• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    kolik procet svojich penez mate v hotovosti nebo v majetku?

    6 hlasy od 6 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE: Taky byste si prali mit web, ktery prevadi 95% penez z uctu na ucet do 30min (to je hodne!) a 5% trva az 5 dni? Kolik za to roboti asi koupi akcii Intelu?
      Skoda, ze jsem se lip... nekamaradil. Takovy prachy v kufriku neodneses. Tyvole 5% transakci... vim, ze vetsine se to zda jako drobne. Me to pripomina aspon miliardy, a to i na malych uzivatelych, co ani nemaj zlatou kartu (nebo spis jen na nich)...
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Bozi! Zas sem zabrousil nekam, kde nemam co delat. A tohle fakt nekdo pouziva, urcite, pac na google pri jistych dotazech je to nahore:

      —-


      Transfers can be made between cards Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro issued by Ukrainian banks
      In 95% of transfers money are accrued not later than in 30 minutes and in other cases it takes – from 1 to 5 business days.
      Commission for the transfer is charged from the Sender’s account along with the transfer amount and is only 1% + 5 UAH
      The service is available around the clock
      The issuing bank may charge an additional commission for the transfer. The size of the commission can be clarified by contacting the issuing bank
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Tyvole, taky vam posledni tyden trva platba kartou na nekterych terminalech treba 3minuty?
      Jo, tak za to muzem... trocha googleni, a fakt ze jo. Ony ty platebni brany jsou man in the middle, mezi bankama, obchodnikama a visou/mastercard. No a kdyz tam je jen 1 misto 20 serveru... funguje to... ale trva.

      Zacal jsem se dnes smat, hodne smat.

      Jsou to jenom penize, ale pokud to nekdo pomrda, tak kreditkou/kartou nezaplatite. Verte mi.

      Kolik mate v hotovosti? Ve zlate, kamenech nebo zbozi?

      200 tisic?

      Carpe diem ;)
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE: jako hral jseem to 2 mesice 6h denne, na powerplay [preskakoval jsem dlouhe souboje]... a nedohral, jeste ani nevim, proc Houbaci [asi jako insect totem v shadowrunu]... kazdopadne tusim, ze na konci sveta, pote co vyresis sve moralni problemy, nebude happyend.... Neco jako Sklenik od Briana Aldisse...

      Ale to asi spoiluju neco, co nevim... pokud nerozchodim Stalkera, dam si to dalsi 3 tydny, a nemyslim, ze to dohraju.

      Hraji Gunslinger Bitch, coz je vzdycky prvni postava, co hravam. Bud to zastrelis nebo osukas. Ale neni to tak vyhranene jako kdyz bys hral kazdy z exremu. Kazdopadne uz mam videokazetu, na ktere jsou zabery me postavy, jak suka s... mutantama. A to jako... mutantama, ne jen nekym, komu se odlupuje kuze z ziveho masa. Tohle je horsi. Jen mi pripadlo, ze je hloupy je zastrelit, a... no a takhle koncej levicaci ;]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      SORBAK: tyvole, vicemene nevahej i za nejakych 25 usd, nebo tak neco... ta gameska je masakr, pokud jeste furt hrajes, jakoze uplne, kdyz je to FAKT dobry, tak Fallout 2 byl asi tak 1/3 zabavy tohohle. A to se vsim vsudy. Pokud to nekde bude stat litr, tak ja bych to za tu gamesku [po dohrani 3/4, jenze to je tezky, dohral jsem 3/4 za jeden typ postavy a videl jsem 3/4 mapy, ale jen pro ten typ postavy.... mam dojem, ze na pochopeni cele komplexnosti jsem tak v 1/10 mozna 1/5... jsou tam cele lokace, kam se nepodivas, ktere jsou velke jako cely fallout 2, ale nemas na to proste udelanou postavu, nemluvim o luck, to bude pravdepodobne uplne dalsi level]....

      BTW na nejakem webu tvurcu jsem cet, ze post-kulturni hlasky tvori 1/100 dialogu, a musim rict, ze jsem se tlemil fak casto. Jakoze Fallout tohle zacal, a Atom RPG je proste Fallout o 15 let pozdej, a to i s tim, ze obsahuje de facto cely falllout 2, jen tak, jakoze bonus, pro ty, kdo to hrali.

      V tomhle je treba Stalker precejen ... jiny. Sice je to z te rady horroru typu System Shock, a navic to poskytuje "svobodny" environment, ma to nelinearni pribehy, ktere se vylucuji... i kdyz porad je to "tuzex" jak psali ve Score, kdysi... najdes zamek? Tak k nemu najdes klic.
      Atom RPG je v tomhle fakt odvozeny of Fallloutu. Celej engine je vicemene nuda, souboje vicemene zavazi, kecani s lidma a nelidma je vicemene furt stejny. Nema to samovolne moc atmosferu. Krom toho... prom toho, ze jsi vlastne v Sovietu, v roce 1970 a vsechny postavy se chovaji jen tak, jako ty. Coz je haluz, pac kazda volba z tech 4 standardnich vede k uplne necemu jinemu, a tech voleb je tam stovky... tisicu.

      Takhle velka hra uz je fakt jen pro fanousky, kteri si pamatuji, jake je to hrat gameky mesice, roky. A sere te to, ze jsi nevidel jine reseni problemu.... obcas loadujes, abys mohl rozhodnout jinak, ne proto, ze bys prohral, ale abys videl, jak to autori vymysleli jinak. Jenze ono to nefunguje, pac kdyz to udelas jinak, tak to nesedi k tomu, co jsi do te doby hral jako charakter postavy. Teda pokud nehrajes powerplay.

      Ja treba hraju powerplay s tom smyslu, ze jsem si hned na zacatku [nechtene] nacheatoval 10mm pistoli, ktera dava damage 5000-10000hp, coz jako znamena, ze zabijes jednou ranou COKOLIV.... pouzivam to, kdyz treba po 20 potkam vlky a mam sehnat 20 kuzi z vlka, abych splnil quest... nasrat. Kulka = mrtvej vlk. Jakejkoliv. Nebo kdyz mas nekde 70 nepratel a hrajes na tahy, a oni ti v 90. tahu zastrelej postavu, jen proto, ze to uz nejde uhlidat, tak si pridam 30000 AP, probehnu celou lokaci a kazdymu dam jeden headshot. Like boss!

      To by cloveka asi sralo.

      Ale tak vymazlenou storku jsem jeste nevidel, jakoze v zadne gamesce, ever. Neni podstatny jestli tomu veris, ale dulezity je ze to kurva chces videt,.... jakoze WUT? Fakt je tam jako krysa, ktera kdyz sezere lidskej mozek, tak se zacne chovat jak z Ruze Pro Algernon, a na nejaky cas se ji zvedne inteligence na lidskou, aby zas postupne degradovla na uroven zvirete?
      Fakt chces vedet, co se stalo se Sergejem, ktery se tesne pred valkou o Berlinskou Zed v roce 1986 zamiloval do Iriny.... a tecou ti slzy, kdyz zjistis, ze zustal jediny v bunkru, ktery nepodlehnul podivnym rummors, ktere zpusobily, ze se lide pokusili dostat z bunkru jeste v dobe zamoreni... musel je postrilet, a sam pak vyckavat. V bunkru, kde zustalo 10 lidi, a 160 mrtvych kamaradu... nevydrzel to dlouho, a nakonec se strelil do hlavy, pac mu bylo jen 20, a byl jen odvedenec.
      A Tvoje postava je proste jen vykradac hrobu, ktera najde jeho denik o 12 let pozdej. Spolu s kostrou a pisoli, kterou se strelil do xichtu...


      ATOM RPG stoji i za 50 euro, uplne v klidu... dobry spropitny lidem, co to napsali. Tohle je fakt cela knihovnicka knih, a 50 e neni nic moc...
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      tak jsem se prave rozhod, ze si udelam ridicak a kdyz me budete srat, tak si poridi Ladu Nivu, starou ;]
      kazdopadne potrebuju odstehovat cca 4000tis knizek z bodu a do bodu b a pak budu vicemene svobodny, pac krom obrazu a nejakeho naradi + batohu hader, nebudu mit nic....
      tolik k 4 letum na high sallary a predchozim 8 letum low-life. cigara a knizky. zrat uz ti nekdo da.
      kazdopadne ted poprve chci povolenku na auto. jde o to, ze co potrebuju, to si vyridim i bez povolenky, ale nemuzu popojizdet po meste.
      vtipne bylo, jak prijel Slunko a resilo se, kdo ridi: samo Krystyna.
      Hyena se mi smala, kdysi, a naprosto pravdive, kdyz jsem privez nejakou zenskou [vlastne ona privezla me]: Co Baphomet, zas jsi si poridil dalsiho ridice...

      No, tak k "vanocum" jsem se rozhod, ze chci papiry na karu, at uz s tim neco udelam.

      Adela se me boji, kdyz ridim, pac na polnich cestach jezdim pres rucku a 90km/h do zatacky. Jenze to je nefer, pac ja vim, kde to jde. Hral jsem prece carmageddon.

      Jasne, narizeno mam, podle tachometru 6 tis kilometru [ve vlastnim aute] a asi 1500 v pujcenych, to fakt neni moc.

      Ale zaparkovat umim.
      Jen vsechno co delam je nelegalni. Vcetne vanoc. Takze cas na legalizaci ;]

      Blby je, ze kvartyr mam v Olomouci, kde je blba rovina... na to, co od auta chci by to chtelo nejaky "bejt na Male Fatre", akorat tam, kde bych chtel zit, neni prace, tam kde ziju, jsou roviny... ne, ze by to nebylo logicky, ale jezdit po meste karou mi pripadne demence, a vlastne jen kvuli tomu potrebujes papiry.

      Nekdo z vas mozna ridi v Praze... no. Kdyz clovek bydli na Zizkove, tak vicemene jedina cesta je neridit, tedy nemit auto, jinak modry pruh. To same zavedly v Ostrave.... modry pruh vicemene vsude kam potrebuju kdy jet autem.... i kdyz je to hodne vic blost nez v Praze.

      Kazdopadne si proste sam sobe k vanocum udelam papiry.
      Furt jeste nemam ty na bouchacku.
      Vtipny je, ze mam ... auto ;]
      SORBAK
      SORBAK --- ---
      OVERDRIVE: Ne. Ale mam to ve wishlistu. Az na to bude sleva, dam si to. Kdyz mam ted nahodou cas, tak hraju Euro Truck Simulator 2 :)
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---



      tu nivu jsem sjizdel kvuli tomuhle... podle me to na obrazku ma ale divny kola, niva pokud vim mela prave uzky pteumatiky, podobne jako gaz, coz je dost zasadni vlastnost, kterou moc nechapou lidi, co nikdy nejezdili po kopcich s 3/4m bahna nebo snehu. siroky gumy strasne klouzou a vyhazujou z cesty.
      moc nevim jak tam funguje fyzika, tedy jak bych vysvetlil, proc se to deje, ale Micubishi Pajero meo prave gumy jako niva na obrazku, a nedrzelo to na ceste, a to pri vicemene stejnem kroutaku. Ty kratky terenaky maji obecne problem s tim, ze kdyz to clovek prezene s plynem a razenim, proste to otoci na zada [jak kdyz mas na kole nebo na motorce blbe rychlost a vytocis moc prudce plyn/slapnes do pedalu... na kratkych kolech mas taky tendenci hnedka jet po zadnim, o motorce moc nemluvim, tu jsem prehodil z lesni cesty na nejblizsi stromy a uz na to nelezl ;]
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      SORBAK: btw uz jsi sjel Atom RPG?
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      SORBAK: nemam zadne kamarady [s windows] ;] ale postup chapu. zkusim jeste variantu s Crossover, jsem ochotny dat 30babek za to, kdyz pojedou vsechny tri dily stalkera a jinak mi to k nicemu nebude... kdyztak pak zaimprovizuju... vlastne mozna bych to moh vytahnout z Tebe, kdyz Ti nacpu nejaky SCP/sFTP pristup, ne? Ale zatim to zkusim jeste co nejvic nativne.

      BTW nekdo mi nedavno rikal, ze se furt prodava Lada Niva [a par jsem jich ted videl na cestach].... ne, ze bych pro takovou karu do lesa mel vyuziti, ale kouknul jsem se na aspon zbeznou recenzi... jako hezky auto, ale drahy, za to, k cemu to je. Ale starsi trojdverak bych mozna i chtel. Vlastne jsem nikdy neridil Nivu, kdyz se to tak veme, jen gaz... musim si to nekdy pucit do lesa a obratit to na strechu...

      Lada 4x4 Urban Review: Da, Comrade, Da
      https://www.motor1.com/reviews/262194/lada-4x4-urban-review/
      SORBAK
      SORBAK --- ---
      OVERDRIVE: IMHO zadny takovy ISO woken, jaky popisujes, uz neexistujou.

      a navic tady a tady typci pisou, ze to pari pod WINE: https://www.reddit.com/r/stalker/comments/84tbg0/guide_for_stalker_on_linux/
      https://www.gog.com/forum/stalker_series/stalker_for_linux/page1

      tzn...
      1) nainstaluj si jakykoli srackowidle, ktery mas. NEPOUSTEJ JE NA INTERNET.
      2) nainstaluj na ne Stalkera normalnim wokennim instalatorem.
      --- pripadne toto proved u kamose, kterej wokna ma
      3) rozinstalovane soubory prekopiruj jinam.
      4) zbav se tech widli
      5) spust stalkera pod wine
      6) Cyka blyat, prikroj!
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---

      pokud by existovala situace jako ve hre Stalker [ne ve filmu, kde se nestrili], vydali byste se do Zony?

      2 hlasy od 2 respondentů

        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        Tak jsem se rozhod, ze aspon na dobu vanocnich svatku se konecne dokopu k tomu, abych zkusil rozchodit stalkera na Mac. Sice se bojim, ze to zas dopadne blbe, jenze musim rict, ze mi ta hra FAKT chybi.
        nikdy jsem ji nedohral, pac na to nakonec nikdy nemam cas, ale tak moc se mi libi ta atmosfera, ten zmar a urbex se zbrani v ruce... na urbex jsem ted nejak nemel cas, ale stalkera bych si zahral.
        Mam dokonce i masinu, na ktere by to mohlo jet, a moh bych na ni asi prinejhorsim nacpat widle, ale nemam zadny Widle... naposledy jsem ten operak pouzival ve Verizonu na terminalu, ale vlastne jsem nikdy nevlastnil svuj pocitac, a od roku cca 2005 zadne widle nikde nemam, ani neumim sehnat nejake funkcni iso, ktere by nebylo zavirovane a derave, a nemuselo by se nekde lizt do nejakych registru, aby se to neposralo, jen se to pripoji k netu a tak podobne.
        pokud nekdo neco takoveho mate, asi bych to chtel. Potrebuju to fakt jen jako gameloader, a to jeste jen na jednu gamesku, ktera bohuzel nejdem moc na nicem jinym rozchodit [a sjizdet takove obludy pomoci strace, to jako nechces, zvlast proto, ze jsou tam porad ty widle]....

        Jeste udelam pokus s Crossoverem, o kterym pisou tady:

        S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl for Mac OSX - PaulTheTall PaulTheTall
        https://www.paulthetall.com/stalker-chernobyl-mac/

        Ale pokud by nahodou nekdo mel nekde vhodny iso, jehoz stazeni neupise moji dusi microsoftu... chci.
        Potazmo nerozchodil nekdy nekdo stalkera na linuxu nebo macu?
        JVMLOK
        JVMLOK --- ---
        Michael Bacall Adapting Sci-Fi Drama ‘Snow Crash’ For HBO Max With Joe Cornish Directing – Deadline
        https://deadline.com/...-fi-drama-series-hbo-max-michael-bacall-joe-cornish-paramount-tv-1202809103/
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        „My lidi? Trhni si, Marsalisi. Víš co? My lidi teď řídíme mnohem mírumilovnější planetu, než kdy lidská rasa měla. Je tu prosperita, tolerance, spravedlnost…“
        „Jak jsem si všiml, tak na Floridě ne.“
        „No jo, co chceš? To je Jesusland. Globálně se věci zlepšují. Na Středním východě se nebojuje…“
        „Zatím.“

        „v Africe nikdo nehladoví, v Číně se neválčí…“
        „Protože nikomu se na ně nechce vlítnout.“
        „Ne. Protože jsme se naučili, že vlítnout na ně znamená prohrát. Teď už nikdo válku nevyhraje. Změna je pomalá, musí přijít zevnitř.“
        „Vysvětli to uprchlíkům z černých laboratoří.“
        „Och, ušetři mě tý pseudoempatie. Čínskej uprchlík, kterýho jsi v životě neviděl, ti může bejt u prdele.“

        Citace z knihy
        OVERDRIVE
        OVERDRIVE --- ---
        „Ceny ve výlohách klesaly. Mezi obsazenými prostorami se objevovala prázdná místa k pronajmutí.
        Holodispleje byly ošuntělé a zboží a způsob prodeje se jen tvářily kvalitně. Laciná kopie toho, co nabízely horní paluby. Způsob nabídky byl méně lákavý, nebo přinejmenším méně uhlazený. Zabijácká čubka k mání, hlásal laciný neon. Nebyl si jistý, co to má znamenat, ani jestli to chce vůbec vědět. Jinde někdo na výlohu prázdného obchodu nasprejoval velký
        obdélník a do něho napsal: NAKUPOVAT KONZUMOVAT ZEMŘÍT – UMĚLECKÉ DÍLO HODNÉ NÁSLEDOVÁNÍ. Nikdo to nesmazal.“

        Citace
        richard 13
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam