• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Na to je dobrý pouštět si filmy s titulkama v jazyce kterým se tam mluví - rychlejc si "napáruješ" text/výslovnost - a totéž muzika - pouštět si to a k tomu si souběžně číst text ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Ono je to tezky, ju, je jako Sukňa... me to furt dela problem, ctu to jakoze latinkou, a pak nerozumim, kdezto kdyz slysim, tak rozumim, ... jazyk se asi fakt neda naucit za tyden. Ani slovanski.

    Umim Slavo, takze davam dost, ale cist,... furt je to spatny.
    A to prave potrebuju.

    Viz Aramejstina, Hebrejstina, Irvit.... malo se soustredim, bljat!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdo furt nevi...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo?! Ze by tomu fakt neverili?
    Tak co ten kanibalismus, o 10 let pozdej?
    —-

    „Věštci vidí budoucnost stále. I nevědomě. Jejich svět, to je takový mísící se guláš tvořený pravděpodobností lidských dějin. A v téhle šlichtě bojuje Ukrajina s Ruskem o Krym, prezident Obama přijímá islám, papež prožívá svůj comming-out, v Holandsku povolují pro léčebné účely kanibalismus.“

    Citace z knihy
    Šestá hlídka
    Sergej Vasiljevič Lukjaněnko
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chtelo by to kvasny ventil, coz je v zasade zatka s hadickou, ktera vede do kadinky s vodou, aby mohlo vybublat co-cko. Proste vino, i kdyz z chleba. Kazdopadne pridat 40g kvasnic, 100g cukru a 100g hrozinek,... no co uz, kdyztak vymaluju.

    Dalsi, ceho se obavam, ze to bude burcak tak s 12-15% objemu alkoholu.

    Proste prvni pokus no.


    Mmchodem proto nevyrabim vybusniny podle navodu z internetu.
    Mam rad svoje prsty.

    Kazdopadne 40*C a 40g kvasnic je oboji moc.

    Melo to zacit penit po 5h i kdyz za bourlive reakce. Takze tady se bude malovat po 67 minutach ;)

    Jdu to schladit a pridat sul.

    Kvaseni je obrovska zabava, skoda, ze lidi z toho bavi jen ten chlast ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Sikovna holka! Taky uz to vim, jen jsem se neobtezoval sem pak dat, kdyz jsem zjistil.

    Mmmchodem s Kvac (Kvasem) je dakt desiva mrdacka. Cedit testo je fakt zlo.

    Zvlast, kdyz cloveka 7x za noc nekdo nebo neco vzbudi, a navic zapijel chlast kolou, takze ma takovou kocovinu, ze neni sto ani kourit.

    Uvidime uvidime. Kvas je udajne pricinou zovetskeho alkoholismu, pac je to vlastne slaboucke chlebove vino, ktere se prodava za par drobnych na ulicich z cisteren i detem.


    Ja jdu stridave spat a zvracet, pac tech procent bylo sakra vic, a ta flaska byla bezedna.

    Nekdy proste chces poslouchat muzuku, pit, a pak zvracet. Co nadelas.

    Zvlast s rukou, ve ktere i pres rentgen divne praska, zebry, ktere boli i pri smichu a svedomim, o kterem nevis, zda je, ci neni.

    Doopravdy mam vlastne dobrou naladu, furt si neco pozpevuju, ale varit se mi furt moc nechce.

    Uz vim, proc prerusovany spanek, pouzival se, co mucici metoda.

    Ani prerusovana souloz, nenasere tolik.

    Az budete mit doma harajici fenu barzoje, ktera 1/3 noci probreci, pac nechcete zdravych (klidne i) 14 stenatek, tak si povime.
    Zeny a matky vi.

    Navic ti zkurveni. Okli smrdej, ale desne. Jak samci, tak feny. Kazdy jinak, ale vsecko asi jak schnile ryby a medvedi hovna.


    Zivot zacina, kdyz vykopete decka z baraku a pozdechaj cokli. Fakt ze jo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro ty, co ctou paruski, coz ja jsem zatim jen okrajove, asi jako nem ci spa, tak tady je, udajne “burzoazni ruska kucharka”... kterou za soudruha (proc jen ja to furt pouzivam jako sproste slovo?!) Lenina udajne zakazali (neco jako harajici barzoje):

    Елена Молоховец. Подарок молодым хозяйкам
    http://nuclphys.sinp.msu.ru/recipes/molohovec/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Uz roky rokouci delam to co AntnnGorodeckij, jako jo, poustim si i cela alba, tak i diskografie, ale kdyz k minulemu prispevku na “nahodu” zacne hrat Visotskij, Moska - Odesa, zacal jsem se zas jen smat ;)))))


    Moje zena odeme prebrala rceni “to nevymyslis”, pac tak to je ;)))


    Vladimir Vysotsky - Moskva-Odessa
    http://www.youtube.com/watch?v=OBLWDk8q6Tc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Nevýhodou portálů je, že se nikdy nemůžete připravit na to, kde se ocitnete. Vlak je v tomto ohledu ideální. Vstoupíte do kupé, kalhoty vyměníte za tepláky, místo polobotek si obujete pantofle, vytáhnete z tašky jídlo a pití a seznámíte se se spolucestujícími, pokud jste neměli tolik rozumu, abyste vyrazili rovnou se známými a přáteli. Nádraží za oknem odpluje dozadu a pod vámi buší kola. Jste na cestě. Jste docela jinačí. Dělíte se o své nejintimnější soukromí s lidmi, které neznáte, hádáte se o politiku, o které už jste v životě nechtěli ponést ani slovo, a popíjíte vodku problematických kvalit, kterou jste si koupili někde u trati. Nejste ani tady, ani tam. Jste na cestě. Je ve vás cosi z Froda a cosi z Paganela, špetka Robinsona a malá kapka Radiščeva. Vaše cesta může trvat několik hodin, ale taky několik dní. Naše země je velká a velebně se sune za oknem vagónu. Tam ještě nejste. Ale tady už taky ne. Jste na cestě.“

    Citace z knihy
    S.Lukjanenko - Sera Hlidka
    Sergej V Lukjaněnko
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz nevim, kdo mi vykladal storku, jak byl na vysoke v Moskve.
    Byl tam kolega student, co jej nemel nikdo rad, proste sikanovany otloukanek.

    Tak jej ostatni studenti v -25*C nacpali v triku a trenkach do krabice od televizoru, tu vyplnili petardama a v ramci silvestrovskeho ohnostroje jej v krabici s ohnostrojem schodili ze 7.patra.

    No dopad. Ne nejak dobre.

    Proste zabava typu kulomet a granaty.

    Skoda, ze nevim, kdo mi to vypravel. Rad cituju.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Typico!!! Brat 2 uz je fakt hutnej:

    Kolik jich na me ceka?
    Nevim, sedi ve dvou autech, lada a dzip, cerny okna.
    ...
    Vyjdou z baraku brachove, jeden zacne ak-ckem, pakdo otevrenejch dveri hodi granat z 2 svetove...
    ...
    Dej pokracuje.

    ...
    A pak kulomet. Taky z 2 svetove. Maxim. Jeste s takovejma tema koleckama, jak od vozu.


    Jako kdyz v jednicce buchtu mlati chlap, a to o par dni pote, co ji chlapci znasilnili, otvira se ti kudla v kapse.

    Dvojka uz je fakt holywood, ale nesmirne vtipnej.

    Kdo videl Mela Gibsona ve filmu Payback (Odplata), tak pochopi.
    To uz neni nasili, to je proste nejucinnejsi prostredek pro dany moment.
    A ten vtip tam nekde vezi, ja vlastne nevim, ze jako kde.


    To je jak kdyz v Altered Carbon, prvni serce, Takeszi Kowatz zahlasi : rozdel a panuj, a pak vystrili tu kliniku na psychologicke muceni. To uz se taky jen smejes.
    Ale pico, kulomet maxim v poulicni honicce a dolozit granatem ;)))


    Nejhorsi je, ze ti rusaci tohle fakt delaj.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rikavala Sofie, ze svoboda spociva v tom, najit si neco, co te omezuje a to pochopit a prijmout.
    Proto treba v Shadowrunu hraju postavy, ktere jsou na necem zavisle, nebo treba samany, kterym totem urcuje pravidla...

    —-


    „Ale obyčejní lidé přece takový rozdíl snášejí docela dobře! A žijí i se slepými a ochrnutými. Protože to nejpodstatnější není ani ve svobodě. Svoboda je jen alibi pro mizery a hlupáky. Když říkají svoboda, nemyslí na cizí svobodu, ale na vlastní otroctví.
    A dokonce i Kosťa – i když není ani hlupák, ani mizera – se chytil na úplně stejný háček, který už roztrhl hubu revolucionářům všech barev – od Spartaka po Trockého, od občana Robespierra po commandante Che Guevarru, od Jemelky Pugačova až po bezejmenného šahída.
    Ale nenechal bych se nachytat i já sám, dejme tomu před deseti nebo možná ještě před pěti lety…?
    Kdyby mi někdo řekl: Všechno se dá změnit k lepšímu – a to teď hned…
    Možná jsem měl štěstí.
    Přinejmenším na ty, co mi stáli po boku. Co při slovech svoboda a rovnost pochybovačně kroutili hlavami.“

    Citace z knihy
    S.Lukjanenko - Sera Hlidka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „A mumlala si k tomu:

    Černobýl a kůra z břízy,
    hrstka písku ze strže,
    vřes a k tomu zlato ryzí,
    taky hnis, ten pomůže…“

    Citace z knihy
    S.Lukjanenko - Sera Hlidka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A dame si pisnicku, cuz? Cela deska *SAKRA* stoji za poslechnuti, konece, sak prece vis, kdo jsi, ne?


    You Know What You Are
    http://www.youtube.com/watch?v=hoNRZLOzR2s
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdysi existovaly 2 nasivky, jedna rikala:

    Cerni - Bili, spojme sily.

    A druha:

    Mysli globalne, jednej lokalne.

    Uz asi 160 let, jak by rek Semion, je mam nasite na hadrach.

    Ted mi zena prisila na diru v polstari “Freedom is, when state die.”

    Taky tu lezela asi 100 let.

    Nejnovejsi nasivku co tu mam je:

    “Medic : more you screm, faster we come”

    (Coz je samozrejme ironie, dokud muzes kricet, jsi vcelku ok a bezim k nekomu, kdo uz nekrici. Takze prosim prosim, kricte!)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam