• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejvtipnejsi je:


    Bachir Gemayel was the legally elected president, but he was a partisan Maronite Christian and covert associate of Israel.

    Proste obdoba Jugosky. Obcanske valky jsou proste hnus z valek nejhnusnejsi.

    Jak treba psal Petr Pavel v zivotopise: to tak chlapi na 14 dni jeli na frontu, pak se na tyden vratili domu, hrali si s detmi, popijeli se sousedy, a pak se zas sbalili, a co tam tem svym spusedum pak delali, o tom nikdo nemluvi.

    V knize Vysetrovatel, ktera popisuje cestu kriminalisty z prahy 10 az po zatykani Milosevice, tak tam se o tom mluvi dost podrobnej, ale princip je stejny.

    Uz nekolikrat jsem psal, ze jsem si v 90.kach vubec nebyl sto uvedomit, proc je v kazdych zpravach valka na Balkane, a dnes zas nejsem moc schopen odhodlat se k tomu, abych jel do Chorvatska na dovolenou, ac je to hloupy postoj.

    Taky uz jsem psal, ze jsem makal v Ostrave s bandou srbu, chorvatu, z veteranem a pozdej vojenskym zbehem, ktery zustal dobrovolne v Sarajevu, kdyz jej uzavreli (procpal se blokadou dovnitr, v te dobe uz byl zbeh, a byl na Nemecke hranici, jenze mel v Sarajevu byvalku a jeji matku. Nikdy nechtel mluvit podrobnej. Kazdopadne bitka se nikdy nestrhka, ale kdyz treba jeden prisel v triku s obrazkem vodarny, a ostatni na nej zacali zle koukat, dozvedel jsem se, ze ta vodarna byla kvota, kterou nachvili obsadili vsichni, a je to tak i provokace, ale hlavne vzpominka).

    Jednou jsem chtel od kolegy, at mi priveze ty zbranove dily, ktere jsou problem, kazdy mesic kus.

    Rozsirily se mu oci a dospelej chlap zacal brecet a malem se sesypal.

    Uz nikdy jsem se s nim o tom ani o valce nebavil.

    Mmchodev v 35 vypadal tak na 65, a je to vynikajici sitar, daleko prevysujici me skilly.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pisnicka “I bombed in Beirut” a prave ten neuspesny lov na auto, je napriklad vysvetlena tady. Jsou tam pak odkazy na Libanonskou obcanskou valku, pokud by nekoho zajimaly opravdove udalosti, kdo to byl ten Bashir, do jakeho rozstrileneho mesta prichazeji a podobne.


    1983 Beirut barracks bombings - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/1983_Beirut_barracks_bombings

    Jinak existuji varianty tehle pisnicky, treba I bombed in Viet Nam, nebo I bombed in Korea, ale s jinymi konotacemi. Je videt, ze autor Valciku s Basirem si dal praci a o valkach v 2.polovine 20.dt, o kterych se deti neuci v dejepise, tak si zjistil docela dost.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdo nevidel, a chce fakt zly sny (nekoho jinyho), tak Walz With Bashir, je to fakt dobre.

    Uvodem celeho filmu je, ze autorovi se zdaji zle sny a nepamatuje si, co delal v Izraelske armade. Zacne hledat svoje byvale kamarady a spolubojovniky a vyptavat se jich, co si pamatuji.

    Protoze vsechny deje a postavy ve filmu jsou skutecne, ale lide nechteli mluvit na kameru, rozhod se, ze to natoci jako animovany film.

    Valka ve vsech jejich podobach, hlavne te absurdni.
    Je to dost symbolicke, vylodi se treba na plazi, zalehnou a strili, a vedle nich v pisku lezi flaska od cocaColy, nebo sceny, kdy se zacne strilet, tak uleti cast jednotky svejm vlastnim, nebo jak se snazi znicit jedno auto s teroristy a trefi pulku mesta, jen ne to auto.

    Zaverecna scena, kdy se to nachvilku prepne do ne-animovane dokumentarni podoby a oko kamery kouka na vyvrazdene civilisty, ktere vlastne celou dobu jakoze chranili... ne, ze by se jednotkam UN nevedlo v Jugoslavii podobne, ze

    Ten film neboli, ne v prvnim planu, nevydira, nechce po cloveku citovou investici, a pak se v hlave rozpada, jak pomalu pusobici jed. Na nektere sceny vzpominam znovu a znovu. Treba jako prvni myslenku po probuzeni z nocnich mur

    Ale dejte si. Fakt je to dobry film:


    This is not a Love Song (Waltz With Bashir).wmv
    This is not a Love Song (Waltz With Bashir).wmv
    http://www.youtube.com/watch?v=vmsHIQ8fGfM


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle


    Waltz With Bashir Opening Scene
    http://www.youtube.com/watch?v=OApxExSkkTw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole, taky vas napadlo, co delaj Amici v Afganu a Iraku a mezi Kurdama a Turkama?

    Nase mise jsou myslim aspon castecne stazeny, ale jak to kua ted zasobujou.

    Co sem tak slysel po NATO traingu tusim na SK tehda, tak, ze kdyz zapadni armady nemaj logistiku, neimprovizujou, sednou si a cekaj, az prileti letadlo.

    Jenze litaj tyhle letadla ted? (Spis asi jo, ale...)

    To same Francouzi treba v Mali nebo ti, co nejsou v Libii.
    Jak to ted maja? Pro armady karanteny nic? Maj neporuseny i retezce logistiky na mise? Jako asi jo, snad to neni az tak krehke, ale uvazoval sem, ze by si taky kluci mohli dat anabazi z vychodni fronty, treba.

    To nic, to nic.

    Uz tyden se mi zdaji veci: dnes jsem se pres hranici koukal do tureckeho koncentraku (a neslo to fotit), o sen predtim na me a pozdej na nas dum zautocila smecka psu, vcera se mi zdalo o unosech a vrazdach... a to xakru nectu zpravy (teda ne ty sekundarni a tercialni), kopu doma v zahrade a nepremejslim nad nicim vic, nez mychanyma vajickama.

    Jak jsem se rano vzbudil, doslo mu, co byl Boazuv sen (Valcik z Basirem, jak jej v uvodni scene pronasleduji smecky psu) vlastne za hroznou nocni muru.
    Me to pri koukani na ten film netrklo (taky az pozdej jsem pochopil, ze byl v te casti jednotky, ktera strilela psi, aby pri utoku nestekali).

    Dnes se mi zdal podobny sen, a byla to nocni mura, fakt ze jo. Na Valcik s Basirem jsem si vzpomel hned prvni ranni myslenkou.

    Bezva:/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jsem rikal, ze to ma vic pouziti. ;)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Proste: chcest ty stejny materialy co pouzival Hiro Onoda :-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Dobry jsou bible v miniaturnim formatu od gideon. Nekteri vezni do toho balili cigara :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samotne smlouvy uz existuji, ale z telefonu se nemuzu dostat za “internal server error”, zajimalo by me, co koupili a i specifikace...

    Veřejné zakázky Základní balíčky pro přežití SERE/MRI - Výbava balíčků pro přeži
    https://www.verejna-soutez.cz/...rofileId=913&user=&token=&uuid=03d32cce-b098-11e8-860f-002655ffd6c8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Anagram generator si budu muset napsat sam, Lumbi je treba Lubim, a to ignoruje, pac tvori podle Eng grammar... patram dal.
    Co je sakra Lakel Lumbi?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: I kdyz zabiji jen zmetky “all bum like”?

    Fakt nevim.

    Kdyz bych potkal Zambocha, chtel bych vedet, co chtel timhle jmenem rict..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky vas sere, ze co je to za jmeno Lakel Lumbi? Tedy sileny absolutni zabijak z Konias : Vlk Samotar?

    Na prvni pohled je to anagram, tak dlouho jsem se s tim moril, az jsem prisel na to, ze moc LL muze vest jen ke Kill, A by mohlo odkazovat k necemu jake Able Kill... jen nevim, proc by to nemelo byt opravdovym vyrokem, kdyz uz je to jmeno postavy nahovno, tak proc nerict Able To Kill All, treba... ale nepasuje, nakonec jsem to prohnal generatorem anagramu, ze zoufalstvi, a stejne furt nevim...

    Jedine smysluplne “am bull like”... ze by?

    A Umbel Kill
    Bake Mi Lull
    Beak Mi Lull
    Bleak I Mull
    Bleak Ill Um
    Bleak Ill Mu
    Bale Kill Um
    Bale Kill Mu
    Able Kill Um
    Able Kill Mu
    Label Ilk Um
    Label Ilk Mu
    Balk Emu Ill
    Baulk El Mil
    Baulk Ell Mi
    Baulk Em Ill
    Baulk Me Ill
    Alb Mule Ilk
    Alb Emu Kill
    Lab Mule Ilk
    Lab Emu Kill
    Ball Like Um
    Ball Like Mu
    Ball Emu Ilk
    Album El Ilk
    Lake Bi Mull
    Lake Bill Um
    Lake Bill Mu
    Lake Bull Mi
    Lake Bum Ill
    Leak Bi Mull
    Leak Bill Um
    Leak Bill Mu
    Leak Bull Mi
    Leak Bum Ill
    Kale Bi Mull
    Kale Bill Um
    Kale Bill Mu
    Kale Bull Mi
    Kale Bum Ill
    Make Bi Lull
    Ale Bulk Mil
    Ale Bum Kill
    Lea Bulk Mil
    Lea Bum Kill
    Ail Bulk Elm
    Mail Bulk El
    Mali Bulk El
    Aim Bulk Ell
    Aim Bull Elk
    Auk Bell Mil
    Auk Bill Elm
    Auk Limb Ell
    La Bike Mull
    La Umbel Ilk
    La Lube Milk
    La Blue Milk
    La Bilk Mule
    La Bulk Mile
    La Bulk Lime
    La Bull Mike
    All Bilk Emu
    All Bum Like
    Lam Lube Ilk
    Lam Blue Ilk
    Lam Bulk Lie
    Lam Bulk Lei
    Maul Be Kill
    Maul Bilk El
    Maul Lib Elk
    Alum Be Kill
    Alum Bilk El
    Alum Lib Elk
    Am Bike Lull
    Am Lube Kill
    Am Blue Kill
    Am Bull Like
    Ma Bike Lull
    Ma Lube Kill
    Ma Blue Kill
    Ma Bull Like
    A Be Ilk Mull
    A Bell Ilk Um
    A Bell Ilk Mu
    A Bi Elk Mull
    A Bilk Ell Um
    A Bilk Ell Mu
    A Bill Elk Um
    A Bill Elk Mu
    A Bulk El Mil
    A Bulk Ell Mi
    A Bulk Em Ill
    A Bulk Me Ill
    A Bull Elk Mi
    A Bull Em Ilk
    A Bull Me Ilk
    A Bum Elk Ill
    A Bum El Kill
    A Bum Ell Ilk
    Balk Ell I Um
    Balk Ell I Mu
    Alb El Ilk Um
    Alb El Ilk Mu
    Lab El Ilk Um
    Lab El Ilk Mu
    Ball Elk I Um
    Ball Elk I Mu
    La Be Kill Um
    La Be Kill Mu
    La Bilk El Um
    La Bilk El Mu
    La Lib Elk Um
    La Lib Elk Mu
    La Bulk El Mi
    La Bulk Elm I
    La Bum El Ilk
    All Be Ilk Um
    All Be Ilk Mu
    All Bi Elk Um
    All Bi Elk Mu
    All Bulk Em I
    All Bulk Me I
    All Bum Elk I
    Lam Bulk El I
    Am Bulk Ell I
    Am Bull Elk I
    Ma Bulk Ell I
    Ma Bull Elk I


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo a do hor bavlna - vubec!!! Umres, zmrznes, roztecou se ti nohy vlhkem. Vlna. (Taky nehori, mmchodem)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak dalse tema jsou hadry:
    Rad bych zkombinoval maskac s dobrejma matrama a hi-tech kvuli vaze a vlhkosti, ale vysledek mam zatim jen jeden. Od brzkeho podzimu do brzkeho leta chces kozeny kalhoty, kozeny boty (kdyz fakt musis mokry louky, lov a tak, tak dobry gumaky).
    Pri padech, skrabackach a bitkach chces dobrou kozenou bundu a do toho vseho chces mega drahej merino rolak, nebo ruzny vychytany pradla. Na fest chcani chces proste poradnou plastenku co prikreje i bagl.

    Vysledek : tezky a drahy jak pica od hezke sousedky.

    Vsechny ty goretex, nilon a podobny lehky a voduvzdorny vycytavky, krom stanu:

    - susti to kurva... jakoze SUSTI TO KURVA!!! Pokud stravis 30h cekanim na zvire, mimo pachovou stopu, mas natazeno... a pak se ohnes ke spousti a ono to zasusti (samo mluvim o foceni), to bys KURVA VYLETEL ZE VSECH TECH GORTEXU A KOPAL DO HLAV
    - kdyz hodne prsi a potrebujes vesti polochy, tak igelit, a to klidne z beden z lodi, je proste kamos. Tahat ssebou 30m^2 gortexu je picovina, igelit nekde lezi (teda v EU spis nekde vyrazis okno nebo prolezes na pudu, senik a tak... ale Balkan?)
    - zadny hi-tech neni nehorlavy... sorry, ale k cemu je mi bunda, kterou prpoalim 10x za 10cundru jen proto, ze se staram o ohen
    - plasty se blbe spravuji... to co zalepim kobercovkou na roztrzene kuzi, neopravim bez lat dobre na *tex a spol
    - nedrzi to, kdyz je fakt kurva voda nebo vitr... gumaky nenahradis pohirkou s membranou...
    - je to neumerne drahe
    ...

    Kuze, kuze, kuze. A igelit, gumaky.

    Je to tezke, ale dostupne a postradatelne (tedy ty plasty, kuze ne).
    Mam katata uz asi po 100 sesita, v nouzi i nozem a dratem, krvacel jsem do toho, necistim to, moc to neimpregnuju, obcas vosk/olej a horkovzduska.

    He to tezke, je v tom horko, ale mam dojem, ze nemame misto kuze gore-tex z konkretnich duvodu!
    Do mrazu: kozichy!!! Proto mam na zemi v celem byte kravy. Dokud nic, je to koberec, kdyz neco? Je to kabat.

    Je to tezke, to je fakt, ale nepotrebujes 100 vrstev, nehori to, promoka to pomalu a nenici se to...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vic fakt nemam, jeste pred barakem Citroen Xara 2l diesel, combi, ke kteremu nemam ridicak
    A psa.

    Taky dceru, jeji mamu, Adelu, a klice asi od 20 baraku v ruznych zemich

    Howg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaha, tak uz i pod 500,-; kdo nebyl v zemi, jejimuz jazyku nerozumi treba rok, pred tim, nez vsechny knizky slo cist v telefonu a stahnout z netu, ten chape. To je jak sachy, kostky a karty (karty si vyrobis, kostky hur)

    Bible, překlad 21. století (hnědá) - neuveden » Booktook.cz
    https://www.booktook.cz/...wA6GpwNTe4eWX0VQ1wFD1UKwQ1HnLI6tft5pGH-E4dw2aNbmwZmJlunBDqcBoC7B4QAvD_BwE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kecam!!! Meste jedna vec. Mam v tom celem velmi lehkou ale kompletni variantu toho, cemu rikate Bible.
    Ma to mnoho uziti, a da se to cist i 20 let a navic furt znova.
    Konkretne vydani pro 21.stoleti (jo, vim, ze je to spatny preklad), vazany v kuzi. Vazi jako nuz, stoji jako DRAZSI nuz (2.500,-?)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A to je tak veskere me Vlastnictvi. Doufam, ze k tomu pribude malorazkova puska i pistole (chapu namitky, ale mam jistou zkusenost, a nedam 30 za FN, pac je nemam, navic - ammo a jeho dostupnost).

    Takove veci jako varic, koncice, esak, zakladni naradi, sekera. To uz tu probehlo.

    Kdyz dnes bude horet, a vemu jednu bednu, zadny klice a 30l bagl, vydrzim rok.

    Ale priznavam, ze budu menit, krast, lhat a podvadet. Coz nedelam uz 10 let, ze zasady.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Na urbexy se vyplati OTEVRENY!!! (Nechces ho davat cely, pokud nemusis) karton levnych cigar a placka az dve rumu.
    Cloveku to vyresi hromadu problemu, pripadne to vymeni nekde za cokoliv.

    Samozrejmosti na cundry je sul, koreni, kafe a caj. Samozrejme lzicka na krk nebo do boty, im hlubsi, tim vic se najis, kdyz je spolecnej hrnec, zejo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam