• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Proc ja jsem si nikdy vlastne nezcizil booky Cyberpunk 2077, kdyz sel Shadowrun do prdele s vyssima edicema?

    Cyberpunk Wiki | Fandom
    https://cyberpunk.fandom.com/wiki/Main_Page
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V neuromancerovi je zmineno, ze case si pronajme revolver s .22 ale dum dum munici, tudiz hollow point, tak me zajimalo, zda to existuje a co to v tak male razi dela... ale uz se mi chce spat, tak odkladam


    . 22 Hollow Point Effectiveness.
    http://www.youtube.com/watch?v=LpQEKhpuMco
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsano jinam. Ecusemoi my English, i fokken do not care:
    —-


    Just for fun, not sure if anybody is really watching unix group: I do have firm provided cell phone. Newly (no not registred, before back from holidays after 14days).

    I do love FreeBSD & Mac microkernel on Mac notebooks, i do love IOS SE 4”, but now, i do have Iphone 7. Not even without my hand in plaster (broken in fight), i would be able to catch it/handle it. It is bigger than my hand in any direction I can expect to use. Possibly girl’s wet dream or something, because size DO MATTER, whatever they do told you.

    But in case of phone I do personally preffer “smaller is better”, sorry girls.

    It fell of my (non cracked) hand at least 10x today (smooth corners?!!! Even better!!!)...

    So when in doubt, use duckt-tape, hammer, wd40 or brain.


    Obrázek
    Trust me, im engineer (bachelor of libraryanship, really ;7




    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chtel jsem sem dat video, kde je jasne, ze to maka, ale neda se (too large i kdyz to ma jen 0:39), tak takovy projekt s detma. rychlejsi je proste kvakat na kus travy, mezi dvema palcema. ale takovych je hodne "bushcraft" projektu, ze k tomu potrebujes auto, tank a iphone...

    Bushcraft Project : Survival Whistle From A Can
    http://www.youtube.com/watch?v=cwMgfHJkZJ4
    SPECZ
    SPECZ --- ---

    Vaří pivo z neprodejného chleba. Chutná jako český ležák, říkají v pivovaru - Vitalia.cz
    https://www.vitalia.cz/...vari-pivo-z-neprodejneho-chleba-chutna-jako-cesky-lezak-rikaji-v-pivovaru/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Abracadabra v aramejstine rika : kdyz mluvim, tvorim (na pocatku bylo slovo, to slovo bylo u Boha, to slovo bylo Buh), puvodni cteni je ovsem AbraHadabra, kteryz to vyznam je: tim, ze mluvim, vytvarim jazyk (a tak Buh stvoril prvniho cloveka a dal mu svobodu, aby pojmenoval veci, a Adam sel a pojmenovaval Dilo, ktere tak se stalo, ke slave Jeho).

    Tudiz mozna popisujeme to, co delame doted. Kdyz jsem zazil gnosis, mel jsem vizi, ze jsem zpet v Zahrade, a k videni je tam vsechno, jedine vsak veci, ktere jsem pred timto momentem byl schopen vnimat z Eden, byly veci, o kterych jsem alespon neco vedel (dokazal je pojmenovat). Vsude bylo nekonecne mnoho kvetin a barev, ale jako bych chodil v dzungli, kde vetsina kvetin je jen zelenou masou, protoze o nich nic nevis.

    Pokud je neco peklem, musi to byt Zahrada Rajska, ve ktere nedokazal Adam pojmenovat jediny kvet.

    Abrakadabra je tedy popis Velkeho Dila. Vlastne toho, kdyz Adam pojmenovaval Stvoreni. Obecna teorie vseho ;)

    Magie neni jen hra, magie je meditace o touze pojmenovat v Zahrade co nejvice kvetin, protoze teprve pak zacnou i vonet.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ABARATARABA, ta zminena kniha magie je svate jmeno, to slovo je velmi zvlastni tim, ze je to posunuta Abrahadabra... viz Prvni Kniha Zakona od Alistera Crowleyho A.A.A. OTO Vyzaduje dost zasadni znalost Anglictiny a slovnik hebrejstiny, ale stoji to za precteni. Magii Crowley odvozuje od stareho Egyptaz doby pred dobou bronzovou (teda Stara Rise)... a kdo si nekdy hral s Crowleyho tarotem, ma jistou zaruku, ze tenhle pan sice lze jak kdyz tiskne, ale prave tim obkresluje pravdy, ktere nejdou vyrknout, tak, jako matematika nedokaze vyjadrit paradox jinak, nez paradoxem a axiom proste nelze dokazat, pouze axiomem o rad niz (vice kdyztak napriklad Emanuel Kant)... Tak tedy ABARATARABA, cti si jak chces. Posvatna geometrie, hranice zdraveho rozumu, a vira v Boha, podlozena schopnosti, vycislovat nekonecna a neschopnosti vyvratit axiom.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ABARATARABA

    Cte se to z obou stran stejne, je to abracadabra, jak jej znate z rumburaka.

    To kouzelne slovicko, neco jako prosim a dekuji? Jako, ze nejlepsim pritelem cloveka je kniha, nebo, ze by pes?

    Nejak furt nevim.

    Na Barkerovi je primo Kouzelne, ze se deli o to, co vi.

    Kdysi, kdyz jsem Uvidel Cely Obraz, kdyz jsem prozil gnosis, pochopil jsem, ze neexistuji slova, a to ani v matematice, ktera by dokazala sdelit, jake to je v Zahrade Rajske, jake to je, kdyz najednou ctete vsechny stranky knihy, jake to je, kdyz uvidite alespon Zlomek Planu.

    Takove to je, kdyz clovek mluvi nebo pise o magii (a v jistem smyslu treba i o matematice ci fyzice). V jisty moment proste nejde vec popsat, v urcity bod ji lze maximalne opsat. Tak, jako nepopisujeme diru po kulce stavem diry samotne, ale tvarem, ktery prorazila do terce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud by nekdo VAZNE STAL O JEDNO ZE ZAKLADNICH CVICENI MAGIE, tak tenhle text je esenci pro vhodne meditace... staci jen chtit.... pochopit:

    ——


    „Možná ne. Ale to neznamená, že to nejde. Když budeme spolupracovat…“

    „Já nejsem kouzelník.“

    „Tak proč z vás cítím takovou sílu?“

    „Možná je to kartami.“

    „Karty držím já, pane Carrione, vymluvte se na něco jiného. Máme málo času. Řekněte mi o Abaratarabě.“

    „Co o ní víš?“

    „Nic moc. Vím, co to není. Není to jako almenak. Nějaký průvodce kouzly. Myslím, že je to samotná magie. Mám pravdu?“

    „Do jisté míry ano. Kdekoli je Abarataraba, tam je magie. Spousta magie.“

    „Je ‚spousta‘ dost?“

    „Dost na to, aby vznikl glyf, který odnese všechny tyhle nevinné lidi pryč, než dorazí popravčí? Kdybych měl celou knihu, odpověď by zněla ano. Víc než dost.“

    „Jenže nemáte.“

    „Ne,“ odpověděl Zephario. „Nemám.“

    „Máte aspoň kousek?“

    „Kousek jedné stránky.“

    „Candy se zatvářila zklamaně.

    „Vím, že se to zdá být málo, ale není. Každá kniha měla osm stran. Každý strana byla čtverec, rozdělený vodorovně i svisle na osm kousků.“

    „Šedesát čtyři čtverečků na každé z osmi stran. To je…“ Candy zavřela oči a spočítala to. „…to je šedesát krát osm… Čtyři sta osmdesát, plus osm krát čtyři… třicet dva… takže… Pět set dvanáct. Co to vůbec znamená?“

    „Vede nás to zpátky k osmičce.“

    „Jak?“

    „Pět plus jedna plus dva.“

    „To je osm. Dobře. Co je na osmičce tak speciálního?“

    „Když ji položíš na bok, získáš symbol nekonečna.“

    „Takové to zakroucené znamínko. Je to víceméně osmička. A k čemu to všechno směřuje?“

    „Mám jen kousek. Ale je to kousek nekonečna. Takže i ten kousek je nekonečný. Minimálně teoreticky.“

    Citace z knihy
    Abarat 03 - Abarat: Absolutní půlnoc
    Barker, Clive
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    konverze

    Shakespeare William - Hamlet (Martin Hilský).epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/jPGc9Y0wSMsz/shakespeare-william-hamlet-martin-hilsky-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Časopis Playboy dostal jméno po automobilové značce - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/clanek/casopis-playboy-dostal-jmeno-po-automobilove-znacce-40046992
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak i jine zdroje podemylaji me presvedceni, ze druha vlna (vlny) prijdou, pac virus se chova jinak, ale hlavne doba je “cistejsi” a obecne “lip vykrmena a zdravejsi”

    Coz jsou obvykle argumenty proti me teorii.

    Compare the flu pandemic of 1918 and COVID-19 with caution – the past is not a prediction
    https://theconversation.com/...of-1918-and-covid-19-with-caution-the-past-is-not-a-prediction-138895

    Ja dodavam: jasne, proto treba cernosska populace se ma v usa bezva, a neni daleko vic postizena, pac jsou bohatsi a zdravejsi? Jasne...

    Jak vypada Vietnam? Indie? Jako jo, od 1950 se zvysila life expectancy z 37 let na cca 70. Ale, ze by tam nekde bylo nejak cistej, zdravej? Mozna v kanclech a call centrech... mozna.


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dame si neco ke cteni?



    Shakespeare W - Hamlet (Martin Hilský).pdf | Ulož.to
    https://uloz.to/file/uVksECw4VbYt/shakespeare-w-hamlet-martin-hilsky-pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Both medical experts and residents are spooked by the surge. “This outbreak is more dangerous than the previous one because it is happening at the same time in many places,” said Nguyen Huy Nga, the dean of public health and nursing at Quang Trung University in Binh Dinh Province. “We do not know the source.”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je to tady, jak jsem psaval, ze Cov-19 bude mit stejny prubeh jako Spanelska Chripka, hlavne problemovou druhou vlnu, na kterou u Spanelske Chripky umrela vetsina z obeti z celkoveho poctu, tak uz je to tady (hlavne, ze mi tuhle uvahu “cistici auditu pravidelne mazali)...

    Nejdriv svet:


    After roughly 100 days without any confirmed cases of local transmission, a coronavirus outbreak has struck Vietnam. And it’s rapidly spreading in the nation of 95 million people.

    The surge of the virus in the country, which has so far recorded fewer than 450 cases, demonstrates the dangers of the virus even in the places that appeared to have done almost everything right. Japan, China, Australia and South Korea, all of which seemed to have their outbreaks reasonably under control, recorded spikes on Wednesday.



    A pak unas (kde to neni druha vlna, pac neustake dochazi k rustu, tedy nezkoncila ani neeskalovala ta prvni:


    Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie k dnešku přesáhl 16.000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů na celkových 16.093. Jednalo se opět o druhý nejvyšší denní nárůst od června. Nových případů nákazy bylo o tři více než v úterý a jen o jeden méně než při rekordním růstu minulý pátek.

    Poslední zhruba dva týdny vytrvale roste také počet lidí aktuálně trpících covidem-19. Ve středu se dostal na 4290, což je nejvíce od poloviny dubna. Nejvyšší počet aktivních případů nemoci, tedy počet potvrzených případů nákazy po odečtení vyléčených a zemřelých, byl 11. dubna, kdy jich bylo 4684.


    Zdroje: newYorkTimes a MZCR
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Naprosto ho šokovalo, že jiní členové jeho utiskovaného národa ho nejen znají, ale dokonce jsou hrdí, že patří mezi ně. Od dob, kdy byly napsány první knihy, byli geshrati vždycky bráni jako nižší bytosti. Tradice kázala, že jsou podřadní: vyhublí, hloupí tvorové, kteří nikdy neměli umělce, řemeslníky ani hrdiny.“

    Citace z knihy
    Abarat 03 - Abarat: Absolutní půlnoc
    Barker, Clive
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „POJĎTE DÁL!

    ŽÁDNÉ ZPOVĚDI!

    ŽÁDNÉ POPLATKY!

    VSTUPTE A BUDETE SPASENI!

    Candy to připadalo podezřelé.“

    Citace z knihy
    Abarat 03 - Abarat: Absolutní půlnoc
    Barker, Clive
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.



    —-


    Kdysi mi kdosi rekl: “there is no souch thing, as a fre lunch”

    A mel pravdu.


    Neni zadne odpusteni bez zpovedi (a komu to info davas, he?!), neni zadne odpusteni, ktere necitis jako vinu.

    Kdyz si hrajes s nozem. Nuz si hraje s tebou.


    Vse je vedome a zaplacene.


    Kdysi jsem rekl:

    “Chtel bych byt blazen, nebolelo by mne vnimat, a ublizovat.”

    A ona mi rekla:

    “Jak to vis? Treba blazen resi i jen to, ze si musi zavazat tkanicky.”


    A ja zmlknul.

    A od te doby mam jedinou moznost: nebyt!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam