• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Konkretne

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Opakovani me profilovky ve variaci..

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: U této nemoci byl zaregistrován i přenos přes ovčí sýr vyráběný z nepasterizovaného mléka.[9]

    (Takze treba neupravovana brinza, jen syrene syry — my teda mleko vzdy upravujem tepelne, ale na SK je to na horsich salasich mene bezne. Bacha, Slovaci jsou treba desny prasata a je dobry si prohlidnout stado, nez kupujete mliko/maso.... vetsina ovci ma kulhavku nebo zanety kloubu... setrej na stadech, pasou je tak, ze je nechaj na louce a jen v ohradniku, cely mesice se o zvirata nikdo nestara... fakt opatrne)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: U mlika cca 62*C
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm, take i dlouhy cas a nizka teplota, tudiz by to fakt slo pasterizovat i pri 68,9*C coz je ideal na rozpad bilkovin v mase, vznikaji pak samostatna masova vlakna, maso jde pak natrhat, maji to treba v Subway, rikaji tomu bageta s trhanym masem a je to bozi!!!

    Mmchodem, vite, ze mlekem se prenasi treba zanet mozkovych blan a borelioza (a vubec kde co), takze ruzna ta farmarska mleka PASTERIZOVAT, vzdy vzdy vzdy!

    Kdo zaruci, ze zvire nemelo kliste?


    Pasterace – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Pasterace
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Treba tohle (maj i regulovatelne, coz bych chtel, kvuli stejkum: stejk se dela tak, ze koupis co nejlepsi, ale prorostle maso, nakorenis jej v dyleraku, do ktereho se vejde, zapnes zip lock a na hodne hodin ponoris do vody s teplotou blizkou pasterizaci (ja pasterizuju vzdy, takze 73)... do sacku se nesmi dostat voda a pocitej s udrzovanim teploty 7-12h; kurka se pak dela treba plynovym horakem nebo na vterinku na panev)


    B4B39198-3283-469B-8F9F-AE6CFDAD732B
    https://www.mall.cz/...2iQHjJHiKkrA_bZx7pfgtuORgUIEqfOu2NqHBAzBVXucDLiI82GkaAj1vEALw_wcB&tab=reviews

    Spolubydlici je v tom mistr...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dejte nejaky oblibeny recepty? Jsem jak zvire, co mi maka, to varim stale dokola, takze umim treba tak 40 jidel, kde jsem si jistej vysledkem a tudiz za mesic a pul tocim kolecko.

    S tim ze 1/3 je vegan
    1/3 vegetarian
    1/3 masozrouti

    Ale me chutna treba i segedin, koprovka, okurkova polifka, spenat a dusene maso v mrkvi a hrasku, takze bacha, vim, ze to vetsina lidi neji..

    Jinak dusene hovezi na cerstve mrkvi a petrzeli? Uaaaah, to je TAK DOBRY, mrkev a petrzel jde i vyhodit, ale to maso je uplne super. Ale chce to dobrej hrnec/misu a troubu (v remosce nezkousel)...


    Mmchodem domaci survival pro muze v kuchyni:
    - remoska - od peceni az po lasagne (akorat je svine kulsta a desne zavazi)
    - hrnec na rejzi - vzdy dobra ryze, za 10min hotovo (je to trochu tlakove); da se v tom nejhur i polivka, brambory uz nevim - zas: zavazi to, ale maka to. Jdou koupit za par stovek
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem mate radi cous cous (kuskus)?
    To je desne dobry zrni. Resp ona je to testovina, tedy neco jako nudle ci spagety.

    Strasne dlouho jsem nevedel, ze se to nemusi varit. Proste vemes misku, do 1/3 das kuskus, idealne ve vode rozvarit masox (aka staromladenecky vyvar, masox ve vode, muzes pridat vejce...)... nebo kuskus jeste za sucha posolit, idealne pokorenit (za me : muskatovy kvet/orech + nepalive chilli), zalejt vodou, prikryt.

    Je-li syr, pokryt rozdrobenym syrem (uz za horka, nebo zalejvat vodiu krz), jakoukoliv zeleninou (tu davat az je hotovo, ochladi to vodu a kuskus se udela hur)...


    Jidlo, ktere trva 10min, dik nevareni to nezasere esus, a da se to jist i na sladko i slano.

    Nase nejcastejsi domaci instantni jidlo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak kafe s maslem (normalni kostka z kramu, zaklad vetsiny mojich jidel, proto schanim to v konzerve a google v cechach nenasel? A ja nevim, kde jsem jej videl, uvazuju, ze si udelam survival kram, ale takovy, kde nebudou blbosti... pac prodavat treba nekaleny teleskop, to je picovina,... zkus sehnat nejakou nouzovou variantu chleba... i kdyz me chutnaj polistireny...):

    Kazdopadne kafe s maslem je takovy kafe s mlikem, akorat to zustane hnedy a zaroven to maslo neochladi, coz je hlavni duvod, proc nepoju kafe s mlikem... studeny kafe s mlikem je hnus.

    Takze buletproof coffe pro ne-vegany = kafe s lzickou az dvema masla.

    Babicka mi delavala kakao ve kterem byla krupice. Parkrat jsem to zkousel, pac je to dobry option, kdyz nekdo rad kakao a neni moc co snidat, ale nedokazu odhadnout mnozstvi a nezasrat desne hrnec.

    (Jinak krupice je docela dobry survival drceny zrni, s vodou a bez cukru/medu nic moc, ale najist se toho da a to i v pripade, ze mas vyrazene zuby...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera jsem si v noci cet o tom peroxidu do vody, na dlouhodobe uskladneni, a prej narozdil od chloru je to malo ucinny, takze se to nepouziva jako jedina metoda, kazdopadne doplnit pitnou o peroxid a skladovat, asi fakt dobry, jak psal SpeCZ...

    Kazdopadne doma doznivaji nasledky svatby, spis vecirku... svedek mi psal, ze zena mu odesla k mamince (ale porodni zavazadlo nechala doma, takze se asi vrati ;)... prej ztratil cocku z brejli a vzbudil se v koupelne
    (A taky prej uklizel celej byt, pak). Chudak! Jsem mu asi 20x rikal at spi u nas, kde se takove veci muzou, nikdo je nikomu nevycita (kamos, s kterym chodim na urbexy je alkac, a ted uz to zname, ale opil jednou i Adlu, tak, ze na hajzlik sla po ctyrech... holt survival zkusenost a navic psi ledasco uklidi ;)))

    Kazdopadne saty a bile podvazky od cerveneho vina, na podlahach stopy bot, oleje od vareni a grilovacky, bahno od psu (pac furt prsi a prsi a prsi)...

    Vcera kocovina, takze jako jo, samo je to tu obyvatelne, ale mohlo by to byt hezci... tak jsem koukal, co vsecko jde delat s peroxidem, a je to vcelku uzitecna vecicka tohle H2O2

    9 tipů, jak doma šikovně využít peroxid vodíku | Blog Mall.cz
    https://blog.mall.cz/bydleni/9-tipu-jak-doma-sikovne-vyuzit-peroxid-vodiku-743.html
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Kdysi, zena bez prasku, domluvena "vyroba deti". Potkal jsem zenu v kuchyni s piknikovym kosikem, mel jsem vtipnou, tak jsem ji zazpival:

    "Sla Jirinka do zeli,
    do zeli, do zeli,
    natrhala lupeni, lupenicko,

    Prisel za ni Jenicek,
    osuka ji velice"

    Otocila se, usmala se a zaspivala mi:
    "ty ty ty,
    ty ty ty,
    ty to budes platiti"

    Vzpominky :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Gratuluji, pane! :-)

    Preji at vyjde vse, co od toho cekate. A nevyjde nic z veci, kterych se bojite.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Nas ve skole ucili jen ten cesky oficialni preklad ... ale melodie je dobra :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Vona umi i original, coz je jakasi desna slatanina o tom, jak partizan a rude gardy, davaj do drzky belogardejcum kdesi na Ukrosce.

    Mmchodem letos je u pomniku rudych armad, co mame asi 200m od baraku, necekane klid. Mozna zkosil covid vsecky rudy gardeje (mor a kurdeje).
    Dycky tam na maj a osobozeni stavaj, drzej obrazky Stalina, Lenina a podobny zhovadilosti, a dokonce sem prijechali Nocni Vlci, coz jsem jednou zas nevydrzel ja a vzal jsem si na ne transparent “ivane tahni domu” (napsany ovsem v infinitivech, ci cem, pac parusky neovladam). A ta mirova brigada ceskych vlajkonosu mi dala do drzky (vcelku zadarmo) a pak nas vynesli prislusnici organu.

    A letos nic. Vlci jsou asi na Krimu, nebo si sli zajezdit po horach do Cecny a soudruzi (soudruzky tam moc nebyvaj) maj domaci vezeni.

    Takze letos bude jaro bez slavnych bitev, a dobre nam tak.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Patizón
    (na melodii Skal a stepí složil Gilhad)

    Překročil jsem celkem plynně
    několik časových zón,
    stavil jsem se v Zelenině
    koupil jsem si patizón.

    Nikdo mi to neuvěří,
    že to bude právě ON,
    že dnes bude na večeři
    osmažený patizón.

    Tohle jídlo rád má každý,
    mravenec, vembloud i slon,
    nejlepším jídlem je navždy
    osmažený patizón.

    Nejdříve dej hladkou mouku,
    pak vajíček milión,
    nezapomeň na strouhanku,
    když chceš smažit patizón.

    Kousek tuku rozpálíme,
    až pánev pokryje on,
    z obou stran pak osmažíme
    obalený patizón.

    Na talíř brambory dáme,
    nakrájíme si citrón,
    středem jídla ovšem bude
    osmažený patizón.

    Až to všechno pěkně sníme,
    ve vzpomínkách zbude ON,
    všemi tolik milovaný
    osmažený patizón.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE:
    Skal a stepi, divocinou,
    prisla na ne babicka
    s puskou v ruce s ohnem v srdci
    rozslapala Pepicka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jdu ... se najist a pak asi spat ;)

    Dobra rada nad zlato:

    Just keep in mind that the road to developing terrific capability requires a frame of mind of using “less and less” instead of regularly bringing more gadgetry to the lumbers.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co by me zajimalo je, proc maj vsichni v KPZ siti, nemyslim chirurgicke, myslim jehlu a reznou nit.
    Nikdy jsem tim nesil kuzi a uz vubec ne sval, a trosku pochybuju o tom, ze to bude smysluplne mozne, i kdyz... (pokud to nekdo delal, zajima me zkusenost).

    Upadlej knoflik je sice pruda, stejne jako roztrzene koleno, ale fakt je to duvod tahad sebou material, ktery pouziju jednou za 5let?

    (Teda ja ted dokonce usil 3 rousky, a Adela mela svoje stejne 10x hezci... ale to jsem poresil rouskou v kapse vsech hader ve kterych chodim ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hezky a vcelku uzitecny navod na busolu, vcetne obchazeni prekazek a take krokovani (mmchodem kvuli krokovani mi vyhovuje pocitat na yardy, kteryzto je necely metr, resp 0,9144, coz hezky sedi na muj normalni krok)


    články o vojenské taktice - topografická příprava
    https://www.diverzanti.cz/cl_36d
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam