• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem uz jste si nekdy sadrovali nohu? ja jo, ale nemuzu tady o tom moc psat, pac sem chodi i moje zena.
    ale vcelku to klaplo.
    i kdyz uznavam, ze je beznejsi si sadru sundavat driv, nez je to zahojene, to uz jsem taky udelal.... no a taky to dodnes boli.
    ale to i ta podomacku zasadrovana noha, takze jsem to proste pripsal na vrub opotrebeni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak id Drevena_Krysa ma dokonce doma sadu na lepeni kosti i s celejma manualama. nekde to vykontila a je to furt uzitecne. Akorat tech limitnich podminek, typu odmitava imunitni reakce, tak je tam skoro vic, nez chces... kazdopadne existuji lepici rychlosady, jak na kosti, tak na kuzi a tak. Doma bych to asi uplne moc neaplikoval, a to asi ani v nouzovych podminkach, mam na tele nejaka mista, co jsem si sam zasil, a z nejakeho duvodu me boli uz treba rok, a ani moc nevim proc. kdo tu byl uz na jare, tak vi, ze jsem si treba srpem vzal kloub na pravem palci, a musim rict, ze po me rychlo-oprave zronva sekundakem, a kdyz to moc nepomohlo, tak vycistenim alkoholem, betadinou a 2 stehama [pice], tak to boli po nocich tak, ze me to budi.... takze....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE:
    tohle je ten cumak uz po zalepeni.... ta hlava je dlouha asi jak moje noha, spis vic, tzn velikost panska 41-tedy asi neco jako 8 az 9.... tusim je to 41cm, poste jak predlokti. tudiz cumak ma na sirku asi jak AA tuzkova baterka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: dyk jo, ja vterinak pouzivam uz roky na mensi i vetsi rany... zatim nejvetsi, co jsem tim lepil, tak byl cumak cokla....

    tedy jeho nosni prepazka, kterou ji fiknul potkan Snookie Cookie pres mrize klece, do ktere ho nemela strkat... zkus udelat cokoliv jinyho s nosni prepazkou cokla, kterej si ji navic dokaze olyzovat... vzal jsem vyplachnul vodou s betadinou [nezpusobuje vic krvaceni, narozdil od treba peroxidu nebo alkoholu], a honem jsem tam natlacil kus sekundaku a drzel.. psica sice olyzovala a snazila se kousnout, ale dobre to dopadlo, nos je celej. rana mela tak 2,5cm na delku a tak rekneme 0,5cm do hloubky [proste takove poctive seknuti sekerou, ale do cumaku]

    Tekuty obvaz je to same, vicemene, akorat je to jeste rozpustene snad v isopripilu nebo cemsi takovem... zkusenost je takova, ze to hned po zastrikani DOST krvaci, misto, aby se to zastavilo, ale kdyz to rychle vysusis gazou/vatou a podobne, tak pak rychla aplikace krvaceni zastavi a ranu pokryje filmem "sekundaku", takze pak uz je to lepsi.... mam tekuty obvaz asi v kazdem baglu, ktery nosim na zadech, ta pixla mic moc nevazi, je v tom chlast a takova jakoze naplast, no... nefunguje do dycky, ale kdyz ma clovek cokly a pocita s tim, ze obcas utrzi rany on, jindy oni...

    jinak vetsi rany kauterizuju [vyrvany drapy a slic delky dvou prstu]....

    vsecko to ma limitni podminky:
    - psovi nefouknes do cumaku isopropilalkohol a ten sekundo-lepidlovej bordel, pokud nejsi idiot
    - nebudes tim cistit rany, i kdyz je tam isopropil, kydz v tom vidis sutry a kdejakej bordel z reky... to chce fakt horkou vodu, trpelivost, vycistit, idealne betadinu redenou do roztoku v barve, hmm ja nevim slanbeho caje... idealne velke diry vyplachovat, nez zavirat, zelezi asi jestli sijes, mam dojem, ze to neumim vysvetlut... proste bordel pric, bez ohledu na cokoliv, cim vic destilka, cim vic betadina, ale ne zas barva fernetu, spis... hmm ja nevim 3-tiho vybaru z cerneho caje?... tim lip
    - zavrit ranu, jen kdyz jsi si jisty, ze je to potreba, to je moje imho a je to zas tak nejak okometrie, nemam na to zadny moc kurzy a tak, ale proste cekat, vyplachovat... pokud to krvaci moc, zavrenim tomu stejne uplne moc nepomuzes...
    - kauterizace neni spatny napad, pokud te neserou jizvy a bolest... u HODNE krvacejicich ran je to imho nejjednodussi a nejbezpecnejsi reseni, pokud nemas jinou moznost [da se resit teba pajkou, rozpalenym dratem, nejhur asi proste rozpalenym nozem]... prijemny to asi neni, na sobe jsem to nezkousel, ale par lidem jsem vypaloval do kuze ornamenty, a je to bitch a pryc, u koncetin uz by to asi byl trochu problem, nevim neumim si predstavit

    VSECNO CO RIKAM, TAK JSOU ZKUSENOSTI ZE ZVIRAT A JESTE V NOUZOVYCH PODMINKACH, videl jsem psa porypaneho divocakem, ktery mel v plicich hlinu a za 3 dny byl uplne v pohode, a za tyden stekal jak nakopnutej, a to jako se vicemene jen silo a cistilo.

    BACHA NA CHLAST, jako desinfekce dobry, ale jako reseni ran dost spatny, casto... podporuje krvaceni, jak u ran, tak u ozralych.... nebrat.... zas bacha na betadinu, iod asi nesnasi docela dost lidi...

    a tak...

    vsecko ma limiti podminky...


    pokud to klapne, tak se tady zachvili objevi minimalne jeden doktor
    MATT
    MATT --- ---
    Cyanoacrylate glue was in veterinary use for mending bone, hide, and tortoise shell by the early 1970s or before. Harry Coover said in 1966 that a cyanoacrylate spray was used in the Vietnam War to reduce bleeding in wounded soldiers until they could be taken to a hospital.[16] n-Butyl cyanoacrylate has been used medically since the 1970s. [...]
    Cyanoacrylate - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Cyanoacrylate
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Nevim jestli jste postřehli peripetie kolem youtube-dl a RIAA resp. DMCA requestu - ale na tohle téma se podařil naprosto božský trolling:

    https://twitter.com/lrvick/status/1320246266270519297
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MATT: Tak funguje, malý rány už jsem s tim lepil mockrát, smysl to dává.
    MATT
    MATT --- ---
    SPECZ: moje JPP, ze vterinak prave vzniknul jako nahrada pro vojensky doktory za siti.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jo, kyanoakrylát (vulgo vteřinové lepidlo) je šikovná věc. V poněkud čistší formě než co běžne koupíš v tubě se s tím údajně montujou umělý srdeční chlopně. Ale nedokážu to teď odzdrojovat, takže to ber jako JPP :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, nemluve o tom, ze marmelady jsou navic casto zavarovane ve vodni lazni a vicko i sklenoce je taky minimalne pasterizovana, spis “sterilizovana”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Jo, a pak olyznes lzicku a znova s ni naberes z marmelady... a to navic klidne v lednici.

    Ta sterilita prostredi je extreme dulezita. Pokud vim, tak jedine cukry, ktere bakterie nerady, tak jsou lakto- mlecne.

    Kazda zena, ktera kdy soulozila s vic jak jednim muzem (a mozna i takove), tak pravdepodobne vi od maminek a babicek, ze na kvasinky jsou dobre bile yogurty.

    To je vicemene mod, kde to maka. Telu to neublizi, je to dost kysele a zaroven nepropustne proti vnejsim vlivum. Krvaceni to zas nezastavuje, no.

    Dobry je holt adrenalin (polejt ranu, sok, stazeni cev, ...), sekundove lepidlo a tekuty obvaz (coz je to same)... mozna by mohly fungovat rozpustene pryskyrice... expoxidy, to asi jo (navic kdyz je tohorke, tak kauterizace hraje taky dost zasadni roli).

    Chlast a horke zelezo, penicilin, sucho, klid...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi dobrej rozhovor, asi zalezi jak sledujete co, ale na dobrou otazku, dobra odpoved


    Třetí vlna přijde už před Vánocemi. Virus bude mnohem agresivnější, na roušky je pozdě, varuje Flegr
    http://www.youtube.com/watch?v=u6x6RfDpNM8



    (Ne hned od zacatku)
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: vem si, ze vsechny marmalady se konzervujou cukrem. od urcityho mnozstvi uz to imho nekvasi. vem si treba med. imho to ale musi zustat suchy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: jo to pak jo... je to takove vylepseni obvazu...

    jinak kouknul jsem se po nejakych studiich a neco najit jde, ale nemam uplne ted cas koukat podrobnej... mmchodem ted med je dost efektivnejsi...

    obre je taky vsimnoiyt si, ze to zabira na male rany, a tak.... no proste furt si myslim, ze ten pan je DESNE NEBEZPECNEJ.... kdyz by tyhle veci byly uplne moc hitovka, asi by se to pouzivalo, coz je takove trosku pravidlo prave ruky... zas ono jako jo, Alexandra Makedonskeho nalozili do medu, aby se jim po smrti nekazil pri prevozu... to je jako fehr, zadny mouchy/cervi a tak, zadnej vzduch.... budiz, budiz. Ja mit betadinu a obvazy, pripadne jakejkoliv kus neceho neprodysneho [jestli prijde pruser, ktery znici vsechny plasty, tak to bude fakt velkej pruser ;].... no nic.





    PMID: 17708384 DOI: 10.12968/jowc.2007.16.7.27053

    Abstract

    Objective: To investigate whether there is a difference between the efficacy of honey and sugar as wound dressings.

    Method: Patients with open or infected wounds were randomised to receive either honey or sugar dressings. Bacterial colonisation, wound size, wound ASEPSIS score and pain were assessed at the start of treatment and at weekly intervals until full healing occurred.

    Results: Forty patients were enrolled; 18 received sugar dressings and 22 honey dressings. In the honey group, 55% of patients had positive wound cultures at the start of treatment and 23% at one week, compared with 52% and 39% respectively in the sugar group.The median rate of healing in the first two weeks of treatment was 3.8cm2/week for the honey group and 2.2cm2/week for the sugar group. After three weeks of treatment 86% of patients treated with honey had no pain during dressing changes, compared with 72% treated with sugar.

    Conclusion: Honey appears to be more effective than sugar in reducing bacterial contamination and promoting wound healing, and slightly less painful than sugar during dressing changes and motion.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Afghansky hory asi nebudou upe ideální podmínky. A říkám že je to mix dezinfekce v cukru - takže to vydrží dezinfikovat ještě dloouho potom co to umícháš. A ekvivalent toho neni nasycenej roztok cukru v hrnečku, ale spíš "do pulitru cukru dej dvě deci vody" - to ti hnedtak kvasit nezačne ...

    "Ja jako furt rikam, ze kdyz ranu sterilizujes a obvazes, muzes do ni nasypat treba drceny cmelaky,." - ale tím že tý betadiny je v tom cukru zamícháno dost, tak je ten cukr "nosič dezinfekce", čili nejen že nezačne kvasit, ale průběžně dezinfikuje a zároveň zamezuje aby se tam dostal bordel.

    Dělat něco takovýho s čistým cukrem je samo kravina.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jdu se na to zeptat doktora...

    Ja jako furt rikam, ze kdyz ranu sterilizujes a obvazes, muzes do ni nasypat treba drceny cmelaky,.... jako jo, to ze treba med se pouziva misto naplasti, jako budiz budiz, uz Ti nekdy zplesnivel med? Zkus namocit cukr v nasycenem roztoku do hrnku a dejchni na to, treba. Potkame se za 3 dny...

    Ja nerikam, ze to nemuze fungovat, muze, ale ta limitni podminka “v idealnich podminkach” me desi...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Mno, oni to armádní dochtoři aplikovali i na afghánský civilisty a tam to prej taky makalo, ale psst !
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Toz to ja, kdyz ranu vycistis apridas iodovou tinkturu (teda ona betadina je neco slozitejsiho, ale na bazi iodu), a pak to obvazes sterilnima obvazama, je vcelku mozny, ze v tom ten cukr nezacne kvasit. To zas jo.

    Na rady konaku bych si dal obecne VELIKY pozor, uz jen kvuli storkam, kdy teta Ali, majitelka staji, kam chodime jezdit, lecila kopyta kostivalovymi zabaly, a i 15 lete holky ji rikaly, ze se to kopitem nevstreba... nevstrebalo a vyzula kone z kopyta, takze sel do salamu.

    Konaci jsou banda DESIVYCH RAPLU. Jakoze snad vaichni. No abych nekrivdil tak 90%
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Ty jeho knížky jsem jako malej žral :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Koňáci na hnisavý rány u svých miláčků používají mix betadine(roztok)+cukr, tuhle kašičku nacpou do rány a přelepěj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam