• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    ARANIUS
    ARANIUS --- ---
    OVERDRIVE: Ja som mal tiez problemy so spankom. Siel som vacsinou spat po polnoci a uz o siedmej som vstaval do prace... Nakoniec to chcelo vela sebadiscipliny a zopar tyzdnov / mesiacov posuvania / casov vstavania atd. No ale kedze je to velmi individualne, tak aspon ti dam zoznam zdrojov, z ktorych som cerpal a co mi pomohlo so spankom...

    https://www.youtube.com/watch?v=5MuIMqhT8DM&t=1032s
    https://www.runtastic.com/blog/en/sleep-cycle-calculator/
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep&hl=sk
    https://justgetflux.com/

    Co podla mna pomaha, aj ked potom obrazovka vyzera trosku do cervena, je pouzivat tu eleminaciu modrej pocas noci. Clovek si na to zvikne casom a uz sa mi stavalo, ze som zacal byt unaveny aj za PC (co predtym nebol issue, pokial som cumel do bedny, tak som unaveny nebol a necitil sa tak - dokazal som cumiet na bednu ovela ovela dlhsie - niekedy aj celu noc...) Takze myslim, ze na tej teorii s farbami nieco je...
    Tu je zoznam vedeckych clankov, ktore podporuju a vysvetluju podporu s farbickami...
    https://justgetflux.com/research.html

    Mal som problem aj so zaspavanim, ale necakane na pomoc prislo nieco co som si kupil kloli rieseniu ineho problemu. V byte pocas zimnej sezony mam nizku vlhkost vzduchu (velmi nizku menej ako 40%), co sposobuje vysusovanie a drazdenie sliznic (nos/krk). Takze kupil som zvlhcovac a hlavne som ho pustal na noc aby som mal dobry spanok. Ten tichy monotonny opakujuci sa zvuk, ktory vydavala ta masina mi pomohla so zaspavanim. Tzv. Ako som sa zapocuval do tohto zvuku a sa nan sustredil, dokazal som skor zaspat.

    Dalsia vec co mi velmi pomohla, je skusat pri spani nic nemysliet. To bola asi najtazsia vec a stale mi to poriadne nejde, ak som mal v ramci dna nejaky intezivny zazitok. Jednoducho myslienky, ked chces zaspat, mozu byt tvojim nepriatelom, lebo v hlave rozoberas co a ako mohlo dopadnut, ako dopadlo atd. namiesto toho aby si spal, takze sa vlastne oberas o spanok... Ja na to su nejake techniky

    Napr. tento clanok ma vacsinu bodov podla mna valid points, co robit ak chces mat lepsi spanok.
    (na interntete je ich kopec, ale tento sa mi zdal byt najlepsi...)
    https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-fall-asleep
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takhovno 12h. Azse jednou naucim spat, budu stastny. Ted jsem zas zbytecne vzhuru. Jdu si pro melatonin, mozna panaka. Neumet spat je xakru proklet, ne, ze ne. 4h/den zni dobre, kdyz pak nemusis cele dny myslet a staci se jen rejt v zahrade. Jenze ja chodim po nocich, a vsichni okolo pak rano me bud budi (do priserne nepouzitelne nerudnosti, s tim, ze zas usnu az za tmy), nebo se krci v koute, aby se me nedotkl(y).

    Zkousel jsem prasky na spani, za 1/2 roku to dela zavislost a divne stavy a misto 4h spim 6h, coz je stejne furt na picu, pac ve 4 ramo neudelas nic, tak jako v 6.

    Zkousel jsem melatonin, usmu, ale zas jsem po 4h vzhuru.

    Nejvic ucinkuje chlast, jenze to jsi pak jen vylitej, ne, ze zpis, jsi v bezvedomi.

    Zjistil jsem, ze to funguje 4-6dnu 4h a pak den 12-18h. Jenze to bych musel bydlet na samote, bez psu a lidi, ktei proste nevydrzi 12-18h mi dat pokoj (muj pes jo, zvykla si, ze chodime po nocich mestem, a ona pak pres den spi, ale ostatni jsou ujeceni idioti, staci, kdyz vstane jdokoliv jiny v baraku).

    Doopravdy poradne uz jsem nespal mesice, ale snad jeste nejsem sileny, jen mi furt dochazi knihy, co chces delat mezi pulnoci a 7 rano, nez si tise cist z displaye? (Programovat, pajet, cistit zbran, delat tise kliky, uz jsem i varil, zavaroval plody, chodim ztichlym mestem, fotim tmu... cekam na verandovych schodech na dest. Mlcim, kdyz nepisu.... hodne mlcim, ac se to nezda, prave v dobe, kdy vsichni spi. Uz tak 7-8 let jsem proste 4h usnuty a 20h vzhuru. Nedivim se, ze timhle Napoleon dobil Evropu. Clovek ma tolik casu...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ja jsem to videl uz predevcirem, ale nekdy souhlasim s vecma, co maj lidi v infu, aniz bych a priori posuzoval cloveka, i kdyz “nomen omen” a ti chytri vedi, co si tam pisou. Tak teda citace, Neznameho Vojina.




    It is the soldier, not the journalist
    who gives us freedom of the press.

    It is the soldier, not the poet
    who gives us freedom of speech.

    It is the soldier, not the campus organizer
    who gives us the right to demonstrate.

    It is the soldier who salutes the flag,
    serves beneath the flag,
    and whose coffin is draped in the flag
    who allows the protester to burn the flag.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nevim jestli tady je neco videt, v popredi ma byt Buddha a 2 truhlicky kvetin, v pozadi pak zahrada, na ktere prave dnes rozkvetla tresen tak, ze je citit na pul majle. Pokud ji neucitim, mam prej c19, zatim dobry, ale i dik neschopnosti spat dyl jak 4h, pac mesic jak reflektor, posledni tyden, taky dik 8h surrealne prace (Linux servery) za den, a pak 6-8h jeste na zahrade... reju necekane plochy s celovkou, pleju pryc koprivy (snadne, ale trifidi), organizuju zenu, abychom pobrali konskou mrvu (ted chces v (xa)Sare sedet okoupanej a vonavej ;), pako obohacuju pudu, sazim ruzny tykve, striham kere,... miluju jaro a letos mi fakt dalo hodne moznosti, vcetne casu na vertikalni zahradniceni, ale jeste nemam hotovo, tak taham konve... no a tak. Jestli vyroste 1/10 toho, co by mohlo, na tyhle zasrany halde, kde 1/7 pudy jsou strepy a odpadky, a zbytek hlusina, tak budu frajer. Utahanej frajer.


    ZITRA V 20:00 SHADOWRUN!!!! (Hledej keyword hangouts). Nebudte sraci, bude se strilet covid-19 brokovnicema, za zvuku hymny, u ktere nejedna prisla o hymen, a tak...

    Baklazanum a cuketam zdar, dymka, spat. Ason 12h... prosim!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Eeh ;) (kdyz to zacalo, kupoval jsem plnou nadrz dieselu za 31,80; takovych cca 50l ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: To je jasny, ani jsem se neptal prilis vazne, ale znas to, lina huba, holy nestesti ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Nene, dekuji, Benelli M4 zustane hezky u mne :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jdu se venovat necemu podstatnemu, stejne uz to spi, ale...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate radi brak a kvalitni becka? Podobne jako Kulhankovic Cestu Krve, tak uz to ctu asi potreti, jinak dobre jsou od nej i 2 ze 3 knih Koniase, dokonce jsem si je koupil.

    Princip spociva v “dezinformacni strukture”, treba Drsny Spasitel se odehrava ve svete, kdy Jablunkov je jedna z mala osidlenych dedin v divocine, ve ktere funguje magie i technika.
    Kdy Karl Zeiss je vyrobcem dalekohledu, ktery ma na optice hahovy kriz s lebkami na kazdem rameni a uvnitr ma dalekohled demona, ktery si za kazdy pohled vykousne z pozorovatele 1cm^3 masa (nahodne misto).
    Obdobne Konias je pak Geralt z Rivie, ve svetech jak vystrizenych z Otokara Batlicky, Verneho nebo Indiana Jonese.

    Poetika a humor je ne nepodobny prave Kulhankovi, zalezi na knize, muze byt vic nebo min temna. Kazdopadne pokud nevadi, ze sex se vzdy podoba znasilneni (na rozdil od Neomillnerove se samcem nahore), ze pravdu nema nikdo, ale vyhrava ten, kdo je v dany moment vic nesmrtelny, a nevadi vam predstava, ze hlavni hrdina jde nekde od Ziliny k Ostrave absolutni post-apo pustinou s poslednim nesmrtelnym modelem jezdeckeho kone znacky Mitsuhama, aby resil pravo a zpusoboval bezpravi, sam, opusteny a ztraceny, tak tohle je dobry roman... nevim, jak pro devcata, ona maj tak nejak radej, kdyz v sexu jsou nahore, a nakonec je nekdo svaze a zmlati, rika Neomillnerova;) na holky tyhle knizky nezkousim, asi jako Willise ve Smrtonosne Pasti, bez ktere by nebyly vanoce.

    Takze yippee-kai-ou, ty zmrde. Tentokrat s broknou z protiletadloveho kulometu a 40mm granatometem, a loaduji se snubni prsteny vytahane z hrobu ve Slezsku, pac laska zabiji.


    Zamboch, Miroslav - Drsny spasitel.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/Pvq7ppmxUXS5/zamboch-miroslav-drsny-spasitel-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Mmchodem, pokud bys ty, nebo druhy sou-druh, chtel postradat brokovnici... myslim, ze by se slo dohodnout i nekam prijet a vsechno. Ohlasky budou asi v klidu, jen nevim, mam dojem, ze podpisy ted moc neoveris, pac je zavreny i CZpoint, ale nejakej pravnik/advokat, se tady asi taky najde (popravde u 2nd hand ani nevim, jak se realizuje nakup: kupni smlouva, predat papiry, ohlaska? Pripadne zadost, a pak stejne? Nactu si to, nebo si necham poradit, i kdyz nebudem kupovat-prodavat.;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jinak dnes spolubydluci delal “dlouhy maso”... vezmes vetsi dylerak se zipem, maso nakorenis/nalozis, ale ani nemusis.
    Strcis do dyleraku a ponoris do kontrolovane 69-71*C vody, na 12-15h.
    Jsou na to na netu tabulky a chce to trosku expu. Vysledek je maso rozpadave po vlaknech, pripadne DOKONALY!!! stejk. Pokud mu chces uddlat kurku, flambuj, nebo pouzij plynovy horak a chvili to opaluj. Tohle je dnesni darek pro me a Adelu od ID Pizi; uz tu expu trochu ma.

    (Finta je v tom, ze bilkovyny se rozpadaji nad 68,9*C, a voda se toho nedotkne, dik igelitu. Je to trochu eko-scheiss, pac vyhodis kus igelitu a udrzovat 71*C 12h taky stoji, ale... jinak ja delam 73*C pac mam rad Luise Pasteura. Dulezite je nevarit v tekutine, nesmazit, a drzet dlouho.)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kazdopadne delal jsem nedavno Miso, jenze to nedokazu udrzet vecne, pac dobra pasta chce a)soju, b) tri roky casu, ale pokud, tak jako ja, mate radi zeleninu, a nevadi vam mliko (nejsem vegan, ale maso jim co 1x to 14 dnu, vejce casto, domaci, med obcas, mliko spis mandlove, ale muzu i kravske, ovci, kozi (to nejmin)); kazdopadne jarni polifka, dokud mame cerstvou zeleninu (dej at nedojde, prosim!)


    Okroshka Recipe: Russian Summer Soup - Окрошка
    https://natashaskitchen.com/okroshka-recipe-russian-summer-soup/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole! Hej dik!!! Konecne ozil audit a bavim se, a ucim se a vubec. Super! Trpim grafomanickou samomluvou a snesu spoustu nesouhlasu, ale vecne se to vydrzet neda, obcas z toho i tecou slzy.

    Mmchodem dotahl jsem dnes s Adelou kufr konske mrvy (a kamosce vyklidil jizdarnu), jeste to parkrat zwopakujem, a letos budou domaci okurky, rajcata, salat, por, cibule, bylinky... ony jsou kazdy rok, ale az ted mam pristup k nojeni (chemky dobry, ale zrat to nejde, roste to ale hezky)... zacal jsem makat na stupnovite zahrade, taky na hromade kvetinacu, pac je to dobra obrana proti plevelu a zpicenejm plzum... plus tem mysim.. zas je to facha na zalevani, ale pokusim se to udelat smart, zalejes nahore, a bude prokapavat ke korenum, a budu prohazovat, nebo vrch nejbohatsi na ziviny, casem protece dolu (1.-3.trat), zaroven sezenu cerpadlo, obnovim studnu a budu spinat mikrozavlahu ke kazde kytce zvlast, pac na hloubku ryce i vic uz je ted NAPROSTE SUCHO.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jop, to je jedna z veci, co zena neumi uznat, ze dobre udrzovana zbran ma porad stejnou hodnotu. Co uz. Udelal jsem podobne rozhodnuti u auta, ktere vim, ze je dieselovy 2litr, ktery neni zazrak, ale dokud to neshnije, nebo to nezakaze nejaky “green” zakon, to auto stoji 20 let mezi 30 az 40k. Tak se o nej jen rozume staram, strelit to jde vzdycky, kufr to ma na 10 mrtvol (dneska zrovna na 100kg hnoje, a to nekecam), a vsechny dily, krom chemie a klinaku jsou nahraditelne relativne snadno.

    Zbran kupuju i jako ulozenku, prachy za cigara/moderni karu jsou pliaga, obrazy me zas az tak nezajimaj, zbran a typicky prokovnice, s moderni hlavni, vystreli de facto cokoliv, pac je to proste trubka a hrebik, jenze s tlustou stenou, ale jeste jsem nevidel, ze by puska zlevnila spolu s padem zlata ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Prohledni si a uvidis. Pokud si nejsi jisty, vem bazarovou, tu pak v nejhorsim prodas za podobnou cenu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Nabiji se odspodu, starsi model, lever pump zas z hora

    Tady je o ni sirsi “recenze”


    Winchester Model 1897 Shotgun-Revised.
    http://www.youtube.com/watch?v=FO343bBwmTs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Ja to vetrovky s 9mm munici asi pujdu... a ne nezbytne do takoveho overkillu asi ani. Ale neregistrovana, ticha a ucinna zbran byl i duvod pro kusi.
    Jedina otazka: jak to starne. Jakoze za rok vyhniji zbrani za 30k tesneni?
    Vypusteny kohout setri i jen pruzinu (a krom hlavne a pruzin, a chemikalii, co nenahradis... ale co nenahradis na vetrovce?).

    Tu zivotnost bych pocital k cene.

    Nevim jak casto strilis mimo strelnici, ale ja tak 2x mesicne...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Komentar k tomu, ze zena NEUSTALE vyzaduje pravni ramec, a chce vedet podle jakejch kriterii to zkonci. Snazil jsem se ji vysvetlit, ze to nikdo nevi, neni cim se ridit. Vyzkumem v totalitni cine? Nebo 14 dny zavrenych Cech?
    Vzdyt ani nevime, zda to dela imunitu. Nebo snad nekdo prezil druhe nakazeni?

    Pokud jo, hurra se nakazit a muzes sypat do prace, prece... v cem je problem?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prave me vytacis k nepricetnosti; podivej se na to takhle:
    Zavreli jsme vsechno na 14dni, a kdyz do toho ted zacnes rejt ve smyslu “chci chci chci a nevim co”, tak ceho dosahnem? Vsichni schodi rousky, pac si vsichni maji pravo jit zabehat... uz ted to vidis.
    Pritom se nic nezmenilo, netestujem vic, neni nemocnych min lidi, nevymysleli jsme reseni. Jen je to horsi, je daleko vic nakazenych.

    Prijde druha vlna, jak u Spanelske Chripky, jenze uz vsichni budou znat a vedet, ze jim nikdo nesmi nic narizovat, a vubec, vzdyt to nikoho nezabilo, mrdame na to.

    Se rozhlidni, uz ted jsou v parcich stovky lidi, 50% bez rousek, a to i ti, co v parku v zivote nebyli.

    Chces abych sel do openspace, kde sedi dalsich 2500 lidi? Pac jestli jo, mam protebe dobrou zpravu. Cely krizovy stav je NELEGALNI. To samo davno vime. Jen do toho nikdo moc neryl.

    To je jak regulace zbrani, kdyz nikdo neryje do toho, ze vetrovka, ktera skoli divocaka, neni vzduchovka, ktera zastreli tak plechovku, kdo vi, ma moznost mit zbran, kdo ne, ten neni podstatny.

    To Tve chci chci chci bohuzel prevazi, jak psal Flegr. A vis co, v ten moment, kdy prevladne “pravo” tak ja padam z mesta, pac nechci 90% fibrozu, poskozeny ledviny a z 5% mrtvici.

    Na pravo fakt ted seru.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAUNCHER: Je to hezky, ale asi budu kolem jeste ddlouho brousit kvuli te cene (prece jen "nejakou vzduchovku" doma mam, tak budu zkouset, kde me bota tlaci) - kosu jsem kdysi kupoval za 6k
    LAUNCHER: Ano, az se poperu s tim pristupem k cene ...

    OVERDRIVE: No, budu muset jeste hodne premyslet ... malorazku mam, vzduchovkou se zatim smi strilet na zahrade a neni evidovana
    OVERDRIVE: u pumpy bych oobne vyzadoval moznost dobijet zezadu/zespodu/zboku behem strelby ( nejak tam nevidim prislusne otvory - coz nic neznamena u jedne fotky z tohoto uhlu) - stylem vystrelim 3 z 5, je chvilka casu, nacpu tam dalsi a dalsi, vystrelim jeste jednou a docpu do plneho stavu, aniz bych tim nejak moc siboval
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Zas samo dochazime do situace: kde si s tim clovek zastrili, ze
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam