• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Po delsim case me Hyena prekvapila, a to zahradnicenim. Na obrazku jsou sazenice cherry rajcat, ktere vznikly proste tak, ze Hyenisko zasadilo cele rajcatko (takove uz roztekle) a vyrostle sazenicky proste rozsadila)

    Docela dobry na nauceni decek, jak se vyrabej kytky, a ze to jde i z plodu, ktere se koupi v supermarketech/zelenine, jako potravina.

    Ja tak sazim dyne, mak... ale rajcata me nenapadla, i kdyz je to logicke.

    Pujdou tim ziskat i ty cerne a zelene odrudy....

    A rajcata se ted jeste v klidu chyti...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, tak takovej vyvar udelam dneska, az usnu a pak se proberu, zni to dobre ... finta s bilkem, a vubec, vino, protlak? Interesantni, treba mi to vyzene tu sychravost z nohy, nebo aspon ze zaludku, no...


    Polévka je grunt. Jak připravit consommé? | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...chut/polevka-je-grunt-jak-pripravit-consomme.A120117_120543_dobra-chut_glu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Vyrizeno!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DISPARITY: Vyridim!

    (Taky sem se tak trocha citil. Jeste ted je mi zima v kostech, nejak blbe se mi emigrovalo...

    Zajimalo by me, co dela to, ze kdyz je obcas sychravo, zace me bolet leve koleno az kulham... co ma sychravo co delat s mojim kolenem? He?! )


    DISPARITY
    DISPARITY --- ---
    OVERDRIVE: tady vypadáte jak syrskej uprchlík, tak ať vám to štěstí vydrží i cestou zpět :-7 Jinak že též pozdravuju Hienu..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak me lidi videli v te celte, 2x jsem musel odmitat svezeni, a to jsem ani nestopoval. Zda se, ze doba covidovanejak pohnula lidstvim, spis k dobremu.
    I kdyz jedna kara byla plna cigosu, tak nevim, zda bych dojel s baglem. Ale to je fuj fuj predsudek. Spis jsem vypadal jak zmok(la) mys ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Slava nazdar weeletu, zmokli jsme, a jsme tu. Nikdo nic nekontroloval, formular mam ssebou, ale nikdo mi jej nevyplnil.... jen jed jed jed, tak jsme jeli.
    Adla malem vyrostla, pac se bala jet z5, nemaje platnou obcanku ani pas... ale taky v klidu

    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: Pozdravuj Hienu ;-) a šťastnou cestu zpět....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, jen tak mmchodem o tom, jak se mohla skazit voda v dobe cov-19, a taky bacha na vodu ve flaskach


    Je zdravější kohoutková, nebo balená voda? - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/...SGI7JlcSMOZv4Isle1CLg&context=spotify%3Acollection%3Apodcasts%3Aepisodes
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak dnes legal ne pres hranice, zajimave je, ze pres hranice nic nejede. Mam stesti, ze mam 2 zeny ochotne me odvezt na hranice, a pak z hranic, ale jede se tam dostat odsobakem, pak cca 2km na hranice, a pak dalsi osobaky.

    Ja jen, ze 48h je zajimave, pokud mas auto, nebo dobre zeny..


    Kazdopadne jedu se spacakem, zdarakem a celtou, pac vlaky jedou nahodne, treba pica spolubydlo zustal v 22 v Trebove...

    No nic, ja jsem na ceste, bez psa, kdyz by se neco posralo, abych ji nemusel resit, pac sk carantena neumoznuje pobyt psu (krom toho, ze tam neni internet, casto ani jako lte)...


    Tak zdar a silu, naseda. Stop s vlastnimi zenami je mily, zajimalo by mne, zda by me vzal nekdo jiny. Nonejhur tozkusim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Those were the days of good hunting and good sleeping.

    Rudyard Kipling“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Vždyť dneska je Saovine, pane velkomožný, tak jaképak vy-hrávání? Muzika na Saovine, to je ten vítr za oknem a meluzína v ko-míně. Dnešní noci vyjí vlkodlaci a goblini, kvílí bludičky, zuby skří-

    pou ghúlové! Beann’shie volá a úpí, kdokoli ji uslyší, tomu je brzká smrt souzena. Zlí démoni opouštějí své skrýše a bosorky letí na svůj poslední sabat před zimou. Saovine je nebezpečná noc.“

    „Přes les nechoď, ať tě divous nezadáví, přes krchov nechoď, ať tě umrlec do rovu nestáhne! Nejlepší je z domu ani nevystrčit nos, jen pro jistotu

    - 376 -

    do prahu zabodnout ocelový nůž, přes něj se zlo překročit neodváží.

    Matky musí střežit děti, neboť v noc Saovine může lidské děcko snadno uzmout rusalka anebo plačka a“

    „namísto něj podstrčit nelidského proměněnče. A ženská v jiném stavu by neměla ani na dvorek vycházet, poněvadž plod v jejím lůně může nočnice uřknout. Místo děvčátka se potom narodí striga se železnými zuby…“

    Citace z knihy
    Saga o Zaklinaci IV - Vez Vlastovky
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vim o 48 hodinach, dekuju E, a ano, prejdu.


    „Dnes je noc Saovine!“ prohlásil děd zaníceným hlasem. „Této noci chodí duchové po zemi. Duchové mrtvých klepou na okna a vo-lají na živé: ,Otevřete nám! Pusťte nás dovnitř!‘ Je dobré dát jim kaši s medem, může se i pálenkou pokropit…“

    „Chá, pálenkou si raděj vlastní gágor pokropím!“ houkl La Pointe. „A tvoji duchové mi můžou vlézt někam!“

    „Ouvej, ouvej, velkomožný pane, netrop si z duchů žerty, poně-

    vadž oni mají bystrý sluch a jsou hrozitánsky mstiví! Je noc Saovine!

    Jenom se zaposlouchejte, jak kolem domu neustále něco šustí a klepe. Přízraky se“

    „přicházejí ohřát u ohně a dosyta se najíst. Po ho-lých strništích a opadaných lesích tancuje vichr, duchy to táhne k lidským příbytkům, kde cítí teplo. A když se jim nepostaví miska s jídlem na zápraží a zmory nic nenajdou, můžou po půlnoci do chalupy vstoupit…“

    Citace z knihy
    Saga o Zaklinaci IV - Vez Vlastovky
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, kamenny andel, co padnul na hubu do betonu, a uz tam zustal.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANTRAX: To neni utocna puska, je to lovecka puska (viz raze), ale odvozena od AK. Proste AK pro civilni sektor, kde nesmis legalne davku/automat.
    ANTRAX
    ANTRAX --- ---
    OVERDRIVE:
    Joujou.. Tu jsem neznal, tak jsem se ptal Strýčka , a i pro to jsem ti psal, že můj kvíz není útočná puška ;-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANTRAX: Nachytal jsem se sam, tohle je saiga...

    .223 rem

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANTRAX: Kdyz jsem byl kluk a potkal se s manicjama, coz uz bylo po 1989, ale ne zas tak moc, rekneme 1996-7, tak kazda z nich mela u sebe pas. Furt!

    Mam to taky tak. Pas moc nepomuze v bankach, idiota chtej trvale bydliste, asi kvuli prani penez, ale pas cloveku otvira hranice, pomaha na ambasadach, je kam dat viza.

    Muj propadne za rok a mesic, jak jdu pro obcanku (vydanou), zaroven zazadam o dalsi2 biometricke.

    Vzdycky mam aspon 2, jeden nosim, druhy je stacionarni v zemi, kde zrovna jsem, vetsinou schovany na pokoji, nebo v zapecetene obalce v hotelovem trezoru.


    Nechapu, co Adela nepochopila na tom, ze chci hlavne pas a na obcanku mrdam.... tak nas obednala jen na obcanky a sama pas nema.

    Pekne jsem prskal a zuril, i kdyz stylem ledovec, vetsinu jsem si nechal pro sebe aasi hodinu ji terorizoval ustepacnymi poznamkami ve stylu “az Ti zdrhnu, ani me nebudesschopna honit”, nebo “ty uz necekas, ze nekdy otevrou hranice”, nebo “hezky, a ceho, ze jsi to obcan?”

    :7


    Bez pasu ani ranu!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate radi Amsterdam? Ja teda jo, a to hodne. Byl jsem tam asi 4x, vzdy za pozdniho leta, brzkeho podzimu, a tohle se mi libi (i kdyz tyhle kitchovite fotky nemam rad)


    A dobry clanek.... holt mi fakt chybi cesta, ted na tom cundru jsem byl taaak syˇtastny (koukal jsem se do pasu a posledni razitko mam z 2015 z Kazachstanu, 5 let, a cesty chybej - ne, ze bych nikde nebyl, treba Sutovske vodopady, a vubec Severni Slovensko, Gelnica na zachranarskych cvicenich IZS, hromada urbexu, nekolikrat praha v motelech, Berlin (konecne!), ale .... ale proste chci vic)

    10 amazing things you probably didn't know about Amsterdam
    https://www.telegraph.co.uk/...msterdam/articles/things-you-probably-didnt-know-about-amsterdam/amp/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam