• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, ti Hosi od bobri reky jsou neuveritelne plni patosu.
    Poetiku to ma, i kdyz me se vic libi cervanky v ulicich mesta a sycici, zelene svitici plynove lampy, ale uznavam, ze splhat po lase do propasti je super.

    Uz vim, co me vychovalo k motani se tam, kde nemam co delat.

    Zajimalo by mne, zda Rychle Sipy, resp Zahada Hlavolamu, je napsana stejnym style, musim se do toho podivat znovu. Pac jestli jo, musel jsem byt pred 30 rokama nekym fakt uplne jinym.

    Posledni Mohykan je zatim docela ctiva knizka, a je to daleko min pateticke, spis bych rek, ze az dost nedobrodruzne tvrde.


    Jeste by me zajimalo znova si precist Londnovy veci, Bily Tesak se mi kdysi libil, i kdyz je to videt z pohledu cokla ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vecere

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A timto stavim pomnik Julii a Adele... pomnik ze psich hoven, no... aneb uklizeno.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A bunda + vosk

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Voskuju boty, a sviti slunko.... pred bourkove, takze se to rozpiji pekne...

    Navodkovane boty, proti impregnaci? 20:0

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Nech je jim země lehká, všeckým. Nech majů na tom druhém světě hrubo teho, čeho měli na těmto světě tenko. A nechaj po všecky časy žiju jejich jména v pěsničkách a po-věsťách. Napijme sa na nich.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Faze 2.0

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Dobry na nakladani, ocet provensalske kytky... zkusit se to musi. Proste jidlo, no. Aspon je nezabijim jen proto, ze mi nici zahradu.

    Ale zdrhaj, svine, ne ze ne ;)



    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Spousta sraní s tim a nicmoc chuť ....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak co, date si?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jdu sbirat - stovky, mozna tisice


    Šneci po burgundsku recept - Vareni.cz
    https://recepty.vareni.cz/sneci-po-burgundsku/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Bez obav,“ zasmál se Yarpen. „Naše maso neštěkalo, nemňaučalo ani neškemralo o smilování. Naše maso by sa mohlo podávat aj na královském dvoře.“

    „Tak to konečně vysyp, trpaslíku!“

    „Když sme dostali váš dopis, že sa potkáme v Rivii, spekulovali sme se Zoltanem, čím vás uhostíme. Spekulovali sme a spekulovali, až sme sa z teho“

    „spekulování málem pochcali. Tož sme si odskočili do olší na břehu.

    Hledíme, je tam plno šneků. Donesli sme pytel a nasbírali do něho tých plžů, co sa vešlo…“

    „Hodně nám ich uteklo,“ zakýval hlavou Zoltan Chivay. „Byli sme drobet nalití a oni hrozně rychlí.“

    Oba trpaslíci opět zaslzeli smíchem nad povedeným žertem.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski





    ——


    A dodam obrazek z pred baraku. Jsou jich tu stovky, mozna tisice, taky to jdu zkusit, uvidime. Nejake recepty/postupy?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To by bylo hezke, udelat takovy strom nekde opravdu... ale kde?

    ——


    „Na rozcestí za vískou Kopřivnicí, u zájezdního hostince vypáleného za války, stál už nejméně sto let dub sípák, nyní v květu. Lidé z okolí, dokonce až ze vzdálené Spally, využívali jeho rozložitých, nízko se klenoucích větví k zavěšování destiček a tabulek s rozličnými zprávami a vzkazy. Dub sloužící mezilidskému dorozumívání byl proto zván Strom vědění dobrého i zlého.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cist budu ted Posledniho Mohykana, ani jsem to nevidel, ani necet, tak uvidime.

    Mayovky jsem treba nikdy rad nemel, ja byl spis na Verneovky (taky jsem je loni dal skoro vsechny znova, nektere poprve).

    Kdyz to bylo o cowboyich a indianech, dycky jsem byl za cowboye, a nejak mi to zustalo, mac na ten pravek nejsem, ale rozumim i indianske strance veci a rozhodne je dobre ji znat, kdyz uz clovek chce delat tabor pro decka.

    Z indianu mam docela dost nastudovaniu tu cast, kdy jsme je pozabijeli, sjel jsem i ruzne tradice a nepochopene casti kultur, seznamy kmenu a jejich puvodni uzemi.... ale to neni pro decka, neni to romantika ale jista verze holokaustu, ...

    Rozhodne bych si dal Zahadu Hlavolamu +2 pokracovani. To se taky hodi, Stinadla me vlastne privedla k urbexu, pac mi vzdycky pripadlo dobry, jak se Sipaci furt nekam vloupavaj a tam pak najdou ruzne vychytavky, typu tajna chodba, nebo dilna Jana Tleskace.


    Taky si pamatujete, jak jeste ve vasem meste byly dreveny ohrady a kulny? Kde je jim konec...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak me napadlo, ze by bylo zahodno nastudovat nejakou beletrii, pokud budem nakonec fakt delat ten cundr pro mladata... hledal jsem nejaky seznam bobriku, co by sly plnit, a nakonec jsem si rek, ze cist to asi nechci, ale audioknihu v prubehu par prochazek zvladnu.... libi se mi obalka knihy.


    Hoši od bobří řeky
    http://www.youtube.com/watch?v=WjTnWCG9Dp8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Spadla Adla do umyvadla, nedrzela se dobre madla

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adlicka dela haji. Me se libilo byt v desti, tak jsem prostrihal vsechny okolni stromy a kere. Sousedum, co maj lineho a velkeho psa, tak jsem udelal z ruzi louubi, nad brankou. Tohle mi zustalo, tak Adlicka dostala kytku. Ani o tom nevi ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja ve spacaku vedle sve psice, tak tohle byla moje nejpohodlnejsi noc za posledni 3 mesice. Doma je zkurvenych 14-16*C u Hyeny 16*C...

    Tady bylo sice tak 4-6*C, ale zdarak, spacak, stan a pes... dokonce mi bylo horko...

    Okolo hlavy omotany satek, nos mi nemrznul...

    Za me v klidu, vsude okolo tekly potucky vody z deste, my vsichni v suchu. Stan se 4spagatama se sice celou noc trasl a svistel, ale spali jsme v takovem vecku, v doline u konce, cca 100m pod vrcholem, takze rano, kdyz jsem vykez na parez, vitr me z nej malem srazil, ale fjalraveni expedicka parada.

    Postavit to 5min, zbourat 5min, vevnitr ani kapka a pokud 3 psy pocitam za 1,5cloveka+ 2 bagly 30l, uplny konfort.

    Akorat ma stan 2,60kg, no



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam