• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty pico!!! Ty napady!!!
    ——

    „Další den začal napůl úspěšně a napůl fiaskem. Zpočátku bylo stopování kurýra pana X velmi jednoduché. Bez problémů jsme ho sledovali až k Jakatevovi, úspěšnému advokátovi specializujícímu se na složité obchodní případy. V duchu jsem zajásal, protože další postup byl jednoduchý. Zbývalo jen projít seznam Jakatevových klientů a vytipovat lidi, kteří mohli mít zájem o naši záležitost. V okamžiku, kdy jsem se chystal vyplatit sledovací skupinu,“

    „vyšli z domu dva poslíčci a každý z nich zamířil jiným směrem. Bylo nás deset, nebyl žádný problém sledovat je oba. Bohužel se obdobná situace opakovala ještě desetkrát. Náš pan X najal tisícovku lidí, kteří obešli všechny lepší advokáty ve městě, a já jsem neměl nejmenší šanci zjistit, který z nich je ten správný.“

    Citace z knihy
    Koniáš: Na ostří šepelí
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Uplne jsem zapomnel pane ze uz vas to ceka zitra.

    Moc vam gratuluji! :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zitra budou jen 2 svedkove, 2 oddani a jedna davaj...

    Uplne umyslne jsou pro svedky koupil pivo (jinac guiness)

    Je to teply, ale musel jsem si jedno dat... a jdu si cist, pac Adela je nevozni jak na prvni svatbe ;)))



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Souhlasim a podepisuji.

    Ze stejneho duvodu jsem ale dal na prvni misto ty elektricke zapalovace - dobijes z USB. Nemusis hledat nadrz, jako s benzinakem ;-) :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co by bylo uplne nejvic bozi? Az sem prijedou Soveti, kteri si budou myslet, ze jsou v Izraeli (to je real 1968), tak kazdy tata od rodiny vstane a vymeni v nejblizsich 100 ulicich cedule s nazvy ulic, aby okupant netrefil. (Real 1968)


    ...

    Neni potreba byt hrdina, a nejsem nic podstatneho, ale kdyz jsem cestoval v ruznych kusech uniforem, nakonec jsem si na kazdou prisil Ceske vlajky.

    Proc?

    Protoze mam rad ten humor, mam ťrad, ze cesky daji, mam rad...

    Ale pokud by se me nekdo ptal, tak ano, jsem vlastenec, a obdivuju Sokol, obdivuju operaci Anthropoid, a obdivuju kazdeho, kdo kdy bojoval za to, abych tu vlajku dnes moh nosit. Ale vazim si i palestinske zdny, ktera se vyhodi do vzduchu za svobodu. Opravdu ano. Kym jsem, abych vedel. Co vim, tak je, ze par pratel a dobry pes, je lepsi nez spatna zena a zmokly les...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Btw: neverim v “bourlive testovani bez vysledku” a ma to pro me pointu (ale to neni opirani se do nekoho):

    Ja bych chtel, aby se lidi meli dobre, a to i SHTF (kdo nezna shit hit the fan)..

    Je lepsi vedet, ze v Cz/Sk existuje 100-200 lidi, kteri maji, umi, znaji... tudiz shareuju.
    Ma to nevyhodu: pokud jsi kokot, tak vis, ze ja sam umim, mam a tak, takze jsem dobry cil. Proto to pisu sem a ne jinam, pac tady je to porad o 100 lidech, ne o tisicich.

    Kazdopadne jsem teeba zastancem “vymenme si adresy postou” a kdyz “SHTF, tak se potkejme, nebo aspon vezme, kde je kdo”.

    To je strategie. Moje. A kdyz uz s ni nekdo souhlasi, ten umi to a ten zas ono.

    V idealnim pripade
    A) by kazdy mel kus toho, co jini nemaji
    B) kazdy z nas mel sit lidi, o kterou se dokaze oprit

    Vysledek: nemusi se zhrouti a posrat vsecko, chces se psama jet za deckama? Napises kamosovi, muzete si zastrilet, udelat deckam bojofku, uvarite polifku a pokecas se zenskejma. Kdyz takovej typ prijede ke me, Adela jej vezme s detma na kone, nebo na kratkej cundr, vhodnej pro deti.

    Jsi extremista? Budiz, rozdelame ohen magnezidm, rozstrilime “lecebnu pro panenky” a zkusime toho kone ukrast.

    Za me? Ja verim, ze se veci neposerou, ze lide jsou dobri, ze kazdy napad muze vest k penezum, ze ma smysl lidem pomahat, a... a ze mam ťrad deti, zvirata a kytky.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jj, vllc je mrdka, zbytek agree. Taky v tom mam nejaky skill, to je... fuck ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ano i ne... ale pravda: benzinaky i v dobrem stavu, vydrzi mesice.
    Clippery podle zkusenosti vydrzi roky ...

    Plati i pro pouzivani, akorat ze benzinak naplnis z kazde nadrze a prinejhorsim spatnym chlastem, kdezto plynak ne...

    Proste: neexistuje zbran na vsechna pouziti.

    Proto mam oboji. Teplo a svetlo: mandatory, zapalit jde cokoliv, bez ohne? Vubec (tezko)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jenze vlc se split screen na bananu neuhonis 3* 4K video, ani kdyby ses postavil na uši :-)
    Takze ano, jeden taktuje ostatni, a podrobnosti si s dovolenim necham pro sebe :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (jo a jak ty benzinaky chvilku nekde zapomenes, tak jsou bez benzinu - pro me jako pro nekuraka je tohle napytel)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Mam za sebou bourlive testovani techto mych "akvizic".

    Poznatky: Je to tezce individualni, protoze kazdy jednak chce neco jineho, druhak potrebuje neco jineho.

    Za me bud elektricke nebo zippo s tim jejich jet insertem. "Puvodni benzinove" Zippo inserty vyhazuji, protoze to proste maloco zapali a ja jsem nekurak.

    Elektricke - svicky, prskavky pres predmet (jinak dostanete ranu od kovoveho stredu prskavky). Vyhoda je, ze staci dobit z USB a mas to plny. Zaroven kontrola stavu nabiti na zmacknuti tlacitka.

    Jet zapalovac - na turu, nebo kdekoliv kde je potreba neco opravdu zapalit. Ja mam na tohle Zippo + jejich dokoupitelny jet insert, proste protoze to hezky vypada.

    Benzinaky mi prijdou, ze vubec nic nezapali a zaroven ten plamen kouka debilne nahoru, jenze typicky to co potrebuje zapalit je dole.

    Nicmene jak pisu - je to individualni a kdo si hraje, nezlobi.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „jsem nezatajoval, ale ani jsem nezabíhal do přílišných podrobností. Potřeboval jsem ho přesvědčit, že můj návrh je rovný a že se za ním nic neskrývá. Po půlhodině jsem skončil. Ani jednou mě nepřerušil, po celou dobu opíral ruce dlaněmi o sebe. Měl zjizvené ruce člověka, který pracuje se žhavým kovem a ostrým nářadím, nehty pečlivě zastřižené, pokožka se leskla krémem.“

    Citace z knihy
    Koniáš: Na ostří šepelí
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Obrecne: nebudu resit cizi sracky, zitra se zenim, a ma pani, je Pani. Amen!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Auto mam papiry k nemu mam, ale jeste asi 14 dnu (pokud nebudu kokot) jej nesmim (legalne ridit).

    Citroen Xara 2000 (zadna moc elektika v dieselu 2l, line jak svin, ale kolem 160-180 me to bavi/a a zere).

    Pokud nejsi pica a nepropalujes safehouses a nehrajes na hrane, tak tu mam tak 3 spis 5 aut, 3 byty a par nebytovych prostor... proste doma.
    Ale jen nektere nevedou ke me, obecne to znamena, ze cokoliv se stane v jiste oblasti, a jen ukazuje mojim smerem, tak budu tazan. Dokazu objektivne neodpovidat na rekneme 35% otazek, a pokud je to mimo, a neni to moje, odpovim.

    Rozumime si? Picoviny proste nehlidam, zlou havarku se zlym prubehem: vemu zenskou do naruce a dobehnu s ni k prvi sanitce, ale nepamatuju si nic, pac me hrozne boli...


    Pay & spray neresim!!!!!! Ze zasady, z toho, ze nejsem dobrej, a vzhledem k tomu, ze nechci...

    Ok?


    Ale jinak v Ostrave bydlim a dokazu malo, ale nakonec asi zalezi na $\£ nevim. Vim ze karburator neni vstrikovani, vim kde jsou dvere a nemusim okna, i kdyz jsem linuxar.. tak?! Rekl by polsky bratr, a tohle je uz fakt fak fakt dost.
    Doma, a nebudu panikarit, ale nevim
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: No, tenkrát v labu to začínalo "s tím třetím co už s náma není" a beze mě, já tenkrát jen sledoval z povzdálí. A mmj. i tenhle model uvažování a chování "toho třetího" byl jeden z důvodů proč jsme se s ním tenhrát rozešli. Teď už zase spolupracujem, ale každej na svým písečku a jedem si s ním normálně na objednávku - a asi všem je tak líp.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja mam ted jiny real-time problem.

    Zitra, 1.5.2020 (coz ma zena nechape), v 11:20 mam svatbu.

    Jeden svedek je z FidkuMistky (ci jaky i/y se tam picou) a druhy z uplne opacne Ostravy. Tzn treba 30km vzdusnou, ale 55km real.

    Kam postavit dve auta, s tim, ze ja nejsem uznany ridic (a A to sere, me min, ale uz na tom final makam, a dal jsem testy 6x na 100%, takze Jo budu mit ridicak... asi tak za 14 dni)...

    No to je jedno.

    1 ridic, 2 auta, vzdalenost 55km od sebe. Vsichni v 11:25 na jednom miste.

    Vycistit jezdecke boty, vyzehlit cernou kosili, cernou kťravatu, cernou vestu... sako pouzivam na stipani dreva...

    Takze tak, aneb !afk ale afk...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Neke!!! A cim syncujete start, stop, frame accuracy? Jeden z nich je heart-beat, a ostatni chca necha, bez ohledu na realny cas, ze?

    Jo to by slo.

    Prave pomoci vlc se da poridit tohle snadno, jako split screen v konfigu, ale pravda, taky nemam s vlc dobe zazitky, a to co resis, tak znam z-hodne-blizka, ale komercich tv beden, kde 1s reklamy na X kanalech stoji... moc.


    Uuugh! Takovy napul duvod, pro me chteli kluci nabrat v dany momen, jenze ja chtel pryc, navic ja ridim veci na 422 nebo 232. Ale tohle si umim predstavit, zvlast, kdyz nemas realtime clock...

    No a tak ;)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Se ženskejma je docela problém s dlouhodobým uskladněním, narozdíl od předcházejících položek :-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: IMHO dobrý nůžky na plech i to lanko musí žvejknout bez zaváhání (zvlášť dokud je v průběhu střihu uvězněný v gumě a nemůže se moc hýbat).
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    LAUNCHER: Nn, myslel jsem to nevážně - jeden by čekal že na tom poběží nějaká supersofistikováná hi-tech sranda, a ona je to jen prašívá reklama ... Obsah si dodává klient, my pouze poskytujeme médium a rozhraní k němu.

    OVERDRIVE: Na VLC zapomeň, s tím se nedá příčetně automatizovat a hrozně vyžírá linku, to by jsme na LTE v tomhle počtu neuhonili ...

    Klient si jednotlivý jednotky (typicky jedna jednotka na provozovnu) zatřídí do různých skupin podle toho co na nich chce konkrétně inzerovat (např. na jednotkách v pohraničí běží vícejazyčná verze videa), a když pak chce pustit konkrétní novou kampaň tak jen zadá přes webxicht že tahle kampaň je pro tu kterou konkrétní skupinu, a od kdy do kdy se má zobrazovat - v ten moment se video začne distribuovat a v zadaný moment se zobrazí na patřičných jednotkách. Když je jedna jednotka ve více skupinách které mají různé kampaně, server videa poslepuje a nahraje je do patřičných jednotek ...
    Některé jednotky jsou vybaveny dodatečným HW (bezdrátové losovací tlačítko), který se používalo pro aplikaci "kolo štěstí" - spotřebitel který zakoupil určité množství konkrétního výrobku si mohl vylosovat nějaký merch pičovinky. Kolo štěstí se vždycky v daný moment zobrazovalo namísto reklamního videa.
    HW na losování byla trivka, zajímavý na tom je že to umíš nakrmit daty o množství losovatelných jednotek na provozovnu - takže jednak nevylosuješ nic co už na prodejně není, protože věci co už nejsou zmizí z "kola", a zároveň to zásobovačům provozoven automatizovaně tvořilo seznamy toho co kam maji dovézt aby to nechybělo - vč. toho že to do počtů věcí k zavezení zohledňovalo vyhodnocení jak často se losuje, a podle toho to upravovalo množství položek k zavezení + to poskytovalo zpětnou vazbu o úspěšnosti kampaně markeťákům klienta.

    A máme na tom postavenou i vychytávku kdy máš trojici jednotek (trojici banánů) připojenou k trojici monitorů, kdy na každém monitoru beží jedna část videa - a přesto že to jsou tři nezávislé počítače, umíme to přehrávat synchronně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam