• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Geralte!“ vpadla mu zostra do řeči. „Vylezla jsem kvůli tobě z postele, ačkoli jsem nemínila vstávat před poledním zvoněním. Jsem ochotna“

    „odříci si dnešní snídani. Víš proč? Protože jsi mi přinesl jablečný mošt. Spěchals, měl jsi starost o trpícího přítele, dobýval ses ke mně násilím, bil lidi po lebkách a přesto jsi věnoval myšlenku žíznivé ženě. Dojals mě a pokusím se ti pomoci. Vody a mýdla se však nevzdám. Běž. Prosím.“

    „Dobrá.“

    „Geralte.“

    „Poslouchám,“ zarazil se na prahu.

    „Využij příležitosti a vykoupej se také. Podle smradu jsem schopna určit plemeno, věk a málem i barvu tvého koně.“

    Citace z knihy
    Andrzej Sapkowski - Zaklínač I



    ——


    Taky mate radi westerny, kde osamely hrdina, bez bazne a (H)hany, prochazi zpustlou krajinou, bez zakona a plna nebezpecenstev, aby pak ve chvili nouze nejvetsich, vosoustal Claudiu Cardinal, pripadne Brigitte Bardot?

    Tak ja teda jo.

    A radej, nez strilecky, tak mam rad stare honacke pribehy, kde to chlapek umi se zviraty, za zenskou ale musi platit, aby nakonec pro neznamou rodinu ustval kone a zemrel v bleskove povodni.

    Samo az pote, co doveze doktora, ktery stihnul cestou vystrizlivet.


    Oh, ja budu asi Roman Tycka, ne ze ne...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Geralt odvázal od pasu měšec a zvedl ho za kožené řemínky.

    „Mě nepodplatíš,“ oznámil fortnýř pohrdavě.

    „To ani nemám v úmyslu.“

    Fortnýř byl příliš těžkopádný, sotva by stačil uhnout ráně oby-

    čejného člověka. Před zaklínačovým úderem nestihl ani přivřít oči.“

    „Těžký váček ho s kovovým zachřestěním zasáhl do spánku. Padl zády na dveře, pokoušeje se oběma rukama zachytit zárubní. Geralt ho odstrčil bokem, kopl do kolena a ještě jednou švihl měšcem.

    Hromotlukovy oči se zakalily a směšně obrátily v sloup, nohy se pod ním složily jako dva zavíráky. Když zaklínač uviděl, že vrátný, ač již téměř v bezvědomí, kolem sebe pořád ještě šátrá rukama,“

    „udeřil ho s rozmachem do třetice, rovnou do temene.

    „Peníze,“ zamručel, „otevírají každé dveře.“

    Citace z knihy
    Andrzej Sapkowski - Zaklínač I



    ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ten nuz za 99,- je karbonova ocel

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Pardon senzor je rGGb - tedy red, green, green, blue... proste 2 bunky zelene na kazdou jednu jine barvy...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak barel 200l za 30min poprchani z jednoho okapu do 3/4 plny.

    A kdo mi bude rikat, ze za tohle muze Babisova repka, je Ko-Kot!

    Za to muzou hlavne jehlicnany a lipy, cesky totstrom, vylucujici toxiny, takze pod nim nic neroste...

    Repka je sice zluta, ale to nepodminuje barvu pylovych zrn, ta jsou zluta a nekdy az cervena temer vzdy.

    Vsecko dulezite pro hmyz je zlute, dokonce i cerny ci cerveny tulipan, jen musis mit slozene oko, abys ty nano-barevna spektra videl. A ano, tak jak evropan nejvic vidi zelenou (proto lepsi fotaky maji senzor rbg, resp rgBB - red, blue, green, green, pac nas zelena proste zajima, vsim ni si predvadecek televizoru... vetsina obrazku je tam primarne modra a zelena - evropan, asiat; asiat lip vidi modre spektrum...)...



    No kazdopadne hmyz vidi primarne zlutou, a to i tam, kde mi ne.

    Takze: tahle zluta NENI REPKA!!! Repka nema poletavy pyl.

    Vojaku studuj, protoze nevedomost zabiji. (Az umres, muzes zapomenout!)


    Jo a zitra na SK otevriu kostely. Hezke. Takze Alahu Akbar!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak tohle nevymyslis! 3h se seru s Morakniv za 1200,- (ten malicky), v nouzovych bacpack je ten cerny (s pochvickou v barve krovek brouku a firesteelem ve strence) a pak jdes do Hornbachu pro netkanou netkaninu, kterou nemaji (ale vyreseno jinym druhem tkaniny,... mmchodem za posledni hodinu klesla teplota o 19*C, coz dynim a melounum a cesneku fakt nesvedci)...

    No a najdes tam svedskou ocel s finskym brousemim, dokonce s prstovou zastitou za... za 99,-!???!!!!


    Koupil jsdm si 4, pac jakoze cuze alepsi nuz jsem v zivote nemel. (Dluzno podotknout, ze ryc fiskars za 222,- me taky prekvapil a mam tudiz dva, ac si rikam, ze podporuju kradez).

    Zas jako 4x5m igelitu s vlaknem uvnitr (ala sdratene sklo), zakoupeno jako nahrada stanu, pro pripad vetsi spolecnosti v nouzi za 699,-????!


    Nebo barel na vodu 200l za 999,-?!!?


    Ocel stoji min jak plast, a to o rad?

    Jsem se narodil ve zvlastni dobe.

    Dobre, ze plast je drahy, o tom zadna, ale...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste bych chtel zrnitost 300 na prvni obrobeni a 6000+ na lesteni, ale to pocka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejsem porad dokonaly brusic, ale tohle je zatim muj vrchol. Ta strasne slozite brousena finka s palcovym ostrim rovnym a pak asymetrickym palcovym prohnutim a jeste jinak brousenou hrubou spickou urcenou k bodani, to je fakt piece of art. Tu jsem brousil hodiny, nakonec je obtazena na remeni a pote, co jsem s ni stipal trisky, tak zas oholi... omlouvam se za kus sve nohy, ale aby bylo jasno, ze nekecam,... ti, koho to zajima, vsimete si odlesku na cepeli (na cepelich)... tvrde, asymetricke, 3 ruzna brouseni, malicke... uuuuf, ale uz bych dal britvu, a to s prehledem (btw nevlastnite nekdo nejakou prebytecnou? Moje, od rakouzske fy. hyena, tak se “nekam podela”)...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Vhodna k vyrobe oleju, vlaken, masti, vysusuje, antisepticka, ale relativne omezena. Alkaloid tetrahydrogen canabiol, meni vnimani, cbd, obdoba, ale bez schopnosti vyse popsane, ovsem antiskleroticky, prekurzor serotoninu. Celkem obsahuje 43 alkaloidu z nichz ne vsechny jsou popsany. Semena vyzivna, velmi tucna. Vyskyt rostliny s harakterystickym tvarem zubate cepele a peti listu, take zvane “konopje petiliste”, v trech taxonomickych podobach: sativa, indica a ruralis.

    Vhodne k leceni roztrousene sklerozy (symptomaticky), nechutenstvi, mokvavych zanetu kuze a exemu.

    Droga muze byt konzumovana v podobe tinktur, masti (ucinne latky rozpustne v tucich a alkoholu), z duvodu omezeni psychoaktivni slozky pak ve vodnich roztocich a odvarech.


    Kontraintigace: mao inhibitory (trezalka, divizna, rulik,.. a dalsi); s alkoholem vyvolava ztratu zraku a sluchu, nepodavat pri podezreni na psychozy...

    —-
    Uz cca 20 let jsem tuhle rostlinu nepestoval, je ponekud specificka ve vsech ohledech. Ale nepamatuju si, ze bych tim kdy nemazal psum rany v kombinaci s mesickem zahradnim a kostivalem lekarskym (oboji letos taky pestuju)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera a dnes... netusim, zda je to sativa, ci indica, dostal jsem seminka od kamarada postou. Mely jit na guerrila gardening direct action, ale kdyz prituhlo, zasel jsem s tim, ze konopi dava olej a nebo vzdy jde vymenit za jine veci... je to plevel... bouzel nelegalni... a krasny

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Taky bych se chtel znat, jen je to symptomaticke.. mozna vic zrcadel?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: A ja kecam, druha se probudila

    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: vím, už Tě znám ňákej ten pátek, takže v klidu
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: zvláštně krásná, ne prvoplánově, ne tuctově, přitahuje pozornost,
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Jinak vim, ze mam odpovedet jinde. Ale... vis jak to mam. Casto jsi prvni hybatel (ain sof), ale nechci se v dany moment hybat... a proto neodpovidam.. ale odpovim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Myslim, ze je to CISPR, tedy geneticke strihani, kdy vis, ktery gen zpusobuje co, tak jej das na pravne misto... paradni veda (v EU naprosto debilne zakazana, podobne jako skoro, olovo v munici... kdyz se sejde parlament, nikdo si nemuze byt jist majetkem, ci zivotem)...

    Zvlastni je proto, ze uz 3 tydny kvete takhle... nevypada, ze se otevre i ve vaze, tzn je neplodny, pac tohle zadny zvirak nepyli. Ale je nadherny, je to jak mazlit se tvari s holcici kuzi...

    Ad storka: nemyslim, ze je vymyslena. Pro dobry pripeh neni treba lhat, i kdyz obdivuju spisovatele, kteri si nemusi prozit peklo, aby o nem dokazali psat.
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: potěšilo, dík! to je tak tmavý tulipán?

    OVERDRIVE: tenhle příběh jsem také slyšela .-) a vždy tomu věřila
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam