• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Nektere jsem koupil ve vetesnictvi za nejakych 200-300 Kc kus (chtelo to vybrat, nektere prodavane byly znicene, jine OK) a holi dobre. Nebo si vybrat podle vzhledu novou v kamennem obchode (a snad to nebude cinska nocnikova ocel ... normalni ceny zacinaji nekde kolem 2-3k za kus a dale dle znacek, serepeticek a tak). Spis jde o to, aby se ti libila a aby ti sedla. Je to vec vkusu.

    Brousim na umelych vodnich kamenech, asi tak do 10.000 grit, pak na remenu s chromoxidem a pak obtahuju na remenu s olejem. Pro me to plne staci. Obcas zkousim ruzne prirodni, ale s tema se mi moc nevede. A obtazeni vetsinou staci, brousim jak kdy - parkrat do roka ci jednou za par let - dle potreby a nalady.

    Na odrezovani bych se asi ptal tady:
    [ DO IT YOURSELF ]
    nebo tak nejak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ta povidka se jmenuje “pred branami” a je od franze kafky.. je to takhle nejak:

    Stoji muz, cely zivot pred branou a dvernik mu odpira vstup.
    Kdyz uz muz umira, se smrti na jazyku uprosi dvernika, aby jej necha nahlednout za branu.
    Dvernik otevira branu, a za ni....
    ... a za ni je dalsi brana, pred kterou sedi dvernik.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Dopruceni na nekterou “komercni”?

    Co ten odrezovac? Nastroje nevybrousim, zavity, pruziny,... jak na to?


    Cim vsim brousis (samo krom mikroskopu), smim-li se ptat?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Mam jich asi 6-8, z toho jednu vlastnorucne vybrousenou z fakt hrubyho vykovku ("cerne" zelezo se supinama, stopy po opracovani, "ostri" o tloustce tak 2mm) a s vlastnima strenkama.

    Holit se da libovolnou z nich :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ha, poslal mi ted fotku s mojim byvalym chortajou borzajou (bystry chrt - coz teda Zappata byl enem chrt, tupy byl jak lopata)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To je on, loni touhle dobou na “ceste Slovenskeho Povstania” z dcerou Miou...

    To je ten, o kterem jsem psal, ze zpiceny covid19 nas rozdelil, jak Berlinska zed, on sedi v Parizi, Mia v Martine a ja v Ostrave.

    Dokonce nikde nejsou ostnate draty, a stejne, letos se nemuzem jit koupat a pak takhle pozovat v krajine.


    Tichy vztek, tak jako on je tise zoufaly a tak jako Mia je proste... tise (kdyz nemluvi! Jinak je to rozhodne ma dcera ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Jinak jednou Hyenou nekdo vyrezaval, nevim proc si vybral britvu, ale je to tak...
    A ja blb jsem nedoplnil fotku nozu ve “sbirce” dnes o dlata... ktera povazuju za luxusni noze, typu britva, tedy s jasnym urcenim... neznam znacku, jsou na nich dve tresne... dostal jsem je od kamarada z Francie...

    Taky dobra storka:
    Matheau rodice utekli v 1968/9 do Francie. Striktni katolici, ortodoxni.
    V SK zustal dedecek, ktereho KSC obvinilo z vrazdy postaka (NEMOZNE!!!) a 4 roky sedel na samotce, politicky, ale offiko za vrazdu.
    Zacal tam psat basne, necim ostrym na dno vezenskeho esusu, nez si kazdou zapamatoval.

    Nekde je mam, a libily, je to tak tenky sesitek, ze zmizel mezi hrety knih, najdu jej pri stehovani a OCR-kuju sem.

    Sedel 12 let. Nevinny chlap. Pak maloval obrazy na tema Buh, ty uz se mi tak nelibily, jasne az kutchovite barvy, horomada “Svetla”.

    Ale basne pise dobry.

    Psal. RIP.

    Vnuk jede do pekla, na spatnem koni. Mluvi spatne slovensky a native francouzsky, je ortodoxni katolik, ale jeho dcera Svetlana, o 5 let starsi nez Mia, tak zustala s jeho starou, a on se roky upijel. Ma zuby zbrousene az k dasnim, rek bych, ze jima po nocich dre o sebe.
    Vyrezava z dreva, je vynikajici basak, hrozne chlasta, je Slovensky nacionalista az na uroven NaSřtraz! a voli Le pen, zaroven ma fousy az po kozy, dlouhe vlasy, povahou je typicky hippik,...

    Rika, ze jsem jeho Alter Ego (tak me pojmenoval, proto velka pismena), miluje deti a psy, a je HLUBOCE NESTASTNY.

    Je mi jej velmi lito, jsem opravdu jeho alter ego, a nicim se jinymi zpusoby, ale taky kracim svetem casto sam a bez cile.

    Mmchodem dcera Svetlana si vzala slecnu, takze je ted pani a pani Poncik, coz Mathiasovi taky nepridalo (pac Buh orej rek, ze se to nesmi, coz je kurva blbost!!!!).

    Po 9/11 zil s ortodoxni zidovkou a zavidi mi, ze se povazuju za jude, coz mu porad rozmlouvam, ze to neni k nicemu dobry, at kniha rika co chce.

    Vzdy 3x rocne sedavame po hospodach a kourime dymky. Ja cernoty, on virginske tabaky.

    Parkrat jsem jej uhodil, jako by to mohlo pomoct, jemu, aby vystrizlivel, a zacal mit rat slozitosti zivota, me, jako bych mu tim snad neco dokazal vysvetlit.

    Smutny francouzky umelec, a nevesely ceskoslovensky patlal. To jsme my dva.

    Ale fakt jej mam rad. Moc.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem v patek jsem vyprudil spolubydla, ze je prase a ze nebudu kazdy weekend uklizet 152m^2 byt, aby on houpal nohama, a dnes jsem si delal matovy caj, a byly mezi tim konvalinky. Vyhodil jsem je, matu vyplach a oplach, ale pokud mi hvizdne herzna, tak ID MIM je fakt pica (podle me dobry, ale klasifikoval bych to jako neumely pokus o vrazdu)


    (Kurev 5, to otaceni fotek, co se deje “obcas” blbe je FAKT OTRAVA... Marku/@Nyx : mas tam nekde bug!!!! Dela to kazda n-ta fotka, taken by Apple iPhone... nebo tam maj bug oni... wtf?! Zitra kouknu na EXIF, schvalne nechavam origo+ pridavam screenshot teze fotky na temze telefonu.)

    (Navic obcas zhuci firefox, kdyz dam upload photo, ale za to asi muze firefox, nemam debugger, pac iPhone, o, ale taky otrava, kdyz mas rozepsanej text... viz ten pro Gilhada s britvama, byl hodne delsi... mozna tak lip, ale nasere, no.)


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem v patek jsem vyprudil spolubydla, ze je prase a ze nebudu kazdy weekend uklizet 152m^2 byt, aby on houpal nohama, a dnes jsem si delal matovy caj, a byly mezi tim konvalinky. Vyhodil jsem je, matu vyplach a oplach, ale pokud mi hvizdne herzna, tak ID MIM je fakt pica (podle me dobry, ale klasifikoval bych to jako neumely pokus o vrazdu)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: btw, mas britvu? Mam dve, zn Hyena (Austria) a nikdy jsem zatim nedosel do stavu “timhle se dokazu oholit”... taky duvod pro mikroskop a hromadu kamenu na zkousku...

    Finta, co neni videt na youtubech, kdyz nedavas pozor: dobry brusic brousi celym telem, dorovnava hlavou a krkem... rukama (ja) konzistenci nedavam


    Nejake doporuceni na soudobou britvu cena/vykon? Moc se neholim, proste jsem “furr less furry fan”


    Zitra doctu Tvuj zbytek, jsem fakt utaveny. Rozbrusoval a letoval jsem okapy, ryl 30m^2 s hodne porostem, a hledal vz 52 (nenasel)

    Co jsem nasel je taska sevcovskeho naradi, rucne kovana cernota, nejaky napad na odrezovac? Co si mam koupit/namychat. Jsou tam i pruziny, a ne jen vynute, ale fakt pera... potrebuje to vycistit chemii, to rucne nedam, ani vubec.

    Btw. Tohle je muj nejlepsi “britva”... ocel neznama, ale kua, to holi i antilopu a divocaka (bubny, pokusy o boty, bagl z koniny...)....



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD:
    GILHAD:

    Dekuju... na brouseni uz dnes memam moral, dam rano, ale pravda, taky je to jeden z duvodu, proc chci mikroskop... cely weekend jsem mel u sebe Pracku A (ten MoraKniv za 99,-, co jsem jej zamrdal od kostivalu), v jeden moment jsem tim “kacel strom”, tedy do V rezal vetev tlustou jak me zapesti, tlakem proti, tahem k sobe, at nauseam... a nuz jsem doma obtah na 1000/6000 a je zas jak novy, se skrabanci se neseru. Je to “pracka”


    Boj s nozem beru v uvahu, pridavam, ze specifika dodava i nuz, pac treba Pracka jde tasi jen jednim zpusobem, nehlede k noseni. Je jednostranne brousena, a zaroven na ostri jasne orientovana. Chvili jsem s ni cvicil (‘mchodem utok na listy, koukam, ze jsme vymysleli stejnou techniku, ja dodavam., ze jeste bodam a tahem rezu proti kmenu, kdyz tancuju, tak proti nekolika... rikam tomu utok na buk, pac jsem s nozem, kukri, teleskopem a bokeněm zacinal v bukovem lese.... trenuju na mladych stromech i navaleni, tedy zautocim na kminek, a snazim se jej porazit, aniz by me odrazil, nebo abych byl vyveden z rovnovahy... de facto i de jure by to chtelo partnerac, ale stromy pomahaji... ani jich moc nelituju, Adla ma stromy rada, nadavala by mi)..,


    Kazdopadne dekuju!

    Dlouhou secnou/bodnou bych rad zkusil... hlavne cteni/inzerovani me zajima.

    Treba kratke kroky v nizkem guaru bez inzerovani utoku jsou neco, co by me fakt zajimalo.

    Dobry sermir me prave vzdy da na “inzerci”, jak jsem si vsimnul....


    Musime zacvicit.

    Blby je, ze ja utocim na rage, tzn, hraju nefer. Kopnu do kolena, nakrocim, odhodim, nez bych pouzil cepel,
    Uz jsem zazil i odtlak a navaleni.


    Proste cepeli neziju, radej udelam.cokoliv, nez abych rezal. Mmchodem spis rezu takem, nez bodam.

    Chce to proste zkusit s nekym, kdo neco umi. Teorie nemaka.

    Za postrehy jeste jednou dik ... zkusit dvojrucku, nebo levacku rozhodne zkusim... zongluju, i kdyz leva zaostava, mel bych byt schopen dat zaklad prave, tak co uz, Pracky za 99,- mam 4, tak holt pujdu do treningu dvojrucky... zavani to tim, ze vytahnu tesak, a v pravacce si necham nuz. Pripadne mi elegantnejsi mit reverz, a v ostre ruce ostre zelezo, v tupe ruce hmotu. Ale nevim, navnadil jsi me.


    Zkusim.


    Navic faktem je, ze pravou umim i hazet, klidne se zbavim jednoho z nozu zahozenim, pokud mi zustanou obvykle 2 dalsi...

    (Sorr, fakt jsem na kratke zelezo uchylny.... )
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Jo, ted jsem chvili necetl, stavel jsem a ozivoval (a navic to vse dokumentoval) po letech zase novy pocitac - je to monstrum, prace jak na kostele, ale vysledek slast :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: IMHO zakladnim pravidle boje na noze je, ze se mu chces vyhnout. Protoze pokud to berou obe strany aspon trochu vazne, tak obe skonci vyrazne porezane/pobodane. Protoze nuz je kratky, nuz se nozem kryt vlastne neda (je to moc na blizko, moc rychle a moc male).

    Kdyz jsem se zacinal ucit, internet nebyl, knihy taky moc ne. Prosel jsem si spoustu ruznych skol a nazvy suverenne davno zapomel. Dulezite je dostat tu ostrou cast do protivnika a neschytat to sam. Jak to udelas je vedlejsi - jako jsou ruzne techniky, je dobre jich par umet (a mit v nich stovky a tisice opakovani) ale pocita se vysledek.

    (Jo, byly na me stiznosti, ze bojuju "nefer" a klidne s obourucakem udelam levackou kordovou techniku a "to neplati" - kdyz ma cepel v tele, tak to zjevne fungovalo a v boji to teda "plati" narozdil od sportu.)

    Ja teda spis sermoval delsima zbranema (tyce, mece, kordy ...), ale spousta veci je pro boj dost univerzalni

    - postoj chces mit dost stabilni, abys mohl vyrazit/uhnout kterymkoli smerem rovnou z nej - prilis nizky/dlouhy/siroky je neprakticky, protoze nez se z nej dostanes uplyne vecnost. Prilis vysoky je neprakticky, protoze mas uzkou zakladnu, natazene nohy a houby stabilitu a abys nekam mohl, musis carovat s tezistem, coz zase trva vecnost. Kazdy postoj ma sve nevyhody, ale stejne ho prubezne prizpusobujes tomu, co dela protivnik a co chces delat ty (a zase nechces to predem moc inzerovat, zeano) - takze se nakonec stejne dost hybes. A konec koncu, kazdy je jinak rostly, jinak cviceny a ma jine pohybove vzorce a stereotypy, takze si najdi, co vyhovuje tobe osobne.

    - teziste - idealne ve stredu, kdyz cekas co bude, vpredu, kdyz chces utocit a vzadu, kdyz branit a couvat - jenze tohle vi kazdy a dost to prozradi. Dobra vec je, pokud to jde, tak zapojit i bokyu - je to vic svalu v akci, rychlejsi pohyb a vetsi dosah (a kazdych 10 cm se pocita)

    (Jo a dlouhe postoje muzou byt neprakticke, jakmile ti zautoci misto na telo tak na predni nohu - to se blbe kryje, radeji mu nedej mu sanci - a naopak pokud ti jde o vysledek, je vyrazne lepsi ho "jen lehce skrabnout" - at do ruky, ci nohy - a sam nic neschytat, nez ho proboudnout a sam byt probodnut - ono uz prvnich par skrabancu ho muze kdyz ne odradit, tak zpomalit (ale nemusi) a pokud nahodou parkrat zasahnes nejakou tepnu, i malou, tak ti pri vice zasazich a delsich manevrech taky mozna proste "vytece" a odpadne - je-li sance to udelat beztrestne/bezpecne, je skoda ji nevyuzit.)

    - Dalsi vec je odpocinek a uvolnene svaly - jako fakt to funguje, uvolnit se, kdykoli je zlomek sekundy sance, protoze zatatyma svalama fakt nepohnes rychle, uvolnenyma jo. A byt zataty je (krome toho, ze jsi pomaly) taky dost vycerpavajici. Jakmile se zacnete trochu obchazet a taktizovat, nebo jakmile to prvni uder nerozhodne, tak do hry zacina vstupovat i unava, ktera zpomaluje.

    - spousta lidi se vyporada s utokem pravici vyrazne lip, nez kdyz utocis levackou - pokud zvladnes stridat ruce, mas dost velkou vyhodu. (A bojovat obema rukama naraz a efektivne je mistrovsky level, pokud si nejsi tak docela jisty, ze to mistrne zvladas, nedelej to naostro - stridej ruce, je to mnohem snadnejsi a "protivnici to nemaj radi")

    - hrozne dulezita je vzdalenost - pokud te protivnikova cepel mine, je fakt jedno, jestli o milimetry nebo decimetry, ale pokud te trefi, tak to boli. Pokud vidis, ze te mine, nemusis uhybat, ani kryt a muzes misto toho jet vlastni akci a prebrat iniciativu - triskani cepele o cepel je pro decka - hezky to boucha a vypada, jiskry litaji, ale pokud je uder kratky tak, ze nezasahne, je lepsi ho nechat projit a jet si to svoje, protoze protivnik se musi zastavit, stahnout a naprahnout, zatimco ty uz utocis. (takze kdyz nedosahne na telo, staci uhnout rukou a bud ho zasahnout sam poradne, nebo aspon skrabnout prez zapesti/predsazene koleno/pazi/rameno - viz vyse)

    - Takze pozorovani je asi tak to nejdulezitejsi - pokud zvladnes videt, co protivnik chysta a jeste na to reagovat, tak mas sakra velkou vyhodu. A spousta lidi se pred uderem naprahne a nakroci a natoci a soustredi na misto kam chce uderit - cili ti to vlastne rekne driv, nez se k tomu sam rozhodne a zacne. Problem je, pokud to takhle hezky neinzeruje, tak muze utocit v casech pod tvoji reakcni dobou a to je zle, to musis byut dost daleko, aby tak utocit nemohl, nebo utocit driv, nez zacne. Proto je to s nozi tak blbe, protoze "nedosahne" a "nestihnes reagovat" se vlastne prekryvaji a nuz ma houby setrvacnost, takze dalsi uder muze prijit prakticky hned.
    (Jo dobre na cviceni "kam dosahnu a kam ne" jsou pri prochazce v lese rychle prekvapive utoky na blemcajici listy na okraji dosahu - listu vetsinou nic neudelas, ale sam vidis, jestli to bylo kratke, dlouhe, uplne blbe nebo ti to rozhodilo stabilitu) - cilem je bud se listu "prave dotknout", nebo "tesne nedotknout" - podle nalady - potrebujes vedet i kam dosahnes, i kam uz ne.

    S tyci 1.5metru mam krasnou prihodu - (jo, cvicil jsem s katanou/bokenem podobne delky a v jednom ze zakladnich uderu mel nekolik tisic opakovani v plne rychlosti) - kamoska cvicila cosi a vykladala, jak proti tyci maji nejake specialni techniky, jak ji odkloni, zachyti, vypaci, jeste me s ni zmlati a snad si i uvari kafe, nez ja dokoncim utok - kdyz to ukazovala pomalu, tak naprosto uzasne - ale ja oponoval, ze to muze fungovat prave jen ve zpomalenem zaberu, nebo filmu, v plne rychlosti ze proste nestiha. Coz jsme se nejak neshodli a ona, ze to pry predvede klidne v plne rychlosti - ja ze ji nechci zabit, takze at to udelame jinak - odmerim si vzdalenost, kam az tou tyci dosahnu, pak couvnu tri metry a az ona rekne, ze je pripravena, tak ja kratkou chvilku na to zautocim (stinove = 3m, ale naplno) a ona ze to vykreje po libosti (stinove = 3m) a pak sama rozhodne, zda zvitezila ona, ci ja - protoze ja vysledek uz stejne znam - no hecla se a ze teda jo - i ucinili jsme tak - ja stal s tyci jako mecem pred sebou a kdyz rekla, ze je ready, tak jsem asi tak po 3 sec proste uderil plnou rychlosti s naprahem az za telo - zastavil jsem s koncem tyce ve vysi kolen - ona se v tu chvili jeste nezacla hybat.

    Proc to sem taham - kdyz vis, jakou akci chces provest, tak to muze byt sakra rychle i s necim delky motyky, natoz noze. A kdyz to udelas bez predbezneho varovani (zmenou postoje, naprahem, proslovem...), tak se pod tu reakcni dobu i zdatneho protivnika dostat muzes. A jedina obrana je to bud "videt predem", nebo "byt dost daleko".

    Takze pokud jde o noze, tak bud bych volil situaci "ja nuz mam, on ne", nebo "on ma nuz a ja neco s vyrazne delsim dosahem" - nasadou od motyky si ho od tela bud udrzis, nebo neco zlomis, nez ji stihne stahnout. Ale drz tu motyku tam, co je zelezo, jednak kvuli tezisti a rychlosti, jednak ti ji nesebere - nabo jen tou nasadou, nebo jen klackem, nebo tak necim. Zase tyc dlouha (kopi a podobne) takhle pouzivat nejde, protoze uz je pomala a dolem ji neprotocis - takze bud drzet obouruc a pouzivat oba konce, nebo v nouzi bodat z dalky - ale furt hrozi, ze te podejde a prijde dost blizko na to, abys uz na nej tou tyci nedosahnul a pak mas problem. A musis to resit jinak (prerazit mu nos stredem tyce mezi svyma rukama, napriklad)

    Ale co mozna bych se vyhnul situaci nuz proti nozi, protoze IMHO prakticky nejde vyhrat aniz bys to sam dost schytal a to v postapo rozhodne nechces (no ani jinak to nechces).
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    O brouseni jsem neco uz psal, mozna te to zaujme ci potesi:
    Vyprávění hrůzyplné o nákupu jednom internetovém
    https://www.abclinuxu.cz/blog/gilhadoviny/2012/1/vypraveni-hruzyplne-o-nakupu-jednom-internetovem
    Proměny aneb brousíme s mikrospopem
    https://www.abclinuxu.cz/blog/gilhadoviny/2012/1/promeny-aneb-brousime-s-mikrospopem
    Jinak spousta britevniku ma sve magicke sekvence, kolikrat, na jakem kameni, v jakem poradi a co pak, ale ty pocty tahu jsou casto (v souctu) ve stovkach, tisicovkach ...
    Mas pravdu, konzistence je super dulezita, bez ni proste poradne ostri neudelas.
    Ja obecne pouzivam neco jako 32 tahu po jedne, pak druhe strane noze, nasledne po 16/8/4/2/1 a pripadne znova (velky pocet na zacatku to urychli, snizujici se dalsi pocty zajisti ze cepel se nevyhne do strany - postupne se kompenzuji), kdyz jsem spokojeny, jdu na dalsi kamen a zase 32+32/16+16/8+8/4+4/2+2/1+1 a pripadne znova a znova dle potreby - ale britvy vlastne zacinaji tam, kde noze konci - grit kolem 1.000 se pouziva jako hoblik pro urceni tvaru cepele (= u nozu karborundum) - ze nuz holi chlupy na ruce/noze je pro noze fajn, u britev je to vlastne zacatek brouseni, protoze holit vousy prijemne je jina liga (tim nozem ty vousy das dolu treba taky, ale je to nebe a dudy) - britvy jdou nabrousit tak, ze konec volne visiciho dlouheho divciho vlasu po pomalem prilozeni cepele s tichym lupnutim odskoci - takove ostri u noze smysl nema a noze jsou staveny pro jiny druh prace a pro odolnost - britva je tvrda, tenka, krehka a ostra - a hodi se jen na ty vousy/vlasy, na cemkoli jinem ji znicis ostri raz dva. (Samozrejme kuzi a svalem se prorizne jak nic a pak se na kosti vylomi - jeden znamy chirurg rikal, ze britvou v nouzi operaci provedes, ale skalpelem se neoholis)

    Ale jak se rika - kovani kuje kovare - kdyz mas v necem tisice opakovani, tak ta kvantita zacne prechazet v kvalitu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dobry cundr a pak proste Olomouc, to byla.

    Zasazena zahrada, opravene a vycistene okapy... je tam spousta prace...

    Pristi tyden zas.

    Dik Adle jak za pokoj, tak za pomoc.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Vsimete nahore, ktere valky je to pomnik...

    Okolni domy uz nenesou stopy granatu a strel a taky nikdo nevi, ze 30m odsud, kde je opravna obuvi/cestovni kancelar s lodi a veslem v logu, co si pamatuju, tak byval “koncentrak pro Nemce”... kdyz bych se dnes dedy ptal, pote co vim, ptal bych se, zda tam znasilnoval nemky... to uz se nedozvim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nenasel, ale mozna vim, kde je...

    To je fuck. Zustalo neidentifikovatelne nic, dum bez historie, a ja si presto pamatuju, pac nechci zapomenout, aspon jsem to napsal sem..

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam