• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: jinak latina je dost dobrej cil, pokud aspon neco umis,tak se tam uzivis fakt dobre, myslim takovy ty skilly jako byt zdravotni sestra, assambler, nekolik jazyku.... kopat kanal to ti nepomuze, to tam umi kazdej, stejne jako byt lepsi barman nez u nas v nejdrazsim baru, a lepsi cisnik nez u nas v michelinskych restauracich... proste pridana hodnota na prvni uz tam maka fakt hodne
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: s tou zabou jsem nasel anekdotu v Metro 2033:

    Byly dve zaby, kery hodili do mlika, aby je varili...
    Toz jedna ostala a tu uvarili, ta druha slapala az uslapala maslo, a pak se od nej odrazila...


    jinak nasel jsem jedno ruske prislovi:
    Na pastve nadeje pase se hromada hlupaku.
    MATT
    MATT --- ---
    ... si vybavuju, jak rok po dvojcatech, jsem si rikal, ze do deseti let se musim zaridit.. prisli deti a zaridil jsem hovno ;) ted si rikam, ze bych se mel vyresit do 10 let, pak uz bude glob. zmena neuprosna a ve meste pravdepodobne zit chtit nebudes..

    a jak jsem se zabejval tema postapo scenarema, dosel jsem k tomu, ze to asi nechci resit. bud se to posere a zustane stat, pak nastoupi naka brutal digitalni diktatura, nebo se to posere totalne, zkolabuje spolecnost a v tom asi taky nechces zit, nebo se zabejvat, jak by to vypadalo. prvni rok, dva.. ani nechci predstavovat. snad se vcas dostat na naky misto od civilizace, jizni amerika may be.. ale ktera zaba dokaze vyskocit z ohrivajici se vody? ja si tim jistej nejsem, ze ten okamzik vycitim, ale hlavne, ze bych ho vyuzil, misto abych se ukolebaval, ze to jeste tak strasny nejni..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: souhlas, dost chybi to zakladni, na co by se vygoogleny info nalepovalo. misto toho vznikaj vedomostni cucky, ktery vcelku moc nefungujou.

    a jak rika nas sifu - je velkej rozdil mezi vedet a umet. a umeni si nevygooglis, za tim je proste cas, pile, usili, prace, ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdysi mi kamarad popisoval, (a to nam bylo tak 15-16), ze jezdi k Brnu ( Rosice ), kde si kazdy rok na podzim hraji na Svedske valky. Tehdy se tomu taky nerikalo “living history”, taky asi ani nebylo, dnes jsou geekive typu _ozzi_ a treba urco i gilhat DALEKO DALEKO vymakanejsi a vic naskillovani.

    Kazdopadne tam byla faze, nad kterou premyslim dodnes: prvni rok jsi byl vzdycky nevolnik.

    Musil jsi odevzdat vse s cim jsi prijel, dostal jsi lnene, rezne, kdyz dobre tak i kozene hadry (jen boty jsi si tusim moh nechat, coz je dost extem cheat)...

    A najist jsi dostaval v podobe varene repy, s trochou lustenin, ve vyvaru “ze psa”, kdyz dobre.

    Jenze to melo jeden hacek.

    Dostal jsi jen hadry a boty, moh jsi mit nuz.


    Nikdo nerika, ze jsi mel ohen, a hlavne nikdo nerika, ze mas esus nebo lzici.

    Nevolnici prvni dny ztravili tim, ze se o hladu pokouseli zabykuchem vyrobit si z cehokoliv misku a lzici.


    To docenis, kdyz jsi 4 mesice v Bangladeshi, kde ti sice nikdo nic nebere a maj tam aspon plastovej talir, jenze nemaji pribor. Vsecko je tam defacto cov-19, spis hur possitvni.

    Jasne, dnes bych vyndal z baglu stribrnej bagr, zcizenej na urbexu v zamecku na jizni morave, vyndal bych filtr na vodu, a v konecnem dusledku bych zamestnavateli rek, ze bud me veme k nejblizssimu PizzaHut a McDonalds, nebo letim domu, ale to jsem tehdy nevedel.


    Takze jis rukama... kdo kdy zkousel snist rejzi v rybi ppolevce z mrenek, kratsich nez dlan, plnych kosti, a aby nebylo citit, ze jsou nahnile, tak je v tom nahodne kari, ten nepochopi, jaky rozdil je mit lzici.

    Kdo nikdy 6 dni nezvracel do kyble, aby pritom zaroven nevypostel zlute chcanky prdeli, az do miry, kdy uz nejsi schopny si zavolat sluhu/poslicka a rict mu o balenou vodu, misto ktere donese 5x otevrenou petku, naplnenou cimsi kalnym, nepochopi, jak moc takova sluzebka neni srovnatelna s nicim jinym, nez, ze si vyrobis misku a lzici,...


    Svet neni nijak lepsi, ani dik internetu. Spis je to jen o vire, v co jeste muzem verit jako minimum.

    Lzice se samo vykrajuje kovanym nastrojem, podobnym spirale.

    Voda jde varit.


    Praseti lze rozseknout hlavu sekerou, a to i kdyz jeste beha po dvore...


    Tak dalsko cov-19 snad nepujde, ale v mnoha mistech ani nemusi, pac sekera je furt jeste luxus. I v 21.stoleti. Been there, seen that.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A posledni: hodne varim, uklidnuje me to, kdyz uz neni zahrada. Casem samo dojdes k idei uvarit nejvic z nejmin.
    Muj oblibeny objekt je (zcela nezidovske) prase. Jak rika (nejen) Starenka Oggova: “dulezite jsou ty male traslave kousky”...

    Tak jsem se ptal lidi okolo, zda neudelame zabijacku. Slozime se na prase, par ovci, a proste z toho udelame VSECKO.

    A co jsem zjistil?

    Znam jen 2 lidi, fyzicky, kteri dokazi zabit kapra, kralika, ... sam jsem prase nezabijel, ale rekneme aspon jej rozporcovat (proto jsem sem daval ta videa), a aspon vedet, co se zpracovava jak.


    Normalne lidi neumi sezrat prase. Nikdy nebyli na zabijacce.


    O par dni pozdej jsem koupil veprovpu hlavu, 17kc/kg.... puvodne jsem chtel delat ovar, ale pak bylo jidla dost, tak jsem ji chtel dat 5 psum.

    Vzal jsem sekeru a rozsekl ji na 6 kusu, jasne, obcas vyletel zub, na zemi se valel kus rypacku.


    Mojim spolubydlicim (nekterym) se udelalo zle.

    Coze? A sunka je teda co? Nebo klobasy? Ten vyvar co jsem delal pred tydnem, co myslite, ze v nem plavalo?

    Sezral bych i vlastniho psa, za pomoci sekery. No a?



    Nechtel bych videt, co se stane s takovym stadem v krizi. Faktem je, ze v me domacnosti neni 15kg zeleniny na tyden dost a maso jime defacto 1x tydne (a nikdo dalsi si toho nevsim)...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jedno takove zvlastni poznani: kdyz jsem zkousel (a furt zkousim) pestovat vsecko ruzne mozne, od hub az po chov cehokoliv do velikosti koni (to nedelam ale ucastnim se).... zjistuju, ze ta cast sveta, ktera propadla az do google je “desive neefektivni”... shrnul bych to treba hlaskou “lidi, co se chlubi tim, jak pestujou huleni pod lampou jsou naprosti idioti, kteri realne nikdy nic nevypestovali”...

    Nicmene to vsechno, co nejde vygooglit, tak jsou treba agronomove, kteri na Hane ovladaji petipolni system s rozlisenim na dny, od CISPR na genu psenice az po znalost geologie s vazbou na urodnost pole, ci vyskyt skudcu.

    V tomhle jsou Internety desive zradne, na netu ne-ze neni nic podstatneho, ale furt to imho neni zadny kapital spolecnosti.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jesteznam jednu pravdu: to, ze to napadlo me, znamena, ze v 9 miliardach lidi na to v dany moment mysli stejne asi tak 100 000 000 dalsich lidi, a vetsina z nich je v nejakem ohledu schopnejsi nez ja.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Souhlasim, ale nemam tendenci tentokrat popisovat me scenare, jen pridam poznamku z jara v Ostrave, prvni lickdown:
    - na ulicich bylo desne, jako desne moc lidi; nejen v parcich, defacto vsude.
    Nemam ridicak (ne, ze neridim, nemam ridicakk, takze neridim, kdyz nemusim, od motorky po TIR)... takze jsem chodec, cyklista, v “mirovych dobach mhd” (to ted ignoruju uz cca 1/2 roku)... tzn videl jse jasny narust lidi na ulicich... existuji zony, kam nechodi, neni to disclose pro sirokou verejnost, tohle jsou tips&tricks pro tenhle audit, stejne jako najare (stejne to znamena - rek jsi to kazdymu, ale pozvolnej).... to, co fungovalo treba na prochazky se psy, pokud jsi se chtel vyvencit a nedychat cizi vzduch (a popravde najit materialy treba na stabu udirny, cehokoliv), tak je URBEX.... je to nepresne: urbex znamena urban exploration, a nejsou to jen baraky... nasel jsem treba oblast, kde byla hromada posedu, v hromadach hlusiny treba 20% uhli velikosti pesti, zaroven rybnik, kde na vlasec s hackem neco zabere do 10min, cas necas, kdyz jsi potichu, behem par hodin uvidis 40 kusu sparkate, vysoke, urcite bazanta... neni to neomezeny zdroj, ale takova mista existuji, faktem je, ze nejsi jediny, kdo o nich vi. Ty ryby v louzi tam nejsou vlivem ufonu.

    Kazdopadne je dobre, pro me, a pro zdravou hlavu, treba jen vyrazit takova mista hledat.

    Nicmene z5 k lidem, co se zacali objevovat: moje urbex vybava je paramilitary, ale levny kusy, kombinace hi-tec (zdarak, sekera, nuz), a low-life (zbytky pouzitych uniforem, hadry ber kde ber a pod...).... na ulicich se zacali obevovat lidi v plne takticke v hi-tech. Kdyz se podivas treba na CZ zbrojovku, maj na webu jistou sadu hader. Nezkousel jsem je, pokud to vydava zvuk, stejne by me to nezajimalo, ale kompletni “tacticool (thx louncher) uniforma” vyjde treba na 30k az 50k. Mozna to funguje, nevim.

    Kazdopadne jsem netusil, kolik lidi okolo tohle ma doma, a na jare to zacalo byt videt.

    (Omluvte mou prvni ideu: typico, kdyz ho vemu baseballkou ze zadu, muzu taky mit tyhle boty a bundu?)


    A do toho zacali i relativne bohatou ctvrti chodit mladi treba s bejzbolkou. 2x jsem nekoho zahanel od vlastniho auta, ktery bohuzel stoji na krizovatce, kde projit proste musis (most a schody, bez kterych neopustis lokaci).

    Na ferovku decka s baseballkama a chlastem.


    A to bylo jaro, proste nic, branne cviceni, zadna krize.


    Uvazuji li na principu zmeny merit o offset na zmene schopnosti kupni sily, tedy prijdou chudi o chudou praci, bohaty a stredni tride dojdou rezervy, dojdu k nazoru, ze v parku nebude min spatne ozbrojenych blbu.


    Nemam rad mod “ja jsem vam to rikal”, mam rad mod: pozoruju a delam to uplne ji ak.

    Cas ukaze.

    Ale kdyz jsem videl vybujet drobne vyrazky uz na jare, a kdyz pozoruju vyvoj, furt uvazuju, co jde udelat jinak a lip.

    Naucil jsem se za posledni rok jednu fatalni vec (ale mozna je to jen muj autismus).... a mel jsem to treba uz na stavbach a jako barman... pro zadnou vec nesmis udelat plne nevyuzitou cestu. Logistika se tomu rika. Tzn, kdyz tocis nejvic pivo, pullitr musi byt na dosah bez udelani kroku. Kdyz uklizis, neposluvas vec z a do b, a pak teprv z b-c, ale doopravdy si vymysli trasu tak, abys posbiral co nejvic veci a umistil je na co nejvic finalnich mist, a to v jednom kroku.

    Kdysi jsem tady psal, ze za jedno ze zasadnich survival vlastnictvi, tak povazuju mapy a skupinu lidi, ktere verim.

    Tu skupinu lidi bohuzel nemam.

    Zustavaji mapy.



    Ted to vypada, ze jsem paranoidni survivalusta. Nejsem (asi), jsou to jen drobne postrehy z minulych uvah, diskuzi, z pohledu na jaro, kde se ukazalo, ze lide jsou ochotni se i pomerne zbytecne ozbrojovat a aktivovat...

    Proste postrehy. Cas ukaze...
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: zrovna ta bedla je prej podle lokality. ze jsou mist, kde ji lidi bezne zbiraj a jinde je zas nedobra.


    OVERDRIVE: myslim, ze tu s nami covid uz zustane. coz dost lidi bude muset prekonat. spousta lidi se ted zavrela, prestali se totalne stykat s okolim i rodinou, ale to podle me, dyl jak jednu zimu nedaj.
    muze to bejt dobry i spatny. kdyby se urychlila naka decentralizovana robotizace, vychytany online sytemy a tak, tak by mohlo opravdu nastoupit 21. stoleti, jak jsme si ho pred 60 lety predstavovali. a nebo prijde krizicka, posere se to politickty, zacnem utahovat, do toho klima, potraviny, uprchlici a bude to nehezce. scenaru je mnogo ;)

    OVERDRIVE: *LD50 ;) terminus technikus
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stejne by me zajimalo jak je to s tema ciruvkama, ja jako chapu, ze ne kazdemu to pripadne logicke, ale me hrozne vadi informace, ze to obsahuje latku, ktera rozklada cervene krvinky.... ende.

    Kdyz koukam na tu latku, je to neco jak vitamin B3, jsou to dva (v tomhle pripade spis 6) ruznych chemicko-fyzikalnich mechanismu, kde kazdy dela uplne neco jineho od inhibice spor az po denaturizaci bilkovin, a to jeste jen s hromadou limitnich podminek, taky to muze byt anti-oxidant (coz je tedy xakru taky vagni asi jak vzduch vuci kysliku, vodiku, ozonu a psimu chlupu)...


    V konecnem dusledku zitra projdu SciHub (coz uz jsem i udelal, a v ciruvkach jsou tam treba steroidy a asi dalsich 6 trid pomerne zajimavych veci, co mne zaujaly k nahlednuti...), ale treba koncentrace na “rozlozeni cervenych krvinek”.... rekneme, ze by me zajimaly nejake D50 a D100 tedy kriticka davka na kg hmotnosti, ktera v 50% resp 100% zpusobi smrt....


    Nikde nic.


    Kdysi jsem zkousel hledat, co jsou vlastne ty ruzne jedy ze zab, od kurare po ruzne ty bufocosi. Jakoze ok, neznam ucinek na mozku a receptorech, to chapu, ale kdyz si to davaj indosi IM (nariznutim svalyu a kapkou), tak co to vlastne je za chemikalii, nebo je to kompozit? Kolik toho neco dela?


    Nic. Proste nic. Uplne nic.


    I jen u psylocybe clovek nacte stovky az tisice stran a cela logika hub je uplne odlisna v roce 1970, 90, 00.... a ty ideie se ani nepotkavaji.

    A to nemyslim, ze bychom nekoukali na MRI, co to dela s mozkem, my dohajzlu ani nevime, jak se to rozmnozuje (no dobre, mozna... zalezi na roce, obcas mame dojem, ze spory soulozi, obcas ne...).... to je jak gaussova krivka. Koukas na veskera dostupna data a rikas si: to bude asi blbe a je toho desne malo.

    A pak si vezmes atlas hub, a tam pisou: jedla podle CSN...

    A jiny: varit alespon 15min....


    A rikas si: jakoze coze? Proc 15min? A co se stane, kdyz to bude 6min? A proc.


    Houby jsou fakt neco, co bych chtel v pristim zivote studovat.

    Resp: jsem ochoten byt v pristim zivote houbou.


    Hezky je, ze aspon vime, ze houby maj pohlavni rozmnozovani... asi ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ano! A ne... furt aspon banda hackeru, nez nic!

    [ QWWERTY @ Cyber.Punk: Is Stubborn Bast(A)rt ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, sleduje nekdo ty zbrojni zakony, co ted padaj do senatu (dnes)? Pokud se nepletu, zbrojak dal drzi na 10 let, ale co ta nova kategorie palnych? Vi nekdo vic?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A vubec, dyz bych udelal znova jarni anketu (coz se mi z telefonu nechce, ale klidne zitra, nebo ji nekdo sesmolte):

    Myslite si, ze cov-19 vyrazne zmeni nasi spolecnost?
    - tahle krize jeste ne, nejake dalsi uz by mohla
    - myslim si, ze se zmeni spolecnost typu nove vic prace online, nepodavani rukou, jine obchodni modely
    - dojde k zasadnimu rozpadu trznich modelu, vypadne spousta “luxusnich veci”, vyrazne zchudnem, jak ekonomicky tak ideove/prumyslove (ubytek luxusu)
    - vcelku zacinam verit v post-apo mod, potazmo valku o zdroje/bezpeci (driv jsem v to neveril/neplanoval)
    - stejne jako predchozi ale driv jsem veril/planoval
    - uplne jinak, odpovim obsirnej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Aha a jeste finta: zn. Ideal je obalit zmrzlinu v rozslehanem vejci a pak obalovat, pac pokud si pockas na rozpusteni zmrzky, delas to blbe.

    Musi to byt vysokotucna zmrzlina, mleko a voda neklapnou a roztecou se.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Skoda, ze uz sem moc nepise Launcher, konecne kombo Ty, on a Matt by zavanelo fakt dobrym auditem (a furt bych vas rad potkal)...

    Kazdopadne citim jednu zmenu od jara a prvniho lockdownu
    A) nekdo mi vykrad zahradu
    B) na SK uz je treba hard lockdown na Orave a kolem Vranova... jakoze jen se psem, nakoupit do nejblizsiho kramu, pohreb a obstarani pribuzneho

    = zadne menu v Cinske restauraci, zadny Shadowrun,...

    Furt delam to, ze si zasadni znalosti a recepty a navody prepisuju tuzkou do bloku (internet je hezka vec, ale papir a tuzka jsou lepsi... jak vyrazi ten panacek z Fallouta, najde PIP boy pda a ono to napise : No Internet Connection, zejo)


    Co umim, umim, a za posledni 3/4 roku jsem ziskal takovych znalosti, jak ne za poslednich 10 predtim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Jasan, takze:

    Vykrajet koule, obalit v cemkoliv (orisky, cornflakes, trojobal), znova zmrazit..

    Olej rozehřejte na 200°C. Po jedné spusťte zmrzlinové koule do oleje a smažte dozlatova; trvá to 30 sekund až minutu. Vyjměte a ihned podávejte s ovocem a čokoládovou omáčkou.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jsem to sem daval, tohle je asi nejlepsi drstkova, co znam... finta je v trochu rajcatech, brambore a kminu. Jen s vyvarem (masoxem), cesnekem, majorankou a paprikou je to... plane


    Dršťková polévka
    https://recepty.cuketka.cz/drstkova-polevka-drstkovka/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Jinak hledal jsem hodne i na us webech, i v atlasech co se tady vali (a ty zas treba doporucuji bedlu cervenajici, na wiki zas ne,... dochazis k problemu zdroju,... jak dnes precetla nekde Adla:

    “Kdyz chcete slyset, zda je ockovani skodlive nebo prospesne, od koho to chcete slyset, abyste tomu uverila?”

    To je dost zasadni myslenka... kapesni atlas, wikipedia, tridilny atlas z roku 1987?


    Nasel jsem nejake houbarske weby, kde typek zminuje, ze z ciruvky fialove nikdy nemel problem ani nikoho nezna (kolik zna lidi, zejo?)


    Ja to jist budu, obecne “trzni houba podle normy xyz” mi vcelku staci...


    Ale asi udelam neco vicvareneho, nebo povarit a pak osmahnout?

    Vymyslim



    Pokud clovek rad drzkovou, tak z hub, co se musi varit (vaclavky), tak drzkova je bozi!!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam