamenani od Putina, nebylo uz co resit, kazda omluva malo”.

    Ja tady ziju v trosku jinem svete, v Ove , se vzdy delalo na 3 smeny (a to i zakladni skola a podobne)... taky tu mame Schindlerovu vilu, asi 200m od mista
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    SANCHA: Posledni dobou ma Nohavica dost divny kamarady. A pri prilezitosti techto zjisteni se zacalo opet stourat do toho, jak to vlastne bylo s jeho udavacstvim a spolupraci s StB.

    Obrazem:

    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Prosímtě mohl bys mi ve zkratce říct, co se děje kolem Nohavici? prohlížela jsem teď přes 100 tvých příspěvků nazpět a mluvíš tam o něm. Jsem teď dost mimo kulturní a politické dění a ráda bych nějakou seriozní souhrnnou info.Děkuju
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uuf! Jednou za 3 tydny mam v Ostrave v Hudebnim bazaaru (hospoda pro manicky) vedomostni soutez. Predchozi kola bylo: srovnani sev.am. Indianu/evropy/arabu v roce 1492 (a pozdej: pochod slz, wounded knee, a tak); druhe koli byli Kurdove vs. Turecko (se zamerenim na Kurdy); dnes jsem mel tema: hybridni valka, ceske tajne sluzby a fakeNews. Jen dnes se mi stalo, ze jsem byl napadan z publika slovne, nakonec na podium vylez jeden(slovak), kdyz jsem rek, ze mluvim s lidma jen na mikrofon, oba se stahli (a zbytek publika by mi nepomoh, kdyz by doslo z tlustejch do tenkejch). Kazdopadne krom toho, ze socialni site mam plne vyhruzek (i smrti a ublizeni rodine), deje se to i face2face. Zena byla bohuzel hloupa, ukazoval jsem, ze ma odejit bezeme, abychom nebyli spojovani v noci v Ostrave. Ale doby. Kazdopadne spatny. Zena uz naleha, at tohle prestanu delat. Otazky poslu rano (i s odpovedmi), muzete si s nekym zahrat. Byly to me narozeniny. Panaka mi nikdo nekoupil :/ to je SPATNY!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Přesné. Lidi v Anatolii, když tam žili jejich předkové, říkalo se jí Turecko a ještě dřív to byla Osmanská říše a úplně předtím zase Anatolie. Jak to vypadá, rozpadá se Anatolie na Galatii, Lydii, Kappadokii, Niceu a Asijskou Byzanc. Jedno je demokracie, jedno emirát, jedno lidová republika, jedno fašistická diktatura a jedno konstituční monarchie. Je třeba,“

    „aby tu byl někdo, kdo stojí nad tím vším a dohlíží na záznamy.”

    „Možná, ale připadá mi to jako pěkná dřina.”

    „Jo, ale ten, kdo to dělá, je nakonec skutečným vládcem. On bude mít skutečnou moc, protože všechny ty mrňavé státečky budou potřebovat jeho pomoc, aby se udržely.“

    Citace z knihy
    Effinger - Marid Audran2 - Ohen ve slunci
    Ohen ve slunci
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja vim, ze bych mel porad pouzivat samurajskeho zijice s miskou caje, za kterym pada za zastenou z ryzoveho papiru javorovy list, ale zen ma mnoho podob. A dosahovat rovnovahy je vyzva. Pro ty nejlepsi z vas, mozna v rovnovaze s tim ceho dosahujete. Pro me ne, ja mam bud pruraznost 9” hrebiku, nebo me lidi nenavidi, neco jako olivy a morsky potvory.

    Protospoleham na dalsi lidi.

    Me zustao byt MuR, neboli Muri Guru, clovek, ktery nejvic dostal do drzky, kdyz byl pacifista, a nejvic ran rozdal, kdyz jim zustal.

    Tak tedy motivacni obrazek. Neser se s tim, a val to tam (taky vam pripadne, ze je jednodussi nekomu probodnout nozem gumy, nez mu sejmout kone? To ja jen tak...)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinam. Neni mi dobre a nemam cas a chut to upravovat pro zdejsi socialni bublinu, pravopis a zmeny typu pridane http(s?!!)
    Ale berte to zas a znova jako moji propagandu a PR, nic vic (nez dobre rady):


    A jeste mam jednu pravdu, vlastne dve, z doby, kdy nas ucili ruzni lide socialni praci, byl to pocatek http://21.st, spis konec http://20.st a nikdo nevedel, ted jsou to casem proverene pravdy (a ano uz jsem je X-krat tweetoval, a budu, a cekam, ze ti chytrejsi je retweetuji, ve svych variacich pro svoje bubliny, proto pisu i sem/Tobe/Vam):
    - nejsnadnej do sekt padaji vysocd technologicky vzdelani lide, to same plati pro podvody == na tom stoji bitcoin (viz me dnesni tweety); // kdyz jsem o 20 let pozdej zacal delat zachranarinu, lide ze sanitek a kazdodennosti nas strikne indoktrinovali: nepropadej panice, je dost pravdepodobne, ze ti, ktere mas zachranovat, jsou uz mrtvi, jenom o tom jeste nevedi. Nemuzes zachranit kazdeho (to bylo i v SocWorku). Musis se rozhlizet a sam zustat v bezpeci, kdyz nekoho zachranis, well done. Ale neumirej pro ne. Jsi potreba.
    // mozna jen kecam hlouposti, mozna je to zen, ktery se hodi i na to, co delame. Jedina etika, kterou dokazu udrzet, bare minimum.
    Opatrne prosim. Vybral jsem si konkretniho cloveka, ktereho obtezuji svou pravdou. Sypat z rukavu hacknute servery by slo, ale jak dopad Assange, ... tak snad? Nejsme spasitele. Ani hackeri, ani zadny z nas. A pana Mordoru nejmenujem, slysi a bere silu z toho, kdyz vyslovujem jeho jmeno. #jhvh ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak muj medvet Junkie je junkie, sebral mi mikinu skolniho druztva (team utocnych diskuzi, obrannych protimanipulaci a UBIK munckinu i mundanu)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak uz jsem Adele pustil Ghost In The Shell, nasledovat bude Ninja Scroll, Nausika, Hrbitov Svetlusek... cesta do fantasie.

    Ale hlavne ji musim dat ke cteni tohle, knihu, ktera me kdysi dostala snad na vsech rovinach me existence:


    Haruki Murakami- Norské dřevo.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/5kw3ZAYCelOX/haruki-murakami-norske-drevo-epub

    Existije jeste jeden Murakami, Riu... napsal strasne zvlastni vypravenku o Tokijskych temnych ulickach a ctvrti cervenych luceren, o hnisajicim srdci mesta... vypointovane je to pribehem serioveho vraha.

    Polevka miso chutna, jako kdyz lyzes kundu nebo polykas sperma.

    Kniha se jmenuje V Polevce Miso, a tu adel doporucovat nebudu, ale mate-li radi burrougse, ktereho vypravi Murakami, tak si to dejte. Temne, temne, temne. A taak poeticke.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud byste meli hodne penez, coz nemam (a ted spis zadny) a chteli si procestovat Japonsko.
    Krom sinkanzenu: jake zpusoby dopravy? Ma cenu treba zkusit stopovat?
    Nejakou trasu, ktera by cloveka provedla po znamejsich pamatkach, ale umoznila by i vylety do hor a chramu, ktere jsou krasne samy o sobe, a nepotrebuji turisticke pozlatko. Na nejakou cajovou plantaz, tradicni hrncirstvi, rybatreni na severnich ostrovech.
    Proste si redstavte, ze si chcete prostopovat Japonsko, mate na to mesic a rekneme 100k v kapse.
    Stopovani neni nezbytne, jen v Evrope a Africe je to vzdycky nejbliz k lidem.
    Jo a neumim Japonsky nic vic nez pocitat a abecedu (ktera je mi na picu, pac neumim ani slovicka, ani gramatiku).
    Pokud by to existovalo jako knizka, blog, gps souradnicovy a oznacent track (.gfx bo tak cosik)... projel bych si to prstem po mape. A chvilku bych se zasnil. Zatim nemam tech 100k v kapse, ale je hezke mit sen, a me se ten muj o Japonsku vraci, sezonne, i po dekadach.

    Uz nekdo mate vymyslene nejake cesty na pristi rok? Ja zatim jen Provance, kterou bych chtel s A jako svatebni cestu. Ale rad si s nekym nazdilim sny, napady a pripadne auto...

    Ozzy miva dobry itinerare, Marek a jeho thajska na kole a podobne, taky zajima...

    Klidne posta, ale jeste radej psat sem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A znova... kdyz clovek moc nespi. Caj chutna ve slunecnym i kdyz studenym rannim svetle jako motlitba.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cuze?! A ty tweety podtim... co je kurva “tusk”, vzdyt tusk je kel, ne?!

    Dobry js, jak ho nejdriv vystrikaj (at uz je t z jakehokoliv duvodu) a pak mu jeden z nich da hasicakem delo...

    Kazdopadne ozbrojit se hasicakem a takhle efektivne je ma predstava o zabavne stravenem odpoledni.. rozhodne si to budu pamatovat


    https://twitter.com/mattuthompson/status/1200703269192028160?s=21
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro přiblížení kauzy Golunov: představte si, že by policie podstrčila drogy, zveřejnila falešné fotky domácí varny, bránila najíst se a vyspat, zmlátila by včetně úderů do hlavy, zakázala by kontakt s advokátem, nepovolila by zásah záchranky...
    A to všechno vůči @JaroslavKmenta

    (@AlexandrMitrofa)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chci byt studentem, resp. asi dam stejne pokus


    Career at European Values Center for Security Policy - European Values Center for Security Policy
    https://www.europeanvalues.net/insec-internship/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Never uniformam, pise Pizi



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam