• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Hmm, tak jsem pred chvilkou skrabal auto ... tak snad to zahradka ustoji. (Sever Prahy)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tahle pisnicka me v serialu desne srala, tak uz 2 dny si ji zpivam a vymyslim vhodne ceske prebasnsni. Proste Netflix. Oni netoci zadne umeni, jen jejich produkce je kitch jak dobra reklama - proste to maka

    The Witcher Soundtrack - Toss A Coin To Your Witcher Lyrics
    http://www.youtube.com/watch?v=hqbS7O9qIXE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle se mi libilo na serialu The Witcher, ktery je necekane doslovny, a presto to neni jen doslovne kniha. Tam byla zmena osklivky na carodejku i jeji zoufalstvi a maskovany nihilismus, prolozene moci a opovrzenim; to cele smychano a zvyrazneno nad kniznipredobraz.

    Sapkowski neni dokonaly spisovatel, ale obdobne jako pan Prattchett (necht je jeho jmeno vyslovovano) je vynikajici pozorovatel, a to i deju i veci, ale predevsim lidi...

    Mozna jsem sovinista, a spis ano, ale zeny pozoruji cely zivot rad, skoro nejradej ze vseho, a videt takovouhle masku u silnych zen, schovavajici slabost, to je stejne caste, jako videt slabe zeny, ktere v nouzi opravi kolo od vozu.

    Dve strany teze mince, a nevidel jsem jeste minci hozenou tak, ze by dopadla na hranu, ac ze skusenosti vim, ze treba s ceskou desetikorunou a jeste lepe anglickou librou, takovy hod je mozny.
    Jen ne casty, ba spise vzacny.

    Zeny oblecene v motylich kridlech, ktere se stydi za vlastni telo, zeny oblecene v tele, za ktere by se mohly stydet, a to vsechno bez pochopeni, ze saty nedelaji cloveka, avsak dobre jidlo, ci darek je hezke zdobit...

    A pak to malo, co je ozdobou, tak prirozenou jako rozkvetly vlci mak...

    No co uz, mam rad darky a ne tak moc masky... a mam rad dobre popisy a pribehy epickych rozmeru...

    —-

    „Na rozdíl od kněžek a druidek, které ošklivé nebo dokonce tělesně postižené novicky odmítaly, mágové přijali každou, která projevovala vlohy a předpoklady pro své budoucí poslání. Jestliže pak takové dítě prošlo tvrdým výběrem prvních let“

    „učení, zapracovala magie: srovnala končetiny, napřímila špatně srostlé kosti, zacelila zaječí pysky, beze stop odstranila jizvy, vyrážky, stopy po neštovicích. Mladá čarodějka se stávala „atraktivní“, protože to vyžadovala okázalost jejího stavu. Výsledkem byly pseudokrásné ženy se zlýma a studenýma očima. Očima žen neschopných zapomenout na svou ošklivost skrytou pod magickou maskou. Skrytou ne proto, aby byly“

    „šťastné, nýbrž pro prestiž jejich postavení.“

    Citace z knihy
    Andrzej Sapkowski - Zaklínač I
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Geralte!“ vpadla mu zostra do řeči. „Vylezla jsem kvůli tobě z postele, ačkoli jsem nemínila vstávat před poledním zvoněním. Jsem ochotna“

    „odříci si dnešní snídani. Víš proč? Protože jsi mi přinesl jablečný mošt. Spěchals, měl jsi starost o trpícího přítele, dobýval ses ke mně násilím, bil lidi po lebkách a přesto jsi věnoval myšlenku žíznivé ženě. Dojals mě a pokusím se ti pomoci. Vody a mýdla se však nevzdám. Běž. Prosím.“

    „Dobrá.“

    „Geralte.“

    „Poslouchám,“ zarazil se na prahu.

    „Využij příležitosti a vykoupej se také. Podle smradu jsem schopna určit plemeno, věk a málem i barvu tvého koně.“

    Citace z knihy
    Andrzej Sapkowski - Zaklínač I



    ——


    Taky mate radi westerny, kde osamely hrdina, bez bazne a (H)hany, prochazi zpustlou krajinou, bez zakona a plna nebezpecenstev, aby pak ve chvili nouze nejvetsich, vosoustal Claudiu Cardinal, pripadne Brigitte Bardot?

    Tak ja teda jo.

    A radej, nez strilecky, tak mam rad stare honacke pribehy, kde to chlapek umi se zviraty, za zenskou ale musi platit, aby nakonec pro neznamou rodinu ustval kone a zemrel v bleskove povodni.

    Samo az pote, co doveze doktora, ktery stihnul cestou vystrizlivet.


    Oh, ja budu asi Roman Tycka, ne ze ne...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Geralt odvázal od pasu měšec a zvedl ho za kožené řemínky.

    „Mě nepodplatíš,“ oznámil fortnýř pohrdavě.

    „To ani nemám v úmyslu.“

    Fortnýř byl příliš těžkopádný, sotva by stačil uhnout ráně oby-

    čejného člověka. Před zaklínačovým úderem nestihl ani přivřít oči.“

    „Těžký váček ho s kovovým zachřestěním zasáhl do spánku. Padl zády na dveře, pokoušeje se oběma rukama zachytit zárubní. Geralt ho odstrčil bokem, kopl do kolena a ještě jednou švihl měšcem.

    Hromotlukovy oči se zakalily a směšně obrátily v sloup, nohy se pod ním složily jako dva zavíráky. Když zaklínač uviděl, že vrátný, ač již téměř v bezvědomí, kolem sebe pořád ještě šátrá rukama,“

    „udeřil ho s rozmachem do třetice, rovnou do temene.

    „Peníze,“ zamručel, „otevírají každé dveře.“

    Citace z knihy
    Andrzej Sapkowski - Zaklínač I



    ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ten nuz za 99,- je karbonova ocel

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Pardon senzor je rGGb - tedy red, green, green, blue... proste 2 bunky zelene na kazdou jednu jine barvy...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak barel 200l za 30min poprchani z jednoho okapu do 3/4 plny.

    A kdo mi bude rikat, ze za tohle muze Babisova repka, je Ko-Kot!

    Za to muzou hlavne jehlicnany a lipy, cesky totstrom, vylucujici toxiny, takze pod nim nic neroste...

    Repka je sice zluta, ale to nepodminuje barvu pylovych zrn, ta jsou zluta a nekdy az cervena temer vzdy.

    Vsecko dulezite pro hmyz je zlute, dokonce i cerny ci cerveny tulipan, jen musis mit slozene oko, abys ty nano-barevna spektra videl. A ano, tak jak evropan nejvic vidi zelenou (proto lepsi fotaky maji senzor rbg, resp rgBB - red, blue, green, green, pac nas zelena proste zajima, vsim ni si predvadecek televizoru... vetsina obrazku je tam primarne modra a zelena - evropan, asiat; asiat lip vidi modre spektrum...)...



    No kazdopadne hmyz vidi primarne zlutou, a to i tam, kde mi ne.

    Takze: tahle zluta NENI REPKA!!! Repka nema poletavy pyl.

    Vojaku studuj, protoze nevedomost zabiji. (Az umres, muzes zapomenout!)


    Jo a zitra na SK otevriu kostely. Hezke. Takze Alahu Akbar!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak tohle nevymyslis! 3h se seru s Morakniv za 1200,- (ten malicky), v nouzovych bacpack je ten cerny (s pochvickou v barve krovek brouku a firesteelem ve strence) a pak jdes do Hornbachu pro netkanou netkaninu, kterou nemaji (ale vyreseno jinym druhem tkaniny,... mmchodem za posledni hodinu klesla teplota o 19*C, coz dynim a melounum a cesneku fakt nesvedci)...

    No a najdes tam svedskou ocel s finskym brousemim, dokonce s prstovou zastitou za... za 99,-!???!!!!


    Koupil jsdm si 4, pac jakoze cuze alepsi nuz jsem v zivote nemel. (Dluzno podotknout, ze ryc fiskars za 222,- me taky prekvapil a mam tudiz dva, ac si rikam, ze podporuju kradez).

    Zas jako 4x5m igelitu s vlaknem uvnitr (ala sdratene sklo), zakoupeno jako nahrada stanu, pro pripad vetsi spolecnosti v nouzi za 699,-????!


    Nebo barel na vodu 200l za 999,-?!!?


    Ocel stoji min jak plast, a to o rad?

    Jsem se narodil ve zvlastni dobe.

    Dobre, ze plast je drahy, o tom zadna, ale...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste bych chtel zrnitost 300 na prvni obrobeni a 6000+ na lesteni, ale to pocka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejsem porad dokonaly brusic, ale tohle je zatim muj vrchol. Ta strasne slozite brousena finka s palcovym ostrim rovnym a pak asymetrickym palcovym prohnutim a jeste jinak brousenou hrubou spickou urcenou k bodani, to je fakt piece of art. Tu jsem brousil hodiny, nakonec je obtazena na remeni a pote, co jsem s ni stipal trisky, tak zas oholi... omlouvam se za kus sve nohy, ale aby bylo jasno, ze nekecam,... ti, koho to zajima, vsimete si odlesku na cepeli (na cepelich)... tvrde, asymetricke, 3 ruzna brouseni, malicke... uuuuf, ale uz bych dal britvu, a to s prehledem (btw nevlastnite nekdo nejakou prebytecnou? Moje, od rakouzske fy. hyena, tak se “nekam podela”)...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Vhodna k vyrobe oleju, vlaken, masti, vysusuje, antisepticka, ale relativne omezena. Alkaloid tetrahydrogen canabiol, meni vnimani, cbd, obdoba, ale bez schopnosti vyse popsane, ovsem antiskleroticky, prekurzor serotoninu. Celkem obsahuje 43 alkaloidu z nichz ne vsechny jsou popsany. Semena vyzivna, velmi tucna. Vyskyt rostliny s harakterystickym tvarem zubate cepele a peti listu, take zvane “konopje petiliste”, v trech taxonomickych podobach: sativa, indica a ruralis.

    Vhodne k leceni roztrousene sklerozy (symptomaticky), nechutenstvi, mokvavych zanetu kuze a exemu.

    Droga muze byt konzumovana v podobe tinktur, masti (ucinne latky rozpustne v tucich a alkoholu), z duvodu omezeni psychoaktivni slozky pak ve vodnich roztocich a odvarech.


    Kontraintigace: mao inhibitory (trezalka, divizna, rulik,.. a dalsi); s alkoholem vyvolava ztratu zraku a sluchu, nepodavat pri podezreni na psychozy...

    —-
    Uz cca 20 let jsem tuhle rostlinu nepestoval, je ponekud specificka ve vsech ohledech. Ale nepamatuju si, ze bych tim kdy nemazal psum rany v kombinaci s mesickem zahradnim a kostivalem lekarskym (oboji letos taky pestuju)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera a dnes... netusim, zda je to sativa, ci indica, dostal jsem seminka od kamarada postou. Mely jit na guerrila gardening direct action, ale kdyz prituhlo, zasel jsem s tim, ze konopi dava olej a nebo vzdy jde vymenit za jine veci... je to plevel... bouzel nelegalni... a krasny

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Taky bych se chtel znat, jen je to symptomaticke.. mozna vic zrcadel?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: A ja kecam, druha se probudila

    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: vím, už Tě znám ňákej ten pátek, takže v klidu
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: zvláštně krásná, ne prvoplánově, ne tuctově, přitahuje pozornost,
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam