• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BOTA01: Taky cet, vsechno od nej, me se teda asi nejvic pozdaval Konias (vsechny 3 jsou vcelku dobre), echt!!! Post apo je pak Drsny Spasitel, to jsem tady daval uz driv i jako video od nadsencu z bandy Junktown (viz cyberpunk audit a tak), a hodne dobre mi prislo tusim Ve Sluzbach Klanu?

    Takovej ten hornickej narez, jak tam kozelnici adepti rezi nejake sutry, a pak uz jeden z nich netezi sutry pro klan, ale pro sebe...

    Narez je ta cast, kde zustanou v zavalu. Nebo ja nevim, me to jako narez pripadlo (a to nemluvim z te perspektivy, ze treba 1/8 studentu na Slezske Univerzite, kdyz jsem tam delal knihovnika az sociologii a fyziku, tak mela v rodine aspon jedno umrti zavalm a metanem... nejlepsi kamos tam, tak tatuno)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Koukal jsem na inauguraci, ci co to bylo, ministra zdravotnictvi, nebo co je to za zbytecnou figuru, a zas vykopiruju odjinud:

    —-


    Popravde me uz je to jedno. Beru to jako sledovani hvezdicek v Blesku nebo kralovske rodiny v Sun.

    Dokud kazde narizeni rika, ze nesmis jit ven, pokud.. tak to odpovida memu svetonazoru, ze Ceska Republika nema jediny zakon, podle ktereho by se dalo orientovat, proste je to nahoda a horici bordel


    Jako tohle je uplne moc priklad a Adla treba by zacala mluvit o drogach a o konopi, ale tak to neni mysleno

    Pokud za 2 kytky na zahrade muzes dostat zaroven 500,-kc pokutu a prestupek a zaroven 3,5roku; neni to vlada ani zakon. To je libovule.

    A to se tady deje.

    Kdyz prodavas med muzes si postavit kram, zaroven kamoska, co prodava od masi az po knihy a rucne site hadry, tak si vcera zazadala o mimoradnou davku v nouzi, pac vanoce nebudou.

    To je 2 kytky konopi za 500,- pokuty nebo za 3,5roku natvrdo

    A to presne Blatny rekl: nebudem zavadet dalsi plosna opatreni...

    Blee


    Ja jen doufam, ze nevi o cem mluvi

    Zatim


    Ja jen, ze v Italii jen do leta zemrelo 35 tisic sester, lekaru a paramediku... ja jen, ze v soucastne dobe jen unas je jich nakazenych 13 tisic...

    Ja jen, ze nad 50% lekaru u nas je nad 65 let veku (to je trosku lez detem, ta krivka je takova spis zvonova s tvarem bliz tsunami vlne, ale...)... jako ja se nedesim pruseru jako takoveho. Ja se desim toho, ze se jej furt pokousime resit.

    Tady je imho jedina cesta: zavrit se doma a umri sam, jak v dobe moru.

    Cokoliv jineho je spatny napad.
    I kdyz je to krute a vsechno (mmchodem, je to odpoved, aspon moje, na ty eticke problemy, pokud se nakazim, chci umrit jinde nez ostatni lide a sam)

    ——

    Konecne jsem se dostal aspon k casti tiskovky toho zprominutim debila...

    “Nebudu delat zadna rozhodnuti, dokud nebudu znat nazor prezidenta a premiera”
    “Nevim co je to uplny a castecny lockdown” (pritom se ho novinarka pta slovy predsedy lekarske komory.


    To je uplne totalne v hajzlu.

    A vite co si myslim, ze bude legrace? Az lide vyjdou do ulic a pochopi to co rikam ja, ze bud uplne, nebo vubec.

    Ti hnupove je budou prosit, aby nerabovali, aby promenili strach v respekt.


    —-

    Ten kokot Bures tam rekne:
    A) hledame jak podporit home office
    B) vyuzivani mestske dopravy je 60% normalu na jare to bylo 80%

    Ja jako nevim, ale jsem debil ja nebo “vlada odborniku v cele s ruznejma Prymulama”... kdyz prvni co me napadne je zavrit dopravu ve state, krom vlaku s humanitarnim materialem?!


    Jakoze uplne uprimne ted asi 20 min brecim, vzteky a bezmoci. Ja jako vim, ze driv fungovaly i firmy typu Tieto, kde na sto lidi pracovali 2; jenze Merkelova dnss vyhlasila de iure vyjimecny stac. Zadna zeme EU uz nema problem typu drzet nas nad vodou, zadna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Blackout cet, dokonce k tomu tady Gilhad dohledal pak infa o to , ze tak, jak jim tam selzou elektrarny, tak to neni mozne. Pac to funguje podobne jako vytah, neni to tedy tak, ze kdyz nejde proud, kabinka spadne, naopak, kdyz nejde proud, kabinka se zasekne.

    // to nerika, ze v ni pak neumres zizni, to ne, jen, ze to spis nevyleti do vzduchu.

    Furt jsou tady bazenky s vyhorelym palivem a tak, to jo...

    Blackout je dobre zlo, uz kvuli tomu, ze principielne to jde, i kdyz ne v detailech...
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: Blackout si cetl?
    taky me napadnul Daemon od Suareze, to je vic cyber nez postapo, ale bavil me hodne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Satai rozesmal!!!!

    (Doporucte mi nekdo nejake post-apo, muze byt i brak, zadni trifidi ani kulhanek ani metro ani staler fran iza - i kdyz tam schanim dily)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BACHA!!! kdyz si date L-S-D.... i pouze jednorazove poziti drogy muze mit mit fatalni nasledky!!!!

    7:40+

    Mega vytlem

    Sherlock Holmes: Případ s houbami - audiokniha
    http://www.youtube.com/watch?v=GkbERDy1cL8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja dnes delal houby v bile omacce:
    —-


    Na muj vkus je moc sladka, (nemel jsem smetanu a adla nerada octovani), ale nakonec je fakt moc zajimava



    Kazdopadne recept:
    Slaninu na lzici sadla, az zacne sklovatet, pridat cibuli a az zacne sklovatet cibule, pridat houby.
    Podlejt vyvarem a dusit do mekka (za me 15-20 min, sneslo by i vic, spis mi jde o jedy, byly to ciruvky, da se ovsem i z holubinek, prasaku—- ee pravaku.).

    Mezitim: zacni varit rejzi, my mame ryzovar za 350,- genialni vec. Na hrnek ryze lzicka masla a hrnek a pul vody + soli trosku min jak na hrnec brambor ... pust a zapomen, za 15min vzdy dokonala ryze. (Je to mirne tlakova nadoba)

    Musel jsem nahradit smetanu kondenzovanym mlekem (nouzove zasoby z police: jidlo pro dva na 2mes)... tak jsem to zredil mlekem.

    Bylo to sladsi nez jsem chtel.

    Ale s muskatovym kvetem a kvalitni ryzi to bylo prekvapive dobre. Adla si pridala, to je dobry signal. Ja to chtel min sladke, ale zas se bojim octa, Adla nesnasi kvasene a octove veci, coz je sice otrava, pac ja je miluju, ale bylo to mam. Jidlo do krytu ;)

    —-


    Zjistil jsem, ze ocet je necekane uzitecna surovina vytvarejici pointu u hodne jidel.

    Ne nadarmo anglani ji Fish & Chips dochucene octem.

    Navic je jich stovky druho, od kombuchoveho az po ... nevim, z pomerancu?

    Kvasit jde na ocet vsechno. Zatim je kralovna ryzovy.

    Dela mmchodem uzasnoubryzi a dnes to zaniklo, ale zkusil jsem udelat sushi rizi a povedla se.

    Finta je vyprat z ryze veskery prach, treba 20x vymyt. A kapka octa.

    Nerozvaruje se a pritom tak nejak “hezky lepi”. Na taliri pak z ni trci jednotliva zrna... esteticke.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro Bota01, i kdyz on samo zna.

    Jen, kdyz se rekne cibulacka, vzdy si na nej vzpomenu:


    Francouzská cibulačka s vínem: podzimní pohlazení po duši | MojeLahve.cz
    https://mojelahve.cz/clanek/francouzska-cibulacka-s-vinem-podzimni-pohlazeni-po-dusi-1125
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, taky jste zaznamenalI, ze od jara vsechno stoji o 1/3 vic?

    Adla koukala i po Martenskach. Na jare byly bezne za 3300,- dnes jsou za 4300,-

    Na jare krabicka cigaret stala 90,- dnes 111,-

    Na jare lahev Budwaru stala 17,- dnes 24,- (az 28,-)...

    Jako jo, mohlo by se rict, ze tabak a alkohol je luxus,... jenze plechovka fazoli (nejlevnejsi, pac je to jedno) stala 9,40,- dnes 16,-


    Tzn. na jare jsem vydelaval o 1/3 vic, i kdyz na podzim mam stejny plat?


    Tzn za rok zdrazeni veci cca 20-25%?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplne ticho. Je 10:13 rano a krom krakani vran je uplne ticho.
    Auto 1x za 1/4hodiny.
    Zadne vlaky.
    Nejsou slyset zelezarny.
    Nikdo nemluvi na ulicich.
    Dokonce nestekaji ani psi, psc nikde nikdo nechodi.

    Uplne jsem si vzpomel, jak zacina Den Trifidu.

    Vzbudil jsem se hlady, dnes mi meli odvazat obvazy. Mela prece uz prijit vizita. Nebo ne? Nemohl jsem se podivat na hodinky.
    Zvlastni bylo to ticho, nemocnice Sv. Anny se nachazela kousek od Piccadili, mista kde nikdy nebylo ticho. Zvuky motoru, klaxonu.
    Copak je dnes Nedele? Ne, to neni mozne, obvazy mi meli sundat v pondeli, to vim urcite, cekal jsem na ten den, se strachem a nadeji.
    Konec sveta pro me nastal vcelku nenapadne...

    (Parafrazuju, jak si pamatuju, neni to citace.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dodal jsem ve smazanych prispevcich, ze fakt nevim, co budu delat nebo si mysle, kdyz budu vedet, ze od cloveka, na kterem mi zalezi a umira, me oddeluje treba cesko-slovenska hranice.


    Coz je problem treba te spolubydlici o patro vis, pac jeji partner je cech a rodice ma v Orlove a ona je Slovenka a rodice ma v Popradu.


    Bojim se pokladat otazky. Az tak, ze nemuzu spat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsano jinam:

    Ja chapu, ze spanek je zdravy, chapu, ze takhle nemam myslet, jenze ja tak myslim, a budi me to ze spani, protoze ac mam nekolik semestru etiky, pochybuju, ze na tohle mi nektery z mojich vyucujicich moh dat odpoved. Dochazim k zaveru, ze pokud by to fakt byl mor, coz ani nahodou neni, tak nezavest uplny lockdown je spatne i eticky. Uplny lockdown, kde nikdo nemuze ven totiz v pripade katastrofy typu mor, zbavuje lidi moralniho rozhodnuti.. (aneb: opravdu ted nemuzu za svou babickou? No... nemuzu..).

    Mam spatny den, ale ja proste nemuzu prestat myslet. Dnes nase spolubydlici, ktera netrpi schopnosti “zustat pozitivni za kazdou cenu” zahlasila: “prosim, pokud bych si mohla prat, tak obcanskou valku ne!”

    —-
    Otevreny.... (rany)... uvahy:
    —-

    Furt se neopovazuju polozit dotaz:

    Co budes delat, kdyz ...

    Tobe bude umirat mama, babicka a otec, a zaroven me bude o sto kilometru dal umirat mama a otec?

    Komu pujdeme na pomoc (i dyz bychom vedeli jak, coz nevime).

    A co budes delat, kdyz zaroven budu umirat ja?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nemoh jsem se ted chvilku rozhodnout, zda chci jako pod-nazev auditu pouzit parafrazi rceni

    “Kick agains the prick”

    Ktera je parafrazi
    “Kick against the brick”

    Tedy cestinou:
    “Hlavou proti blbcum”

    Resp
    “Hlavou proti zdi”

    Nebo mam pouzit:

    „k vědomí se neprobral. Nemohl se
    vymanit z ocelového sevření temnoty.“

    Citace z knihy
    Metro 2034
    Glukhovsky, Dmitry


    Dluzno podotknout, ze v te post-apo knize uz az zas tak nejde o obraz vsech tech -ismu a nabozenstvi, tak jak v prvnim dile - tedy Metro 2033, ale spis se tam resi nakaza, zoufalstvi, nedostatek, lidskost a spis aplikovana nelidskost

    (adelo? Vis, ze kdyz se veci poserou, tak v mem baglu jsou jedny dziny a jeden svetr, abys ty mohla nyst svoje pejsky? A vis, ze kdyz se veci poserou jeste vic, ty dostanes ty dziny a svetr a ja umru zimou a hladem? Dokonce asi neurvu tvejm pejskum hlavu, kdyz zacnem mit hlad? Ja vim, ze to nechapes, a budes asi brecet, ze vubec uvazuju o zabiti pejsku. Faktem je, ze ja bezne uvazuju o zabiti deti, jenze bych radej umrel hlady. (Asi).)

    Kazdopadne tohle se asi nikdy nestane. Teda dokud nepadne Rim. A prava Rim mozna mel taky hustotu obyvatelstva 200lidi na km^2.

    No, nekteri moji spolubydlici, co maji vic schopnosti min verit v imaginarni optimimus, zahlasili (-la):

    Pokud bych mohla prosit, tak obcanskou valku prosim ne.


    Proste jsem si nemoh vybrat dnes nazev auditu, mam rozborene vnimani. V nemocnici aspon zdechnes uzitecne... jako dobrovolnik.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uznavam: mam dnes zlej ddn.

    Kdyz po tydnu prace predas serve zakaznikovi, a projektak mu zaroven preda heslo roota, a za 2 dny na RedHat serveru najdes kernel a knihovny patrici k zakladu, z distribuce Debian, a on je ten server 1/2 produkcniho Oracle Db clusteru.... a pak se s tim 9h seres, pac jaxi nekdo zapomel, ze servery mame nejen backupovat, ale i byt schopni je z te zalohy obnovit...

    Proste mas spatnej den.

    Navic existuje jen velmi omezena skupina lidi, ktera tenhle prispevek pochopi.

    Taky nesmis nikoho zabit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aby bylo jasno: muj tata umrel hlady a zizni, pac dostal tak hroznej zanet ledvin, ze si v jeden moment nebyl schopen jit nakoupit, a pak uz ani ke kohoutku pro vodu.
    Prej pil nejaky cas ze zachoda.

    A vite proc? Protoze kolem sebe nemel nikoho, kdo by mu nakoupil, kdo by mu dal napit.

    Bylo mu 56, a ja v te dobe fetoval v Praze.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Umyvat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam