• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Lol!!! To je vtipny, nahackovat si bateku.
    Ste se s Gilhadem hledali ;)

    Najit v jednom auditu 4 ozbrojene linuxare a bastlire, to nezachapes. Pritom se vsude ukazuji IT geekove jako dlouhovlase manicky v batikac (i kdyz Vitex sem vlastne myslim taky chodi a myslim ze Nyx ma taky dlouhy vlasy ;)

    Treba ten konec sveta nakonec zas nebude az takovej pruser, jak na to koukam.

    (Mmchodem, dalsi nevychytavka meho planovani konce sveta: naucil jsem zenu nejake unikove cesty, jak po CssR, tak mimo na ruzne strany, a v dobe Covidu jsou to shodou okolnosti nejpostizenejsi oblasti, tudiz musim zmenit dalsi plan. A to uz me v minulem kole mela za blazna, kdyz jsem ji ukazoval kde se potkame, kdyz by nas neco rozdelilo,... tzn, znova se ukazuje, ze planovat konec sveta se musi chytrej. Blby je, ze pri tomhle nemuzes hrat moc na variace, pokud se chcete potkat bez mozne predchozi domluvy.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ISO 200, 1/50s, f/1.6 (OnePlus 7T Pro). Jinak zhasnute mistnosti. Omlouvam se za zdemolovane a uspinene vsechno mozne, dve deti mmj s tatrovkama, chci aby meli hezke detstvi :-)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jsem si ted vzpomel, jak nejaka postava v nejakem Tarantinovi rika:
    “Gansteri drbou jako baby na trhu.” ;)))

    Az zkonci ta covid blbost, mohli bychom jet nekam na cundr, nebo tak, asi by me to s vama mohlo bavit...

    Akorat, ze to bude tak za 5let, mam dojem :/

    Mmchodem myslite, ze funguji strelnice?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Moje baterka ma samozrejme opensource software Anduril, da se nastavovat a pri trose dratovani i programovat :-)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Muzes toho nechat? Zena me zabije, pokud jeste utratim nejaky penize!

    Jinak mam dalsi termin svatby, 1.5. : 11:45; jestli to zrusej uz potreti, koupim si radej brokovnici ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ted chaldim baterku v lednicce, rozbranou na 4 kusy (hlavice, telo, zadek, baterie). Trosku jsem ji tu prehral na Turbo u jineho testovani :-) Za chvilku bude...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: https://www.aliexpress.com/item/32797486012.html
    Mam tuhle, je zoomovaci. na 3 metry sirka svetla prez 6 metru kdyz je na siroko, na delku paze 3 palce, kdyz je na uzko a v noci na 60metru (na uzko) porad znatelne dobre osviti barak pod normalni poulicni lampou.
    (jo, jasne, ze jsou i lepsi a vykonnejsi, ale tuhle proste nahodou mam i s tou baterkou a nabijeckou)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Moh bys tou baterkou posvitit na neco v byte, treba na delku pokoje (3-5m) a vyfotit to? Prosim pekne, smutne koukam.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: LAUNCHER: K dotazu jak to ma siroky kuzel:

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 1) Netusim cim na nej strika, neni peprak jako peprak.
    2) Nevidim jestli peprak fungoval nebo nefungoval, protoze se utocnik nepokousi nikoho honit. Jak se branit peprakem jsem popisoval nize, v "testu" nic takoveho netestuji.
    3) Co v zivote cloveku funguje, bude dělat dal. Muj vysledek viz nize.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    btw MOraKniv nozik

    The Indestructible Knife | Mora Robust
    http://www.youtube.com/watch?v=fKlcBpKbAvM
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Nektere z mych rozmerove mesich moznosti, cim se branit.

    Peprak Red Sabre, mensi.
    Baterka Lumintop FW4A, siroky kuzel jak hovado, protoze jen led, (skoro) zadna optika.
    Ruger LCP, .380 ACP, pokud je nutna nejmensi mozna zbran.
    Glock 42, .380 ACP, pokud chci nejmensi mozny Glock.
    FN57, 5.7x28, pokud bych potreboval kratkou, co ma potencial na probiti neprustrelky.
    Kapesnicky pro srovnani velikosti.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    uz jsem to nasel, utocnik je SpeCZ ;]

    Test pepřáku
    http://www.youtube.com/watch?v=0QAEytuNqoI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    brmlab ma BOZI logo, situacne

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: hele ta baterka dost zajima. taham ssebou v kapsach dycky celovku, ale prave nejakou hodne vychytanou svitilnu bych potreboval. Akorat to bude hrozne bodovy, ze? Jakoze i ve vetsim uzavrenem prostoru neprehlednes treba celou mistnost, rekneme 4x4 metry, jakoze mas tam ostry kuzel, a zdi uz nevidis, nebo jo?

    Mel jsem takovou celovku jednou, svitila jak drak, ale pri urbexech bylo peklo, pac i na 30m dlouhe chodbe jsi sice videl na druhou stranu ale prehlid jsi dvere na bocich. V mensich prostrorach to bylo asi podobne efektivni, jako svitit si laserovym ukazovatkem a jeste to i oslnovala.

    Baterka je zrovna jedna z veci, co prave furt nejaky zkousim, mam tady asi 6 celovek [doporucuju jeskynasrky/zachranarsky modely od ceskych Fenix]... furt si nemuzu nic vybrat, pritom zrovna pri urbexu nebo zachranarine v sutinach nemit svetlo je blby, a kdyz jebnes hlavou v helme a neprezije to celarna [coz se mi uz 2x stalo], tak mit po kapsach zalozku rozchodne chces. Na ulici je baterka taky super, jak svetlo tak tvrdej kus neceho v ruce.

    Chci chci chci, zajima!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak provedeni:

    Ja peprak v dlani, odjisteny (lidi jsou slepi a tohle v noci nevidi).

    Druha strana agresivni kecy, jestli me chtel profackovat, nebo pokopat, netusim.

    Protoze nejsem zrovna dobry bezec, tak jsem se proste otocil, pepril a couval a pak jsem utekl.

    V te dobe jsem jeste nemel papiry na G, ale i dneska bych zacal peprakem...a baterkou v druhe ruce.

    Mam takovou sikovnou malinkou baterku, akorat to clovek schova do dlane. Baterka ma 3600 lumenu.

    To byste neverili co to udela, kdyz s tim v noci nekomu jednou rukou svitite do obliceje a druhou ho peprite (tohle kombo nevyzkouseno, ale nadeje v to vkladam velke).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jasne, ja nerikam, ze to je k hovnu, to vubec, taky proto to zena nosi v kabelce, a ja v nekterejch kapsach taky.
    jak tady kdysi psal Gilhad ; ber to tak jak rika Shadowrun, vzdycky lepsi castecny kryt nez zadny.

    Jinak ja jsem byl hrozne prekvapeny, jak je v OStrave vlastne bezpecno.
    Kdyz narazis v Praze na cigose, vzdycky neco chce, vzdycky neco vali, ruzny ty sherwoody, karlaky a podobne, tak tam je to kapitola sama pro sebe.
    V Olomoucu je [bejvalo] zas hromada nacku, jako v tom smyslu, ze i poradali najedy na hospody a podobne. Tam jsem dostal asi nejvic, to jim treba v Praze neprochazi, pac funguje ta levicova strana a hardcore.
    Ale musim pochvalit Ostravu, kdy s cigosema zadny problem, fetky se drzi svejch der a kdyz uz na ne pri urbexu narazim, tak dostanou cigo, nebo zbytek rumu a nic se neresi, plesku jsem tady nastesti nejak ve vetsim nepotkal.
    Stodolni se vyhybam obloukem, pac dostat pullitrem od ozraleho polaka jen proto, ze jsi na stodolni... no viz Tve body.

    No moje zena tohle stesti nemela. A klobouk dolu, ze utocnik dostal dik ni pak 3,5 v base, coz neudela kazda, nicmene v nasi domacnosti jsou zbrane pomerne normalni a neni tu myslim nikdo kdo by premyslel 2x.

    Ono taky kdyz chodis s coklem, co ma metr v kohoutku, vicemene nemas moc problemu [tedy krom tech, co nadela cokl]. To je taky bod k dobru...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Hele ja video ani nepotrebuju, ja uz jsem pepril v praxi. A dobry, skoro az ucebnicovy. Ja ustupoval a pepril, dotycny se me chvilku snazil honit, pak lezel.

    A musim se pochvalit, ac plny vzteku, ani jsem do nej ani nekopal.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: kua uz pisu jak kokot, sorry, jsem fakt zrakvenej. jdu si dat 20 az 40.
    Idealne hodin spanku, ale to se nestane.

    Jak jsem psal, ze malo spim, tak ja uz fakt nevim, tentokrat jsem udelal vsecko dobre, makal jsem u kompa, pak na zahrade, pak si dal 2 panaky, otevrene okno, prijeme, a usnul jsem treba v 10... no a pak spolubydlici pustila ven psa, ktery zacal ve 2 rano stekat pod mojim oknem... ok, spim dal [o hodinu pozdej], rano domluvene, ze pozde "prijdu" [delam z domu] do prace, pac se potrebuju vyspat. No nezachapes, v 7:00 presne nam silnicari zacali brousit cestu pod oknem, nejdriv ji rozrezali kotoucem, pak zhoblovali jakousi mrdko, a pak do toho vyklopily hromadu kaminkoveho asfaltu a udusavali to takovym dunicim mikro-parnim valcem asi s priklepem, nebo co.
    V 9:00 presne meli hotovo, a ja mohl v klidu do prace ;]

    JDU SPAT! Nebijte se a nebojte se ;]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Sebeobrana utocnou puskou je proste ten nejpadnejsi "argument", co muzes proti druhe strane vzit do ruky.

    Kamarad v Jizni Africe ma jeste par dalsich vychytavek, napr pletivo pod proudem na pude; chodby domu zadymovane na tlacitko... Ale i pro nej je utocna puska zaklad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam