• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Btw, kdo umi strilet, vsimne si, jak ma oprenou levou ruku o remen. Kdo neumi strilet... “dear God, please give me ability to punch people to the face, over TCP/IP”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Za Tosenovskeho byl ODS Slouf. Vzdy kdyz uz nekde byl “dlouho” ovladnul jinou stranu, a tanekde vladla.
    Dulezite, viz obrazek, on to neni jen Slouf, vzdy je to nejaka skupina. Kazdopadne ty skupiny jsou pod vedenim, tak jak ted Babis.
    Ten clovek nema fakticky vsechnu moc, ale on udava ton.
    V Ostrave nikdy nevladlo nic jineho nez komuniste, a byl za tim 25 let Slouf.
    Ale to je vedlejsi. Vubec to neni dulezite pro tema myslenky. Howg, jdu se psy.

    Nasrany k smrti.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Zdroje na proud maji... ale nemaji zalohovany kazdy pristroj. A vis proc? Protoze zalohu, ktera by nebyla na monokulture, tedy na Windows, nikdo nema. I kdyz by meli druhy pristroj, v ramci minut se nakazi.
    A to je prave ta chyba.
    Systemova. Uplna. Na roky nevyresitelna.
    77% internetu je Linux, ale vsechny koncove zarizeni jsou Windows, Android, IOS.

    To nehackuji lidi, ale pocitace, ktere jen prochazi sit a checkuji: novy device? Muzu rozbit? Kdyz ano, rozbiju. Bez rozmyslu. Jsou to radove minuty.
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE:

    o je, ja tusila, ze ten svet sprje k vlastni zahube, kdyz je zavusly na tom, ze nikdo "neprekopne"kabel :-)

    nemaji zalozni zdroje na proud?

    a co papir a tuzka? stale jsou jeste vizity, stale se spolu lidi jeste bavi i jinak. Nedokazou bez stroje vyhodnotit stav? Ani priblizne? Na co teda jsou, co studovali? Jak to delaji Lekari bez hranic?
    Jak rikam. NEZLEHCUJU TO. Ale uvedom si, ze to je resitelne. Stabilizace pacientu, prevoz atd. Zvladnou to. Jina moznost neni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: A jeste jedna vec: nam je 40, umime to i jinak, ale mojim kolegum je 20-30, oni nikdy jinak nefungovali. Narodili se a uz byl Internet, prvni mobil dostali v 6 letech (dnes to resili u obeda). Oni neznaji zadne “procesy”, jak resit veci bez telefonu, internetu a ticketovaciho systemu. Bez toho se nevyznaj ve vlastnim mestae, oac je nenapadne se zeptat.
    To neni blbost, to je... nemaji 1/3 mozku. Tak jako my jsme pocitali integral na kalkulacce.
    Jasne, otec to daval na papire.
    Mladej uz nevi co to kurva je integral. Nemusi.
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: "Tak prej za Tosenovskeho tu jednou byla ODS, jinak rudo a oranzovo (Slouf, treba, za rude i oranzove)."
    Nespojuji nic, rozporuji Tvoje spojovani :-)

    Faktem je, ze Ostrava byla a je vysoce zneuzivany kraj, drive k propagande, nyni k ziskani volebnich hlasu. Skladba obyvatel tomu samozrejme nahrava a je vyhodne ji v tomto slozeni udrzovat. Nastesti tady vzdy platilo Praha daleko Buh vysoko a i za tezke totality tady prochazely veci, ktere jinde ne (pod svicnem tma). Zajimave je, ze do Ostravy dostavaly umistenky nepohodlne elity. Coz opet nahrava myslence o regionu zneuzitem propagandami a vytezenem do mrte.
    Takze necht si je Ostrava ruda jak chce, vsechny vlady i rezimy na tom ostatne usilovne pracovaly a pracuji. A vsem je taky u riti, jak se tady zije a Ostrava je dulezita pouze v momentu hozeni listku do urny (a o to je spatne, protoze Ostravaci nechodi k volbam). Ale nespojuj ji s grazly, kteri vyrostli jinde a zneuzivaji ji jako vsechny okolo. To zlo nevyrostlo tady. Mordor je jinde.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Co taky furt nechapete: nas jsou v teamech od jednotek po desitky, delame na 3 smeny a praci si predavame tak, ze jedni se obuji a odejdou a druhi se podivaj do tiketovaciho systemu, kde je napsane vsechno, co se delo. Za posledni roky.

    Nepisem si na papirek: pani Vera na luzku 276 ma krvavy prujem, pokud po 2 hodinach od zacatku sichty nebude lip, okamzite na sal.

    To je proste ticket priority 2;

    A kdyz tohle nefunguje? 2h budu zmatkovat, a pak pani umre. Hotovo.

    Az se rozjede ticketovaci system, zavru ticket pani s tim, ze umrela v 2:33 rano, pac nejel monitoring.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Das typkovi morfium, kdyz nevis kolik ho dostal pred hodinou?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Az si koupis osetreni u doktora a leky bez pojistneho, az budes mit na papire seznam lidi v nemocnici a jejich chorobopisy... back to the drawing board... zamysli se, znova a 2x mozna 5x, a pak si predstav, ze si VUBEC nedokazes predstavit, co vsechno v dany moment ti lidi nemaji, nevedi...

    Nevis! Nevis vubec nic. Jsi dite facebooku a nepouzivas k zivotu jediny nastroj a pristroj. Vsechno je teorie.

    Tak si predstav, ze ... nevim... najednou nepujde proud? Protoze nevis, kolik lidi afirem jej odebiira, a jako pojistku mas to, ze kdyz to nevis, vypne se to?

    Tyvole. Videl jsem ze 20h v prosinci ve Finsku staly vlaky, protoze neznali stav vyhybek. Posles tam vlak s par tisicama lidi, kdyz nevis, jestli na te koleji neni jinej?


    Jo! Takze lidi sedeli 20h ve vymrzlich vlacich. Nikdo neumrel.

    Co na tom kurva nechapete?!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaa, jsem uplne k smrti vytoceny. Ta zavirovana nemocnice nebude fungovat aspon mesic. Kdyz tam ted rychla priveze 40 pobodanych cigosu, umrou. Jsou zavirovane pristroje! Ne pocitace, na kterych doktor napise zpravu. Na plicnim nefunguje klimatizace, pristroje, ktere sleduji pacienty na JIP nemaji, jak oznamit, ze paciet je na eeg/ekg care. Nevi se, jake leky a veci jsou na skladech, nevi se, kolik pacientu v nemocnici je. To je nejvetsi katastrofa od povodni 1997 nebo 2000. A 6 lidi v cekarne je “citlivych”? Ja to furt nechapu. Co lidi nechapou na tom, ze uplne nahodne jsme pres vsechny antiviry a firewally pustili neco, co znicilo spadovou nemocnici pro 100 000 lidi. Je v tom me ego. Kdyz prijdu domu (nebo na oslavu narozenin) a chce se mi zvracet hruzou, vsichni mi rikaj “vzdyt jen delas s pocitaci, co se cilis”. Minulou stredu moje firma zpusobila nedostupnost kreditnich karet a pojisteni pro cca 50 milionu lidi. Umrely 3 harddisky z 10. Protoze “vzdyt jsou to jen pocitace”, zakaznici si plati mozne minimum. Protoze to obchodnici nabizi. Tem je to jedno. Vzdyt jsou to jen pocitace, komu ublizi, kdyz to nebude fungovat. Obcas doma koukam do zdi. 50 milionu lidi neni cislo, co si umim predstavit. Jedna pojistovna, aby nam to priblizila, prijela, a jeji lide meli ukazku: “ nejakou pani u benzinky obrali, nacpali ji do kufru vlastniho auta a vyhodili ji v lese asi 60km od nejblizsiho mesta, (podobne jako ja) mela emergency cislo na pojistovnu (ktera zajisti policajty, sanitku, odvoz,... peci)... no a v dobe, kdy jsme jim zabili cely system na 3 dny, tak ta pani byla vyhozena v lese 60km od mesta... ve Svedsku, v zime”

    Chce se mi obcas brecet z toho, jak si vsichni mysli, ze pocitace jsou ke koukani na youtube a na facebook.

    Uz nevim co mam delat, aby vsem nebylo jedno, ze zavirovany telefon muze treba zavirovat celou nemocnici. Nevim, jak tomu pomoct.

    Ted to odnesla spadovka pro 100 000 lidi, az nekdy nebudu mluvit, tak o tom premyslim. To same jen 500x vetsi jsem dostal minulou stredu k narozeninam. A byli jsme na to v dany moment 4 lidi. Kdyz uz jsem nevedel co dal, sel jsem na cinu, a nemoh jsem pomoct. Od te doby se mi o tom zdava.

    Doktor zabije jen par lidi, Ajtak jich dnes zabije milion, jednou chybou. To nas ceka.


    Pardon. Ja jen, ze 6 mrtvych je jen blba bouracka dodavky. Nic vic.
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: 1) zadna ceska nemocnice nema nekolik tisic luzek.
    2) lide na prostrojich ohrozeni jsou, souhlas. Ale takove spocitas na prstech.
    3) lekari stale jeste umi lecit i sami, nejen obsluhovat pristroje
    4) situace je nesmirne stresova primarne pro personal
    5) kdyz si to sectes, budes taky na tech sral pes sesti lidech.

    Nechci to zlehcovat, fakt ne, ale nevidim to tak cerne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: To mi prave VADI!!! Prvek nasili sral pes. 6 lidi. No a? V te nemocnici, co ji napad virus mozna umrou vsichni pacienti na intenzivce. A prislas o krajskou spadovou nemocnici hned u prahy. Jen blbecek s pistoli je uaaa. Ta nemocnice bude mit nekolik tisic luzek kua. Kazde ted potrebuje doktora. Kvuli blbe nahodne nakaze virem. Pripadne mi, ze furt nechapete, ze pocitace nejsou psani v excelu. Ze kdyz nekdo zaviruje nekdo nemocnici, 6 lidi je NIC!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Copy a paste s tim jak vsichni resi vcerejsich 6 lidi v Ostrave... dnes byl nejcastejsi for v praci, kdyz nekdo zuril na nejakem MiM (major incident): nezur a bez vystrilet cekarnu jinam. Nikoho z IT to nesere.

    Tyden resim, ze v jedne zemi nefunguji posty, kreditky a pojistovna, ktera proplaci treba nezaplacene platby za elektriku a plyn.

    Kazdopadne se snazim ne-IT (PITOMCUM!!!) vysvetlit, ze kdyz neco poseru ja, tak nefunguje vic lidi, nebo i umre, a ze 6 lidi je pod moji rozlisovaci schopnost.

    Kdysi jsem hornikum vysvtloval, ze “delam jen s pocitacem” znamena, ze kdyz to pomrdam, nepojede jim v dole vzduchotechnika a umrou kilak pod zemi... jen kvuli pocitaci. Nikdo me nechape a uz me to HODNE SERE!!! Idiot s bouchckou je jen bouracka dodavky s kapelou. Srat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Slouf je co se Ostravy tyce uplne vedlejsi postava. To jsi si spojila Ty, nijak sem k tomu nesmeroval.
    Moje texty byly o tom, ze Ostrava zatim zdy byla komunisticka, a prvni, kdy neni, tak je ANO, vzdy jindy to pravda bylo v dobe, kdy byl Slouf v jine strane nez KSC*.

    Ostrava je pro Ceskou politiku proste jeden ze zasadnich kraju (resp. Ova a MRSL). A kdyz bys nekdy koukala na televizi o volbach, vedela bys, ze je to tu lakmusovy papirek na uroven hnusu.
    Tak jak je Brno plne vegettarianskych hippiku, tak Ostrava je tradicne plna komunistu. Tak to je... bylo (a ono to ma nejake zaklady, jako treba, ze do 90.nikdy zadny hornik nebyl na pracaku, uz kdyz nemoh pod zem, dostal praci nad zemi. Zadny hornik (mmchodem svojim zpusobem elita) nemusel nikdy mit strach o praci. Nikdy od 1.republiky. To pak rozmrdala revoluce a tunelovani, treba OKD. A ta volba komancu tady bylo vyjadreni cca 200k lidi, kteri rikali: posrali jste uplne zaklad republiky.
    Jenze ono je to v pravde (zatim) jinak. Dnes uhli a tezky prumysl nikoho nezajima, na slevarenstvi (zatim) mame vsecko, jen ne zelezo (dodavalo se z ccp), takze se zmenou rezimu sem pronikla i zmena trhu. Dnes se vyrabi v cine, indii, bangladesi... srat eko, vegany a lidska prava, za dolar na hodinu... a “zapadni” zeme jedou business ve sluzbach a it.
    Hornik a slevac byly u nas draha remesla. Nastupka hornika byla 4800,- doktor mel 2200,- a ucitel 800,-... a to tam byl duchod ve 45. Dnes na Dombasu mas nejnebezpecnejsi doly v zapadnim svete...

    A tak.

    Kazdopadne Ostrava a Kladnou jsou rude. A byly.

    O tom jsem psal, a je to siroke tema, sam jej stale studuju, a ted uz min chodim dohornickejch hospod. Ale jako doktorska dcerka vlastne nevis. Tobe zustalo jen astma, ale je to pomerne romanticky pribeh, proto taky jsem byl prvni tyden v Ostrave posedet na Halde Emma. To je hlusina z prvniho dolu v Ostrave, a TAKOVY PAMATNIK LIDSKE PRACI, az se chce uklonit. V roce 1942 byla Slezska Ostrava rovna plan. Tam jak bydlime, ten kopec, co nevyjedes na kole, dlouhy 3km. Podivej se na google maps a prepni na historical maps. To je kurva masakr. Takovy kopec Praha nema, a to je hodne kopcovita.
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: takze s Ostravou ma spolecne to, co se zbytkem republiky. A volicska zakladna levice neni jen v Ostrave. Taky severni Cechy a po upadku KDU i Jizni Morava. Tudiz neni duvod spojovat Sloufa s Ostravou. Tady se nevyrobil.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Spolecneho ma asi to, ze si chces poslechnout/precist “Rudy Zeman”. Ten clovek vicemene 25 let vytvarel Ceskou politiku. Stal za vetsinou vyraznych osobnosti Ceske politiky. Za ksc, kscm, cssd, ods, tom09... jidine, koho nemanipuloval bylo asi kdu-csl. S Ostravou a priori nema nic, ale Ostrava je jeho zakladna, a nejvetsi volicska zakladna. Od revoluce byl “neviditelny”, neco jako Nejedly, ktery ma sice kancl o dvere od Zemana na hrade, ale nema zadnou funkci, tim padem nemusi splnivat nic... kazdopadne je to pener uz pro vlady ksc pred 1989, po 1989 vicemene co navrhnul, to klaplo. Je mrtvy uz rok nebo tak, ale extrem, kdyz ctes Kmentu, ale on je znama mrdka.
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    SORBAK: a co ma spolecneho s Ostravou? pokud neni teda jeste nejaky jiny Slouf...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    ADELAJKA: tahle svině...

    Miroslav Šlouf – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_%C5%A0louf
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    SORBAK: Díky.
    OVERDRIVE: Tak to jsem třeba nevěděla, že se o něm takto mluví.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam