• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    MATT
    MATT --- ---
    EC me nezajima, ale bejvaj spis levnejsi. pH jsem objednal za $5.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Az budu velkej, poridim si tohle:


    Products - PRO Controllers - Milwaukee Instruments, Inc.
    https://milwaukeeinstruments.com/products/pro-controllers/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ec metry pod 600,- moc sehnat nejdou, kolem 20$ + posta, to uz je sumak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Pokud Ti staci takovahle stupnice... narval jsem to doroztoku kys citronove.... a meri to

    To, ze to nesmi do vody je proto, ze samotny device OCIVIDNE!!! Neni vodotesny



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Ta od koni, hlavne socialni pracovnik, urednice a vybec kde co

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chapu, otazka je, jak moc to vadi... zkusim to... mel by prijit dneska kolem 13-15h, dam vedet, vydrz...
    MATT
    MATT --- ---
    aha, ja pH tester potrebuju do roztoku. objednam cinu..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hmm, to je cely manual [nejake presnosti a tolerance nic, a tak... no co clovek ceka za 300,-]

    ale fakt zajimavy multimetr



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tady je k tomu manual [conrad ma "necekane" merak o kilo drazsi nez vsichni ostatni.... mmchodem ma to skoro kilo ;]

    https://asset.conrad.com/...44ML02/manual-562444-tfa-dostmann-481000-meric-vlastnosti-pudy-cerna.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: ja poridil tohle, neni k tomu na webu moc popis, takze to zatim nebudu doporucovat, ale pripadne mi to jako hodne zajimavy merici pristroj s dlouhou sondou

    Zahradní kombitester pro rostliny TFA 48.1000 | METEOshop.cz
    https://www.meteoshop.cz/produkt/zahradni-kombitester-pro-rostliny-tfa-48-1000/211/
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: pred delsi dobou jsem se tim bydlenim taky zabejval a dosel jsem k nasledujicimu. je mozny, ze se neco mezitim i zmenilo.
    slamak ma vyznam, jen kdyz mas vlastni slamu a spravnej balikovaci stroj.
    earthshipy jsou postaveny na tom, ze sezenes bandu nadsencu a v ramci "workshopu" ti to zadarmo postavej, musis mit zdroj tech pneumatik (stovky), flasek/plechovek (tisice), atd. imho nejsou moc vhodny do ceskyho klimatu, ale nekde ji postavili, ale jak funguje uz nevim (asi pogooglim ;)
    ja bych asi sel do dreveny konstrukce na betonovejch pilotech, jednoduchej obdelnikovej bungalov se sikmou strechnou. zvrchu klidne drevotrisku. ted nevim, jestli staci vycpat steny vatou, nebo to chce jeste oblozit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    „Jablůňkov byla sice díra, ale na úrovni.“

    ...

    Dokonce zde měli i kostel, starý katolický kostel s ponurým, napůl spáleným křížem, vypínajícím se vysoko nad hřeben pečlivě vyspravené střechy.“

    Citace z knihy
    Drsný spasitel
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uuuplne pred spanim: dost snim o tom, ze bych si z jara chtel zacit stavet dum. Uvazuju o roubenici, drevena krysa ma slamovy dum, ...

    Hodne by se mi libila hobiti nora, i kdyz venkoncem je to asi neprakticka zemlianka. Ktera, kdyz emas kopec, ma nevyhod asi jak kontejner.

    Kazdopadne hanackej statek je statek, ale nejaky napady, po cem koukat? Nechci hypermale, mobilheim & maringotku.
    Idealne chci patro tak na vycpani slamou, ne na ziti.

    Nejaky hodne low-cost-relativne eko baraky? (Podlahu klidne udelam z desek na pneumatikach (asi tak), ale zadny ftalaty, arzen,....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vymyslel jsem DDoS: koho nemas na SK rad? Dej mi adresu, ja prekrocim hranice a pujdu k nim zazvonit, pak zavolam na fizlarnu, ze musej do karanteny
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Rano...

    Nejde mi kliknout na link, ale pokud tam vsecko ma konskou hlavu, tak pes je Zoja, a to druhe s konskou hlavou je ma zena Adela, ta od konu ;)
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: to je ta od koňů? ;)

    odkaz pH meter by se nasel, pls?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Ale pravda, koupil jsem si vlhkomer, teplomer a ph metr hlavne do kompostu a jeden kompostovy teplomer s dlouhou sondou do vetsich vareni, ktere potrebuji presne teploty, treba budouci syry (i kdyz na cheddar fakt mrdam, a hlavne mliko uz je stejne zachvilku pase, zver pujde zasusit, ale brinzu treba na jare udelam, a nejaky dalsi,... syr me laka vic jak stavet snehulaka... ted grow box a houbo grow box uz v nejakych finishich, pac provizoria z plastovych prepravek a tak dobry, ale je s tim zbytecne srani, uz vim co chci a jak, takze,... ony houby jsou na zimu ideal, stejne topis, takze mas vyhrev, vlhko je odpad ze spousty veci, svetlo nepotrebujes (ne moc); takze ideal zimni zahradniceni).

    Mmchodem nikdy se nedivejte poslednim zdravym okem do cocky laseru, jak rikali kluci ze Silicon Hill.

    Overeno. Ani 1000W ledek v odrazu od 60cm nad parketama nedela cloveku dobre. Videl jsem duchy jeste cca 30min pote
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Od nich jsem na zacatku cov-19 a na “chov” hub kupoval par uv-c, znam. Pokoukam.

    Jinak me pripadnou uzitecny nektery merici pristroje, kdyz clovek netrva dycky na konfortu (nebo i jo, maj i termokamery treba), tak jako treba tady se mi obcas neco libilo:


    Teploměry a vlhkoměry do půdy. | METEOshop.cz
    https://www.meteoshop.cz/katalog/zahrada-do-pudy-a-na-kompost/33/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bordel

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam