• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Never uniformam, pise Pizi



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja vim, ze tohle nejsou zadne novinky, vetsina z vas co treba koukaj na anime nebo hentai uz davno tyhle kulturni vlozky zna. A to jsou to “jen” komixaky. Bondovky taky nejsou vic, nez komix. Ale da se z techle kontextu odvodit, jak podrobne a vecne Fleming informuje o (treba) realiicg studene valky...

    —-


    „Ne. To by nemělo smysl.“
    „A co sprostá slova? Z oblasti sexu?“
    „Jsou dvě – ‚činpo‘ u mužů a ‚manko‘ u žen. Jsou to jen nekultivované anatomické výrazy. Jako sprostá slova nemají žádný význam. Něco takového v našem jazyce neexistuje.“

    Citace z knihy
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Když se usadil vedle Tygra, ten na něj zlostně zasyčel: „Tak zaprvé, Bondo-sane. Nedávej přednost ženám! Strkej do nich, šlapej jim na nohy! V téhle zemi ženy žádnou přednost nemají. Můžeš být zdvořilý k velice starým mužům, ale jinak k nikomu. Rozumíš tomu?“

    „Ano, pane,“ řekl Bond jízlivě.
    „A odpusť si západní vtípky, dokud jsi mým žákem. Plníme důležitý úkol.“
    „Tak dobře, Tygře,“ řekl Bond odevzdaně. „Čert mi to byl dlužen…“
    Tygr zdvihl ruku. „A ještě něco. Žádné klení, prosím. V japonštině žádné kletby a sprostá slova neexistují.“
    „Ale proboha, Tygře. Žádný pořádný mužský nepřežije den bez zásoby sprostých slov, s jejichž“

    „pomocí se vyrovnává s drsností života a upouští páru. Když jdeš pozdě na důležitou schůzku s nadřízenými a zjistíš, že sis doma nechal všechny papíry, tak určitě řekneš: A, Kamaráde, U Rohatých Všech Andělů, jestli se tak můžu vyjádřit, abych se nikoho nedotkl.“
    „Ne,“ zavrtěl hlavou Tygr, „já bych řekl ‚šimatta‘, což znamená ‚udělal jsem chybu‘.“
    „Nic horšího?“
    „Nic horšího se říct nedá.“

    Citace z knihy
    James Bond 12 - Žiješ jenom dvakrát
    Fleming, Ian
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „No tak, Tygře,“ řekl Bond netrpělivě. „Nech už si ty řeči. Co chceš, abych udělal?“
    Jenže Tygr se ke spěchu přinutit nenechal. „Bondo-sane,“ řekl, „teď budu trochu neomalený a ty se neurazíš, protože jsme přátelé. Ano? Je smutnou skutečností, že já a mnoho dalších lidí na vysokých postech v Japonsku jsme si od války o Britech vytvořili nepříliš lichotivé mínění – Nejenže jste přišli o velké impérium,“

    „vy jste ho téměř dychtivě odhodili oběma rukama. No dobře,“ zdvihl ruku, „nebudeme do hloubky rozebírat příčiny této politiky, ale když se tenhle propad projevil i na impotenci v řešení Suezu, bylo to jedno z nejpolitováníhodnějších fušerství v dějinách světa, ne-li úplně to největší. A dál, vaše vlády se jedna po druhé ukazovaly jako neschopné vládnout a předávaly kontrolu nad zemí odborům, které se stále více držely zásady ‚méně“

    „práce za více peněz‘. Jejich zákazy propouštět přebytečné pracovníky, jejich vyhýbání se poctivé dennodenní práci, to vše podrývá se stále vzrůstající rychlostí morálku Britů, kterou svět kdysi tak obdivoval. Na jejich místech teď vidíme hordy hledačů zábavy – hráčů na automatech a hráčů binga, kteří hořekují nad počasím a chudnutím země a libují si v pomluvách královské rodiny a vaší takzvané aristokracie, které se obje“

    „objevují na stránkách těch nejpokleslejších novin na světě.“


    Citace z knihy
    James Bond 12 - Žiješ jenom dvakrát
    Fleming, Ian
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    ——


    Komu se chce dohledat, v kterym roce to vyslo?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hledam moznost, jak vyhledat clanky, ktere maji nejakej citacni impact, i mimo google scholar. Rekneme, ze me zajimaji jen citace na tema "...." a ne, zadne aktualni stranky, newz a podobne... da se? jak?

    How to sort Google Scholar search results by number of citations? - Web Applications Stack Exchange
    https://webapps.stackexchange.com/...ow-to-sort-google-scholar-search-results-by-number-of-citations
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Koukam, ze moje nejvic sledovane auditko, ze 473 bookmarky je

    [ Cyber.Punk: artificial-intelligence-powered policing platform ]


    jsem vlastne nechtene jediny admin, majitel se jej nikdy nehodlal zrict, a me to asi nevadi, a chapu jej...

    ja bych zas misto toho, nekomu dal treba tenhle audit, ktery me aktualne nezajima, a porad jej vidim mezi zivymi a novymi, takze je to zivy a tvurci misto... ale ja jej nepotrebuju. Nechce se o nej nekdo starat?
    Skoro bych to tipnul na EVELINA, ale nevim, zda ma budovatelsko/hnizdni tendence ala punkova improvizace a bastleni...

    [ DIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...] ]


    jinak VELMI bych uvital pozornost v tomhle klubu, uz jsem to psal, ale je to politicko nepoliticke, ja sam se ted hodlam venovat hledani vedeckych praci na tema propaganda a hybridni valka, a budu asi chvilim mlcet, pac me aktualne uplne nezajima zpravodajstvi, ktere je pouze reaktivni, me zajima mozna proaktivita,.. pokud b nekdo mel nejake materialy, ktere si v tomhle ohledu musim prohlidnout a precist, pripadne projekty... rozhodne do POSTY, pac predpokladam, takove veci uplne nechces psat verejne. [ne, ze by v tomhle auditu nekdo neco psal verejne, dik aspon za posty do POSTY]

    [ PROPAGANDA WAR & HOAXes : hacked hackers, analytic tools, whistleblowers, hacker groups, leaks4propaganda, alternative f ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    oheň 14 BOHATSTVÍ
    U I-ťingu spočívá největší síla v pokoře. Skromnost sluší vládci. Tento hexagram oznamuje, že jste dosáhli úspěchu díky své dobrotě, oproštěné od sobectví. Šťastně sklízíte, co jste zasili. Nastal příhodný okamžik. Jste svobodni v jednání a vaše vlastnosti jsou uznány většinou. Šťastný člověk potlačuje zlo a podporuje dobro tak, jak si to žádá nebe.


    nebe


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    jezero 50 KOTLÍK
    Kotlík symbolizuje nejen hojnost potravy, ale také řád. Je nezbytné obnovit přirozený a účelný řád věcí. Obsahuje myšlenku bohaté potravy ve smyslu materiálním i duchovním. S pokorou se obracejte k tomu, co je nad vámi i k tomu, co vás přesahuje. Dodržujte posvátné zákony a obřady, jimiž se obracíte k vyšším věcem. Pak dosáhnete úspěchu.


    oheň


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    Takovou vestbu jsem jeste nevidel, a to mam tarot a I-ting VELMI rad, jako pricky zebriku, vetve stromu (cedru) po kterem se lze dobrat lepsiho vyhledu... mmchodem tenhle I-ting je uz roky uzitecny.

    Marku? Mozna by bylo hezke jej jen tak z legrace grabnout a udelat soucasti Nyxu... ja vim, ja vim, mivam i lepsy napady... ale na irc freenode #labka mam script na vykradani !skladiste; vykradeny brmlabu, je velmi oblibeny:


    I-ting:

    Kniha Proměn I-ťing, víc než věštírna online
    http://iting.timetree.info/

    Skladiste a dalsi zajimave zdrojaky a aplikace irc tady :( btw, rad uvidim ty chytrejsi a technictejsi z vas na irc, ac uz tam zdaleka nejsem porad... jako nikde):

    project:irc:secretary [Labka Hackerspace Ostrava]
    https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:irc:secretary




    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zanedlouho budete mit narozeniny... spriznena organizace se zabyva sebevrazdami. A ja mam zrovna na drate holku, ktera ma motto na twitteru “nechtela jsem tu byt”, a resi, jak moc zmenila sama sebe, kdyz se rozhodla umrit na anorexii... ne, opravdu si nevybiram “ztracene pripady”, ale porad mam tady na nyxu booknute auditko [Sebevrazda] a venuju se kazdymu, kdo tam napise jisty druh zpravy. Druhe velmi osobni tema je Znasilneni a nasili na zenach. Naposled to proslo mou domacnosti dnes. Zas je tady uplne obycejna zenska, na kterou se chlap nejen vysral, ale okorenil to tak, ze vetsinu pracovni doby place. Samozrejme si nechce nechat podat ruku, jak je bohuzel pro vyse zminene typicke. Existuje dobra rada zachranaru a socialnich pracovniku, do jejich rad (obou) se hrde, i kdyz min nez bych chtel, pocitam:
    “Zachranar vzdy musi udelat vsechno, aby prezil. Zachranovany je mozna uz ztraceny.”

    Ale vzdy je dobre, kdyz se pokusite pomoct. Jak jen je ve vasich silach.

    Umira mi byvaly pritel. Je to byvale velmi prominentni id na Nyxu, da-li se to tak rict. Jeden z tech chytrych kluku, ktery moc myslel az se utrapil, a zahnal do pasti.

    Nikdy nemel k sebevrazde sklony, ac si ji vlastne rozlozil na roky, tak jako ja, kdysi.
    Heroin.
    Je slaby, vzdy byl.
    Neznam uz nikoho, kdo zije a zaroven by se z heroinu nevysekal. Nekdo pres blazinec, jiny vlastnimi silami.

    Znam, jeho.
    Skoro 20 let v h-systemu.

    Rozsekal si za posledni 2 roky zivot tak, ze se nema jak vratit. Podle jeho meritek vubec, z meho pohledu to pusobi jen jako hrozne drahy pruser. To jen je dulezite.

    Taky : z meho pohledu.
    Ze dna deprese je videt neco jineho, nez kdyz prejde.

    Neverte, ze ze dna studny jsou za bileho dne videt hvezdy. Nejsou.

    Nikdy ale nepomuze, kdyz je clovek odtrzeny od jinych lidi. Tak jako fetkam pomahaji byvali fetaci, tak jako sebevrahum a znasilnenym, muzou rozumet lide, kteri si tim prosli, tak zkuste dat co mate. Ne to, co si predstavujete, ze je spravne, ale to, cim opravdu jste. Vzdy se snazte najit spravnou odbornou pomoc, nemuzete vedet vsechno. Ja i Adela dokazem kdyztak poradit, ne s osobnimi pribehy, nezachranujem zatoulane!!! Ani VUBEC, ale oba zname sluzby, a castecne klienty.

    Nekdy je hrozne dulezite, mit zed, o kterou se dokazete oprit, i kdyz ta zed je ze slamy a prouti.

    A pamatujte, zachranujici vzdy musi dbat o to, aby sam prezel, zachrANOVANY je mozna ztracen. Ale zkuste to! Ne tim, co vas ucili, ze mate byt. Tim, co jste!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: A rekni mi, ze moje texty neanalyzuje AIcko. Ac jsem uz vsechny socialni site poslal do karanteny “jednoho tabu” a @ni-script-go-away”... maji toho na me dost, ale tak jak si Sofie kdysi poridila RSS ctecku od google, a ona ji nabidla 10rss kanalu, ktere naprosto sedely na to, cim byla. A to vcetne zaliby sexu v serverovnach. Vydeseni zustava...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Navíc je nemoudré podceňovat saké. My říkáme: ‚Je to člověk, kdo vypije první láhev; potom druhá vypije tu první, a pak je to saké, které vypije člověka.“

    Citace z knihy
    James Bond 12 - Žiješ jenom dvakrát
    Fleming, Ian
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    Vypuštěný Orlík: Údolí staré řeky odhalilo zmizelé příběhy
    https://www.youtube.com/watch?v=s123A3_82h8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Typkovi se rika Marocan, pac je Slovak. No a slovensko je MaRoKo, pac se sklada z Madaru, Romu a Kokotu ;) (vcerejsi hospoda, no)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak jsem rikal, ze si chci dat Bondovku, tak tuhle mam jako knizku dost rad

    James Bond 05 - Srdecne pozdravy z Ruska - Fleming, Ian.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/4m1t61v5i89E/james-bond-05-srdecne-pozdravy-z-ruska-fleming-ian-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Putinova prpvazanost se Sillivon Valley


    Putin, Bannon & Silicon Valley: The Axis of Oligarchs – Byline Times
    https://bylinetimes.com/2019/11/27/putin-bannon-silicon-valley-the-axis-of-oligarchs/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    aha, nema to background, tak to mozna nekdo neuvidi... nestiham
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    kua, co nemuzu najit je to, odkud jsem se k NYX.cz naposled pripojil; samo jsem koukal na WHOIS a tracerouty, ale chtel jsem to sem dat jako link, pro ty, co nevedi, co je WHOIS ... a pro ty, co nevedi, ze nam predevcirem v 15:32 dosly IPv4 adresy, ale mam ted hromadu prace s hledanim jinych veci, dnes vecer je vedomostni soutez v hudebnim bazaru na tema informace, dezinformace, tajne sluzby, soveti, a cinani....
    kdo je v Ostrave, prijdte, a ja ted specham, pac nemam nic pripraveneho, krom koceptu v hlave
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nevim, jestli se vam k necemu hodi alespon castecna anonymita, nevim, jestli vam vadi, ze je to extreme levicackej projekt a tak, me ne, i kdyz nejsem exreme levicackej. kazdopadne pokud by nekdo potreboval sluzby tohohle projektu, muzu par lidem poskytnout pozvanku....

    Treba VPNka, vzdy a vsude je pomerne vychytavka, asi si ji chcete prozkoumat, nez ji pouzijete na vlastni masine, pac je to balik, ne jen profil k free VPN, taky nevite, co vsechno a jak to filtruje, ale ja sam mam VPNek asi 6, jedna dalsi nemuze skodit

    VPN - riseup.net
    https://riseup.net/en/vpn
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pouzivate nekdo Firefox? Potreboval bych plugin, ktery mi vizualizuje [idealne dole na spodu stranky/v dolni liste] stahnute soubory, tak jak to ma chrome. Nejaky napad na plugin? Hrozne me rozciluje, ze po stazeni souboru vzdy zapomenu, ze jsem jej stahoval....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam