• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Spis jo, furt nejsem doma.... podivam se pres noc (prej uz jde ekektrina a voda.. taky na me fotce vypada vsechno ok)... pokud (a spis jo) je tam cerpadlo, bez proudu bude tak maximalne horka voda.

    Jak rikam, uspesne jsem to nedomyslel....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pici!!! Proste vsechny moje proti-Slovenske argumenty jsiu pravda, tady 2 Slovaci popisuji statni karantenu, navic jeden byl cov-19 pos, takze si ji uzil 23dnu, ale aspon ve spolecnosti lidi, co moh nakazit... to chces!

    Do BOHA!!! Ja chci za dcerou, ake ne za techle podminek


    Není karanténa jako karanténa. Slovensko internuje cestovatele, svědectví zachytila redaktorka rozhlasu | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...ast-vinohradska-12-pavlina-necaskova-slovensko-koronavirus_2005140600_cen
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Us-fokken-a:


    Coronavirus Live Updates: Over 36 Million Have Lost Jobs in Two Months


    https://www.nytimes.com/2020/05/14/us/coronavirus-updates.html?referringSource=articleShare
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lol, tak vzali v cele ulici plastovy rozvod vody, ethernet na optice a elektrickou 20ku ;))

    Tak to se zasmejes, vzhledek k tomu, ze na ulici jsou zlute, modre a cervene cary od predchozich cet (je tam i zluta, plyn nevzali).

    Tak mame blackout ;)

    Byl jsem za klukama ve vykopu a vsechno je v modu bypass...

    No. Nechci rict, ze je to duvod mit doma kanistry na vodu... rano pry bude vse v norme.

    Ale pobavilo. Coze?!!! 3 vedeni najednou ;))

    Takze cela ctvrt, no.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Co je to za kotel ? A neni u nej nahodou obehove cerpadlo ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ahaaa! Takze ted zas prozmenu netece voda. Resp jeste jsem dostal z kotle 40l do kanistru.

    Wtf?

    Jako kopou tady ulici a tahaj rozvody vseho, ale prece to nedelali ve 4 rano?!!

    Proud jde, ale vypadava, od 10 od rana 3x?!

    Wtf?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rozdil mezi Prackou; nove pojmenovane Mory, jedna je Pracka A, druha Pracka B... a ulozenkou...

    Vcela jsem sekal koreny.

    Ta usazenina z mlika z kostivalu neni rozpustna ani v polarnich ani nepolarnich rozpoustedlech. Drzi to vic jak rez.

    Casem Pracku A prebrousim, kazdopadne ted vypada krasne :/

    Ale slouzi, jen kuzi uz tim rezat nechces, tedy zivou, myslim

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Dobrá pohádka má prý morální poučení, špatná nemá nic,“ řekla Ciri“

    Citace z knihy
    Zaklínač II - Meč osudu
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: to prave vubec nevim, jak je tam poresene (nemam od toho zadny manual) a za ziva to rozebirat nebudu, (i kdyz manual bych najit asi moh, ze?), ale podle vseho do kotle nikde zadna elektrina nevstupuje.

    Je to vicemene plaminek, velky horak a rozvod vody do baraku.

    Pravda, ma to vlastne dalkove ovladani, ale mam podezreni, ze oba dily ziji z baterek.

    Jdu to zjistit, dobra pripominka a know how nedostatek...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: No, ted jeste mit zalohu elektriky k plynovymu kotli :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rady pro občany - BLACKOUT, Portál krizového řízení HZS JmK
    http://krizport.firebrno.cz/navody/rady-pro-obcany-blackout
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dva nad nulou a nejde proud? No, pokud nekdo topi elektrinou, tak moc dobry.
    Ale ona to je nejaka docasna vec, nejake lokalni pojistky, zasny konec sveta, nicmene stejne.
    Nejdyl zatim nemakal 2,5dny, kdyz shorely stykace a velke trafo, pro celou ctvrt.
    To uz by kosa byla. Kdyz nam odesel kotel, bylo 5*C a za dva dny to tu bylo neobyvatelne (nastesti bylo kde koupit kotel, kdyz nam odesel zamek, porad si 5 lidi pujcujem 2 klice, pac neni, kde je vyrobit)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, 2kg propanbutan bomba za 230,- + 400,- zaloha za flasku.
    Clovek k tomu dostane doklad, obcanka treba neni, ale podpis ano. Bez toho papiru bomba nejde vratit...

    Ted se mi u svicky nechce zjistovat, co tam pisou, ale rek bych, ze bomba je original, ne podomacku vyrobena...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hezkyyy! Tak nam vyletel proud a jsem na baterce a LTE (btska ma asi zdroj), cela ctvrt je potme ;)

    My o vlku, a on nejde proud.

    Nastesti mame vetsinu veci plynovych, coz me sere, pac fosilni jsou treba jinde, ale kdyztak nebude kosa. Ale kdyz by doslo na tu butanovou bombu, co jsem si koupil predevcirem na benzince, zacal bych se asi vcelku smat.

    (V Olomouci jedno tyden nesel plyn, a spousta lidi varila na chodniku pred barakem na ohnickach z kde-ceho. Samo elektricke varice zmyzly z kramu behem hodiny.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ARANIUS: Dekuju.

    Ja se spis bojim, ze za a) po tom cov19 masakru bude Iran v desivem stavu. Videl jsem fotky masovych hrobu, co tam kopali (pokud se nepletu, ale byl to Iran, ze, jeste nez v NewYorskem parku udelali marnici?)

    Dalsi vec je, ze nevime, jak dlouho budou zavrene hranice, a ktere... 3roky? Pet?

    Za dalsi: jak se zvrhne bezpecnostni situace, spousta zemi je furt uplne ochromena, neexistuje zahranicni obchod ani pomoci (coz Iran a jeho embarga netrapi)

    V Iranu byla defacto vyhlazena opozice, ktera aspon zavanela liberalnejsim postojem...

    (Mmchodem embarga ji dobre podtrhly nohy, pac donutila odejit velke hrace z trhu IT, cloudy, ISP, telefonni operatory.... takze tam zustali jen mali hraci, ktere uplne ovladla totalitni vlada, takze argument proti GDPR a lokalnim datum+pozor na to, kdo jde a nejde ovladnout... snadnej znicis nyx nez facebook, zejo)


    Iran byl uz v dobe pred-covidove v prdeli...


    Dalsi vec: kdo bude litat a kam? Cestovky jsou v tahu, i kdyz se mozna nektere proberou, letecka doprava krachuje...


    Mozna zas vidim veci cerne, to je pro mne typicke, ale vidim cestovani jako jednu z veci, o kterou ted prijdem fakt ve znacne mire...


    Jinak ja byl na poznavacim zajezdu treba v Provance:
    - calanky - cote de azur - nejteplejsi pobrezi Evropy, nadherne modre more (studene jak psi cumak, ale da se)
    - aix sant provance (van Gogh)
    - hrad, kde sedel Marquiz de Sade (vzpomenu si)
    - papezsky palac a polovicni most v Avignonu
    - pont de gard - akvadukt/viadukt, ktery je na eurovkach, dokonce napoleon kolem nej postavil novy most, aby jej jeho armada neponicila... nadherne koupani v rece
    - shatea nef de pap - papezske vinice

    - slunecnice, levandule, mydlo, parfemy, sneci v provensalskych bylinkach, pastis, olivy, sqela jidla, cikady, verne mlyny a bukolicka krajina, kde voni timian, a vsude lezi brokove patrony, z lovu na kraliky

    Nadhera! Doporucuju, vsude je tam k neco videni, a je to relativne kousek.

    Tam chcem na svatebni cestu, az to pujde (a pak jeste Londyn, kde Adlicka par let zila a ja nikdy poradne nebyl)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: ted treba tyden sviti Slunce jen pres hustou nizkou oblacnost, zas dost fouka, no...

    Kolik dnů svítí v Česku slunce? Solárníci odmítají nařčení ERÚ | E15.cz
    https://www.e15.cz/...ergetika/kolik-dnu-sviti-v-cesku-slunce-solarnici-odmitaji-narceni-eru-1018063
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Launcher:

    Furt mi vrta hlavou ta Muskova solarni strech a Tvuj elektricky zapalovac.

    V dlouhodobe perspektive mas mozna pravdu, pac ropa dojde, kdezto panely by asi zily dele (tezko rict)....

    Co by me zajimalo, jaky prikon bys z toho dostal zanasich cca 1200 slunecnych hodin rocne (rekneme 100 slunecnych dni)?

    Pocitals jak velkou strechu a kolik hodin, by Ti zabralo nabiti jedne tesly ze strechy?

    Ma to dojezd rekneme 350 na jednu baterku. Tzn na 2 nabiti vzdusnou carou CR.

    Je tak?


    Tzn: zapalovac by Ti asi vydrzel dyl, nez benzinove rezervy, zas treba v zippu skrtnes i chlastem, problem je kaminek, ktery nevim, co vlastne je....


    Kazdopadne bys nesmel byt nijak mobilni, aby se elektrina hodila na survival. Zajimava by mohla byt kombinace s vetrnou elektrarnou, samo nejlepsi je zasit se na jednu ze stale fungujicich vodnich, vim o dvou a bral jsem to jako jedno z, pro me podstatnych mist (nemluve o poli, lese a obrovskem zdroji pitne vody)....


    Takze uz chapu elektricky zapalovac, jen nevim, zda fotovoltajiku v nasich podminkach (co treba zima, destive leto... proste dlouha obdobi jako diry, i pres tech 1200h.... konecne mam chilli, co potrebuje 130 slunecnych dni, a podle meho to neda)

    T cerna kyticka, btw

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Cheche, naucim Miu skorapky, az se k ni dostanu. Mama Hyena bude mit urcite radost ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, ztracena vzpominka, pac v Zaklinaci vaganti jsou zaujati hrou skorapek:

    Otec je puvodem z Ostravy a obcas jsme tam jezdili za jeho mamou, tudiz mou treti babickou.

    Psal se tak rok 1992-3, tudiz mi bylo tak 11 a mel jsem ten den desnou radost, pac mi otec koupil druhy dil Herbertovy Duny.

    Byla sediva vlhka zima v Ostrave, ale ja uz se tesil na knizku, zalezly v Marinovskem panelaku, nenechavaje se rusit polstinou z televize.

    Na ulicich bylo mnoho skorapkaru. Cikani.

    Kde je kulicka panko, hledej kulicku, tu je, tu neni, vsadite si, panko?!

    Nekteri meli kelimky, jini kokosove orechy, mizet mohl treba prstynek z kociciho zlata. Vsazelo se aspon 500,- spis tisic.

    To tehda bylo hodne.

    Otec nesazel, ale bavil se pozorovanim hrajicich.

    Bylo normalni, ze meli smluvene publikum, nebo, kdyz hrajici vedel a sahal do kapsy pro penize, a nedaval pozor, cikan otocil celou bednicku a protihrac razem prohral. Nebo sbalit penize a zacit kricet “policajti, pozor, policajti!”


    To jo.

    Jeden cikan byl asi min schopny a mel misto skorapek takova gumova kolecka, jak podrazka z tehdejsich deckych papuci.

    Na jedne z nich byl mickeyMouse, takova ta nalepka s reflexne ruzovym pismenkem. To tehdy melo kazde dite.

    Neco jsem predtim jedl a cikan mi dovolil jednou ukazat, kde je “kulicka”

    Vtipne bylo, ze jsem mel mastny prst a oznacil jsem spravne.

    Z meho uhlu pak uz bylo vzdy videt, kde “kulicka” (piamenkova nalepka) je.

    Dodnes me mrzi, ze tata odmital vsadit, mohl jsem si kupit dalsi knizky. Pak uz to byla zima a nuda, a pak Duna pod perinou.

    (A tak jsem se nestal gamblerem. Nicmene uz nikdy jsem pak nevidel nikoho hrat skorapky, zitra si trosku zatrenuju, dobra hra, kdyz uz clovek “podnika” na ulici. To se hodi.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam