• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Furt krasne

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Krasne poranu

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak bezva je, ze do predsinky fjalravenackyho stanu (2predsinky, 2vychody, stoji sam, ale je lepsi jej kotvit, treba v bource)... tak se vlezou 2 sheltie, na jednu stranu, a barzoj (200x90cm) do druhe...

    Prechod hranice

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak prechod hranic i z5 v klidu, sice jsem nemel vyplneny prichod, ale jeste jsem vtipkoval, ze odchod mam o 18min po 48h, pak s policajtem kafe na nejblizsi benzince. Proste stara cz-sk hranice, jak driv, pred 20rokama

    Tahnout bagl “tydennak” na Kyceru, stavet stan v desti v polomu (tyjo, spal jsem ve spacaku +15 a zdaraku (akorat suche zipy a svetry jsou pruda) a za posledni mesic jsem se vyspal vedle vyvratu na holine v 880 n.m. v desti a ve 4*C nejlip za mesic.

    Rano jsem nemel brezovou kuru, po ceste jsem ji ztratil, takze bez kafe, stejne v desti a cca 80km/h vetru ohen nehreje.

    Tak jen takove flakani, skoro bez fotek, pac dest, mlha, mraky, vytr, navic nemam k telefonu batery pack. 3km, se protahly na 1,5h i se stanem, 7 na prespani a 2h na vrchol, chvili okolo a dolu... cundr v desti proste (navic hranice jsme presli kolem 19:18)

    "Pod Kyčerou - studanka, pramen"
    Pod Kyčerou
    Mosty u Jablunkova https://mapy.cz/s/buvecopolo


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Vyšli na rynek. Chlapec si zakryl rukávem ústa a nos. Na šibenici zde viselo několik mrtvol. Některé z nich, jak prozrazoval jejich vzhled a zá-

    pach, tu již visely dost dlouho.

    „Ten,“ ukázal na jednoho oběšence Dennis a zároveň druhou rukou odháněl dorážející mouchy, „psal na zdech a plotech hlúpé nápisy. Hen ten tvrdil, že“

    „vojna je panská zábava a že nilfgaardský voják je stejný chudák jako on a nejni jeho nepřítel. Ten zas dával v hospodě hádanku: Co je to píka? Zbraň panstva, která má chudáka na každém konci. A hen ta roba na kraji vedla pojízdný hampejz, který ozdobila nápisem: Užij si, vojáčku, dneska. Zítra už může být pozdě.“

    „Jenom zato…“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ma cenu si poridit tuhle kopii bosh od Lidlu? Kdyz to potrebuju 20x za leto?
    Mam od parkside jak pajeci stanici, tak uhlovku, tak svarecku, a makaj v pohode, i kdyz to neni zadnej konfort, ale co bruska? Hlavne zkusenost kameny/pasy... existuji k tomu pouzitelne?

    PARKSIDE® Kombinovaná bruska PSBS 240 C2 | LIDL-SHOP.CZ
    https://www.lidl-shop.cz/...vrWLFJh3OTicmYjGhoCRF4QAvD_BwE&dt_dynco=E59FF63C02A078470C5882A2C5F93B59
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Potreboval bych brusku, idealne s kamenem i pasem. Neni tu nekdo, kdo by mi poradil, co koupit, aby k tomu byly k dostani i kameny a pasy?

    Objizdet uz 3. sekeru za tyden ocilkou a karborundem, no budiz, ale mam namozene ruce i zada, i ze vsech tech vycistenych rycu, kopacu, krompacu a motyk.

    Mam uhlovku z Lidlu a maka, mocna jen ji upnout a koupt k ni brusny kamen?

    Chtelo by to nekoho, kdo s tema vecma regulerne maka, ja se proste bojim levny kamen z Baumaxu roztocit na 20tis otacek, aby mi nejebnl (ano jsem na Slovensku) dogezichtu.

    Navic vsechny ty baumaxu a spol nemaji zadne kameny, jako ten jeden co je odhadem 150ka az 200.... to jako v klidu, ale to je tak hruby, ze obet tim jakykoliv nuz, prijdu o pulku. Spis smeruju k pasove brusce, ale jsou vsechny stejne? Koupim i jemne pasy treba od 3M ke kazde?

    Pomoc. V popiskach na netu od narexu po baumax pisou hovno :/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Valka je vul, ale...


    „Různou svoloč teď na cestách potkáváme,“ ohlédl se přes rameno jeho druh. „Každá obec, která má povinnost vyslat rekruty, s radostí využije té příležitosti, aby se zbavila nejhorších místních pobudů a darmožroutů. Však už je na cvičáku frajtr postaví do latě a holí do nich natluče disciplínu. Každý šmejd se naučí poslouchat, když se párkrát proběhne uličkou…”
    „Já nejsem nuceně odveden,“ pospíšil si Jarre s vysvětlením, „Chci se přihlásit jako dobrovolník.“

    „Hned jsem si všiml,“ podíval se na něho lancknecht, „že jsi z jiného těsta než ti neřádi. Tak proč, u všech hromů, táhneš s nimi?“

    „Náhoda nás svedla dohromady.“

    „Viděl jsem už hodně takových,“ poznamenal zkušený voják vážně,

    „které náhoda svedla dohromady a zavedla je až na šibenici. Vezmi si z toho ponaučení, chlapče.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsal jinam:


    Zvlastni weelet, Mia vnima kazde slovo, co reknu, je v tom veku vzdoru proti mame, ale jak jsem ji vzacny, je to jine... nic mi neodmitne, a to co ted napisu, neni vsechno o cem mluvime, vynechavam psy, vtipy, to, za Adla je vlastne jeji nevlastni mama, covid, dalsi vtipy...

    Vari semnou francozske consome, 1/2den prace, pac prai a je hnusne.

    Pak ji ucim zachazet se psem po dobrem

    Pak projdem jeji skolu, bavi ji chemie, programovani a jazyk (eng., nem ji moc nejde), pta se me, co ma delat, rikam ji programovat, nebo zdravotni sestra, vererinar, proste lecit, nezanedbavat anglictinu... nasledne 15min mluvime pouze anglicky, a mluvi lip jak ja

    Pak prochazime okolo kostela, ukecam kostelni babu, ze nas pusti dovnitr, neseptame, i kdyz ja se krizuju, coz je moje sundani capky, kde mam byt klobouk na hlave...

    Stojime pred vitrazemi a ja ji vysvetluju ikonografii, jako princip, i kazdeho svateho zvladt, vsechny je znam, krom sv.bernarda

    Placka za nami prijde, zda se budem brat v kostele, ja na to, ze jsem cerstve ozeneny, na urade, ale talir jeste rozbijem, tudiz jude.. a ze jsem v jinem svatostanku, ale to neznamena, ze se nemodlim...

    Vypadlo z ni, ze ma syna, kterej je 2roky na medicine, a chtel by do jude komunity (Vrutky, kde sd nachazime jsou puvodne jude mesto, nez je “na straz” darovali do koncentraku za 10 latych/marek jednoho, klecim asi 200m od synagogy, dnes verejne knihovny, vsechny domy, co tu byly, jsou ex jude...

    No nic, dam ji svou navstivenku, anecitim pokrytectvi, nekdo mlady citi neco co bylo, a chce vedet, ja vim, pomahal jsem o mestecku tocit dokument,...

    Mia je nadsena, ze vsude nachazim pratele (ja bych to tak nenazval, ale do motliteben i do pokoju pro hosty opravdu muzu ja i lide semnou, vzdy)...

    Jdem po lukach a ja ji ukazuju kontryhel na bolestivou menstruaci a snadny porod, matu, trezalku kdyz cloveku neni dobre, kostival, kdyz jej boli kliuby, pac moc spal v mokru a na zemi, mesicek, co jeste nekvete na popaleniny.

    Prochazime hrbitov a ja vykladam o partizanech a slovenskem narodnim povstani, o rodinach, ktere jsem nasel v knihovne i o sevci a kozeluhovi, ktery z lesu cerpal kuru z buku, kterou se luhovalo a ciniloovci rouno, ukazuju ji, jak se dela vlna a jak slovensky kozisek. Vykladam ji o fujare a o koncovce, pastevske pistalce, se spatnym ladenim ji jednu vyrobim.

    Bohuzel na nic nehraju.

    Vykladam ji v kostele, ze mama (babicka) hravala na varhany, nez se rozvedla...

    Vracime se k tomu, ze hlida doma consome, ja si jdu dat panaka borovicky, sehnat ovci syr na cestu domu a tecou mi slzy.

    Treba tady zustane jedna, co nezapomena, ale jinak ze zbytku synagogy je nalevna pro luzu, v kostele se nudi z povinosti a ovce maji zanet kloubu i vemen.

    Tak jsem na Slovensku, a vidim i mluvim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak jsem rusofob, tak nejlepsi polivka je borsc, za a) to nejsou zasny sracky typu z vajicek jen bilek, zloutek vyhod psum, za b) trva to stejne dlouho jako consome, taky potrebujes dobry vybvar, ale nakonci neni voda, ale “gulasova konzistence”, ktere kdyz das misku, dolozenou v dobrych dobach smetanou, tak polivka je vsechno, co za den potrebujes snist... zadny odpad, sice taky srani, ale nakonec je to polivka. Consome po 10h je proste to same, co dam z kostky bujonu za 3,-; jako dobry, pokud to chci strilet do zily, k jidlu nic moc, proste polotovar na kterem upeces husu, nebo z toho udelas polivku.

    Tzn. Den testu ve zmyslu “nejlepsi vyvar na svete”, vysledek = hodil jsem do toho vsechny zbytky, bez kosti, nakrmil tim Miu, sebe a psy, a az prijede Hyena, budu tvrdit, ze tady nejela 4h trouba a 6h sporak, ale byli jsme venku, coz je navic castecne pravda... fuj. Francouzi umi jen jednu vec: prohravat valky. Amen!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam