• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tue Mar 31 01:30:01 CEST 2020
    =====================
    =====================
    COVID-19 : GLOBAL
    Total cases: 783,171
    New cases +: +59,781
    Total deaths: 37,743
    New Deaths +: +3,678
    =====================
    COVID-19 state in : Czechia
    Total cases: 3,001
    New cases: +184
    Total deaths: 23
    =====================
    lastUpdate : 2020-03-31T00:30:00+02:00
    tested : 43498
    infected : 3001
    recovered : 25
    died : 23
    r : 1.4
    =====================
    COVID-19 state in : Slovakia
    Total cases: 336
    New cases: +22
    Total deaths:
    =====================
    COVID-19 state in : USA
    Total cases: 162,665
    New cases: +19,174
    Total deaths: 3,126
    =====================
    COVID-19 state in : HongKong
    Total cases: 642
    New cases:
    Total deaths: 4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejme desne kecam, na internetu je vedecky zajimavych desitky milionu kradenychbfulltextu, dik tehle pani (a spekuluje se o ruske tajne sluzbe); taky stoji za precteni

    Sci-Hub: removing barriers in the way of science
    https://sci-hub.tw

    Alexandra Elbakyan - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Alexandra_Elbakyan?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz | full movie (2014)
    http://www.youtube.com/watch?v=9vz06QO3UkQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RIP Garry@host, you are not fokken forgotten!

    Aaron Swartz - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Swartz?wprov=sfti1

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Abych si prisadil: znate jmeno Aaron Schwarz? Ne? Uz jsem o nej psal. Byl v USA odsouzen asi ke 189 letum vezeni, protoze si napsal script, ktery Elzevier-u zacal systematicky vykradat databazi full-textu; coz udelal ze serverovny na MIT a chytili jej, kdyz vymenoval plny disk.

    Ten kluk byl zajimavy hned nekolika vecmi:
    - vymyslel format RSS a celou logiku pull webu (taky vymyslel Markdown a zalozil alianci Creative Commons)
    - vymyslel a zrealizoval Reddit, coz je neco jako Nyx, akorat na vsech kontinentech
    - jo a taky se v nejakejch cca 24 letech ci co, stal dolarovym miliardarem

    Zabilo jej to, ze krad vedecke clanky, podobne jako jsem to udelal ja, pac je to prece Wikipedia... neco si o nem prectete, je o nem natoceny hezky ale smutny film.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jinak ja ten puvodni prispevek projistotu schovam, za me je “viry” zraly na unbook, jak tam lajkujou burkhari a dalsi “hledaci uzitecnych infoRmaci”, kteri Rikaji European Respiratory Journal, potazmo Nature. Wikipedia, tam uz asi fakt nic chytreho nevypadne.
    A to ja jsem se treba jako knihovnik ucil, ze na Internetu vlastne neni nic moc vedecky uzitecneho a cilem je dostat se k citovanym a impactovanym vedeckym clankum ve specializovanych journalech, a kdo je ma, tak je bohaty vsim vedomim sveta a to uz od Issaca Newtona; taky jsem delal pro Wolters Kluwer, ktery vlastni vedu tak do 1945, a pozdej stafetu prebral Elseweer; a ted vetsinu veci jde ukrast na sci-hub; uz proto, ze je tam taky kazdy vedec rad da, pac bez toho by si financne nemoh dovolit byt vedec....

    Takze 2 fulltexty, ktere asi zmizi z Viry, cimz to zkonci tak, ze audit unbooknu; a to ne z urazene pycgy, ale proto, ze ct24 si muzu pustit i sam, mozna si poslu Burkyho pro pivo

    vyzkum

    #fulltexty

    Nikdo mi zda se neveri na tema poskozeni plic a skupiny vitaminu B3, jak jsem odkazoval z Nature, kde doporucuji vitamin B3 jako ucinnou prevenci a pomoc i ve vysokych stadii poskozeni plic, tak tady si dovolim 2 fulltexty, je jich vic, ale klicova slova a DOI uz si dohleda, kdo potrebuje a vyuzije lip


    To je ten clanek, o ktery se opiraji v Nature
    https://moscow.sci-hub.tw/3442/ab5123c4877346f6a85d097a427ef2a5/nagai1994.pdf

    Tenhle je offtopic jen vzdalene, spis vubec... viz anotace:

    Nicotinamide abrogates acute lung injury caused by ischaemia/reperfusion

    C-F. Su, D. D. Liu, S. J. Kao, H. I. Chen
    European Respiratory Journal 2007 30: 199-204; DOI: 10.1183/09031936.00025107
    ArticleFigures & DataInfo & Metrics PDF
    Abstract

    Poly (ADP-ribose) synthase or polymerase (PARS and PARP, respectively) is a cytotoxic enzyme which causes cellular damage. Nicotinamide, a compound of vitamin B complex, has been reported to exert an inhibitory effect on PARS or PARP. The present study tests the effects of nicotinamide on acute lung injury and associated alterations following ischaemia/reperfusion (I/R) of the isolated perfused rat's lung.

    I/R increased the lung weight (LW) to body weight ratio, LW gain, protein and dye tracer leakage, pulmonary arterial pressure and capillary permeability. The insult also increased nitrate/nitrite, methyl guanidine, tumour necrosis factor-α and interleukin-1β in lung perfusate, while it decreased adenosine triphosphate content with an increase in PARP activity in lung tissue.

    Most of the I/R-induced changes were abrogated by post-treatment (30 min after I/R) with nicotinamide (100 mg·kg−1 body weight). However, the increase in pulmonary arterial pressure was enhanced by nicotinamide post-treatment. Following I/R, the inducible nitric oxide synthase (iNOS) mRNA expression was enhanced. Nicotinamide reduced the iNOS expression.

    The results suggest that nicotinamide exerted a protective effect on the acute lung injury caused by ischaemia/reperfusion. The mechanisms may be mediated through the inhibition on the poly (adenosine diphosphate-ribose) polymerase activity, inducible nitric oxide synthase expression and the subsequent suppression of nitric oxide, free radicals and pro-inflammatory cytokines with restoration of adenosine triphosphate.



    https://moscow.sci-hub.tw/3933/be1d244cbd14875912b0fa84f97756ba/su2007.pdf


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: V pohode, u tebe je diagnoza jasna, to vime vsichni “honic”... ;)

    Abych nebyl jen ironickej, precti si me povzdechnuti o orispevek niz...

    I kdyz pravda, chapu, neni tam ani jedno ferrari ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Moc se omlouvam, pokud jsem po X hodinach uceni, sichty v praci, pak uklizeni, vareni a venceni sprostej... jsem unavenej, a to z reakci za cely den (pac vsichni jsou hrozne chytri, akorat nikoho nenapadlo si ty clanky z Nature aspon najit, ale kazdej se zastavi u toho, ze je to na zvirecim modelu -to ani nevi, ze to taky mohl byt model na obilnych/sojovych kliccich - i kdyz tam makro-organy uz ne, ale divil by se... Internet je plny vystudovanych biochemiku/imunilogu/epidemiologu a politiku...

    Pak uz jsem sprostej, jenze ja vim, ze tam kam pisu, chodi i opravdovi doktori, chemici, taky politici a novinari; uz vickrat se mi podarilo takhle neco vyresit, pac nekdo jen precet, co jsem napsal... coz je vic nez vetsina lidi dela... zoufalstvi ne z covid-19, ale jak casto je clovek nemy, i kdyz nemlci

    Vite co je super? Tyden mluvim o fibroze u zdravych lidi, co vim od @⁨Mudr. Andrejka Matulova⁩ a nikoho nenapadlo aspon se podivat na nejaky vedecky clanky. Proste jsem byl za idiota. Umiraj jen duchodci, hahaha... predevcirem na novinkach/dvtv nejaky Belgican (doktor) ukazal CT plic a najednou “fibroza, umreme!!”; uz asi 10x mi odnekud smazali odkaz na clanky o Spanelske Chripce, kde se pise, ze nejstrasnejsi dopad mela druha vlna, pac lide si mysleli, ze uz se jich to netyka a muzou zit normalne. A nekdo z WHO blbe kecnul, ze rousky jsou nebezpecne pri manipulaci a ted to jede “zahodme rousky!!!” A ja cekam druhou vlnu. Vsecko je zbytecne, protoze lide kurva neumi cist, pritom se to uci v prvn tride “mama nosi rousku, jinak nakazi milu” blee
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Jsi nemocnej, ale ne COVID-19.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Konečně tvoji narušenou osobnost někdo pojmenoval a setřel.

    [ CROME @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19) ]
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    Folding:

    To put things into perspective, here's a user total from the aggregate stats page. The project gained a couple hundred thousand participants in a very short amount of time! It went from ~8k active participants to over 170k, and growing!



    A lot of you have been eager for more work units, so we wanted to give you an overview of our process and a status update. We’re working hard to get more work servers up and running in response to our rapid growth in users. Stay tuned!



    Btw - napsal jsem na FF UK - ať se s nevyužitejma compama taky zapojej, když může ČVUT či UTB...

    "Dobrý den,
    děkujeme za podnět. O zapojení do projektu jednáme.

    S pozdravem
    Mgr. Ing. Miroslav Vacura, Ph.D.
    vedoucí Laboratoře výpočetní techniky
    Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
    nám. Jana Palacha 1/2, 116 38 Praha 1"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, tak jeden paralelni, prave na tema uvah, kterych ja se bojim mozna vic, nez smrti na virus... tedy bankroty a valky (taky vyrazne zvysena moznost kriminality)

    [ COVID-19 co teď a co potom? ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    divny, ve virovem auditu zmizely obe me ankety, ktere obe maji vicemene jeden cil: jedna upozrnit na to, ze neni cas polevit zs rouskama, a druha mela vcistit vzduch na tema "bojim se co se stane" a podat to tak nejak... asi se veci ponekud zmeni...

    Zaroven systematicky nekdo maze upozorneni na to, ze v ZADNEM pripade nechceme omezeni karantennich pravidel, a to na zaklade wiky na tema druha vlna u Spanelske Chripky...

    Mam dojem, ze nekdo z adminu nechape, ze za vecma co nekam davam a pisu, tak je temer vzdy nejaka uvaha, ktera presahuje prosty link.

    Ty ankety bych vcelku jeste chapal, ze nekdo promaznul, i kdyz prispevek sem, prispevek tam, ale proc mazou tu Spanelskou Chripku, ktera je sice jina nemoc, ale ciste epidemiologicky je to prece hlavni studijni material, to jako fakt nechapu a pripada mi to hloupe... No konecne to, co je podstatne [aspon pro me] davam sem... taky mi mazaly prispevky, kdy jsem psal, ze nemuzu uvest zdroj na volnem internetu, ale ze fibroza.... no, ted tam nekdo dal link z novinek, ze fibroza... kua, jasne hlavne mit co nejmim prispevku v auditu, jaky to ma smysl? zvlast kdz docela dost funguji tagy, takze filtrovat je trivialni, zaroven funguji like a dislike podle kterych jde taky filtrovat...

    Ja uz to projizdim rychloctenim a neni problem porad si udrzet prehled a to jsem 2 dny necet nic na internetu...

    Chlelo by to asi fakt paralelni audit.... treba jen pro vedu a vyzkum, jak nekdo navrhnul.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak konecne nekdo z doktoru promluvil, uz jsem si pripadal jako kokt, ze jsem furt rikal, ze i mlady zdravy nekurak muze zkoncit s fibrozou 90% plic

    jinak tak nejak pada z nekterych medii, [ct24], ze ve wuhanu se nakaza asi nijak zvlast nezastavila, pac vydavaji asi 42 tisic uren denne a tvori se fronty pre krematorii [muze to byt divny zdroj, dneska jsou divne zdroje tak nejak vsechny, jak pise Gilhad, ale... pripominam tu wiki o Spanelske Chripce, ze ktere plyne, ze problem byl pak hlavne druhy outbrejk, ktery stal vic zivotu nez prvni]

    Děsivá devastace. Lékař ukázal, co dokáže koronavirus udělat s plícemi mladého člověka - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...y.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: To byl jen recnicky povzdech, pocet nakazenych stejny, zadna nova mereni, R se meni - neco mi nesedi... no nejspis to cele prebiraji jeste od nekud jinud a kdovi jak ...

    Pak jeste pozorovani, ze postupne pribyvaji nakazeni, aniz by se menily mereni, takze pocet testovanych asi pisou jakmile nekoho vytrou, pocet nakazenych az kdyz z labu dojde vysledek a R se ocividne pocita z jinych dat nez zobrazujou ... takze vsechny ty hodnoty berme s rezervou, kdovi kolika rukama a jak projdou, nez se na tu stranku dostanou.

    OVERDRIVE: no jo, ale ty hodnoty jsou v te strance natvrdo na jednom miste a ten skript je uplne jinde a prepisuje je jak ho napadne ...

    takze pokud chces radsi JSON, tak mas zdroj, pokud chces radsi rovnou neco lidsky citelneho, tak jsem tam dal i to radkovani (uz jen kvuli poctum escapu a jinym preklepum :) )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pokud vas bavila ta exponencialni matika v minulem kole, tak tady je symulace, ktere by mela odpovidat [matematicky, jak typek rika, neni epidemiolog] ruznym preventivnim opatrenim:

    Simulating an epidemic
    https://www.youtube.com/watch?v=gxAaO2rsdIs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: tyvoe, oni to tam blejou z jasonu... tak to pak jo, jsem si rikal, ze je ten regular jen nahrazeni za nove radky a tak? ;] to je dobry, jen prohledat zdrojak stranky... uz jsem mel mega dost, kdyz jsem zadaval ukol, a ted se stydim za lenost ;==]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: kvuli R jsem tu daval nejaka videa s matikou, je to dost netrivialni model, ale nakonec je z toho zlomek. je to vicemene cislo kdyz nad 1, tak pribyva exponencialne, kdyz mas pod 1, tak ubyva,s tim ze R=1 by byl bod zlomu....
    zkousel jsem to pocitat a v naproste karantene to pro wuchan vychazelo 0,13; ale v naproste karantene... hledej tady videa z youtube... nebo pocej... tady je pocitani R a dalsi logika te matiky

    Exponential growth and epidemics
    https://www.youtube.com/watch?v=Kas0tIxDvrg
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    prohrabnul jsem bookmarky https://www.regular-expressions.info/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam