• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Voda vodenkaaa...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Urbex, hlavni Ostravska skladka, vypadla mi baterka, pac jsem urbex necekal, navic A se docela bala trespasingu, ale uz vim, kam priste na vylet



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Látka je významná především svojí schopností přitahovat hmyz, typicky komáry. Přirozeně se vyskytuje i v lidském potu a dechu, stejně tak i v některých houbách a rostlinách. Okt-1-en-3-ol je také považován spolu s dalšími podobnými alkoholy a ketony jako jeden ze zdrojů „chuti kovů a rzi“, kde vzniká z jiných organických látek za katalytického působení rzi apod.[2]

    Využívá se například v pastích na komáry, kde spolu s oxidem uhličitým a umělým zahříváním láká komáry.

    Okt-1-en-3-ol – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Okt-1-en-3-ol?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Veskutecnosti jsem hledal, jestli existuje “mushroom whiskey” napoj, ktery v expansion piji, pac vsechno je hydroponicke, takze kvasnice a houby jsou zaklad. Zas s tema houbama... mam dojem, ze houba je fakticky jen koreni, jinak je to samy kremik a vapnik, takze si nejsem uplne jisty, zda to je kosmicke jidlo budoucnosti, navic asi tezko z nich neco vypalis, kdyz tam neni cukr, ale rikal jsem si, ze treba by nekdo mohochucovat alkohol v nejake jeho fazi houbama... zda se, ze takhle sileny nikdo neni, ale tohle je hezky a jednoduchy recept na houbovo-whiskey omacku (Jde vyrobit i veganska, misto smetany mandlove mleko s nejakym lepsim olejem)...

    Znate vlastne buletproof kavu? Dela se to tak, ze vemes kafe, do nej mliko (i veganske) a naslehas s nejakym olejem na studene pripravy (dynovy, lneny, olivovy).... nahrazuje to energii cukru tukem, a kupodivu je to dost pitelne...

    Houbova omacka


    Steak with Creamy Whiskey Mushroom Sauce • Steamy Kitchen Recipes Giveaways
    https://steamykitchen.com/7069-creamy-mushroom-whiskey-steak-sauce.html


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Kniha? Jaky to je? Rika obalka vsechno podstatne, nebo je co dodat a mam si to poridit?


    Btw:


    „Králové vždycky pocítí důsledky hladomoru jako poslední. To neplatilo pouze pro Pás, takhle to v dějinách chodilo. Lidé, kteří se museli nějak vypořádat s běžným životem, to byli ti, kdo mohli hovořit o ceně války. To oni ji platili. Muži jako Marco mohli řídit velké bitvy, plenit a ničit světy, a nikdy jim nedošla káva.“

    Citace z knihy
    Popel Babylonu
    James S. A. Corey
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Barvicky (olej)

    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: Me gusta, vlastní zahrádka? Na čem to pěstuješ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ
    SPECZ --- ---

    Metanoon - Hymna pěšáků
    https://www.youtube.com/watch?v=9IMIsT__tYk


    Na textu se sakra pozitivně podepsalo to že ho psal voják.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Po 8 letech furt ta sama bunda, dziny a cepicese zmenilo...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Jednou jsi mi četl takový text. O borovicích,“ řekla, hledajíc ve šperkovnici zlatý náramek, který by se hodil k vyšívání. „Pamatuješ? Pamatuju si jenom, že to končilo nějak jako ‚ta-taa, ta-taa, ta taa, a vydláždí nám cestu do ráje‘. Bylo to o tom, jak semena potřebují oheň, než se mohou rozptýlit. Řekla jsem ti, že to zní, jako když se mladinká studentka pokouší rozejít s klukem, který ji zneužívá, a chce, aby to mělo hloubku. Ta báseň. A teď ji nemůžu dostat z hlavy, ani si ji nedokážu vybavit. Rozčiluje mě to.“

    Citace z knihy

    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: jasne... taky. A to uz i kamaradek neni mnoho, ne, ze by se mi omezily zajmy, ale i kamaradky mely 20 let k tomu, aby si priznaly samy sebe a proste uz vime. Ale predstav si, ze je Ti 16 a poznavas ex... kam pujdes?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Napisu kamaradce ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Gameska pro Sorbaka a lidi, ktery bavi jak pribeh tak “elastomania”...
    Jake to je zit s depresi? Doopravdy?! Napicu, a je to furt o prekonavani hodne silene skakacky


    Plošinová hra Celeste připomíná, že občas stačí místo celého světa zachránit sebe - Děrné štítky | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/...ontext=spotify%3Ashow%3A0iBjywqUAM1cugRqOnEMnk&si=Ava1SounQKm94_RjI8jYlA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kam si na netu chodite pro sex?
    Ja to mam jasne, ale neni to jedine misto, jen tady socialne participuju, moc nekonzumuju, mam sve lidi, ale pred 10 lety by hodne sralo. Takze sere i ted, pac zas tak jiny nejsem, a mam dceru... co je kua na sukani a vsem okolo jeste v 2020 sloziteho, to fakt nechapu


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tyjo, neni to zatim zle ten serial, uz davam druhy dil, jakoze postavy vypadaji dost jinak, nez jsem si je predstavoval, ale to sedi, proste to tak musi byt, z legend jsou lidi... ale jak si tvurci vsimaji vsech tech zapomenutych kousku, jakoze treba Yennefer... vzdy v sobe mela nosti vzpominku na divku, kterou byla, nez se ji dotkla magie a nez ji uchopila, a ta vzpominka v ni byla jako jizvy na rukou, ktere si sama porezala... a ono to tam je. maly nepodstatny detail v knize, kterym ale predpokladam dokresli obrovskou silu magie toho sveta.
    "Tvurci magie je nejsilnejsi a nejmocnejsi ze vsech, asi jste se ucili, ze neni mozne vytvorit neco z niceho, ze lze jen promenovat neco v neco jineho. A proto, tvurci magie je nejvzacnejsi ze vsech."

    Dobre je to odvykladane, cekal jsem jen prevypraveni legendy, ktera z legendy naopak udela jen lidi, neco se ztrati nebude nic navic. Tak jak to udelal treb Pan Prstenu. Ale zda se, ze v Zaklinaci je kousek tvurci magie, je to jiny pohled na temer stejne udalosti.

    Vzdy jsem mel rad, kdyz treba nejaky comix kresli kazdy dil jiny tvurce. Postava vypada stejne, John Constantine je proste blondak v kabate, bile kosili, kravate, a porad kouri. Jenze kazdych par stranek ta postava ma jinou tvar, jinou vyrazovou sadu, je zabirana z jineho uhlu. A presto je to ona, drobne detaily podobaji se kulisam a hercum, kteri hraji Sen noci Svatojanske na jinych deskach, co znamenaji svet.

    Tak uvidime, bal jsem se Zaklinace, ze to bude jen dalsi smrt legendy. Zatim neni, a porad mam jeste chut se divat, ktere vsechny detaily jsem prehledl, i kdyz moc dobre vytvareji cely obraz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: no nekecej..... to je blbost, to si cucaj v serialu z prstu, ze Falcino povstani melo neco spolecneho s Cernym Sluncem... tedy v tom smyslu, jak jsem to napsal o prispevek niz [pac pak jsem zmacknul play, a ten kouzlos to presne a doslova zopakoval, nene... ne. tak to v knize neni, ze ne? Za jsem si urcite nevsimnul asociacni linie, ktera se tahne od prvnich povidek az k Pani Jezera... to bych byl hodne tupej...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ooh, neodolal jsem a kouknul jsem na kousek noveho zaklinace a ono to zacina Blavikenskym ultimatem.... moje oblibena povidka, tusim se to jmenuje Stripek Ledu a je to vlastne Snehurka

    A tak me napada, jak moc je vlastne Ciri potomek Falky, ale Falka jak moc patri k dceram ktere prisly znicit svet.... prave ty, z kterych pochazi Renfri?
    Asi ne, ze? On uz se do toho Sapkowski pak zamotal, a dcery Temneho Slunce uz s Falcinym proroctvim nemaji nic, ze? Nevim, jak by to sedelo casove, Ciri je potomkem Pavetty Cintranske, ale mohla se Pavetta narodit Lvici po Cernem Slunci? Spis ne, ze? Falka je Starsi Krve.... coz jsem nejak neusledoval, proc se to potkalo v Cintre, od Jezka?

    Mam v tom ponekud bordel, ale dost by me prekvapilo, ze bych si az dik asociacim u serialu vsimnul, ze cele to proroctvi je jeste sirsi, nez jsem si myslel. Kua, chtelo by to vyzpovidat Codrigena a Fenna, takhle se nic nedozvime...
    Taky jsem nikdy nepochopil proc mela Ciri zkoncit v NilfGardu? Jakoze to chtel imperator jen Cintru, vzdyt tu mohl mit i vojensky, k cemu potreboval Starsi Krev, navic se zlou sudbou ragnaroku misto vena?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam