• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: shit! Mu z toho vysla 92f :// ;]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem tenhle audit je poprve, co se s nekym vlastne bavim o zbranich... ani s lidma, co jsem s nima chodil strilet se to nedelo. jedine s lidma, co jsme s nima hrali shadowrun, jenze to je jine, kdyz pak zkoncis s tim, ze ti lidi nepoznaji zebricek od jitrocele, a neumi uvazat jediny uzel, tak to snizuje relevanci cokoliv receneho,.... z obou stran. balisticke tabulky nevermind
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: sorry, ne 12ka ale 20 ka; furt telefonuju, tudiz multitaskuju
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HEEEJ, ja uz s tim Harellem prestanu otravovat, slibuju, ale on ma tech videji desne moc, a jak mam ted cas, tak postupne koukam na vsechny, a to i 5 denne. Libi se mi jako herec, je mi sympatickej jako clovek, ktery vecne argumentuje, libi se mi zbrane, muzu se podivat na veci, a tak nejak se rozhodnout, co bych treba chtel zkusit, kdyz to budu mit nekde k zapujceni na nejake strelnici a tak.
    Co me dost potesilo, kdyz jsem videl chlapa, ktery se 30 let zivi armadou, zbranema a zaroven mi pripadne jako, ze neni zadny hlupak, a pak vidis, jak ma postavene nouzove zavazadlo, a zjistis, ze az na par drobounkych rozdilu, tak to same nosis treba 10 let na zadech kazdy den [akorat v cervenych/oranzovych batozich, coz je samo flaw, ale pro me ma smysl]... to me hodne potesilo. Jakoze fakt hodne.
    Nouzove zavazadlo vznika zkusenosti. Muzes si na to hrat, muzes to trenovat, ale kdy se to ukaze je, kdyz stopujes po EU, bez penez, leto, zima. Obcas ti bagl nekdo vykrade, obcas prijdes o cely bagl, obcas hrozne zmoknes.... ale hlavne, obcas se ti stane, ze s tim dupes 30km podel zasrane dalnice, kde neni kam uhnout, troubi na tebe auta a nikdo ti kua nezastavi i kdyz poctive zvedas ruku a vicemene uz prosis o pomoc. Nebo, kdyz bagl v noci musis vysypat, pac jsi jej spatne sbalil. Nebo ti najednou neco chybi, a neni to otazka zivota a smrti, ale treba toho, jestli se najis, vyspis... a zase A HLAVNE: jestli se s tim dostanes kam potrebujes.
    To zjistis, kdyz se snazis prolezt rozbitym oknem, strechou nebo jen naskocit do stopnuteho osobaku, ve kterem uz jsou 4-5 lidi, a ty jedes v kufru.
    Tehdy zjistis, ze moc kapes, velky bagl, nefoemna vec... tak je proste rozdil, zda se vyspis v suchu [aniz bys musel nekomu neco poskodit], nebo jestli se do toho precpaneho osobaku vejdes a po dvou dnech proste vypadnes z te zpicene dalnice. Nebo jestli treba si bagl muzes v osobaku nechat mezi nohama, pac uz se ti jednou stalo, ze jsi hodil bagl do kufru, a sice te nekdo vzal na stopa, ale nez jsi vystoupil, tak ti pak ujeli z celou vybavou.
    Taky to hodne ukazuje na to, co jsi schopen nahradit, vicemene kdekoliv, kde funguje neco jako supermarket nebo aspon smysene zbozi.
    Taky se casem naucis postavit batoh tak, ze kdyz ti z nej nekdo neco chce slohnout, tak nevi moc, k cemu by kazda jedna vec mohla byt dobra. Proste nic tam zas az tak nestoji za ukradeni [proto mej nuz a par zapalovacu vzdy po kapsach, pac tyhle veci pozna kazdej, a kazdej ti je slohne]....

    Proste Harellovo nouzove zavazadlo na 3 dny ala urbex cundr, povodne, cundr jen tak, lesni pozar, nebo treba spani na nadru, pac jsi proste z hezkou francouzskou [ne doomsday event], tak me presvedcilo, ze ten clovek uvazuje hrozne podobne jako ja, coz na jednu stranu muze byt potiz, pac je to bublina, a mozna jsem nevidel a neslysel neco, co bych moh vyuzit a nenapadlo me to [treba hadry zabalene v igelitu, byly bozi hint]... kazdopadne v mojich ocich to tomu cloveku dodava "credibility"... takove to, jak vzdycky rika "tohle je moje zkusenost, muj training, muj pohled na veci..." jasne, vzdycky jde delat veci jinak, lip, a nejcastej "mozna bych to udelal lip".

    Taky desne souhlasim s tim, ze lepsi je mit propisku, nez nemit AK47. Just take it. [no way OR NOT ;]

    Kazdopadne narazil jsem v tech hromadach videji na jedno, co jsem nevidel, a pripadlo mi zajimave nazvem.... "kdyz bych moh mit jen jendu zbran, ktera by to byla"

    A zas se mi stalo to, ze ten clovek mi mluvi z duse....

    Nemam *ZDALEKA* [a tady bych rad rekl, ze slovo ZDALEKA je zvyraznene uplne pravoplatne a umyslne] takove zkusenosti s palnymi, jako treba s tim, co nosim na zadech, a co jsem k zivotu kdy potreboval [a to jak k moznemu minimu, tak ke konfortu, tak k minumu vahy, tak k postradatelnosti,...]. Proto, ze jsem ale od nej videl rekneme uz 100 videji, mozna vic, za posledni roky [a za posledni 4 dny], tak ja mu proste VERIM.

    A moc se mi libi jeho rozbor minimalni zbrane.

    Popravde ja jsem ten s puskama. Brokovnice, ruzna munice + .22.... a to i proto, ze je s tim proste sranda strilet, a na "bezne" strileni je pro me proste super s necim srust a mit to za kamaradku, nez a] to nemit, b] s tim neumet...

    Jeste jsem video nevidel cele, ale pres vsechno zkonci u Beretty 92F [nebo jejich tuningu] a u Colt Government 1911 [myslim, ze rika, ze je to nejaka z tech novych variant, ale...].... Jdu se dokoukat na zbytek, ale.... ale nejak mi to potvrdilo, co mi pasuje, a zas mi pripada, ze mu rozumim.

    Uz jsem psal, ze jsem nosil 1911, a ac je to velka zbran, je to hrozne prijemne do ruky, je to bezpecne, v jistych variantach vcelku levne, neznam nikoho, kdo by to kdy aspon chvili nemel, maji to na vetsine strelnic, kdyz uz tam maji zbrane na pujceni, neni to drahe, neni to zvlas slozita rozborka, i kdyz je to odrene a spocene, furt to funguje, jak kdyz to bylo nove... mam s 1911 nastrileno tak 15000, coz je uplne nic, a rikam, ze nejsem strelec, ani nahodou. Vetsinu casu jsem byl chudy, vetsinu casu jsem nebyl schopen se ke gewehru dokopat, a pak jsem jej nechtel doma, pac jsem trpel depresemi, a ustrelit si hlavu je hrozne neefektivni.
    Ted, po cca 4 letech jsem zas schopen a ochoten vlastnit kratkou palnou, a popravde, prvni [eeeh, nechme toho] bude 1911, a budu si vybirat dost peclive, abych zo money-can-buy nasel fak krasny kousek, viz ten Peters Stahl, co jsem daval vcera. Kdyz uz si budu kupovat kratkou, klidne do ni dam hromadu penez, ale bude to neco co chci a vim proc to chci.

    A me HROZNE potesilo, ze Paul, kteremu se aspon podle videji, nemuzu rovnat ani nahodou, tak vidi veci podobne a v uzsim vyberu zustaly Beretta 82f a 1911. Pac to jsou zbrane, ktere zustaly v uzsim vyberu u me, ale Berettu jsem vyradil, pac funguje, ale sere, a to jako dost.

    On to ma dane mozna Marine Corps, pac oni maji v zakladu nejdriv 1911a1XX a pak 82fXX.

    Ale me proste jeho nazory potvrzuji mou bublinu, a tak nejak chapu, o cem mluvi.

    Libi se mi, ze v uzsim vyberu u pusek zustala .12 od remingtonu a 10/22

    Za me.... dobry.

    [berte to tak jak to pisu: nemam nastrileno ani dost malo, a jsem v tomhle ohledu teoretik s jistou zkusenosti, nic vic....]


    If I Could Only Own One Firearm
    https://www.youtube.com/watch?v=qcrKJI5JYtQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tak me napada, kdyz uz je to tady hodne o zbranich, tak to jeste chvili udrzime, tema jde zmenit vzdycky:
    Zajimalo by me, zda nekdo nezna nejakeho hipotetickeho kamarada, ktery fakt zkousel uriznout brokovnici dvojce hlavne.
    Jako vim, ze se o tom hodne pise, vim, ze je to ve filmech, ale tam je veci.
    Taky vim, ze se to opravdu pouzivalo v Italii pod nazvem lupara, a pouzivalo se to na lidi, kteri zhresili proti zakonu omerta [ted mlceni].... typicky se pry do munice pridavala sul a pepr, pac se to velmi spatne lecilo a bylo to velmi bolestive.

    Logika mi rika [ze za a] nesmim upravovat zbrane, ja vim], ze cim kratsi hlaven, tim mensi shopnost chemie zhoret, tim to bude slabsi, o nejakem kryti asi taky nemuze byt uplne rec.

    jen by me desne zajimalo, jestli nekdo z tech zbranovych dedku v USA, kteri delaji videa na youtube, tak to nekdy zkousel [bojim se, ze ani ve vetsine statu USA to nebude nijak zvlast legalni, a uz vubec ne od 11" hlavni...]. Nicmene by se mi libilo podivat se na nejaky realny test, co to vlastne se zbrani udela.

    Videl jsem od Harella nejake video, ale uz davno, takze si nepamatuju zbran, kdy zkousel birdshot broky z nejake prumyslove vyrabene malicke "home deffense" brokady [bylo to hnusny jak noc, melo to takovej lucik, nebo jak to rict, aby pri pumovani a hlavne strelbe, tak clovek nedal ruku pred hlaven, a vubec netusim kdo to vyrabel].... kazdopadne na 10y s tim byla ucinna strelba [s danou munici - tedy broky na ptaky], dokud jsi nestrilel treba do stolu, kterym to ani neproslo.

    Co asi udela zbran, ktera na to neni stavena, kdyz ji nekdo urizne pazbu a vetsinu hlavni?

    LOL, neco jsem nasel, tohle je taky dobrej zbranovej dedek, ktereho taky odebiram uz par let... kazdopadne by me zajimala nejaka [teoreticky] osobni zkusenost ;]

    Mail Order Sawed-off Shotgun
    https://www.youtube.com/watch?v=YiRsj3ND-5E
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: vcera jsem to prehlid, jak jsem cestoval, dnes me to rozesmalo [jsem na nejakem callu, kde nemusim davat pozor, a mam dojem, ze na me ta karantena ma neblahy vliv, moc pisu na nyx, malo pracuju.... coz se mi sakra vrati, az tenhle stav zkonci ;/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nikdy jsem nehral Pokemon Go, ale uvazuju, ze v jistych rodinach tady, by z toho mohla byt uplne jina hra ;]



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Existuje pry pevnost, na Izraelske strane Golan, rika se ji mozna Nova Massada, ale to nevim, spis se mi libi vzpomenout Massadu.
    Kazdopadne je to velika skala plna vojaku, zbrani i techniky.

    Takhle jede jednotka modrych prileb na nocni patrole, a vojacka v BVP nenapadne jinak, nez posvitit proti-demonstracnim svetlometem z BVP na Novou Massadu (rikejme ji tak).

    Pevnost vrati uder, jak hvezda smrti, adalsich nekolik mnoho (ted uz nebezpecnych hodne) kilometru, tak si BVP jede v kruhu svetla, ktere az fyzicky boli, o polomeru asi 30m

    (Ale tuhle jsem uz tusim vypravel. Holt mam rad historky)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A to takhle jsou vojacci na Golanskych vysinach a patroluji (zrejme pod mandate UN).

    Trosku offtopic, ze tak casto, jak jsou u nas kramy s botama, tak casto v te oblasti vidis kram s protezama. Mina nohu nemine a vojensky boty uz nic nevydrzej, clovek slapne na minu a hned se tomu urve podrazka...

    Tudiz projit jde jen nekudyma a vsechny strany to vi.

    Do jiste miry se toleruje paseractvi, dnes byl asi spatny den.

    Na stezce typu skala na levo, doura v pravo jde karavana. Par oslu, par dedku, mozna zenska, kdo vi. Oslove nalozeni kontrabandem.

    Zaroven je na stezce UN jednotka na patrole.

    Zapraska radio a anglictinou s tvrdym prizvukem se ozve “shooting practice”

    Jednot s modrym mandatem okamzite zalehne.

    Zarachoti kulomet a par utocnejch pusek... no, a to zalehli uz i oslove, dedci a mozna zenska.

    A takhle se dela mir.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nez zas pujdu neco delat, dovolim si storku, kterou mi vykladal kamarad, ktery byl na par misich (a neni Cech)... kdyztak tech storek mam v rukavu vic, ale pamatujte si, ze nejsou moje, pradavam jak jsem koupil...

    Takhle jedna armada byla nebyla, v Afganistanu.

    Malo kdo vi, ze Afgan je pomerne bohaty na diamanty, jejich zpracovani a ceny jsou tam ponekud jine, nez v zapadnich zemich.

    Byli nebyli vojacci na patrole, i vsimli si, ze chodi kolem zpracovatele kamenu a zlata, ktery samo prodava v Arabskem stylu... ke zlatu patri kyselina, k diamantu prukaz puvodu.

    A nenapadlo vojacky jinak, takhle z vecera, ze pujdou nakoupit za pet prstu.

    Nakoupili a rano dedka nasli v jeho kramku s podriznutym hrdlem.

    A tak se dela mir.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, je to TAVOR


    IWI Tavor - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/IWI_Tavor

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Co je tohle za gewehr?

    IWI Tavor 21 ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Umeni se vyspat :7

    Prej jim to moc nemaka a holky jsou pro zakladaky nebezpecne, ale odstrelovace maj dobry... a holcici (zas jednou Adela a zbrane: hmm, to si dokazu predstavit, ze holkam jde. A ja znova byl rad za rozhodnuti 10/22).

    Mel jsem kamosku, s kterou nesel hrat na kompu Vietcong. Hrali jsme 2 kluci + ona + boti, multiplayer.

    Ona si vymakala jak v te hre funguje maskac (coz tam bylo schvalne, ze usA uniforma byla casto horsi nez domorode hadry). Probehla si level, a pak kempila.

    Ale ne tak, jak idioti, s kterejma se neda hrat, ze najdou nedobitne misto a delaj furt to same, ne. Ona si treba na pal fragu drepla do vody, a to jeste skoro nejdal jak hra dovolila a dostrel dal. Z vojacka byla najednou jedna tecka hlavy, kdezto plaz mela jak strileni na kachny.
    Nebo vylezla na nejake necekane sutry, o kterych si zjistila, ze na ne de vyskakat, a ostatni to ani nenapadlo. Nebo si ta kravka lehla na volne prostranstvi, kdyz uz to neslo jinak.

    Vzdy nejak minimalizovala svou siluetu a zaroven vyuzivala necekane ukryty. Desny hrac, jenze potkat takovou buchtu v reale, i kdyz by mela jen to 58ku?

    Byla by vynikajici odstrelovac. Trpeliva, chytra, minimum ega, maximum invence.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co me na FAUDA v jeden moment zarazilo.
    Herec vyskoci z auta, veme m4, nebo neco obdobneho, a hodi si to na rameno (jak to nosej v izra, (i kdyz nehodi krizem, ale jen na jednom rameni), u strelecke ruky, hlavni dolu) a ... vyrazi neco resit.

    Ma to jedinou vlastnist, co me zarazila: na tom herci bylo videt, ze to nehraje, ze to, ze stoji uprostred ulice s utocnou puskou na rameni, povesenou tak, ze neotravuje, ale jedno zhoupnuti a mas ji... za to delal 100x 1000x.

    Kdyz stejnou scenu uvidis v Us filmu, budou jeste zbrane divne cvakat, clickat, herec pujde do low ready, bude se tvarit desne drsne.

    Ne tady typek vystoupil uprostred ulice s m4/galilem, a je to uplne normalni. Zadna zmena drzeni tela, nic. Jen kazdodenni rutina

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Ten serial FAUDA (arabsky Chaos) je zvlastni.

    Je to takove... Izraelske. Kdo nekdy cet nejakou zidovskou literaturu, tak vi, ze je to casto pomaly a hrozne vecny. Neni tam casto zadna moc akce a tahne se to serii obrazu.

    Fauda je podobny... sledujes specialy a palestince. Vsechno uz s rozehranym pribehem, kdy jedna z postav uz je hledana.

    Nicmene se to vlece aby to ukazalo, ze specialove delaj praci, ktera kdyz se posere, vyrobi sebevraha.

    Je tam vicemene 1 akci scena za 3 dily, ale zas je to pak ala krav maga, sup sup, bouchacka zmenila majitele, cvak bum, point blank kill...

    Je to drama, ne akci film, i kdyz zbrani je tam dost a dost.

    Me se to treba libi, Adela si u toho zacala cist, jenze ja jsem upastenej na zbrane, izraelce vs palestince, fascinuje me, ze polovina postav mluvi arabsky a druha irvit (kdesi jsem cet, ze mladi izraelci nerozumi arabsky, tudiz, pres vsechno usili, stejne maj problem se chapat, a vice versa... a pac izra typicky nejsou pitomci, natocit dvojjazicny serial uspesny u mladeze, v tom tusim i plan v pozadi).

    Tedy me ta rychlost vyhovuje, kdyz se bezi, tak se proste bezi, dokud telo vydrzi. A cele je to na kamere. V gu-fu krav maga momentech je to opravdu to, co se stalo, ne gun fu z filmu.

    Mam desne rad arabsky svet, rad a dobre smlouvam, mam rad ty domy, co jsou naveky nedostavene, aby z nich nemuseli platit dane, mam rad spinu poustnich mest a cistotu pouste.

    Nebyl jsem v poustnich zemich moc, mozna tak 3x - 4x, ale mam rad jazyky, ktere zni jak pohadky 1000+1 noci. Nevadi mi, ze pohostinnost muze velet jedno, ale vyjebat s cizincem je povel podobne dulezity.

    Na rozdil od Italu a Spanelu mi u Arabu (a Zidu) navadi ty objimani, otlapkavani...

    Maji nadherne zeny a je velmi vzrusujici, ze se na ne skoro ani nesmis podivat.

    Za me Fauda u tretiho dilu dobry, ale neni to pro kazdeho. Ta vekem pokroucena mentalita nasilne odpovedi,... je desiva, ale fakt.

    Bacha, fakt to neni akcni film, takze trailer je i neni zavadejici:

    Fauda - Season 2 | Official Trailer [HD] | Netflix
    http://www.youtube.com/watch?v=k-tILBxRiQ4

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm, takze fakt, vetsina gum fakt ma minimalne 4 draty, a i kdyz nema, tak je to pekna facha, vyriznout spravny kus.
    Mozna by to slo snadnej z gumy z motorek (takove ty ala Java), akorat to nevim kde sehnat.
    Vyriznout spravny kus z “me” pneumatiky nebylo dost dobre mozne, musel bych mit jiny kus, se sirsi bocnici (a hlavne by v ni nesmely byt prorazene diry.

    Takze s elektrickym nozem jo, s rucnim nastrojem? Hmm... furt nevim


    Making Tire Rubber Soles for Shoes
    http://www.youtube.com/watch?v=kSX1OaNy2bo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Taky bych rek, ze je to tezka blbost. Vazi to skoro jako dospelej rejc od Fiskarsu.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jako, na zahrádku dobrý, ale když se chceš někde opravdu zakopat - tak jsem zlomil dvě během hodiny ...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Usmála se na mě. Určitě si myslela, že mile. Možná by to byla pravda, kdyby byla o čtyřicet let mladší, šedesát kilogramů lehčí a slepým žebrákům místo měďáků neházela kamínky. Na mně však nešetřila nikdy; uvědomovala si, že se jí to vyplatí.“

    Citace z knihy
    Koniáš: Na ostří šepelí
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam