• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: legalnim kombinacim = pripadnym legalnim komplikacim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ja teorii znam, i praxi. Navic se to uci, furt dokola. Na me pan i dost kricel i jen, kdyz jsem se otocil mimo...
    Videl jsi nekdy pani, ktera po 20 letech co ma ridicak, tak sedne do auta?

    Adela umi se zbrani zachazet: na strelnici.

    Nechci bejt pica, ale videl jsi nekdy jak holky hrajou fotbal, nebo hokej?

    Proc je to uplne jina hra? Ze maj jinde teziste? Ze jsou slabsi? Min agresivni?

    Ne. Proste se chovaj pro me neintuitivne, jinak strategizujou, maji jine zamery.

    Fakt! To je jak s tim peprakem. Teorie je super, ale praxe jina.

    Chlap zas ma problem naliskat zenske (kdyz neni kokot, nebo ozralej), zenska (kdyz neni jina) nepujde do chlapa s boxerem.


    Tak to je, videl jsem to x-krat.

    Adela ma treba vynikajici koordinaci, roky jezdeni na koni, roky jogy, treba naprosto paradne ridi.

    Ale kdyz veme do ruky palnou, chci byt v ten moment jinde.

    To je proste praxe. Snazim se ji to naucit s airsoftkama, jenze ona to “nechce delat”, “proc”... k cemu rozborka, k c eu hlidat ukazovak.

    Ona to proste nechce delat.

    A ja ji rozumim, nenutim ji do toho.

    Nepodal bych ji zbran s munici nikde, mimo strelnici.


    To je proste fakt. Zatim, a pokud se veci neposerou, bude mi branit mit doma zpalnou. Ale malorazky schvalila.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAUNCHER: Jsme v OVERDRIVEim auditku, tedy na hranici dneska a postapo, kdy na jednu stranu resi preziti zhrouceni civilizace, na druhou si kvuli legalnim kombinacim na (ne)legalni vylety na opustena mista radeji nebere ani nebezpecne vypadajici predmety. Cili trojmezi legality, mirne nelegality v mezich zakona a doomu :)
    Dostupnost spolehlive neregistrovane a nedohledatelne palne zbrane dnes je problem, v doomu flaska vodky, nebo rana sekeromlatem :)
    mag do cehokoli vetsinou nenasbiras po zemi v beznem urbexu (at uz to presne znamena cokoli), ale podle fotek o sutry a kusy cihel/betonu tam nouze neni :)
    Vaha dvou kusu provazu je jeste minimalnejsi, pouziti univerzalnejsi :)
    Encumbrance v RPG je kombinace vahy a rozmeru (nepojapnost) - do baglu za 2 zlate das v pohode 5kg kladivo, ale uz ne 250kg kovadlinu, nebo 5kg magickych svitku (po 10g kazdy i s peceti) - omezuje, co postava je schopna pricetne unest
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Planujes ji? :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Uvidis ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Prst na spoust - strilis. Neches strilet - prst pryc ze spouste.

    Aby to mohlo strilet, tak naboj v komore. Prvni naboj se do komory presouva ze zasobniku natazenim zaveru. Ulozeni zbrane - vyndat mag, natahnout zaver 2x aby byla jistota ze neni naboj v komore spolu s vizualni kontrolou komory. Prsty strcit mechanicky do diry po zasobniku, aby se pestovala pamet ze tam mag neni. Zbran polozit hlavni do bezpecneho smeru.

    Pojistka v tomhle dela bordel a naopak je doporucovano zacatecnikum, pokud neni k dispozici jina zbran na trening bezpecnosti, tu pojistku zalepit v pozici odjisteno. Coz prosimvas nikdy nedelejte, pouzijte vzdy vhodnou zbran na vhodny trening.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Teda tak, luxusni ctvrt, ale o 3 ulice dal geto. I kdyz ne uplne Lunik, abych to popsal.

    Proste Vinohrady uprostred “stareho” Karlina, Smichova a tak...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmochodem necekana vlastnost respilonu. Ta pestucka ma dobrej efekt.

    Zijem u vyloucene oblasti. Jakoze luxusni ctvrt plna zaslouzilych stbaku a komancu, mozna horniku.

    Kdyz zacne byt teplo, zacnou nejdriv obchazet zahrady cikanske deti, kdyz mas otevrene okno, nakukuji do baraku.

    Vykradacky kulen, garazi...

    Vlastne krom naseho baraku (5psu) uz vsechny okolo vykradli.

    Cikanske zeny a starsi haranti pak zkousej takove to “pane, nedal byste vodu”, typu pust me do baraku, at se kouknu.

    Ted jsem si sel ven pro tabak a dve cigosty me chtely oslovit, ze cigarko by nebylo... vykladani z ruky, proste.

    Stal jsem k nim zady, otocil jsem se, v respilonu, a bylo uplne videt, jak se shrbily a daly zpatecku.

    Fakt to pusobi agresivne.


    Jinak tohle je prave duvod, proc neverim v palne. Copak budu strilet po decku, co mi leze z okna loznice?
    Ja fakt nemuzu.

    Spolubydla na to ma bic, honackej. Tomu rozumim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Neni vubec pravda. Naopak komplikovana zbran zacatecnika mate. Glock a vsechny strikery jsou vysvetlitelne behem 5 minut a dale se jen vse dokola trenuje.

    S dovolenim jsem odvedl dost lidi ke zbrojaku a zaroven nevim o nikom kdo by se tomu venoval a tvrdil to co ty.

    Dojmy vs pojmy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Uvedomuju, ale vim ja to pusobi na holky a na lamy. Z nejakeho duvodu maji respekt, nevim jak to popsat. Navic je tam jednoducha vizualni kontrola, zadna cervena tecka, jen prazdne komory. Co poznas na glocku, kdyz ho vemes do ruky, cervena tecka?
    Pak natahne zaver, misto aby zkontrolovala naboj v komore, pak si vzpomene, ze vlastne chtela vyhodit zasobnik, a mezitim si s tim miri na koleno... ne fakt uz jsem to videl a ne jednou.
    Rek bych, ze jsem to kdysi i sam delal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak btw ta Ruger 10/22 je s tlumicem paradne ticha, clovek ani nemusi mit sluchatka. Ale zrovna ja teda nemam a neplanuji 10/22, viz muj vztah k malorazkam v CR popsany nize. Nic proti gustu ale, chapu a pro jine to vyuziti ma vyborne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GILHAD: "hluk" - Fair enough, tezko soudit co je jak hlucne ze zbrani co nemam (hlucne pri pouziti, hlucne ve forme zranene druhe strany). Moje zbrane urcite jsou hlucne a to i kdybych na ne dal hypoteticky tlumic. V realnem svete, mimo akcni filmy, ma tlumic utlum o ~14 az ~43 decibel, tzn porad to bude velmi hlucne.

    legalita - jak kdy jak co, fair enough

    dohledatelnost zbrane - ghost guns s 1) rozvojem internetu a 2) poklesem cen prumyslovych stroju nejsou problem, ale ja nastesti toto resit nepotrebuji

    dostupnost zbrane - Vojak se stara, vojak ma

    munice - Prijde mi vyrazne pohodlnejsi v kapse nosit 30rds mag do FN Five-seveN, nez 30 kamenu.

    vaha - Ruger LCP a Glock 42 minimalni, dale to trosku neprijemne roste

    encumberace - nevim co znamena :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Pojistka - Uvedomujes si, ze ten revolver nema pojistku a jeste ke vsemu ma "vzdy natazeny zaver"? :-))

    Kratkou s pojistkou nechces, v beznem opravdovem zivote je vyrazne nebezpecnejsi nez zbran s pojistkou. Ale to nepochopi clovek co s tim nema delsi praktickou zkusenost a je zbytecne "predem" vysvetlovat proc tomu tak je. Ty argumenty proti nevypadaji na prvni pohled dulezite, ani na ten druhy. Ale praxe ukaze a ozrejmi.

    Rekneme, ze jsou zavazne duvody, proc se kratke s pojistkou skoro v civilu neprodavaji a proc treba me neni znam zadny strelec, ktery by pro civilni vyuziti preferoval kratkou s pojistkou.

    I bylo zabavny sledovat skupinku lidi, se kterou jsme vice mene nastejno zacinali strilet. Bylo nas tak pul na pul, lidi co chteli kratkou s pojistkou a bez pojistky. Dneska vsichni bez pojistek.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ad "Adela" a do urcite miry i ty - Cloveku co k tomu nema vztah a co je z meho pohledu ohledne zbrani chaotik, zbrane do rukou nepatri. A je zbytecny a rekl bych i nebezpecny to "lamat pres koleno".

    Tohle se muze menit v case. Nekdo nema vztah ke zbranim zadny a postupne se osmeli a vztah si vybuduje. Ale to nic nemeni na tom, nekoho do neceho nutit.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAUNCHER: To je zase jiny use case :)
    (hluk, legalita a dohledatelnost zbrane, dostupnost zbrane/munice, vaha a encumberace ...)
    Cim vic vis a mas, tim vetsi vyber a lepsi moznost optimalizovat pro danou situaci (nebo improvizovat pri zvrtnuti se situace)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Taky ne, ale hlavni trik je, ze si nejdriv chces co nejrychleji zlomit vaz, takze uzel pod bradu a dostatecnou vysku volneho padu. Nekde jsem videl anglicke tabulky, kolik na jakou vahu a konstituci, aby to bylo humanni (ty popravy), ale kdyz das 10+ metru (pro tebe no problem), tak nemusis nic resit, pri nejhorsim tam bude klasika Erben - Vodnik - jedna hlava bez telicka a telicko bez hlavy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vis jak jsem tu daval ten obrazek pokoje?
    Tak ty lebky z hnatama jsou tam proto, ze jsou tam jedovate a horlave chemikalie, kontaminovane naradi a podobne.

    Kdysi A maminka rekla, ze ma zena povazuje svet za kouzelne misto, plne koniku, jednorozcu a pres vsechno, co zazila, tak domov za bezpecne misto.

    Musel jsem jasne oznacit vse nebezpecne, pac je to pravda.

    Velke nabite kondenzatory jsem odstranil ze zivota uplne ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Sak az to pujde, si zvany na svatbu, a muzem si potom jit misto libanek zastrilet, uvidis. Je to sranda ;)

    Zaujalo me, ze do te .22 je ochotna fakt jit, ono ji to asi jako i bavi, jen stejne jako ja, si moc neumi predstavit, proc... ona zas jako investovala milion do koni, ted to same cpe do psu, a ve vsem co dela se dostava na mezinarodni mistrovstvi.

    Proste je ten typ: kdyz uz cokoliv, tak do naprosteho mozneho maxima.

    Proto pokud si poridi malorazku, mam jistotu, ze budu mit s kym strilet. To by me bavilo.
    Po lese chodim s fotakem a psem.
    Ani s tou kusi u nas nesmis lovit, takze...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Mnou navrhnute vyuziti jsem promazal ;)

    Ja furt verim, ze puska proste zustane doma “nad krbem”, ale kdyz by nebylo v supermarketech maso...

    Zeleninu tim proste nezasadis, a nejsem ani fanda tohohle.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ono takhle: Adela odmita strilet po zviratech, ac ma lovecke zkousky/lovecky listek; muj tchan ma doma zbrane v cens nekolika aut, a mistnost na trofeje.
    Popravde nevidim duvod kupovat domu dalsi pusku (plnokrevnou), snad krom kratsi brokovnice (autoload, mozna pumpu), kdyz uz jako post apo.

    Zas kdyz vidim, jak Adela zachazi se zbranema, je naprosto jasne, ze bych ji v zivote nesveril ani nic z meho nouzoveho zavazadla.

    Ona je trochu ten typ, ze kdyz bys potreboval fakt lovit, poztraci ti sipky a pak se bude divit, kde zapomela kusi.

    Kratkou palnou vubec. Mozna tak revolver, pac je to dost otravny, aby se s tim nejdriv musela neco naucit.

    Glocka bez pojistky? V zivote.


    Takze jako puska na hrani a pistole na hrani, aby se s tim fakt naucila zachazet, ziskala takove nejake normalni navyky, a nechovala se ke zbranim jak trigger happy hippie, nebo naopak jak holka, co ji to smrdi a boucha to.


    Jako ona je hrozne sikovna, ale vis jak clovek ridi, kdyz vyleze z autoskoly? Jo, a tohle je ono, navic po 10 letech od ridicaku.


    A fakt jit dat par tisic ran .44mag? ;))))) za a po 10 vystrelech muzem jit oba domu, za druhe: kdo to ma furt platit ;)
    Navic az budu potrebovat nicit materialy, urcite sezenu .50, treba uz budou volne k prodeji ;))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam