• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Spousta sraní s tim a nicmoc chuť ....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak co, date si?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jdu sbirat - stovky, mozna tisice


    Šneci po burgundsku recept - Vareni.cz
    https://recepty.vareni.cz/sneci-po-burgundsku/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Bez obav,“ zasmál se Yarpen. „Naše maso neštěkalo, nemňaučalo ani neškemralo o smilování. Naše maso by sa mohlo podávat aj na královském dvoře.“

    „Tak to konečně vysyp, trpaslíku!“

    „Když sme dostali váš dopis, že sa potkáme v Rivii, spekulovali sme se Zoltanem, čím vás uhostíme. Spekulovali sme a spekulovali, až sme sa z teho“

    „spekulování málem pochcali. Tož sme si odskočili do olší na břehu.

    Hledíme, je tam plno šneků. Donesli sme pytel a nasbírali do něho tých plžů, co sa vešlo…“

    „Hodně nám ich uteklo,“ zakýval hlavou Zoltan Chivay. „Byli sme drobet nalití a oni hrozně rychlí.“

    Oba trpaslíci opět zaslzeli smíchem nad povedeným žertem.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski





    ——


    A dodam obrazek z pred baraku. Jsou jich tu stovky, mozna tisice, taky to jdu zkusit, uvidime. Nejake recepty/postupy?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To by bylo hezke, udelat takovy strom nekde opravdu... ale kde?

    ——


    „Na rozcestí za vískou Kopřivnicí, u zájezdního hostince vypáleného za války, stál už nejméně sto let dub sípák, nyní v květu. Lidé z okolí, dokonce až ze vzdálené Spally, využívali jeho rozložitých, nízko se klenoucích větví k zavěšování destiček a tabulek s rozličnými zprávami a vzkazy. Dub sloužící mezilidskému dorozumívání byl proto zván Strom vědění dobrého i zlého.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cist budu ted Posledniho Mohykana, ani jsem to nevidel, ani necet, tak uvidime.

    Mayovky jsem treba nikdy rad nemel, ja byl spis na Verneovky (taky jsem je loni dal skoro vsechny znova, nektere poprve).

    Kdyz to bylo o cowboyich a indianech, dycky jsem byl za cowboye, a nejak mi to zustalo, mac na ten pravek nejsem, ale rozumim i indianske strance veci a rozhodne je dobre ji znat, kdyz uz clovek chce delat tabor pro decka.

    Z indianu mam docela dost nastudovaniu tu cast, kdy jsme je pozabijeli, sjel jsem i ruzne tradice a nepochopene casti kultur, seznamy kmenu a jejich puvodni uzemi.... ale to neni pro decka, neni to romantika ale jista verze holokaustu, ...

    Rozhodne bych si dal Zahadu Hlavolamu +2 pokracovani. To se taky hodi, Stinadla me vlastne privedla k urbexu, pac mi vzdycky pripadlo dobry, jak se Sipaci furt nekam vloupavaj a tam pak najdou ruzne vychytavky, typu tajna chodba, nebo dilna Jana Tleskace.


    Taky si pamatujete, jak jeste ve vasem meste byly dreveny ohrady a kulny? Kde je jim konec...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak me napadlo, ze by bylo zahodno nastudovat nejakou beletrii, pokud budem nakonec fakt delat ten cundr pro mladata... hledal jsem nejaky seznam bobriku, co by sly plnit, a nakonec jsem si rek, ze cist to asi nechci, ale audioknihu v prubehu par prochazek zvladnu.... libi se mi obalka knihy.


    Hoši od bobří řeky
    http://www.youtube.com/watch?v=WjTnWCG9Dp8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Spadla Adla do umyvadla, nedrzela se dobre madla

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adlicka dela haji. Me se libilo byt v desti, tak jsem prostrihal vsechny okolni stromy a kere. Sousedum, co maj lineho a velkeho psa, tak jsem udelal z ruzi louubi, nad brankou. Tohle mi zustalo, tak Adlicka dostala kytku. Ani o tom nevi ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja ve spacaku vedle sve psice, tak tohle byla moje nejpohodlnejsi noc za posledni 3 mesice. Doma je zkurvenych 14-16*C u Hyeny 16*C...

    Tady bylo sice tak 4-6*C, ale zdarak, spacak, stan a pes... dokonce mi bylo horko...

    Okolo hlavy omotany satek, nos mi nemrznul...

    Za me v klidu, vsude okolo tekly potucky vody z deste, my vsichni v suchu. Stan se 4spagatama se sice celou noc trasl a svistel, ale spali jsme v takovem vecku, v doline u konce, cca 100m pod vrcholem, takze rano, kdyz jsem vykez na parez, vitr me z nej malem srazil, ale fjalraveni expedicka parada.

    Postavit to 5min, zbourat 5min, vevnitr ani kapka a pokud 3 psy pocitam za 1,5cloveka+ 2 bagly 30l, uplny konfort.

    Akorat ma stan 2,60kg, no



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A tady nekdo pise jak ja, ze KotlY? Cuze?!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Furt krasne

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Krasne poranu

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak bezva je, ze do predsinky fjalravenackyho stanu (2predsinky, 2vychody, stoji sam, ale je lepsi jej kotvit, treba v bource)... tak se vlezou 2 sheltie, na jednu stranu, a barzoj (200x90cm) do druhe...

    Prechod hranice

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak prechod hranic i z5 v klidu, sice jsem nemel vyplneny prichod, ale jeste jsem vtipkoval, ze odchod mam o 18min po 48h, pak s policajtem kafe na nejblizsi benzince. Proste stara cz-sk hranice, jak driv, pred 20rokama

    Tahnout bagl “tydennak” na Kyceru, stavet stan v desti v polomu (tyjo, spal jsem ve spacaku +15 a zdaraku (akorat suche zipy a svetry jsou pruda) a za posledni mesic jsem se vyspal vedle vyvratu na holine v 880 n.m. v desti a ve 4*C nejlip za mesic.

    Rano jsem nemel brezovou kuru, po ceste jsem ji ztratil, takze bez kafe, stejne v desti a cca 80km/h vetru ohen nehreje.

    Tak jen takove flakani, skoro bez fotek, pac dest, mlha, mraky, vytr, navic nemam k telefonu batery pack. 3km, se protahly na 1,5h i se stanem, 7 na prespani a 2h na vrchol, chvili okolo a dolu... cundr v desti proste (navic hranice jsme presli kolem 19:18)

    "Pod Kyčerou - studanka, pramen"
    Pod Kyčerou
    Mosty u Jablunkova https://mapy.cz/s/buvecopolo


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Vyšli na rynek. Chlapec si zakryl rukávem ústa a nos. Na šibenici zde viselo několik mrtvol. Některé z nich, jak prozrazoval jejich vzhled a zá-

    pach, tu již visely dost dlouho.

    „Ten,“ ukázal na jednoho oběšence Dennis a zároveň druhou rukou odháněl dorážející mouchy, „psal na zdech a plotech hlúpé nápisy. Hen ten tvrdil, že“

    „vojna je panská zábava a že nilfgaardský voják je stejný chudák jako on a nejni jeho nepřítel. Ten zas dával v hospodě hádanku: Co je to píka? Zbraň panstva, která má chudáka na každém konci. A hen ta roba na kraji vedla pojízdný hampejz, který ozdobila nápisem: Užij si, vojáčku, dneska. Zítra už může být pozdě.“

    „Jenom zato…“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ma cenu si poridit tuhle kopii bosh od Lidlu? Kdyz to potrebuju 20x za leto?
    Mam od parkside jak pajeci stanici, tak uhlovku, tak svarecku, a makaj v pohode, i kdyz to neni zadnej konfort, ale co bruska? Hlavne zkusenost kameny/pasy... existuji k tomu pouzitelne?

    PARKSIDE® Kombinovaná bruska PSBS 240 C2 | LIDL-SHOP.CZ
    https://www.lidl-shop.cz/...vrWLFJh3OTicmYjGhoCRF4QAvD_BwE&dt_dynco=E59FF63C02A078470C5882A2C5F93B59
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Potreboval bych brusku, idealne s kamenem i pasem. Neni tu nekdo, kdo by mi poradil, co koupit, aby k tomu byly k dostani i kameny a pasy?

    Objizdet uz 3. sekeru za tyden ocilkou a karborundem, no budiz, ale mam namozene ruce i zada, i ze vsech tech vycistenych rycu, kopacu, krompacu a motyk.

    Mam uhlovku z Lidlu a maka, mocna jen ji upnout a koupt k ni brusny kamen?

    Chtelo by to nekoho, kdo s tema vecma regulerne maka, ja se proste bojim levny kamen z Baumaxu roztocit na 20tis otacek, aby mi nejebnl (ano jsem na Slovensku) dogezichtu.

    Navic vsechny ty baumaxu a spol nemaji zadne kameny, jako ten jeden co je odhadem 150ka az 200.... to jako v klidu, ale to je tak hruby, ze obet tim jakykoliv nuz, prijdu o pulku. Spis smeruju k pasove brusce, ale jsou vsechny stejne? Koupim i jemne pasy treba od 3M ke kazde?

    Pomoc. V popiskach na netu od narexu po baumax pisou hovno :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam