• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: Blackout si cetl?
    taky me napadnul Daemon od Suareze, to je vic cyber nez postapo, ale bavil me hodne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Satai rozesmal!!!!

    (Doporucte mi nekdo nejake post-apo, muze byt i brak, zadni trifidi ani kulhanek ani metro ani staler fran iza - i kdyz tam schanim dily)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BACHA!!! kdyz si date L-S-D.... i pouze jednorazove poziti drogy muze mit mit fatalni nasledky!!!!

    7:40+

    Mega vytlem

    Sherlock Holmes: Případ s houbami - audiokniha
    http://www.youtube.com/watch?v=GkbERDy1cL8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja dnes delal houby v bile omacce:
    —-


    Na muj vkus je moc sladka, (nemel jsem smetanu a adla nerada octovani), ale nakonec je fakt moc zajimava



    Kazdopadne recept:
    Slaninu na lzici sadla, az zacne sklovatet, pridat cibuli a az zacne sklovatet cibule, pridat houby.
    Podlejt vyvarem a dusit do mekka (za me 15-20 min, sneslo by i vic, spis mi jde o jedy, byly to ciruvky, da se ovsem i z holubinek, prasaku—- ee pravaku.).

    Mezitim: zacni varit rejzi, my mame ryzovar za 350,- genialni vec. Na hrnek ryze lzicka masla a hrnek a pul vody + soli trosku min jak na hrnec brambor ... pust a zapomen, za 15min vzdy dokonala ryze. (Je to mirne tlakova nadoba)

    Musel jsem nahradit smetanu kondenzovanym mlekem (nouzove zasoby z police: jidlo pro dva na 2mes)... tak jsem to zredil mlekem.

    Bylo to sladsi nez jsem chtel.

    Ale s muskatovym kvetem a kvalitni ryzi to bylo prekvapive dobre. Adla si pridala, to je dobry signal. Ja to chtel min sladke, ale zas se bojim octa, Adla nesnasi kvasene a octove veci, coz je sice otrava, pac ja je miluju, ale bylo to mam. Jidlo do krytu ;)

    —-


    Zjistil jsem, ze ocet je necekane uzitecna surovina vytvarejici pointu u hodne jidel.

    Ne nadarmo anglani ji Fish & Chips dochucene octem.

    Navic je jich stovky druho, od kombuchoveho az po ... nevim, z pomerancu?

    Kvasit jde na ocet vsechno. Zatim je kralovna ryzovy.

    Dela mmchodem uzasnoubryzi a dnes to zaniklo, ale zkusil jsem udelat sushi rizi a povedla se.

    Finta je vyprat z ryze veskery prach, treba 20x vymyt. A kapka octa.

    Nerozvaruje se a pritom tak nejak “hezky lepi”. Na taliri pak z ni trci jednotliva zrna... esteticke.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro Bota01, i kdyz on samo zna.

    Jen, kdyz se rekne cibulacka, vzdy si na nej vzpomenu:


    Francouzská cibulačka s vínem: podzimní pohlazení po duši | MojeLahve.cz
    https://mojelahve.cz/clanek/francouzska-cibulacka-s-vinem-podzimni-pohlazeni-po-dusi-1125
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, taky jste zaznamenalI, ze od jara vsechno stoji o 1/3 vic?

    Adla koukala i po Martenskach. Na jare byly bezne za 3300,- dnes jsou za 4300,-

    Na jare krabicka cigaret stala 90,- dnes 111,-

    Na jare lahev Budwaru stala 17,- dnes 24,- (az 28,-)...

    Jako jo, mohlo by se rict, ze tabak a alkohol je luxus,... jenze plechovka fazoli (nejlevnejsi, pac je to jedno) stala 9,40,- dnes 16,-


    Tzn. na jare jsem vydelaval o 1/3 vic, i kdyz na podzim mam stejny plat?


    Tzn za rok zdrazeni veci cca 20-25%?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplne ticho. Je 10:13 rano a krom krakani vran je uplne ticho.
    Auto 1x za 1/4hodiny.
    Zadne vlaky.
    Nejsou slyset zelezarny.
    Nikdo nemluvi na ulicich.
    Dokonce nestekaji ani psi, psc nikde nikdo nechodi.

    Uplne jsem si vzpomel, jak zacina Den Trifidu.

    Vzbudil jsem se hlady, dnes mi meli odvazat obvazy. Mela prece uz prijit vizita. Nebo ne? Nemohl jsem se podivat na hodinky.
    Zvlastni bylo to ticho, nemocnice Sv. Anny se nachazela kousek od Piccadili, mista kde nikdy nebylo ticho. Zvuky motoru, klaxonu.
    Copak je dnes Nedele? Ne, to neni mozne, obvazy mi meli sundat v pondeli, to vim urcite, cekal jsem na ten den, se strachem a nadeji.
    Konec sveta pro me nastal vcelku nenapadne...

    (Parafrazuju, jak si pamatuju, neni to citace.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dodal jsem ve smazanych prispevcich, ze fakt nevim, co budu delat nebo si mysle, kdyz budu vedet, ze od cloveka, na kterem mi zalezi a umira, me oddeluje treba cesko-slovenska hranice.


    Coz je problem treba te spolubydlici o patro vis, pac jeji partner je cech a rodice ma v Orlove a ona je Slovenka a rodice ma v Popradu.


    Bojim se pokladat otazky. Az tak, ze nemuzu spat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsano jinam:

    Ja chapu, ze spanek je zdravy, chapu, ze takhle nemam myslet, jenze ja tak myslim, a budi me to ze spani, protoze ac mam nekolik semestru etiky, pochybuju, ze na tohle mi nektery z mojich vyucujicich moh dat odpoved. Dochazim k zaveru, ze pokud by to fakt byl mor, coz ani nahodou neni, tak nezavest uplny lockdown je spatne i eticky. Uplny lockdown, kde nikdo nemuze ven totiz v pripade katastrofy typu mor, zbavuje lidi moralniho rozhodnuti.. (aneb: opravdu ted nemuzu za svou babickou? No... nemuzu..).

    Mam spatny den, ale ja proste nemuzu prestat myslet. Dnes nase spolubydlici, ktera netrpi schopnosti “zustat pozitivni za kazdou cenu” zahlasila: “prosim, pokud bych si mohla prat, tak obcanskou valku ne!”

    —-
    Otevreny.... (rany)... uvahy:
    —-

    Furt se neopovazuju polozit dotaz:

    Co budes delat, kdyz ...

    Tobe bude umirat mama, babicka a otec, a zaroven me bude o sto kilometru dal umirat mama a otec?

    Komu pujdeme na pomoc (i dyz bychom vedeli jak, coz nevime).

    A co budes delat, kdyz zaroven budu umirat ja?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nemoh jsem se ted chvilku rozhodnout, zda chci jako pod-nazev auditu pouzit parafrazi rceni

    “Kick agains the prick”

    Ktera je parafrazi
    “Kick against the brick”

    Tedy cestinou:
    “Hlavou proti blbcum”

    Resp
    “Hlavou proti zdi”

    Nebo mam pouzit:

    „k vědomí se neprobral. Nemohl se
    vymanit z ocelového sevření temnoty.“

    Citace z knihy
    Metro 2034
    Glukhovsky, Dmitry


    Dluzno podotknout, ze v te post-apo knize uz az zas tak nejde o obraz vsech tech -ismu a nabozenstvi, tak jak v prvnim dile - tedy Metro 2033, ale spis se tam resi nakaza, zoufalstvi, nedostatek, lidskost a spis aplikovana nelidskost

    (adelo? Vis, ze kdyz se veci poserou, tak v mem baglu jsou jedny dziny a jeden svetr, abys ty mohla nyst svoje pejsky? A vis, ze kdyz se veci poserou jeste vic, ty dostanes ty dziny a svetr a ja umru zimou a hladem? Dokonce asi neurvu tvejm pejskum hlavu, kdyz zacnem mit hlad? Ja vim, ze to nechapes, a budes asi brecet, ze vubec uvazuju o zabiti pejsku. Faktem je, ze ja bezne uvazuju o zabiti deti, jenze bych radej umrel hlady. (Asi).)

    Kazdopadne tohle se asi nikdy nestane. Teda dokud nepadne Rim. A prava Rim mozna mel taky hustotu obyvatelstva 200lidi na km^2.

    No, nekteri moji spolubydlici, co maji vic schopnosti min verit v imaginarni optimimus, zahlasili (-la):

    Pokud bych mohla prosit, tak obcanskou valku prosim ne.


    Proste jsem si nemoh vybrat dnes nazev auditu, mam rozborene vnimani. V nemocnici aspon zdechnes uzitecne... jako dobrovolnik.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uznavam: mam dnes zlej ddn.

    Kdyz po tydnu prace predas serve zakaznikovi, a projektak mu zaroven preda heslo roota, a za 2 dny na RedHat serveru najdes kernel a knihovny patrici k zakladu, z distribuce Debian, a on je ten server 1/2 produkcniho Oracle Db clusteru.... a pak se s tim 9h seres, pac jaxi nekdo zapomel, ze servery mame nejen backupovat, ale i byt schopni je z te zalohy obnovit...

    Proste mas spatnej den.

    Navic existuje jen velmi omezena skupina lidi, ktera tenhle prispevek pochopi.

    Taky nesmis nikoho zabit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aby bylo jasno: muj tata umrel hlady a zizni, pac dostal tak hroznej zanet ledvin, ze si v jeden moment nebyl schopen jit nakoupit, a pak uz ani ke kohoutku pro vodu.
    Prej pil nejaky cas ze zachoda.

    A vite proc? Protoze kolem sebe nemel nikoho, kdo by mu nakoupil, kdo by mu dal napit.

    Bylo mu 56, a ja v te dobe fetoval v Praze.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Umyvat..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vlastne je to snadny. Vzdycky se divim, jak nekomu vadi sekani praseci hlavy sekerou, a pak prijde s prejetym psem na veterinu.
    Z toho psa trci otevrene zlomeniny na vsech 4 packach, ma otok ve 2/3 plic a kdyz mas stesti, tak mu oko nevysi na nervu.

    Ale praseci hlava sekerou je hnus.

    Zato sunka je super.

    Bude cloveka bavit otacet nekoho s prolezeninama a umirat krvavej prujem?

    Nevim, zivot je sunka, mesic je ze syra, a nebe ze slehacky. Jasne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To je husty. V tom videu v podstate typek ubije buchtu kladivem, ze?


    Ja jen, ze posledni dobou min a min jsem si jistej, ze veci chapu... tady chapu, ze je to divadlo... asi... do kteryho v pozadi buchta zpiva ze se s nim nebavila, ze jen mluvili... o vystrelech, co zazni v sebeobrane.


    Sorry, dnes jsem se rozhod, ze zahodim praci, nebo to nejak usvindluju, a pujdu pracovat do nemocnice. Nemam koule na to, byt v tehle existenci, a resit dal picoviny.

    Kamoska se me ptala, jestli me to bude bavit, a ja ji na to odpovedel, ze od te doby, co jsem videl, jak na pani stoji 20t nakladak, ktery ji prejel ruku a hrudnik, a ta pani jeste vnimala, tak ze uz moc nechapu, co je to bavit se, nebo byt stastny.

    To je bohuzel fakt.

    Myslim, ze je cas to nejak pouzit.


    Dluzno podotknout, ze po tom zazitku jsem asi mel 1000yard stare, a vim urcite, ze jsem se tyden nemoh vyspat. (Ne, nevidis co je uvnitr te pani, jen vidis 1/3 toho obrovskeho kola, ktery ji stoji na miste, kde by mela pravou plici, ty srouby, kterejma to drzi, tak ma nekde u brady, ruku ma tlustou asi jako cepel noze, tam, kde stoji kolo nakladaku... kouka na tebe a pta se, kde ma vnnuka... a ty vis, ze ten je ok, pac ho drzi kolega, zabalenyho do deky, aby se nemoh pohnout, pac jste ho odtahli od pani, co ji drzel za ruku... ta, jak na ni stoji ten 20t nakladak)...


    One Hundred Yard Stare - Scarecrow [Re-upload]
    http://www.youtube.com/watch?v=YN7BoeH-ZV8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Ni, henta okenica ni, panko zavazala, ni, dyz ony nebyly cigarka panko, ni. Zabreh tvrda skola, ni, mladi to davaju cestinu a kabely paliju, vime, panko. To ja ne, ni, gadzo, pan, enem cigarka. Neprodaju mi v Hrusce uz, vime, ni, atoenem pet stovaku som si pucila, a stejne nedaju cigarka panko.


    V Zabrehu sem bydlel prvni mesic v Ostrave, a tam bud na piku frcis, nebo ho prodavas, nebo oboji.
    Este taky muzes bejt UKcko, a enem chlasces vodku z Hrusky, nebo bilej zoufalec z 8 patra fakt festovniho panelaku.

    Jo a taki je tam ShopIn, teda Ikea, Sportisimo, Decatlon a tak, kam jezdi cela stredni trida Ostravy o nedelach, misto kostela.

    Sak jsi me tam nedavno poslal opravovat nakou reklamu, toz vim, ni.


    Ale zas minule na Dr Maleho to byl esce veci narez pravda, pres cestu hotelak enem pro cerny, a trafika o rozmerech 3x2m s nabrousenou tlustou kundou, ktera tam ovsem ma jedina praci, zarazena mezi zastavarnu a zasivarnu prachu typu zavrene nehtove studio.

    Same hitparady.

    To uz v Ova vis, jak sou tam panelaky, co maj hodne vchodu, vzdycky si v dobre ctvrti.

    Lepsi uz jsou jen stary nadrazacky cinzaky... konecne Prednadrazni to dotahla az do hlavnich zprav na EU urovni... (uz je z toho brown field, ni, panko)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:

    Za krádež pečiva v nouzovém stavu poslal soud muže na 1,5 roku do vězení - Česká justice
    https://www.ceska-justice.cz/.../07/za-kradez-peciva-nouzovem-stavu-poslal-soud-muze-15-roku-vezeni/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Krystalka vletela kdysi do knajpy ze sekerou pote, co tam jeji starej dostal po hube, typci se pred ni zamkli, takze taky prosla vylohou a dverma ... pokud vim, tak nikoho nezranila, a snad ani neohrozovala na zdravi. Vlastne to byl jen cikanskej hur-mur, a zkoncilo to nejakejma 90 dnama osmihodinovek, ve smyslu “obecne prospesne prace”... ale ona se dyztak pochlubi, leze sem. Za me to byl jeden z tech silenejsich vytlemu, kdyz clovek par tydnu ne uplne dobre spal ;)))

    Ale baba se sekerou na vykradacku? V krizovem stavu? To bude dobra stafirka...

    Vlastne nevim, jestli ted kazdej pruser dostava palbu za vyjmecnej stav, el pasa a czorky asi jo, ne?

    Tzn. I ta houska muze dneska bejt za 20 mesicu podminecne, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam