• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ehm

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: A taky odhackovava? :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Guru Adela ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mind the t-shirt!

    Aneb Doge Coin for living ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Guru Jara :) taken by yoga guru Adelajka

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prsi!!! Po 3/4 roce,akorat furt malo :7

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Finale testu te konvice:

    Dobra konvice se pozna tak, ze pri nalevani nebrinda.

    Omlouvam se, nalevam levou rukou, pravou fotim...

    Nebryna!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak z chilli viet nam a korea... oni maji chilli, ktere obecne VUBEC nepali [resp. je pod moji rozlisovaci schopnost palivosti], ale hrozne dobre to voni a chutna a zaroven to hodne dobre barvi. Idealni do ruznych kvasenych veci, nebo treba na grilovacku, kde jsou i zeny a deti...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: to je dobra sada.... uz jsem si zvyknul, ze jsi jeden z "power players", ze? Tedy najdes si, jak to funguje, a pak si z toho vyberes top of top.
    Mam nejakou obdobnou.
    Ja to s chilli mam tak, ze za kazdou cenu nepotrebuju, aby to mastilo [aby to palilo]... me chutna, kdyz to chutna po paprice, a chca nechca, kdyz mam clovek trosku vydrz, tak kazde chilly chutna ruzne. Nejsem z tech, co potrebuji over 1 000 000 SHU, spis z tech, co bavi ochutnavat.
    Mam vcelku dobre zkusenosti s kramkem Burning Lips aka https://paliveomacky.cz/

    Me treba hodne chtnaji ruzne veci z produkce statu, co o nem nikdo nevi, ale jmenuje se Belize [akorat uz tam taky neni az tak mir, jak bejval, coz je MOC skoda, pac to bylo jedno z mist, kam bych chtel jet do LatAmer na dovolenou... jeste predloni]

    Me treba HODNE chutnaji veci z produkce Mary's Sharp... oni nedelaji extreme palive veci, nebo resp-nemel jsem nic, co nesnesu [coz uz kolem tech 1 000 000 SHU je, uz tak od 400 tis SHU to ma... yeah but pouziti.

    Kazdopadne me treba hodne chutnaj ruzne texaske varianty [jsou v tom pecene svestky a hrusky], ale ty jsou takove... kourove, a ne moc palive.

    Pak mi chutnaj varianty, kde nejsou rajcata, pac ta poziraj hromadu chuti, smradu a podobne [viz zajic na timianu a rajcatech... rajcata na sezrani smradu zvere, timian k dochuceni... plati i kdyz se pes vyvali v rybe, da se vydrhnout v rajcatech/kecupu, aby prstal srat smradem]...

    Takze za me z tech, co nejdou po palivosti treba Mary's Sharp, a obecne produkce statu Belize.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jasne, psal jsem Harellovi, ze bych chtel videt videa s vestou, proti ruznym zbranim... neni nad to, zeptat se, a pak najit, ze takove videa uz delal.
    jde o to, ze neverim v palne zbrane jako osobni ochranu [viz scena s kamenem a Vahem, a je jich vic]... ale HODNE verim v neprustrelnou vestu... jenze....

    tak uvidime:

    3A Body Armor vs. 5.56 Nato and 7.62 x 39
    https://www.youtube.com/watch?v=6JwlzR5nPFw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Zahradniceni bych nestihal. Uplne mi staci tohle, akorat tomu clovek musi obcas pomoct ven stouchanim. Byl bych i rad za tipy na pripadne jeste zajimavejsi sady.

    Dárková sada chilli koření
    https://thechillidoctor.cz/chilli-akce/81-darkova-sada-chilli-koreni.html



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Muj pes odpociva... jak jsem psal, ze to zvire je naprosty maniak v tom, jak posklada svoje telo pro splneni ukolu. Tak tohle je “ulevova poloha”, tedy lezim pohodlne, a i kdyz se pobleju, nebo mam potiz se zaludkem/srdcem, tak tohle mi pomuze (ulevova poloha je terminus technicus... v ruznych pripadech ruznych problemu je ruzna, je to i sekundarni diagnosticka metoda... co pacient dela, aby mu bylo lip, vede k infu o tom, co mu vlastne je).

    Kazdopadne tohle je pohodlny zpusob spani podle meho psa...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Mozna. Nemam (a nevim proc), ale pravda, mam stipacky na draty.. potiz je: chci aby mi ze sandalu nekde mohla trcet dratena ostruha? (To jeste vychytam, ale)... dalsi vec je to, ze ta svine dratena je dopice lanko... kdo strihal i jen lanko od brzd na kole... vi, jak moc se u toho napicujes, udelat to ciste a poradne, bez velkych pakovek/hydrauliky (mmchodem muj oblibeny princip: dupnes si podpatkem, a dik nestlacitelnosti kapalin, stejnou silu muzes prenest na daleko vetsi plochu... hezke, uzitecne.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud nekdo sazite chilli, tak vezte, ze tohle je vysledek 3. roku pokusu:
    - 1.rok: nejlepsi kusy mi sezralo nejdriv stene, potom slimaci - z 40 sazenic zustaly 3-4
    - 2. rok : prvni sadba zmrzla (na konci Kvetna!!!); z 30 sazenic zustalo 10, z toho dokvetla a plodila 1, a byla naprosto nepaliva
    - 3. rok - kvuli karantene v miste, kde mam zahradu, z 40 sazenic prezilo 6, zbytek zmrznul (pravda v dubnu :/ ) a to jeste nejsme na konci (zustava uz jen cca 100 dni)

    Tohle jsou letosni nejhezci kousky, a protoze jsem peclivy zahradnik, muze kterakoliv z nich byt cokoliv, od 7 000 shu (habanjero) az po 1 500 000 shu (peprovy sprej, scorpiony, v mem pripade mozna Jigsaw)

    Takze si drzte klobouky, a chcete-li poradne chilli v CZ, vyrobte/kupte si sklenik... dobra rada nad zlato (dyz by mi nekdo chtel darovat sklenik,....)




    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Nuzky na plech ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: shit! Mu z toho vysla 92f :// ;]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem tenhle audit je poprve, co se s nekym vlastne bavim o zbranich... ani s lidma, co jsem s nima chodil strilet se to nedelo. jedine s lidma, co jsme s nima hrali shadowrun, jenze to je jine, kdyz pak zkoncis s tim, ze ti lidi nepoznaji zebricek od jitrocele, a neumi uvazat jediny uzel, tak to snizuje relevanci cokoliv receneho,.... z obou stran. balisticke tabulky nevermind
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: sorry, ne 12ka ale 20 ka; furt telefonuju, tudiz multitaskuju
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HEEEJ, ja uz s tim Harellem prestanu otravovat, slibuju, ale on ma tech videji desne moc, a jak mam ted cas, tak postupne koukam na vsechny, a to i 5 denne. Libi se mi jako herec, je mi sympatickej jako clovek, ktery vecne argumentuje, libi se mi zbrane, muzu se podivat na veci, a tak nejak se rozhodnout, co bych treba chtel zkusit, kdyz to budu mit nekde k zapujceni na nejake strelnici a tak.
    Co me dost potesilo, kdyz jsem videl chlapa, ktery se 30 let zivi armadou, zbranema a zaroven mi pripadne jako, ze neni zadny hlupak, a pak vidis, jak ma postavene nouzove zavazadlo, a zjistis, ze az na par drobounkych rozdilu, tak to same nosis treba 10 let na zadech kazdy den [akorat v cervenych/oranzovych batozich, coz je samo flaw, ale pro me ma smysl]... to me hodne potesilo. Jakoze fakt hodne.
    Nouzove zavazadlo vznika zkusenosti. Muzes si na to hrat, muzes to trenovat, ale kdy se to ukaze je, kdyz stopujes po EU, bez penez, leto, zima. Obcas ti bagl nekdo vykrade, obcas prijdes o cely bagl, obcas hrozne zmoknes.... ale hlavne, obcas se ti stane, ze s tim dupes 30km podel zasrane dalnice, kde neni kam uhnout, troubi na tebe auta a nikdo ti kua nezastavi i kdyz poctive zvedas ruku a vicemene uz prosis o pomoc. Nebo, kdyz bagl v noci musis vysypat, pac jsi jej spatne sbalil. Nebo ti najednou neco chybi, a neni to otazka zivota a smrti, ale treba toho, jestli se najis, vyspis... a zase A HLAVNE: jestli se s tim dostanes kam potrebujes.
    To zjistis, kdyz se snazis prolezt rozbitym oknem, strechou nebo jen naskocit do stopnuteho osobaku, ve kterem uz jsou 4-5 lidi, a ty jedes v kufru.
    Tehdy zjistis, ze moc kapes, velky bagl, nefoemna vec... tak je proste rozdil, zda se vyspis v suchu [aniz bys musel nekomu neco poskodit], nebo jestli se do toho precpaneho osobaku vejdes a po dvou dnech proste vypadnes z te zpicene dalnice. Nebo jestli treba si bagl muzes v osobaku nechat mezi nohama, pac uz se ti jednou stalo, ze jsi hodil bagl do kufru, a sice te nekdo vzal na stopa, ale nez jsi vystoupil, tak ti pak ujeli z celou vybavou.
    Taky to hodne ukazuje na to, co jsi schopen nahradit, vicemene kdekoliv, kde funguje neco jako supermarket nebo aspon smysene zbozi.
    Taky se casem naucis postavit batoh tak, ze kdyz ti z nej nekdo neco chce slohnout, tak nevi moc, k cemu by kazda jedna vec mohla byt dobra. Proste nic tam zas az tak nestoji za ukradeni [proto mej nuz a par zapalovacu vzdy po kapsach, pac tyhle veci pozna kazdej, a kazdej ti je slohne]....

    Proste Harellovo nouzove zavazadlo na 3 dny ala urbex cundr, povodne, cundr jen tak, lesni pozar, nebo treba spani na nadru, pac jsi proste z hezkou francouzskou [ne doomsday event], tak me presvedcilo, ze ten clovek uvazuje hrozne podobne jako ja, coz na jednu stranu muze byt potiz, pac je to bublina, a mozna jsem nevidel a neslysel neco, co bych moh vyuzit a nenapadlo me to [treba hadry zabalene v igelitu, byly bozi hint]... kazdopadne v mojich ocich to tomu cloveku dodava "credibility"... takove to, jak vzdycky rika "tohle je moje zkusenost, muj training, muj pohled na veci..." jasne, vzdycky jde delat veci jinak, lip, a nejcastej "mozna bych to udelal lip".

    Taky desne souhlasim s tim, ze lepsi je mit propisku, nez nemit AK47. Just take it. [no way OR NOT ;]

    Kazdopadne narazil jsem v tech hromadach videji na jedno, co jsem nevidel, a pripadlo mi zajimave nazvem.... "kdyz bych moh mit jen jendu zbran, ktera by to byla"

    A zas se mi stalo to, ze ten clovek mi mluvi z duse....

    Nemam *ZDALEKA* [a tady bych rad rekl, ze slovo ZDALEKA je zvyraznene uplne pravoplatne a umyslne] takove zkusenosti s palnymi, jako treba s tim, co nosim na zadech, a co jsem k zivotu kdy potreboval [a to jak k moznemu minimu, tak ke konfortu, tak k minumu vahy, tak k postradatelnosti,...]. Proto, ze jsem ale od nej videl rekneme uz 100 videji, mozna vic, za posledni roky [a za posledni 4 dny], tak ja mu proste VERIM.

    A moc se mi libi jeho rozbor minimalni zbrane.

    Popravde ja jsem ten s puskama. Brokovnice, ruzna munice + .22.... a to i proto, ze je s tim proste sranda strilet, a na "bezne" strileni je pro me proste super s necim srust a mit to za kamaradku, nez a] to nemit, b] s tim neumet...

    Jeste jsem video nevidel cele, ale pres vsechno zkonci u Beretty 92F [nebo jejich tuningu] a u Colt Government 1911 [myslim, ze rika, ze je to nejaka z tech novych variant, ale...].... Jdu se dokoukat na zbytek, ale.... ale nejak mi to potvrdilo, co mi pasuje, a zas mi pripada, ze mu rozumim.

    Uz jsem psal, ze jsem nosil 1911, a ac je to velka zbran, je to hrozne prijemne do ruky, je to bezpecne, v jistych variantach vcelku levne, neznam nikoho, kdo by to kdy aspon chvili nemel, maji to na vetsine strelnic, kdyz uz tam maji zbrane na pujceni, neni to drahe, neni to zvlas slozita rozborka, i kdyz je to odrene a spocene, furt to funguje, jak kdyz to bylo nove... mam s 1911 nastrileno tak 15000, coz je uplne nic, a rikam, ze nejsem strelec, ani nahodou. Vetsinu casu jsem byl chudy, vetsinu casu jsem nebyl schopen se ke gewehru dokopat, a pak jsem jej nechtel doma, pac jsem trpel depresemi, a ustrelit si hlavu je hrozne neefektivni.
    Ted, po cca 4 letech jsem zas schopen a ochoten vlastnit kratkou palnou, a popravde, prvni [eeeh, nechme toho] bude 1911, a budu si vybirat dost peclive, abych zo money-can-buy nasel fak krasny kousek, viz ten Peters Stahl, co jsem daval vcera. Kdyz uz si budu kupovat kratkou, klidne do ni dam hromadu penez, ale bude to neco co chci a vim proc to chci.

    A me HROZNE potesilo, ze Paul, kteremu se aspon podle videji, nemuzu rovnat ani nahodou, tak vidi veci podobne a v uzsim vyberu zustaly Beretta 82f a 1911. Pac to jsou zbrane, ktere zustaly v uzsim vyberu u me, ale Berettu jsem vyradil, pac funguje, ale sere, a to jako dost.

    On to ma dane mozna Marine Corps, pac oni maji v zakladu nejdriv 1911a1XX a pak 82fXX.

    Ale me proste jeho nazory potvrzuji mou bublinu, a tak nejak chapu, o cem mluvi.

    Libi se mi, ze v uzsim vyberu u pusek zustala .12 od remingtonu a 10/22

    Za me.... dobry.

    [berte to tak jak to pisu: nemam nastrileno ani dost malo, a jsem v tomhle ohledu teoretik s jistou zkusenosti, nic vic....]


    If I Could Only Own One Firearm
    https://www.youtube.com/watch?v=qcrKJI5JYtQ
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam