• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pozadi! [+30 dni krizoveho stavu je na stole, ne schvaleno]

    ONLINE: Navrhneme vládě prodloužit nouzový stav o 30 dní, řekl Hamáček po jednání krizového štábu | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...vet/spanelsko-epidemie-koronavirus-pandemie-obeti-nakazeni_2004011206_tzr

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uspesne se nam rozrusta seznam lidi, kteri lamou folding@home... uz treba i pan domaci ;]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pardon


    =====================
    COVID-19 state in : Slovakia
    Total cases: 363
    New cases: +27
    Total deaths:

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: vsimete si ze v CR neroste exponencialne narust testovanych, zato vsak nakazenych ano... Slovaci vyhlasili, ze budou zeme, ktera v Eu to zvladne nejlp, ale hraji na to, ze se nic nestane, pac porad nemaji k dispozici testy... pokud jim otevrem hranice, tak je to, jako bychom tady nikdy zadna opatreni nemeli... a to jsou veci, o kterych se vyplati premyslet
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dnes si to dame driv, pes dostal kapku proti klistatum a celou noc blil a honil veci, co neexistuji, taky vrazel hlavou do zdi... takze jsem toho moc nenaspal... neni nad to poridit si psy, ktere nechces, a jeste pripominaj smetak [ale nesmim je zabit, pac je ma A rada, coz me pekne sere]

    =====================
    =====================
    Tue Mar 31 22:30:01 CEST 2020
    =====================
    =====================
    COVID-19 : GLOBAL
    Total cases: 848,329
    New cases +: +63,670
    Total deaths: 41,593
    New Deaths +: +3,825
    =====================
    COVID-19 state in : Czechia
    Total cases: 3,257
    New cases: +256
    Total deaths: 31
    =====================
    lastUpdate : 2020-03-31T19:10:00+02:00
    tested : 48811
    infected : 3257
    recovered : 45
    died : 31
    r : 1.4
    =====================
    COVID-19 state in : Slovakia
    Total cases: 363
    New cases: +27
    Total deaths:
    =====================
    COVID-19 state in : USA
    Total cases: 181,906
    New cases: +18,118
    Total deaths: 3,655
    =====================
    COVID-19 state in : HongKong
    Total cases: 714
    New cases: +31
    Total deaths: 4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak podruhe jsme utekliz lopaty typu "jiste" 2 dny pote, co jsem si vzal HO, abych moh vysmahnout za babickou, s myslenkou, ze dokud je pripadu extreme malo [do sta], je nizka pravdepodobnost, ze jsem nakazeny, a tudiz ji mozna vidim naposled [nebo naposled treba na rok - a nemyslim, ze ted to treba rok bude moc lepsi, a ja rozhodne rousku/respirator rok nesundam, i byt za idiota, pac nejsem idot a better safe than sorry]...kazdopadne jsem se minul o 2 dny s kolegou,ktery byl pozitivni...
    dnes se Adela o den minula se socialni sluzbou, kam jede zitra z duvodu organizace povineho assignemntu studentu, a dnes tam zavreli 25 lidi, celove potencialne je nakazenych 104.
    mam horznou radost, ze tam Adela zitra jede, ale aspon vime proceto.


    tzn. pokud mas rozum, rikam, ze neni panika, nosit rousku/idealne respirator i dlouhe mesice pote, co uz to zas bude jakoze ok... ale je to jen muj nazor, ktery me o tyden zachranil pred spolusediciho u stolu [vratil se z lyzi]... a prubeh mel mirny... no konecne je to horolezec, lyzar a tak... to ja ne, ja jsem jen chytrej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tweet na zaklade podcastu, ktere rikaji ze “zllate ceske rucicky” udelaji 10 000 respiratoru tydne:


    ‪. @CRoPlus @iROZHLAScz @dennikN proboha krote se v podcastech.10tisic ffp3 nastriham se zenou na kolene. Tahle zeme potrebuje miliony techle veci denne. Kdo tem “firmam” bude sefovat za 3 mesice? Podivete se na usa,kde tohle zkrachovalo 2roky zpe,pro nezajem,a ten prijde!‬
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tue Mar 31 01:30:01 CEST 2020
    =====================
    =====================
    COVID-19 : GLOBAL
    Total cases: 783,171
    New cases +: +59,781
    Total deaths: 37,743
    New Deaths +: +3,678
    =====================
    COVID-19 state in : Czechia
    Total cases: 3,001
    New cases: +184
    Total deaths: 23
    =====================
    lastUpdate : 2020-03-31T00:30:00+02:00
    tested : 43498
    infected : 3001
    recovered : 25
    died : 23
    r : 1.4
    =====================
    COVID-19 state in : Slovakia
    Total cases: 336
    New cases: +22
    Total deaths:
    =====================
    COVID-19 state in : USA
    Total cases: 162,665
    New cases: +19,174
    Total deaths: 3,126
    =====================
    COVID-19 state in : HongKong
    Total cases: 642
    New cases:
    Total deaths: 4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejme desne kecam, na internetu je vedecky zajimavych desitky milionu kradenychbfulltextu, dik tehle pani (a spekuluje se o ruske tajne sluzbe); taky stoji za precteni

    Sci-Hub: removing barriers in the way of science
    https://sci-hub.tw

    Alexandra Elbakyan - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Alexandra_Elbakyan?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz | full movie (2014)
    http://www.youtube.com/watch?v=9vz06QO3UkQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RIP Garry@host, you are not fokken forgotten!

    Aaron Swartz - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Swartz?wprov=sfti1

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Abych si prisadil: znate jmeno Aaron Schwarz? Ne? Uz jsem o nej psal. Byl v USA odsouzen asi ke 189 letum vezeni, protoze si napsal script, ktery Elzevier-u zacal systematicky vykradat databazi full-textu; coz udelal ze serverovny na MIT a chytili jej, kdyz vymenoval plny disk.

    Ten kluk byl zajimavy hned nekolika vecmi:
    - vymyslel format RSS a celou logiku pull webu (taky vymyslel Markdown a zalozil alianci Creative Commons)
    - vymyslel a zrealizoval Reddit, coz je neco jako Nyx, akorat na vsech kontinentech
    - jo a taky se v nejakejch cca 24 letech ci co, stal dolarovym miliardarem

    Zabilo jej to, ze krad vedecke clanky, podobne jako jsem to udelal ja, pac je to prece Wikipedia... neco si o nem prectete, je o nem natoceny hezky ale smutny film.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jinak ja ten puvodni prispevek projistotu schovam, za me je “viry” zraly na unbook, jak tam lajkujou burkhari a dalsi “hledaci uzitecnych infoRmaci”, kteri Rikaji European Respiratory Journal, potazmo Nature. Wikipedia, tam uz asi fakt nic chytreho nevypadne.
    A to ja jsem se treba jako knihovnik ucil, ze na Internetu vlastne neni nic moc vedecky uzitecneho a cilem je dostat se k citovanym a impactovanym vedeckym clankum ve specializovanych journalech, a kdo je ma, tak je bohaty vsim vedomim sveta a to uz od Issaca Newtona; taky jsem delal pro Wolters Kluwer, ktery vlastni vedu tak do 1945, a pozdej stafetu prebral Elseweer; a ted vetsinu veci jde ukrast na sci-hub; uz proto, ze je tam taky kazdy vedec rad da, pac bez toho by si financne nemoh dovolit byt vedec....

    Takze 2 fulltexty, ktere asi zmizi z Viry, cimz to zkonci tak, ze audit unbooknu; a to ne z urazene pycgy, ale proto, ze ct24 si muzu pustit i sam, mozna si poslu Burkyho pro pivo

    vyzkum

    #fulltexty

    Nikdo mi zda se neveri na tema poskozeni plic a skupiny vitaminu B3, jak jsem odkazoval z Nature, kde doporucuji vitamin B3 jako ucinnou prevenci a pomoc i ve vysokych stadii poskozeni plic, tak tady si dovolim 2 fulltexty, je jich vic, ale klicova slova a DOI uz si dohleda, kdo potrebuje a vyuzije lip


    To je ten clanek, o ktery se opiraji v Nature
    https://moscow.sci-hub.tw/3442/ab5123c4877346f6a85d097a427ef2a5/nagai1994.pdf

    Tenhle je offtopic jen vzdalene, spis vubec... viz anotace:

    Nicotinamide abrogates acute lung injury caused by ischaemia/reperfusion

    C-F. Su, D. D. Liu, S. J. Kao, H. I. Chen
    European Respiratory Journal 2007 30: 199-204; DOI: 10.1183/09031936.00025107
    ArticleFigures & DataInfo & Metrics PDF
    Abstract

    Poly (ADP-ribose) synthase or polymerase (PARS and PARP, respectively) is a cytotoxic enzyme which causes cellular damage. Nicotinamide, a compound of vitamin B complex, has been reported to exert an inhibitory effect on PARS or PARP. The present study tests the effects of nicotinamide on acute lung injury and associated alterations following ischaemia/reperfusion (I/R) of the isolated perfused rat's lung.

    I/R increased the lung weight (LW) to body weight ratio, LW gain, protein and dye tracer leakage, pulmonary arterial pressure and capillary permeability. The insult also increased nitrate/nitrite, methyl guanidine, tumour necrosis factor-α and interleukin-1β in lung perfusate, while it decreased adenosine triphosphate content with an increase in PARP activity in lung tissue.

    Most of the I/R-induced changes were abrogated by post-treatment (30 min after I/R) with nicotinamide (100 mg·kg−1 body weight). However, the increase in pulmonary arterial pressure was enhanced by nicotinamide post-treatment. Following I/R, the inducible nitric oxide synthase (iNOS) mRNA expression was enhanced. Nicotinamide reduced the iNOS expression.

    The results suggest that nicotinamide exerted a protective effect on the acute lung injury caused by ischaemia/reperfusion. The mechanisms may be mediated through the inhibition on the poly (adenosine diphosphate-ribose) polymerase activity, inducible nitric oxide synthase expression and the subsequent suppression of nitric oxide, free radicals and pro-inflammatory cytokines with restoration of adenosine triphosphate.



    https://moscow.sci-hub.tw/3933/be1d244cbd14875912b0fa84f97756ba/su2007.pdf


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: V pohode, u tebe je diagnoza jasna, to vime vsichni “honic”... ;)

    Abych nebyl jen ironickej, precti si me povzdechnuti o orispevek niz...

    I kdyz pravda, chapu, neni tam ani jedno ferrari ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Moc se omlouvam, pokud jsem po X hodinach uceni, sichty v praci, pak uklizeni, vareni a venceni sprostej... jsem unavenej, a to z reakci za cely den (pac vsichni jsou hrozne chytri, akorat nikoho nenapadlo si ty clanky z Nature aspon najit, ale kazdej se zastavi u toho, ze je to na zvirecim modelu -to ani nevi, ze to taky mohl byt model na obilnych/sojovych kliccich - i kdyz tam makro-organy uz ne, ale divil by se... Internet je plny vystudovanych biochemiku/imunilogu/epidemiologu a politiku...

    Pak uz jsem sprostej, jenze ja vim, ze tam kam pisu, chodi i opravdovi doktori, chemici, taky politici a novinari; uz vickrat se mi podarilo takhle neco vyresit, pac nekdo jen precet, co jsem napsal... coz je vic nez vetsina lidi dela... zoufalstvi ne z covid-19, ale jak casto je clovek nemy, i kdyz nemlci

    Vite co je super? Tyden mluvim o fibroze u zdravych lidi, co vim od @⁨Mudr. Andrejka Matulova⁩ a nikoho nenapadlo aspon se podivat na nejaky vedecky clanky. Proste jsem byl za idiota. Umiraj jen duchodci, hahaha... predevcirem na novinkach/dvtv nejaky Belgican (doktor) ukazal CT plic a najednou “fibroza, umreme!!”; uz asi 10x mi odnekud smazali odkaz na clanky o Spanelske Chripce, kde se pise, ze nejstrasnejsi dopad mela druha vlna, pac lide si mysleli, ze uz se jich to netyka a muzou zit normalne. A nekdo z WHO blbe kecnul, ze rousky jsou nebezpecne pri manipulaci a ted to jede “zahodme rousky!!!” A ja cekam druhou vlnu. Vsecko je zbytecne, protoze lide kurva neumi cist, pritom se to uci v prvn tride “mama nosi rousku, jinak nakazi milu” blee
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Jsi nemocnej, ale ne COVID-19.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Konečně tvoji narušenou osobnost někdo pojmenoval a setřel.

    [ CROME @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19) ]
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    Folding:

    To put things into perspective, here's a user total from the aggregate stats page. The project gained a couple hundred thousand participants in a very short amount of time! It went from ~8k active participants to over 170k, and growing!



    A lot of you have been eager for more work units, so we wanted to give you an overview of our process and a status update. We’re working hard to get more work servers up and running in response to our rapid growth in users. Stay tuned!



    Btw - napsal jsem na FF UK - ať se s nevyužitejma compama taky zapojej, když může ČVUT či UTB...

    "Dobrý den,
    děkujeme za podnět. O zapojení do projektu jednáme.

    S pozdravem
    Mgr. Ing. Miroslav Vacura, Ph.D.
    vedoucí Laboratoře výpočetní techniky
    Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
    nám. Jana Palacha 1/2, 116 38 Praha 1"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam