• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak jsem psal o tom dedovi, ktereho clovek musi brat jako fakt, ac ja jsem mozna vic antikomunista nez antifa (i kdyz soudruh jak soudruh). Tak k pochopeni dedy, syna kovare, ktery jej mlatil, matky, ktera jej vydedila, zida, kteryho nevzali k batum, tak delal priruciho, pak si udelal vecerni skolou stredni, mezitim se mu narodila dcera, aby se chvilku pote vsadil s chlapama, ze vybehne do 5.patra, coz udelal a nahore ochrnul na cele telo, a dostal se z toho, za 5 let,... chlapek, co me jediny vzal paskem a pak se mi omlouval kdyz jsem brecel, chlapa, co stranu zakladal a neopustil ji po 1989,... byl to zvlastni clovek.

    A tohle mel nad manzelskym lozě

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Neměla čas nad tím déle přemítat. Z temné chodby pod otlučeným portálem se ozvalo skřípění otevírajících se, železem pobitých dveří. Shodila z ramen kožešinovou pláštěnku, smekla liščí čapku a prudkým pohybem hlavy rozhodila vlasy – svou pýchu a své poznávací znamení. Dlouhé, husté, lesklé, nazlátle kaštanové kadeře.
    Ciri vydechla obdivem. Triss se usmála, potěšena účinkem. Pěstěné, dlouhé, rozpuštěné vlasy byly vzácností, znakem postavení, znakem svobodné ženy – své vlastní paní. Byly výsadou, neboť „obyčejné“ dívky nosily většinou copy, „obyčejné“ paní pak šátky, čepce anebo zavití; urozené dámy, včetně královen, se honosily složitými účesy, bojovnice chodívaly nejčastěji ostříhané na krátko. Pouze druidky a čarodějky – a poběhlice – stavěly na odiv bohatou, rozpuštěnou hřívu, aby tak zdůraznily svou volnost a nezávislost.“

    Citace z knihy
    Zaklínač III - Krev elfů
    Andrzej Sapkowski

    —-

    Mam rad tyhle Sapkowskeho meditace nad zivotem. Ano, je to bajka, jsou tam carodejnice, prokleti, osud, elfove... ale taky valka, rasismus, hloupost, krutost...

    Jak kdesi napsal Terry Pratchett : v kazde skrini se driv nebo pozdej najde par starych bot.

    Dodavam, ze kolem tanku nakonec vzniknou namesti, a ze mam rad rozpustene vlasy.

    Kdysi se rikalo, tam kde jsem tehdy byl, ze rezava strecha, vlhky pak sklep.

    No co uz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „I ty staré kosti, které mají být věčnou připomínkou, nakonec zpráchnivějí, rozpadnou se v prach a upadnou v zapomnění, odletí s větrem bez ustání šlehajícím toto návrší.
    „Oni tu nechtějí ležet,“ promluvila Ciri najednou. „Nechtějí být symbolem, připomínkou ani výčitkou svědomí. A nechtějí ani, aby jejich prach odvál vítr.“
    Triss sebou trhla, když uslyšela změnu v dívčině hlase. Okamžitě ucítila magickou auru, krev jí zapulsovala ve skráních a zašuměla v uších. Napjala se, avšak nevydala ani hlásku, aby nepřerušila nebo nezaplašila to, co se právě dělo. „Obyčejný hrob,“ dětský hlas byl stále nepřirozenější, kovovější, chladnější a zlověstnější. „Hromádka země zarostlá kopřivami. Smrt má oči modré jako led. Velikost pomníku nic neznamená neznamenají ani nápisy, které jsou na něm vytesány. Kdo to může vědět lépe než ty, Triss Ranuncul, Čtrnáctá z Pahorku?“

    Citace z knihy
    Zaklínač III - Krev elfů
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky - Marigold“

    (A ja dodavam, ze zenska nadra maji podobne vlastnosti. Konecne, tolik k lasce;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jinak, kdyz by nekdo chtel vedet co mylim tim Jubo Warriorem 25l, tak tohle:
    BUSHCRAFTshop.cz | Vše pro život v přírodě
    https://www.bushcraftshop.cz/bushcraftshop/e-search?q=Sumky&search_submit=&qm=2

    Mam zkusenost, ze na stopa a do vlaku nechces moc kapes na baglu, pac se ti to musi vejit pod lavici, do plneho kufru, mezi nohy a podobne.

    Ale kdyz uz dnes balim bagl jaro-podzim, ma odhadem do 10kg a co zavazi tak je dycky plastenka, zdarak/stan, jidlo, voda a doklady.

    To nechces mit uvnitr:
    - voda se vylejva
    - doklady chces ssebou, kdyz nechas bagl lezet na louce (nemluve o zbrani)
    - jidlo je modularni... nevis co vyfasnes, ale vnitrek baglu uz je zasranej vecma... navic olej v baglu fakt nechces a polystyren s rybickama se vejde i do sumky
    - plastenka/zdarak : dyz je to mokry, do baglu to nechces, a ma to dnes taky velikost na sumku

    Takze si dokazu uz dnes predstavit bagl sbalenej jako complete service na 3 dny, v nouzi nafurt

    A k tomu 4 sumbky, ktery jinak muzu mit na 2-3derovem opasku a nezavazi (moc) ani pri sapani... a muzu si brat pripadne jen pasek, nebo to nacvakat na mole (krtka) na bagl.

    Voda - 1-2 cutory, do the job
    Zbran a doklady, ohen, celarna
    Minimal jidlo / odpadky
    Plastenka/zdarak

    Proto uz dnes chci bagl s krtkovejma uchytama. Pac bagl mam sbalenej 24/7, ale tyhle veci nosim 24/7, coz je rozdil.


    Uplne uprime: vymenim ten warrior ted, za gate 5.11 tactical o vanocich, coz je win win.


    Mmchodem spat v igelitu a spacaku +6 confort vcera a predvcera... uplne v pohode. Podle telefonu bylo +2 a slo to.

    Jen jsem zapomel, ze se nerybari, a nejsem pica.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Launcher:

    Jak si chtel vetrovku, tak jsem nasel zajimavy kousek, za ty prachy se to vyplati, i dyz bych mel tu podsivku vyparat a dodelat ji vpinani.

    Jenze ono s vetrovkama, ja nevim. Mam bundu 5000mm a sedi jak ulita, stala nic v nejakem noname sportu, dobra kapuce a jde rozepnout cela, vcelku vetra. Jen je v ni zima a je neskladna. Pak mam vetrovku, co je fakt beZ neceho pod ni, chova se jak divnejsi triko(ten Fjalraven) ale na kole maka, vejde se do kapuce, temer do dlane. Ale nevim, k cemu mi to je. Stejne k tomu musim tahad “podsivky”.

    Jestli bude tohle mikina s kapuci a 5000mm sloupec, za ty orachy je to zlaty, skoda predniho rozepinani, ze neni, pak by byla univerzalnejsi...

    Bohuzel nemaj cerny M, jinak uz bys mel recenzi.

    No dik flisu to maly taky nebude... hovno vis, ale do 30dnu kdyztak vratis, zejo...

    Bunda větrovka Brandit Windbreaker oliv velikost M | Army shop - armyshop Westarmy
    https://www.westarmy.cz/Bunda-vetrovka-Brandit-Windbreaker-oliv-velikost-M-d24_1038739137.htm
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem si splnil 2 nezbytne nutne (chapu, ze zahrabat se do listi, tak muze makat, navic bude problem, ze Adla nic takoveho nema, takze ja stejne budu spat v kusu igelitu a ona ve zdaraku, zahrabana v listi... kazdopadne kalhoty (snad zafungujou, kdyz jo, poridim si nekolikery a mrdam na tacticool nebo design, proste gate... pac jsem zjistil ze “nemam co na sebe” - budto je to urbex/cundr only, nebo je to office only...). Za ty prachy:

    Zdarak (btw neco co nemam cerveny, coz u spaciho pytle je sice spis vychytavka, ale neni to moc “tacticool” (to sem se zas neco naucil ;):

    https://www.hudy.cz/bivy-bag?variant=53611&size=180475

    Kalhoty:

    Kalhoty Helikon SFU NEXT rip-stop ČERNÉ Regular | BUSHCRAFTshop.cz | Vše pro život v přírodě
    https://www.bushcraftshop.cz/1225-kalhoty-helikon-sfu-next-rip-stop-cerne-regular



    Jeste chci tohle, pac je to presne typ baglu, co mam rad, jenze ze sumkama, tak to bude tak za 5-6k a ty tednemam (nechci dat). Ale pokud by mi nekdo chtel udelat radost, a mel zbytecny 4k... vratim mu to treba na vanoce se stejnou intenzitou. Fakt by se hodil, na leto. Na zimu mam 55l+10 od Deutru, je to tezky, ale uz jsem s tim i kus bezel. Kazdopadne modularni bagl nemam, a tohle vypada, ze makat bude... ten chci HODNE!!! Chjo.
    (Fakt me nikdo nemate tak rad? ((Jo vim, ze ne.))

    Batoh JUBÖ Bushcraft vz.95 WARRIOR 25L | BUSHCRAFTshop.cz | Vše pro život v přírodě
    https://www.bushcraftshop.cz/Batoh-JUBO-Bushcraft-vz-95-WARRIOR-25L-d3974.htm

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem, kdyz bych mel toho koiru na cloveku vylozit ve smyslu “co tim chtel basnik rict”, napsal bych: psi jsou nejuspesnejsi parazit a pekne si nas podmanili, ale pac ten pes nema ocas, tak jsme sa na nich pekne podepsali....

    (Koira je finsky pes)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    I kdyz ;)))

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Delal i golema, co nese cloveka... jeho namety jsou veskrze biblicke

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ma 4 metry, delal jej Marius Kotrba (rip)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Matka tvrdi, ze suplik byl prazdny, kdyz vyklizela dum (kdo se ji o to kua prosil!!! Zvlast, kdyz je to moje dedictvi....). Jestli nekeca a babicka ji nedala pryc... jsem napjaty.

    Uniformu pry taky nenasla.

    Jestli nekeca!!! Budu mit doma naprosto hustej kus muzejnich kousku...

    Tesim se na rano. Porejt zahradu, prohledat barak a pak “hrebenovka” do Kozlova / Drahotus, nejdriv do kaple sv.Havla (proste vesnicka kaple) apak na zriceninu hradu Drahotus, kousek od Lipnika...

    Kdo zna dalnici Ol-Ova, tak je to tam, jak stoji socha Pastyre, ktery nese Beranka.

    Pokud by me nekdo hledal, az zkonci svet, tak budu nekde okolo...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle hledam... jestli bude nekde za tramem, nemam sanci, jestli mi ji matka zapre, nemam sanci...

    Kdyz jsem byl decko, mati mela v supliku krabici 9x17 munice, ale zbran jsem nikdy nenasel.

    Ale od te doby vim, ze kdyz na patronu hodis dlazebni kostku, ypadne kus olova a takove “penizky” prachu...

    Obcas uvazuju, ze jsem ja to dectvi vubec prezil.

    Spolubydlo, ac je pica, vykladal, ze bydlel na Vysocine, a Rusacky vojensky prostor byl zaminovany... resp: byly tam naslapne pasti, ktere kdyz jsi triggnul, byl jsi 3 dny vyrazne zlutej, prej to palilo v ocich, a hlavne to bylo napojene, takze te jeste prijeli sebrat.

    Pac jako decko to chtel vlastnit, nasli psa, kterej na to nikdy neslap a posilali ho, aby to oznacil, pak tomu ustrihli draty a meli... minu.

    Jasne, taky v 30 dostal 7 let podminku a 10mil pokutu za kradez 2x 85l prumyslovych vybusnin z tunelu pod Letnou (ve vystavbe)... prej uz dluzi jen 1,4 mil; ale on dost lze a malo maka...


    No nic.

    vz.52; 7,62x25 Tokarev.... bud tu ty svine, bud tu. Ne! Neprodam Te! I kdyz bys byla rezava jak liska bystrouska...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ztitra jdu extenzivne prohledat dum, vcetne podlah... pamatuju si, ze tu byla CZ vz.52 7,62x25.

    Kdyz jsem od baraku dostal klice, byl suplik se zbrani a munici prazdny, stejne jako supliky s leky.

    A) ma ji matka, a zbran bude trpet neudrzovana v pradelniku (a ja zustanu vztekly)
    B) babicka ji po dedove smrti odevzdala (a ja budu vztekly)
    C) je nekde schovana, a ja budu vztekly pri hledani


    Patrila k ni milicionarska uniforma: jo nekecam, taky na to nejsem nijak hrdej, ale to se tezko chape, deda zakladal KSC v Olomouci, milicionar, dobrovolny hasic, soudce z lidu...

    Spatne se to chape, ale on byl jude, a jako kluk s Rusama strilel po nemcich... pak pradeda Cyril dostal strepinou granatu, ktera jej zabila, tak uz deda zivil rodinu, ale zbrane nikdy neodevzdal, pokud vim.


    Jenze matka se za to stydi, misto aby to prijala jako fakt, a vyhazela vsechno, co po nem zustalo. Jestli vratila ten gewehr a zahodila saty s oranzovou hvezdickou, zase se strasne pohadame.

    Coz uz nedelam roky rokouci, od te doby, co jsem zjistil, ze kdyz me kope v koute, muzu vyzkocit z balkonu ... uprime se priznavam, ze ji a jeji mysleni nemam rad, stydet se za to, co je tva minulost a zalhavat to, je zle.

    Proto nejsem vychovany jako jude, pac konvertovala, proto nevim nic o 1/2 rodiny, pac lze a zapira a ja mel moc starosti s prezivanim, abych se stihnul ptat.

    Jestli tu uniformu vyhodila, a zbran odevzdala, budu velmi tise, ale intenzivne nadavat.


    Zitra prohledavam barak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Konecne! Sul v brokovnici. Dycky jsem to chtel zkusit


    Loading a Shotgun with Rock Salt
    http://www.youtube.com/watch?v=5BY_sD3MvTY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: I kdyz stopa a loket, to je kokotina. Loket je dlouhy jak stopa, to jsem posral. Tak stopa a 2-3palce ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ha, dnes je ten den... Ostravice, kde bydlim je chyt a pust. Vzdycky, kdyz je na jare hromada vody, par dni je tady stovky okounu, od stopy az po loket dlouhych

    Chtel jsem je vyfotit, pac je to fakt krasne, ale na telefon to nedam...


    Je jich tu fakt hromada

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mluvi tam o tom, ze jeskynar Lad. Lahoda zaznamenal povesti tykajici se Ameriky, tak jsem trosku pohledal a nasel.

    Boha jeho, jak ja se tesim na nejakou vetsiseslost nekde u lesa u ohne (skoda, ze neznam nikoho, kdo by jeste chodil na cundry)


    Ladislav Lahoda – Lomy Amerika
    https://www.lomy-amerika.cz/author/ladislav-lahoda/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky jezdite zewlit na Ameriku?

    Taky tam prej strasa, dokonce muzes Hanze privolat umyslne


    Dokumentární film - Tajemství Lomů Amerika - Mýtus Hans Hagen
    http://www.youtube.com/watch?v=Sa1uqvYPeiM
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: A proto jsou zbrane strelne a zbrane palne, zejo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam