• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky vas sere, ze co je to za jmeno Lakel Lumbi? Tedy sileny absolutni zabijak z Konias : Vlk Samotar?

    Na prvni pohled je to anagram, tak dlouho jsem se s tim moril, az jsem prisel na to, ze moc LL muze vest jen ke Kill, A by mohlo odkazovat k necemu jake Able Kill... jen nevim, proc by to nemelo byt opravdovym vyrokem, kdyz uz je to jmeno postavy nahovno, tak proc nerict Able To Kill All, treba... ale nepasuje, nakonec jsem to prohnal generatorem anagramu, ze zoufalstvi, a stejne furt nevim...

    Jedine smysluplne “am bull like”... ze by?

    A Umbel Kill
    Bake Mi Lull
    Beak Mi Lull
    Bleak I Mull
    Bleak Ill Um
    Bleak Ill Mu
    Bale Kill Um
    Bale Kill Mu
    Able Kill Um
    Able Kill Mu
    Label Ilk Um
    Label Ilk Mu
    Balk Emu Ill
    Baulk El Mil
    Baulk Ell Mi
    Baulk Em Ill
    Baulk Me Ill
    Alb Mule Ilk
    Alb Emu Kill
    Lab Mule Ilk
    Lab Emu Kill
    Ball Like Um
    Ball Like Mu
    Ball Emu Ilk
    Album El Ilk
    Lake Bi Mull
    Lake Bill Um
    Lake Bill Mu
    Lake Bull Mi
    Lake Bum Ill
    Leak Bi Mull
    Leak Bill Um
    Leak Bill Mu
    Leak Bull Mi
    Leak Bum Ill
    Kale Bi Mull
    Kale Bill Um
    Kale Bill Mu
    Kale Bull Mi
    Kale Bum Ill
    Make Bi Lull
    Ale Bulk Mil
    Ale Bum Kill
    Lea Bulk Mil
    Lea Bum Kill
    Ail Bulk Elm
    Mail Bulk El
    Mali Bulk El
    Aim Bulk Ell
    Aim Bull Elk
    Auk Bell Mil
    Auk Bill Elm
    Auk Limb Ell
    La Bike Mull
    La Umbel Ilk
    La Lube Milk
    La Blue Milk
    La Bilk Mule
    La Bulk Mile
    La Bulk Lime
    La Bull Mike
    All Bilk Emu
    All Bum Like
    Lam Lube Ilk
    Lam Blue Ilk
    Lam Bulk Lie
    Lam Bulk Lei
    Maul Be Kill
    Maul Bilk El
    Maul Lib Elk
    Alum Be Kill
    Alum Bilk El
    Alum Lib Elk
    Am Bike Lull
    Am Lube Kill
    Am Blue Kill
    Am Bull Like
    Ma Bike Lull
    Ma Lube Kill
    Ma Blue Kill
    Ma Bull Like
    A Be Ilk Mull
    A Bell Ilk Um
    A Bell Ilk Mu
    A Bi Elk Mull
    A Bilk Ell Um
    A Bilk Ell Mu
    A Bill Elk Um
    A Bill Elk Mu
    A Bulk El Mil
    A Bulk Ell Mi
    A Bulk Em Ill
    A Bulk Me Ill
    A Bull Elk Mi
    A Bull Em Ilk
    A Bull Me Ilk
    A Bum Elk Ill
    A Bum El Kill
    A Bum Ell Ilk
    Balk Ell I Um
    Balk Ell I Mu
    Alb El Ilk Um
    Alb El Ilk Mu
    Lab El Ilk Um
    Lab El Ilk Mu
    Ball Elk I Um
    Ball Elk I Mu
    La Be Kill Um
    La Be Kill Mu
    La Bilk El Um
    La Bilk El Mu
    La Lib Elk Um
    La Lib Elk Mu
    La Bulk El Mi
    La Bulk Elm I
    La Bum El Ilk
    All Be Ilk Um
    All Be Ilk Mu
    All Bi Elk Um
    All Bi Elk Mu
    All Bulk Em I
    All Bulk Me I
    All Bum Elk I
    Lam Bulk El I
    Am Bulk Ell I
    Am Bull Elk I
    Ma Bulk Ell I
    Ma Bull Elk I


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo a do hor bavlna - vubec!!! Umres, zmrznes, roztecou se ti nohy vlhkem. Vlna. (Taky nehori, mmchodem)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak dalse tema jsou hadry:
    Rad bych zkombinoval maskac s dobrejma matrama a hi-tech kvuli vaze a vlhkosti, ale vysledek mam zatim jen jeden. Od brzkeho podzimu do brzkeho leta chces kozeny kalhoty, kozeny boty (kdyz fakt musis mokry louky, lov a tak, tak dobry gumaky).
    Pri padech, skrabackach a bitkach chces dobrou kozenou bundu a do toho vseho chces mega drahej merino rolak, nebo ruzny vychytany pradla. Na fest chcani chces proste poradnou plastenku co prikreje i bagl.

    Vysledek : tezky a drahy jak pica od hezke sousedky.

    Vsechny ty goretex, nilon a podobny lehky a voduvzdorny vycytavky, krom stanu:

    - susti to kurva... jakoze SUSTI TO KURVA!!! Pokud stravis 30h cekanim na zvire, mimo pachovou stopu, mas natazeno... a pak se ohnes ke spousti a ono to zasusti (samo mluvim o foceni), to bys KURVA VYLETEL ZE VSECH TECH GORTEXU A KOPAL DO HLAV
    - kdyz hodne prsi a potrebujes vesti polochy, tak igelit, a to klidne z beden z lodi, je proste kamos. Tahat ssebou 30m^2 gortexu je picovina, igelit nekde lezi (teda v EU spis nekde vyrazis okno nebo prolezes na pudu, senik a tak... ale Balkan?)
    - zadny hi-tech neni nehorlavy... sorry, ale k cemu je mi bunda, kterou prpoalim 10x za 10cundru jen proto, ze se staram o ohen
    - plasty se blbe spravuji... to co zalepim kobercovkou na roztrzene kuzi, neopravim bez lat dobre na *tex a spol
    - nedrzi to, kdyz je fakt kurva voda nebo vitr... gumaky nenahradis pohirkou s membranou...
    - je to neumerne drahe
    ...

    Kuze, kuze, kuze. A igelit, gumaky.

    Je to tezke, ale dostupne a postradatelne (tedy ty plasty, kuze ne).
    Mam katata uz asi po 100 sesita, v nouzi i nozem a dratem, krvacel jsem do toho, necistim to, moc to neimpregnuju, obcas vosk/olej a horkovzduska.

    He to tezke, je v tom horko, ale mam dojem, ze nemame misto kuze gore-tex z konkretnich duvodu!
    Do mrazu: kozichy!!! Proto mam na zemi v celem byte kravy. Dokud nic, je to koberec, kdyz neco? Je to kabat.

    Je to tezke, to je fakt, ale nepotrebujes 100 vrstev, nehori to, promoka to pomalu a nenici se to...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vic fakt nemam, jeste pred barakem Citroen Xara 2l diesel, combi, ke kteremu nemam ridicak
    A psa.

    Taky dceru, jeji mamu, Adelu, a klice asi od 20 baraku v ruznych zemich

    Howg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaha, tak uz i pod 500,-; kdo nebyl v zemi, jejimuz jazyku nerozumi treba rok, pred tim, nez vsechny knizky slo cist v telefonu a stahnout z netu, ten chape. To je jak sachy, kostky a karty (karty si vyrobis, kostky hur)

    Bible, překlad 21. století (hnědá) - neuveden » Booktook.cz
    https://www.booktook.cz/...wA6GpwNTe4eWX0VQ1wFD1UKwQ1HnLI6tft5pGH-E4dw2aNbmwZmJlunBDqcBoC7B4QAvD_BwE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kecam!!! Meste jedna vec. Mam v tom celem velmi lehkou ale kompletni variantu toho, cemu rikate Bible.
    Ma to mnoho uziti, a da se to cist i 20 let a navic furt znova.
    Konkretne vydani pro 21.stoleti (jo, vim, ze je to spatny preklad), vazany v kuzi. Vazi jako nuz, stoji jako DRAZSI nuz (2.500,-?)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A to je tak veskere me Vlastnictvi. Doufam, ze k tomu pribude malorazkova puska i pistole (chapu namitky, ale mam jistou zkusenost, a nedam 30 za FN, pac je nemam, navic - ammo a jeho dostupnost).

    Takove veci jako varic, koncice, esak, zakladni naradi, sekera. To uz tu probehlo.

    Kdyz dnes bude horet, a vemu jednu bednu, zadny klice a 30l bagl, vydrzim rok.

    Ale priznavam, ze budu menit, krast, lhat a podvadet. Coz nedelam uz 10 let, ze zasady.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Na urbexy se vyplati OTEVRENY!!! (Nechces ho davat cely, pokud nemusis) karton levnych cigar a placka az dve rumu.
    Cloveku to vyresi hromadu problemu, pripadne to vymeni nekde za cokoliv.

    Samozrejmosti na cundry je sul, koreni, kafe a caj. Samozrejme lzicka na krk nebo do boty, im hlubsi, tim vic se najis, kdyz je spolecnej hrnec, zejo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V nouzovce ssebou krom 6k6 (6d6) nosim obcas i sachy. Nuda je zlo, zvlast kdyz ma clovek strach.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: uz ji nemaj, nemaj v ceskym kramu, bacha za 100€ jde asi dostat lepsi kus, ale na kolo v desti a vetru, uplne minimum. Me na tom chybej odrazky, stejne jako na Patagonii, ale doplnuju. Od Fjalraven jsem ji dostal k expedicnimu stanu jako darek (lina huba,...). Ale sam bych za ni 100€ nedal, ale drzi.

    High Coast Anorak Windproif - Navy Blue

    Fjallraven High Coast Wind Anorak Navy, Mens,Coat,Windproof,waterproof
    https://www.80scasualclassics.co.uk/jackets-coats-c20/fjallraven-high-coast-wind-anorak-navy-p11270
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Blizsi info pls? Asi potrebuji nejmene lehouckou vetrovku.

    Jeste v tom mam Fjalraven verovku, sice moc nefunguje na nic, ale vazi min jak nuz a je to uplne minimum, kdyz se zhorsi pocasi + shemag
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jo jeste 5 paru nitrilovychbrukavic a dvoje ponozky (letni a zimni)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejbliz je tohle, ale ja mam jeste 5l kapsu na poklopu a nemuzu jej najit...

    Patagonia Arbor Classic 25L Batoh 15″ recyklovaný polyester červená - 47958-CCRL-ALL | wardow.com
    https://www.wardow.com/cz/patagonia-arbor-classic-25l-batoh-cervena-47958-ccrl-all-cz-0.html


    Mam to tak, ze predni kapsa je survival: lekarnicka, obvazy, ohen, nuz, nabijecky, baterka a baterky, hlinikovo-plastova folie, propysky, cca 5tis v eur, usd, czk. Buzola. 5inzulinek, cukr, susene maso, kus dobreho spagatu, spork z kusu plastu. Par tamponu pro starou, hajzlak, masticky s vuni, typicky Karma od Lush. Spulka filtru na h2o. vlastne vetsinova vaha baglu.

    Vnitrek zradlo pro me a pro psa. Skladaci misky, pro psa. hadry podle rocniho obdobi. notebook (apple air, vzdy ten posledni co muzu mit, nikdy ne muj, fasuju to)letni spacak velikosti psi hlavy (nikdy nevis, kde zkoncis, a spacak se hodi zdy). Bocni kapsa 2l flaska na vodu.

    Hotovo.

    24/7/365; prace, v predsini.


    Kdyz s tim chodim do prace vyhazuju zradlo pro psa, misky a hadry. Predni kapsa zustava nezmenena. Notebook zalozim, kdyz odchazim.

    Jeste v tom mam Fjalraven verovku, sice moc nefunguje na nic, ale vazi min jak nuz a je to uplne minimum, kdyz se zhorsi pocasi + shemag (palestina... mam par kusu, ktere jsou fakt “kroj” tedy od mistnich, tzn bederni pas/svetr, rouska, cepice, satek, mala deka, ubrus, obvaz, maskovani... v jednom. To je drazsi kousek vybavy. Ty fakt spatne sehnatelne palestiny nahradi fakt kde-co, jen maj politickej podtext, coz uz parkrat znamenalo i zduchacku, pac ono to fakt nese vyznam. Nevim, z ceho to delaj, ale je to fakt paradni kus naradi.

    Jinak nosim i kleste, pac je Victorinox nema, nosovky s dlouhou cepeli na strihani dratu a odizolovani (fiskars).... misto naplasti nosim vic obvazu a kobercovku.
    Uzitecny je “tekuty obvaz”, zvlast u psu, co si delaj bodne a trzne.

    Mam tam i jeden sacek siti, coz je 7m a jehla.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Vedle na to prisli, staci v Google Photos kliknout na edit a pak uz se to nahraje normalne. Asi opravdu nekompatibilni exif.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Mimo to mam vsechny mozne bagly, na strileni, na chozeni do lesa s detma, na delsi turu s detma.

    Ty sem postovat nebudu, protoze se v nich nevyznam, takze neni co doporucovat...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Muj nejdulezitejsi backpack je Minaal Carry-On 2.0. Mam ho od doby, co vysel na Kickstarter.

    Maximum co smi do letadla, prostorny, lehoucky. Do laptop kapsy se vejde muj 17" Alienware.

    S nim jezdim za praci.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Shiit on uz neni k dostani, bylo to lepsi tohle:

    Patagonia Nine Trails Hiking Backpack 20L
    https://eu.patagonia.com/cz/en/product/nine-trails-pack-20-liters/48421.html?dwvar_48421_color=ANDB

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jsem uz uvazoval, ze bych jim nabidnul sve sluzby a pomoh to s nima doladit. Delal jsem to treba kdysi pro gmail, nez se z googlu stal moloch, s nyxem jsem taky resil, dodnes pridavam ruzny napady do ruznych open-sourcu, a zjistil jsem, ze linahuba, holy nestesti...
    Rozumejsi firmy semnou zacnou komunikovat a minimalne nekde zalozi ticket, tudiz nad tim nekdo neco resi i v mega korporatech.
    Dokonce zafungovalo i to, kdyz jsem ladil na nekterych spojich Ostravske MHD ruzne prestupy (tyvoe, naucil jsem se tehda kreslit graficon, coz je prubeh cas vzdalenost ve vizualizaci a na zaklade toho se pak vytvari ten jizdni rad, co je treba na zastavkac), co me treba nasralo, ze na zacatku cov19 odmitli muj pozadavek, aby v mhd nebyl dotyk, tedy aby i zastavky na znameni byly bez notifikace k ridici a automaticky se otviraky aspon dvoje dvere (kdo neotviral kufr sveho auta, ktery ma tlacitko dole, vorostred zasraneho marastu v zime, kdy pak sice nekde stojis v obleku a lodickach, ale mas ruku od bahna - nepochopi, to same busy, a byt cov19 ebola,... no nic)..

    Kazdopadne s hromadou firem se da proste mluvit, i kdyz nejhur to znamena, ze jim prekreslis vyrobek v CAD a posles jim “patch”... to uz je overkill a nemam to rad, pac v CAD moc neumim. Vetsinou to udelam jen jako doplnek fotky. Treba Karrimor (UK bagly s lifetime warranty, ale az ty nad 2litry dobry), tak treba podle mejch prani usili bagl, coz je top of top spotrebitel-vyrobce komunikace. Bagl je vzdy nejslozitejsi cast hader, co mam na sobe. Mmchodem doporucuju PATAGONIA. Jako mestske tactical like bagly to neni 100%, ale 80% bych jim dal.

    Mam rad takove to do 30l, vstup z boku, dobry lehky zada, pouzitelna horni kapsa, z ktere se nic nesype, i kdyz ji zapomenes zapnout...

    Mam 30l, cervenou; po trech letech valeni se v troskach jsem vytr siti bocniho zipu a kdyz jsem v tom rozbil clasku s vinem, kapsa na notebook tak tak prezila namoceni (nebo mozna zabrala Apple waterproof strategie), ale jinak super.

    Karrimor uz bych ted nedoporucil... delali podle me RedRock variantu, tedy tricitku bez kapes s hornim deklem, kterej drzi i mince hlavou dolu, ale nove varianty tehoz uz mi nesedi, taky materialy uz nejsou Cordura, ale nejaky cinsky Nilon, takze se to trha a hori to u taboraku,... patagoniu jsem taky propalil, pac jsou to recyklovany petflasky, ale 5-10let jeste poslouzi, s trochou siti a lepeni..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Leatherman ma opravdu i pro me spoustu veci spatne. Ale zaroven nevim o nicem, co by pro me ucely bylo lepsi.

    Moc se tesim, az rozsiri tu novou radu Free, ktera drzi zavrena na magnetech - a udelaji neco jako MUT, Skeletool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: M65, akorat neverim, ze za tu cenu tady je to origo, to bude nejaky Mil-Tec nebo tak... origa mival typek v ArmyShopu na Francouzske tusim.. stavaly tak 3,5; ale uz jsem je videl i za 5, ale je mozny, ze nekde leaknul zdroj, nebo USA fakt vyprodala, pac je vyradili. Komu nevadi, ze je to objemne, tezke, a kdyz se to namoci, tak 10x tezsi (jo a neda se v tom moc plavat)... tak jako 100% spokojenost po cca 15 letech

    Kalhoty US M65 ZELENÉ - 1150 Kč + Dárek ZDARMA
    https://www.outdoor-military.cz/...5mJ-xbw5mpcL8H_cJdXjRB13b9L8FT0GY1xbo5Ylh0WU5bJZt6qRoCQicQAvD_BwE


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam